Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters

Letenka Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra je malá země ležící v Pyrenejích mezi Francií a Španělskem. I když to může být malá země, nabízí mnoho překrásných míst, které si můžete užít během Vaší návštěvy. Jedním z těchto míst je i krásné jezero Engolasters, které se nachází v Andoře.

Turistická stezka okolo jezera Engolasters patří k nejkrásnějším v Andoře. Stezka je dlouhá přibližně jeden a půl kilometru a nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a samozřejmě na jezerní hladinu.

Start turistické stezky je umístěn na parkovišti u jezera Engolasters. Odtud se vydáte směrem ke křižovatce, kde je možné zvolit dvě trasy. První trasa je více brutální, zahrnuje strmé klesání a stoupání po skalách okolo jezera. Druhá trasa je k prvnímu výhledu k jezeru, ze kterého můžete pokračovat pěšky po strmé cestě.

Pokud se vydáte na druhou cestu, přijdete na malý odpočinkový prostor, kde si můžete vychutnat krásný výhled na jezero a okolní hory. Pokračujte dále po cestě a budete se muset překonat a zdolat strmou a kamenitou cestou až do dalšího úžasného výhledu.

Pokud se rozhodnete pro první trasu, uvidíte mnoho krásných míst, které si určitě zamilujete. Tato trasa bude pro Vás ale fyzicky náročnější. Cesta začíná velkým klesáním a postupuje po zemi, kamení, ale i po mokré druhové trávě. Mnoho turistů tuto stezku považuje za těžkou, ale pokud máte dobré boty a jste připraveni na menší výzvy, určitě se budete muset cítit dobře.

Jezero Engolasters samotné má úžasné a čisté vody a je obklopeno lesy a horami. Toto místo je obzvláště oblíbeno mezi milovníky divoké přírody a na poklidném a klidném místě si můžete užít přírodni klid. Stezka vůbec není příliš dlouhá a byla navržena pro pěší turisty, kteří si chtějí užít krásy Andorry.

Turistická stezka okolo jezera Engolasters v Andoře je jedinečná a nádherná pro každého, kdo se rozhodne ji prozkoumat. Nezapomeňte ale, že pokud se rozhodnete pro první cestu, budete muset být k úžasu na povrchu velmi šikovní. Nicméně, jakmile dosáhnete Vámi vybraného míst, budete odměněni nádherným pohledem, který Vás určitě neomrzí.


Dovolená Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra je malá země v srdci Pyrenejského poloostrova mezi Francií a Španělskem. Navzdory malému území nabízí turistům mnoho příležitostí k turistice, kde jednou z těch nejlepších je procházka stezkou okolo jezera Engolasters.

Jezero Engolasters leží v nadmořské výšce 1620 metrů a je jedno z nejkrásnějších jezer v Andoře. Je posedlé hustým lesním porostem, který dodává krajinnému panoramatu tuto typickou polohu horského prostředí. Stezka okolo jezera Engolasters je cca 4,5 km dlouhá, podél které si turisté mohou vychutnat úžasný a klidný procházku.

Procházka obvykle začíná u parkoviště, které se nachází poblíž jezera a následně se stoupá úzkým a strmým kopcem, který nabízí nádherné výhledy na jezero. Cestou můžete obdivovat krásnou přírodu plnou místních druhů flóry a fauny, jako jsou například trvalé stromy, suché keře nebo kameny.

Hlavní atrakcí okolo jezera Engolasters je velký vodopád, který se zde nachází. Vodopád je nádherným místem pro fotografování, takže si nezapomeňte vzít s sebou fotoaparát. Stezka ve stejné podobě pokračuje kolem jezera a nabízí turistům úžasnou možnost relaxace a klidu prostředí.

Pro turisty, kteří hledají více adrenalinových zážitků, je zde mnoho dalších aktivit, které můžete zažít. Například vodní sporty, jako jsou kánoe, kajaky, paddleboarding nebo windsurfing, nabízí mnoho možností pro patronování jezera. Turistům jsou také k dispozici horské dráhy, které vás vezmou na vrchol hor a nabídnou vám úchvatné výhledy na celou Andorru.

V zimních měsících se oblast kolem jezera Engolasters pohřádá na základní lyžování a snowboarding. V okolí jezera jsou četné zimní střediska, které nabízejí mnoho možností pro zážitek zimních radovánek a horolezectví.

Celkově lze říci, že procházka po stezce okolo jezera Engolasters je nezapomenutelný zážitek pro každého turistu, který hledá krásné scenérie, klid, přírodní bohatství a nezapomenutelný zážitek. Pokud jdete do Andorry, rozhodně si toto místo nenechte ujít!


Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se turistické stezky okolo jezera Engolasters v Andoře:

1. Jak dlouhá je turistická stezka okolo jezera Engolasters?
- Turistická stezka je dlouhá přibližně 7,5 kilometru.

2. Začíná a končí stezka u jezera Engolasters?
- Ano, turistická stezka začíná a končí u jezera Engolasters, které se nachází přibližně 2 kilometry od Andorry La Vella.

3. Je možné kolem jezera Engolasters jezdit na kole?
- Ano, je možné kolem jezera Engolasters jezdit na kole. Stavba stezky je vhodná pro cyklisty a je oblíbeným místem pro horské cyklisty.

4. Jsou kolem jezera Engolasters dostupné zastavení, jako například restaurace nebo kavárny?
- Ano, v okolí jezera Engolasters se nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a občerstvit se.

5. Je nutná rezervace nebo vstupné na turistickou stezku?
- Ne, není nutná rezervace ani vstupné na turistickou stezku okolo jezera Engolasters. Je volně přístupná pro veřejnost.

6. Jaká je obtížnost turistické stezky okolo jezera Engolasters?
- Stezka má střední obtížnost a je vhodná pro většinu lidí. Avšak je nutné mít vhodnou obuv a být připraven na přírodní terén.

7. Nabízí turistická stezka výhledy na jezero Engolasters?
- Ano, během procházky po stezce budete mít možnost obdivovat panoramatické pohledy na jezero Engolasters a okolní krajinu Andorry.

8. Je možné turistickou stezku okolo jezera Engolasters projít s dětmi?
- Ano, stezka je vhodná i pro rodiny s dětmi. Měli byste však brát v úvahu úroveň fyzické kondice dětí a přizpůsobit tempo procházky.

Doufám, že tyto dotazy a odpovědi Vám pomohly s informacemi o turistické stezce okolo jezera Engolasters v Andoře.


Počasí Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorrský turistický ráj: Stezka okolo jezera Engolasters

Andorra, malé evropské knížectví mezi Francií a Španělskem, je známá svou překrásnou přírodou a možnostmi pro outdoorové aktivity. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je jezero Engolasters a okolní turistická stezka, která vás zavede do srdce této krásné oblasti.

Jezero Engolasters se nachází asi 2 km od hlavního města Andorra la Vella a je oblíbeným místem pro místní i turisty, kteří hledají klid a relaxaci uprostřed horské přírody. Stezka okolo jezera vás zavede přímo podél jeho pobřeží a nabídne vám nezapomenutelné výhledy na horizontální modrou hladinu jezera s horami na pozadí.

Celková délka turistické stezky je zhruba 9 km a je vhodná pro všechny věkové kategorie. Trasa je dobře značená a relativně nenáročná, takže se můžete těšit na příjemnou procházku bez velké fyzické námahy. Při chůzi po stezce si můžete vychutnat čerstvý horský vzduch a obdivovat okolní přírodu.

Jezero Engolasters je umělé jezero, které bylo vytvořeno v roce 1982. Jeho hlavním účelem bylo zajistit dostatečný zásobovací zdroj vody pro Andorra la Vella. Dnes je jezero také využíváno pro rekreaci a turistiku. Na břehu jezera najdete také restaurace, kde si můžete odpočinout a pochutnat si na místní kuchyni.

Na turistické stezce okolo jezera Engolasters se budete setkávat s překrásnými výhledy, rozmanitou flórou a faunou a také s dalšími zajímavými přírodními útvary. Při své procházce můžete narazit na vodopád, kterým protéká horský potok nebo horské louky plné barevných květin v období jara a léta.

Nejlepší doba pro návštěvu jezera Engolasters a jeho turistické stezky je od jara do podzimu, kdy je příroda nejkrásnější a počasí nejpříjemnější pro outdoorové aktivity. Navštívíte-li jezero v zimě, můžete si zde vyzkoušet i zimní sporty jako je běžkování nebo jízdu na sněžnicích.

Andorra je místem, kde se můžete ponořit do krásné přírody a vyčistit si hlavu od každodenního shonu. Stezka okolo jezera Engolasters je jednou z mnoha turistických tras v této oblasti, které nabízejí překrásné výhledy a okouzlující atmosféru. Ať už hledáte klid a relaxaci nebo dobrodružství a aktivitu, tato stezka vás jistě nezklame.


Ubytování Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra, horská destinace v srdci Pyrenejí, je známá svými alpskými krajinami, malebnými vesnicemi a úchvatnými turistickými stezkami. Jednou z nejpopulárnějších tras pro turisty je stezka okolo jezera Engolasters, která nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Jezero Engolasters se nachází v údolí Escaldes-Engordany, nedaleko hlavního města Andorry, Andorry la Velly. Je to umělé jezero, které slouží jako zásobárna pitné vody a zároveň turistická atrakce. Stezka okolo jezera Engolasters začíná přímo u přehrady a nabízí nádherný výhled na hladinu jezera, okolní hory a údolí. Je to ideální místo pro chvíle relaxace, procházky nebo pikniku s rodinou a přáteli.

Trasa stezky je značená a zajišťuje bezpečnou a pohodlnou procházku. Celkem má délku přibližně 9 kilometrů, což je optimální vzdálenost pro polodenní výlet. Kromě úchvatných výhledů je možné na trase spatřit také řadu zajímavostí a atrakcí. Mezi nimi patří například kaple Sant Miquel d’Engolasters, která pochází ze 12. století, až tematický park Engolasters, který nabízí zábavu pro celou rodinu.

Stezka kolem jezera Engolasters je ideální jak pro turisty, tak pro milovníky přírody. Pokud rádi fotíte, tato trasa vám poskytne nespočet inspirativních fotografií. Během procházky se setkáte s různými druhy rostlin a živočichů, takže multituci lidí, kteří hledají klid a harmonii s přírodou, budou nadšeni.

Pokud se o vašem výletu staráte sami, nezapomeňte si sbalit pohodlnou obuv, pitnou vodu a sluneční brýle. Pokud nejste zkušení chodci, je vhodné vzít si s sebou mapa nebo navigační zařízení, abyste se neztratili.

Celkově řečeno, turistická stezka okolo jezera Engolasters je jedinečným zážitkem pro každého, kdo navštíví Andorru. Nabízí krásné výhledy, klidnou atmosféru a možnost prozkoumání atrakcí a přírody v této malebné části Pyrenejí. Pokud jste milovníkem outdoorových aktivit a odpočinku v přírodě, je tato trasa jednoznačně pro vás. Nechte se omámit krásou Andorry a vydejte se na dobrodružství kolem jezera Engolasters!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky