Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Albánie Butrint

Ubytování Albánie Butrint


Albánie je země plná překvapení a skrytých pokladů. Jedním z těchto tajemných míst je oblast Butrint, která nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také bohatou historii a kulturu. Pokud hledáte unikátní místo k ubytování, Butrint je tím pravým místem pro vás.

Butrint je starý archeologický komplex a národní park, který se nachází v jihozápadní Albánii, nedaleko hranic s Řeckem. Tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je jednou z nejvýznamnějších archeologických lokalit na Balkáně.

Navštívit Butrint znamená ponořit se do tisícileté historie a procházet se po pozůstatcích antického města, které bylo založeno v 7. století před naším letopočtem. Zde můžete obdivovat hradby, amfiteátr, baziliky a další archeologické objekty, které poskytují jedinečný pohled na minulost Albánie.

Pokud jste zvědaví na tento úchvatný komplex, možná si říkáte, kde byste se mohli ubytovat. V okolí Butrintu najdete několik možností, které vám umožní prožít autentický albánský zážitek.

Jednou z možností je ubytování v městě Saranda, které se nachází nedaleko od Butrintu. To vám umožní nejen snadný přístup k archeologickému komplexu, ale také chytlavý výhled na moře. V Sarandě najdete různé možnosti ubytování, od levných hotelů a penzionů až po luxusní dovolenkové resorty.

Další možností je ubytování přímo v Butrintu. Existují zde některé hotely a penziony, které vám umožní strávit noc v blízkosti historických památek. To je neuvěřitelná příležitost pro ty, kteří chtějí zažít atmosféru starověkého města i v noci, kdy je klid a ticho.

Pokud preferujete přírodu a klidný pobyt, můžete se rozhodnout pro ubytování v okolních vesnicích, jako je Ksamil nebo Lukova. Tyto malé a malebné vesnice nabízejí krásné pláže a skvělou atmosféru pro relaxaci. Zde najdete menší hotely a penziony, které vám umožní prožít autentický albánský život.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z těchto možností, Butrint vám poskytne unikátní a nezapomenutelný zážitek. Nejenže zde najdete historické poklady, ale také krásné pláže, přírodní rezervace a bohatou flóru a faunu. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají kombinaci historie, kultury a přírody.

Takže pokud hledáte jedinečné místo k ubytování, Albánie Butrint je ten správný cíl. Zde můžete strávit nezapomenutelnou dovolenou a poznat krásy této malé, ale fascinující země v jihovýchodní Evropě.


Dovolená Albánie Butrint


Albánie se stala stále populárnější destinací pro dovolenou v posledních letech a jeden z nejvíce fascinujících míst, které byste určitě neměli vynechat, je Butrint. Tato starobylá archeologická lokalita je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí úchvatnou kombinaci historie, přírodní krásy a kulturního bohatství.

Butrint se nachází na jižním pobřeží Albánie, nedaleko hranice s Řeckem. Bylo založeno řeckými kolonisty v 8. století před naším letopočtem a postupně se stalo důležitým obchodním a kulturním centrem. Během své existence bylo ovládáno různými civilizacemi, včetně Řeků, Římanů, Byzantinců, Benátčanů a Osmanské říše. Tato různorodá historie je viditelná ve velkém množství dochovaných památek a artefaktů.

Mezi nejznámější památky v Butrintu patří starověké divadlo, které bylo postaveno v 3. století před naším letopočtem. Toto divadlo dokázalo pojmout až 1 500 diváků a je stále v dobrém stavu. Další zajímavou památkou je baptisterium, které pochází z 6. století a je jedním z nejlépe dochovaných křesťanských baptisterií v oblasti. V Butrintu můžete také navštívit akropoli, chrámy, hrobky a různé další stavby, které vám pomohou představit si, jak vypadala tato starověká civilizace.

Kromě historie nabízí Butrint také nádhernou přírodu. Je obklopené národním parkem, který je domovem různých druhů ptáků, zvířat a rostlin. Pro milovníky přírody je zde mnoho tras a stezek, které vás provedou okolím parku a umožní vám objevit místní flóru a faunu. Nejznámější je cesta kolem jezera Butrint, které je také jedním z hlavních turistických lákadel této oblasti.

Albánie se stala dostupnější pro turisty v posledních letech a je zde stále více možností ubytování v blízkosti Butrintu. Můžete si vybrat mezi luxusními hotelovými resorty nebo rodinnými penziony a apartmány. V blízkosti města Saranda, které je nejbližším větším městem k Butrintu, najdete také mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat tradiční albaňskou kuchyni.

Pokud plánujete dovolenou v Albánii, nezapomeňte zařadit Butrint na svůj seznam. Toto fascinující místo nabízí perfektní kombinaci historie, přírody a kultury a určitě vás očaruje svou jedinečností.


Počasí Albánie Butrint


Butrint, situovaný v jižní Albánii, je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť ve Středomoří. Bývalé řecké a římské město se nachází na poloostrově, který se rozkládá na břehu Jónského moře. To znamená, že počasí Butrintu má charakteristické rysy jihovýchodního Středomoří, kde jsou letní podnebí horká a suchá a zimy jsou mírné a vlhké.

Letní měsíce v Butrintu (červen, červenec, srpen a září) jsou nejteplejší období roku, kdy teploty dosahují průměrně 29 °C. V nejteplejších dnech však mohou teploty překročit hranici 35 °C. Stejně jako v jiných jižních částech Albánie, také v Butrintu se vyskytují horké větry, které zvyšují pocit horka. Sucho letního počasí není však tak intenzivní jako v některých jiných oblastech jihovýchodního Středomoří. V létě je zde obvykle střední vlhkost vzduchu, což způsobuje, že odpolední bouřky a srážky nejsou vzácností.

Podzim a jaro jsou pro Butrint obdobím mírného počasí. V těchto měsících jsou teploty příjemné a stále je dostatek slunce, aby návštěvníci mohli užít si krásné pláže. V zimních měsících (prosinec, leden a únor) je počasí v Butrintu chladnější a vlhké, s průměrnými teplotami od 10 do 15 °C. V lednu a únoru mohou teploty klesnout až pod bod mrazu. V zimě však stále prší a obloha je zatažená.

Chcete-li navštívit Butrint, nejlepší čas je v období od května do října. V tomto období jsou teploty příjemné a počasí je stabilní. Ale i v těchto měsících můžete očekávat občasnou bouřku a s délkou dne se může měnit i teplota vody v moři.

Celkově je počasí v Butrintu docela příjemné, ale pod vlivem pohoří, které se nachází za západním úbočím města, se může měnit během dne. Návštěvníci by měli být připraveni na možné výkyvy teplot a srážek, zejména v létě. Ať už se jedná o plážovou dovolenou nebo o archeologickou exkurzi, Butrint určitě stojí za návštěvu.


Letenka Albánie Butrint


Butrint, tajemství Albánie

Pokud hledáte zahradu plnou historických pokladů, butrintský národní park v Albánii je pro vás tím pravým místem. Nachází se na jihu země, nedaleko města Saranda a nedávno se zapsal na seznam světového dědictví UNESCO. Tato starověká archeologická lokalita je fascinující nejen díky svému umístění v nádherném přírodním prostředí, ale také díky bohatství historických artefaktů, kterými je Butrint bohatý.

Nejstarší důkazy osídlení v Butrintu pocházejí z doby bronzové a bylo zde osídlení i v době římské. Archeologické vykopávky odhalily pozůstatky antického divadla, akropole, hřbitova a dalších budov. Procházka Butrintem je skutečně jako cesta časem, která vás provede různými obdobími historie a kultur.

Jedním z architektonických klenotů Butrintu je amfiteátr, který sloužil k pořádání římských her a divadelních představení. Jeho zdi a schodiště, které se dochovaly dodnes, vás zavedou přímo do antického světa. Další zajímavou stavbou je baptistérium – starokřesťanská bazilika s mozaikou a sloupy. Je to unikátní místo, které dokazuje, že křesťanství mělo v Butrintu významnou roli již ve 4. století.

Ale Butrint není pouze kulturním centrem, je to také ráj pro přírodovědce a milovníky přírody. Národní park Butrint zahrnuje laguny, mokřady a borové lesy, které jsou domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů. V parku žije například vzácný orel mořský, sup bělohlavý a několik druhů želv. Je to fantastický ekosystém, který stojí za návštěvu.

Pokud se rozhodnete navštívit Butrint, je nejlepší začít prohlídku v archeologickém muzeu, kde se dozvíte více o historii a kulturním významu tohoto místa. Následně můžete prozkoumat zbytky antických staveb a procházet se po národním parku. Udělejte si piknik na jednom z opuštěných římských domů nebo si udělejte výlet na ostrovy Ksamil, které leží nedaleko Butrintu.

Pokud plánujete návštěvu Butrintu, nezapomeňte na dostatek času a energie. Toto místo je jedinečné a rozhodně stojí za to. Letenky do Albánie jsou bezproblémově dostupné z mnoha evropských letišť a do Sarandy, nejbližšího města k Butrintu, se dostanete snadno lodí z řeckého přístavu Korfu.

Butrint je tajemné místo, které vám umožní procházet se v historii a užívat si přírodního krásy. Připravte se na to, že se stanete součástí jedinečného příběhu a načerpáte energii z tohoto starobylého místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Butrint


1. Co je Butrint?

Butrint je archeologická lokalita a národní park v Albánii, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v zemi.

2. Kde se nachází Butrint?

Butrint se nachází v jižní Albánii, poblíž města Saranda a nedaleko hranic s Řeckem. Je situován na poloostrově a obklopen jezery a močály.

3. Jaké jsou hlavní památky v Butrintu?

Mezi nejvýznamnější památky v Butrintu patří antické divadlo, baptisterium, románská bazilika, akropole a starobylé hradby. Také zde naleznete několik římských lázní, chrámů a dalších archeologických pozůstatků.

4. Jaké je vstupné do Butrintu?

Vstupné do Butrintu se liší v závislosti na sezóně. Obecně jsou ceny vstupného pro dospělé v rozmezí 700 - 1000 albánských leků (přibližně 5 - 8 eur) a pro děti je vstup zdarma.

5. Jak se dostanu do Butrintu z města Saranda?

Nejběžnější způsob, jak se dostat do Butrintu z města Saranda, je autobusem. Autobusy jezdí pravidelně z centra města do Butrintu. Také se můžete dostat na místo taxíkem, pronajmout si auto nebo využít organizovaného zájezdu.

6. Kolik času je třeba si prohlédnout Butrint?

Doporučuje se strávit v Butrintu alespoň půl dne, abyste mohli naplno prozkoumat všechny památky a projít se po celém archeologickém parku. Můžete si také vyhradit více času, pokud jste archeologickými nalezišti nadšení.

7. Otevírací doba Butrintu

Butrint je otevřen každý den v roce s výjimkou některých svátků. Obvyklé otevírací hodiny jsou od 8:00 do 19:00, avšak v závislosti na sezóně se mohou lišit. Doporučuje se se před návštěvou informovat o aktuálních otevíracích hodinách.

8. Je potřeba si s sebou vzít průvodce do Butrintu?

I když není povinné, může být užitečné si vzít průvodce, který vám poskytne více informací o historii a významu jednotlivých památek v Butrintu. Také si můžete zakoupit tištěný průvodce nebo si stáhnout aplikaci, která obsahuje informace a mapu archeologického parku.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky