Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Argentina El Calafate (perito moreno)

Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina El Calafate (perito moreno)


1) Co je Perito Moreno?
Perito Moreno je ledovec v národním parku Los Glaciares v argentinské Patagonii.

2) Jak je nejlepší způsob, jak se dostat do El Calafate?
Nejlépe se do El Calafate dostanete letecky nebo autobusem z blízkých měst jako Bariloche nebo Buenos Aires.

3) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Perito Morena?
Nejlepší čas na návštěvu Perito Morena je od listopadu do března, kdy jsou teploty mírnější a ledovce jsou nejvíce aktivní.

4) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat k Perito Moreno z El Calafate?
Nejlepší způsob, jak se dostat k Perito Moreno z El Calafate, je s místními autobusovými společnostmi jako TAQSA nebo Chaltén Travel.

5) Musím si předem zakoupit vstupenky na návštěvu Perito Moreno?
Ne, vstupenky na návštěvu Perito Moreno můžete zakoupit přímo na místě v národním parku Los Glaciares.

6) Kolik dní bych měl strávit v El Calafate, aby byla návštěva úplná?
Ideální délka pobytu v El Calafate je 2-3 dny, aby bylo možné navštívit Perito Moreno a také si užít okolní přírodu a turistické aktivity.

7) Existují nějaké možnosti ubytování v národním parku Los Glaciares?
V národním parku Los Glaciares nejsou žádné možnosti ubytování, ale v El Chaltén, městečku poblíž parku, najdete různé hostely a hotely.

8) Mohu si pronajmout automobil v El Calafate?
Ano, v El Calafate najdete mnoho půjčoven automobilů.

9) Jaký je rozdíl mezi návštěvou Perito Morena ze země a z ledovce?
Návštěva Perito Morena ze země vám umožní vidět ledovec z různých úhlů a pozorovat ho z blízka. Návštěva z ledovce vám umožní prozkoumat ledovec a vidět ho z unikátní perspektivy, ale vyžaduje několik denní trek.

10) Existují nějaké turistické aktivity kromě návštěvy Perito Morena?
Ano, v El Calafate a okolí najdete další turistické aktivity, jako jsou koně, rybaření a výlety na lodích.


Počasí Argentina El Calafate (perito moreno)


Argentinské město El Calafate se nachází v jižní Patagonii, v provincii Santa Cruz. Město je obklopeno nádherným přírodním prostředím, které je plné ledovců, jezer, řek a hor. Nejvýznamnější atrakcí této oblasti je bezpochyby ledovec Perito Moreno.

Klima v této oblasti je převážně chladné a mírně vlhké, s nárazovými větry a teplotními extrémy. Průměrná teplota v létě (prosinec až únor) se pohybuje kolem 15 °C, avšak mohou zde nastat i horké dny, kdy se teploty vyšplhají až na 30 °C. V noci se teploty pohybují v rozmezí od 5 do 10 °C.

V zimě (červen až srpen) je klima chladné a suché, s průměrnou teplotou kolem 3 °C. V noci se pak teploty mohou snadno dostat pod bod mrazu. V zimě nejsou turistické aktivity tolik k dispozici, ale pro ty, kdo rádi lyžují, mohou být dostupné lyžařské areály v nedalekém Chile.

V oblasti patagonie je velmi častý bouřlivý a větrný počasí, kdy se může zdát, že se vám zvedne střecha. Proto je důležité mít na paměti, jaké oblečení si vzít. Musí být dostatečně teplé a odolné proti vodě a větru, aby vás ochránilo před nepříznivými vlivy počasí.

V oblasti El Calafate může být v průběhu celého roku celkově vlhké klima, tedy více deštivé a méně slunečné, ale v létě jsou dny delší a slunečné dny převažují. Pro turisty je ideální období od listopadu do března, kdy je nejtepleji a nejslunečněji a kdy jsou k dispozici všechny turistické atrakce.

Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit El Calafate, nezapomeňte si přinést dostatečné množství ochranných vrstev oblečení, nepremokavé boty a vzít si dostatek času na prohlídku okolních přírodních krás. El Calafate a Perito Moreno ledovec jsou jedinečnou a nádhernou destinací a určitě stojí za návštěvu.


Letenka Argentina El Calafate (perito moreno)


Argentina je země plná nádherných přírodních scenérií a jedním z těch nejkrásnějších míst, která stojí za návštěvu, je El Calafate. Toto malebné městečko se nachází v provincii Santa Cruz, jižně od Argentiny. Jeho hlavním lákadlem je především národní park Los Glaciares, domov mnoha ohromujících ledovců, z nichž je nejznámější Perito Moreno.

Perito Moreno je jedním z největších a nejzachovalejších ledovců na světě. Je součástí jihoamerického kontinentálního ledovce, který se rozkládá v Andách. Tento impozantní ledovec je dlouhý přes 30 kilometrů a vysoký kolem 70 metrů nad hladinou jezera Argentino. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že je stále v pohybu a každých několik let dochází ke spektakulárním srážkám s jezerem, při kterých se odtrhávají obrovské kusy ledu.

El Calafate je bránou do národního parku Los Glaciares a je oblíbeným výchozím bodem pro turisty, kteří chtějí navštívit Perito Moreno. Mnoho turistů se rozhoduje pro letenku do Argentina právě kvůli tomuto fascinujícímu přírodnímu divadlu. Při procházce po lávce můžete obdivovat ledovec zblízka a naslouchat občasnému hřmotu a zvuku křupání ledu, když se části odtrhávají a padají do jezera. Je to opravdu jedinečný zážitek, který zapůsobí na každého návštěvníka.

El Calafate samo o sobě je malebné městečko obklopené nádhernou přírodou. Má teplé léto a chladné zimy a je oblíbeným útočištěm pro příznivce outdoorových aktivit. Kromě návštěvy Perito Moreno můžete také podniknout výlety na další blízké ledovce, projet se na katamaránu po jezeře Argentino nebo se vydat na treky do okolních hor.

El Calafate také nabízí vynikající možnosti ubytování a gastronomie. Můžete si vybrat z různých hotelů a hostelů, které nabízejí pohodlné a stylové ubytování. V místních restauracích si můžete vychutnat typická argentinská jídla, jako je čerstvé maso, uzeniny a chimichurri omáčka.

Pokud tedy plánujete cestu do Argentiny, nezapomeňte zařadit El Calafate a Perito Moreno na svůj seznam. Toto přírodní divadlo vás ohromí svou krásou a nabídne vám nezapomenutelný zážitek. A letenka do Argentiny je dokonalým způsobem, jak se tam dostat a zažít toto úžasné místo na vlastní kůži.


Ubytování Argentina El Calafate (perito moreno)


Argentina je známá svou překrásnou a malebnou přírodou, a jedním z nejvíce fascinujících a ikonických míst v zemi je El Calafate. Ležící na jižním cípu And, tato malá obec se stala výchozím bodem pro návštěvu slavný ledovec Perito Moreno.

Ubytování v El Calafate je bohaté a různorodé, takže každý cestovatel si zde najde to, co mu vyhovuje. Od luxusních hotelů po jednoduché hostely a lázeňské hotely se zde nachází široká škála možností.

Jedním z nejlepších ubytování je Hotel Eolo, který se nachází asi 30 minut jízdy od El Calafate. Tento luxusní hotel nabízí impozantní výhled na argentinskou step a Andské hory. S kvalitními pokoji, vynikajícími službami a nádhernou přírodou v okolí je toto jednoznačně jedno z nejlepších míst k pobytu v oblasti.

Pro ty, kteří preferují ubytování blízko centra města, existuje také mnoho možností. Hotel Los Sauces je jedním z nejpopulárnějších hotelů v centru El Calafate. Nachází se poblíž hlavních atrakcí města a nabízí svým hostům pohodlné pokoje a přátelský personál.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici také ubytovací zařízení jako hostely. Hostel del Glaciar Pioneros je populární volbou mezi mladými cestovateli. Nabízí cenově dostupné pokoje a společné prostory, jako je kuchyňka a společenská místnost, kde se můžete setkat s ostatními cestovateli.

Ať už se rozhodnete ubytovat kdekoliv, nezapomeňte si také naplánovat výlet k ledovci Perito Moreno. Tento nádherný ledovec je jedním z nejpůsobivějších přírodních zázraků v Argentině a celý kontinent.

Pro návštěvu ledovce je možné si najmout soukromý vůz nebo využít organizovanou exkurzi. Během vaší návštěvy budete ohromeni obrovskými ledečty, které se zdají být z jiného světa. Můžete se také rozhodnout procházet se po lávce, která vám umožní vidět ledovec zblízka a zažít jeho masivní sílu a krásu.

Ubytování v El Calafate je zárukou příjemného pobytu a ponoření se do jednoho z nejúžasnějších a nejkrásnějších přírodních scenérií. Bez ohledu na vaše preference budete mít na výběr z různých možností, které vám umožní prozkoumat tuto úchvatnou oblast Argentiny. El Calafate je určitě místem, které byste neměli při návštěvě Argentiny opomenout.


Dovolená Argentina El Calafate (perito moreno)


Argentina je země, která je známá svou krásnou přírodou a fantastickými turistickými zajímavostmi. Jedním z nejvíce vyhledávaných míst pro dovolenou je El Calafate, které se nachází v provincii Santa Cruz ve jižní části země. Toto malebné město je skvělým výchozím bodem pro objevování úžasného národního parku Los Glaciares, domovu impozantního ledovce Perito Moreno.

Perito Moreno je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších ledovců v Argentině. Rozkládá se na 250 čtverečních kilometrech a dosahuje výšky až 60 metrů. Jeho impozantní velikost a jedinečná modrobílá barva láká turisty z celého světa. Ledovec je součástí národního parku Los Glaciares, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jedním z největších lákadel tohoto ledovce je jeho dynamický proces. Perito Moreno je jediným ledovcem na světě, který si stále udržuje své rozměry bez ohledu na globální oteplování. Každých několik let dochází k dramatickému jevu, při kterém ledovec praskne a tříští se do ledových krychlí. Tento úžasný zvuk a pohled na tříštící se ledovce je nezapomenutelným zážitkem.

V El Calafate můžete také navštívit ledovcové jezera, která jsou vytvořena roztaveným ledem z Perito Moreno. Prozkoumejte krápníkové jeskyně, které pokrývají ledovec, a ochutnejte čistou vodu z vodopádů, které z něj tečou. Též si můžete užít adrenalinové aktivity jako je chůze po ledovcích nebo plavba po jezeře v blízkosti ledovců.

El Calafate samo o sobě je také kouzelné město. Své jméno dostalo podle stromu calafate, jehož bobule jsou sladké jako med a slouží k výrobě marmelády. Město je obklopeno sněžnými vrcholky And a nabízí atmosféru horského města. Po prozkoumání ledovců se můžete projít kouzelnými uličkami, kde najdete mnoho obchodů s místními produkty, restaurace se skvělým jídlem a přívětivými místními obyvateli.

Pokud hledáte dovolenou ve spojení s nádhernou přírodou a jedinečnými zážitky, El Calafate a ledovec Perito Moreno jsou tou správnou volbou. Argentina nabízí tolik krásných a fascinujících míst k návštěvě, ale není pochyb o tom, že El Calafate je jedním z nejvíce působivých a nezapomenutelných. Takže neváhejte a vydejte se na dobrodružnou dovolenou do Argentiny!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky