Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Arménie Zvartnots

Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Zvartnots


1. Jak se dostanu z letiště Zvartnots do centra Jerevanu?
- Z letiště jsou k dispozici taxíky. Také můžete využít MHD – tramvají nebo autobusem.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Jerevanu?
- K nejznámějším patří Kaskády, Erebuni Museum, Matenadaran nebo katedrála Svatého Gŕegora.

3. Jaká je místní měna v Arménii?
- Arménský dram (AMD).

4. Je v Arménii bezpečno cestovat?
- V Arménii je relativně bezpečno cestovat. Obecně se doporučuje být opatrný a respektovat místní zvyky a tradice.

5. Jaká je arménská kuchyně?
- Arménská kuchyně je plná chutí a vůní. Mezi nejtypičtější pokrmy patří například kebab, lahůdky z kůzlátka nebo sytá polévka s mátou.

6. Jaký je hlavní náboženský směr v Arménii?
- Většina obyvatel Arménie se hlásí k pravoslaví.

7. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Jerevanu?
- Nalezneme zde především luxusní hotely, ale také hotely s nižším standardem a penziony.

8. Je v Arménii povinná očkování?
- Nejsou povinné žádné očkování, ale pro určité oblasti se doporučuje úhrada určitých vakcín.

9. Kolik stojí jízda taxíkem v Arménii?
- Ceny se pohybují kolem 100 AMD na kilometr.

10. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Arménii?
- Mezi nejznámější turistické trasy patří cesta ke hory Ararat, Národní park Dilijan nebo třeba chrám Khor Virap.


Počasí Arménie Zvartnots


Zvartnots je mezinárodní letiště nacházející se poblíž hlavního města Arménie, Jerevanu. Své jméno získalo podle starověkého arménského kostela Zvartnots, který se nachází nedaleko letiště. Jde o jedno z nejvýznamnějších letišť v regionu Kavkazu a slouží jako klíčový přístupový bod pro turisty a obchodníky, kteří přilétají do země.

Pokud jde o počasí v okolí letiště Zvartnots, Arménie, nachází se v oblasti s kontinentálním podnebím. To znamená, že zde bývá teplé a suché léto a chladná a mrazivá zima. Průměrné teploty se pohybují od 25 °C v létě až po -5 °C v zimě. To znamená, že turisté by měli být připraveni na teplé oblečení, pokud přijíždějí v zimních měsících.

Jaro a podzim v okolí letiště Zvartnots jsou obdobími s mírnějším a příjemnějším počasím. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C a příroda začíná kvést nebo se připravuje na zimu. Tyto roční období jsou ideální pro turisty, kteří chtějí objevovat Arménii a užívat si její krásy.

Přestože zde nedochází k velkému množství srážek, občas se mohou vyskytnout deště, zejména během jarního a podzimního období. Dominujícím prvkem počasí je však slunečné počasí a krásné modré nebe, které vytváří nezapomenutelnou atmosféru při příletu nebo odletu z letiště Zvartnots.

Pokud plánujete navštívit Arménii a letíte přes letiště Zvartnots, je vždy důležité sledovat předpověď počasí a být připraveni na případné změny. Je dobré mít sebou praktické oblečení a případně deštník nebo pláštěnku, aby vás deštivé počasí nezaskočilo.

Celkově vzato, počasí v okolí letiště Zvartnots v Arménii je vysoce kontinentální a každé roční období má své specifické vlastnosti. Ať už jste příchozí nebo odjezdový, přijatým nebo odjezdem z letiště, budete obdivovat nádhernou krajinu a unikátní atmosféru, kterou země nabízí.


Ubytování Arménie Zvartnots


Arménie je země bohatá na historii, kulturou a úchvatnými památkami. Zvartnots, známé také jako Zvarnots, je jedno z nejvýznamnějších míst v této zemi. Toto místo se nachází pouhých 15 kilometrů od hlavního města Jerevan a nabízí návštěvníkům úžasného pohledu na archeologickou lokalitu a ruiny Zvartnots chrámu.

Zvartnots, což v arménštině znamená "zářivý chrám", byl postaven mezi lety 642 a 653 našeho letopočtu a byl zasvěcen pohanskému bohovi Vahagnovi. Tento chrám byl považován za jeden z nejkrásnějších staveb své doby a sloužil jako poutní místo pro občany Arménie.

Bohužel, v roce 930 bylo místo zasaženo zemětřesením a chrám byl zcela zničen. Zůstaly jen trosky, které byly objeveny až v roce 1901. Od té doby byly provedeny rozsáhlé archeologické práce, aby se získaly co nejvíce informací o tomto důležitém historickém místě.

Dnes zde můžete vidět zbytky chrámu Zvartnots, které jsou považovány za jedny z nejlepších příkladů arménské architektury. Chrám měl tvar kruhového půdorysu, který je obklopen soustavou oblouků a stožárů. Tato unikátní architektura chrámu byla inspirována římskou a byzantskou kulturou.

Navštívit Zvartnots je jedinečný zážitek v duchu minulosti. Procházejte těmito historickými ruinami a představujte si, jaké bylo toto místo v dobách svého rozkvětu. Pocítíte duch starověké Arménie a budete fascinováni krásou a vznešeností tohoto chrámu.

Kromě toho, že je Zvartnots obdivuhodné historické místo, je také obklopeno nádhernou přírodou. V okolí si můžete užívat panoramatické výhledy na Arménskou vysočinu a hory. Můžete se těšit na procházky a pikniky v okolních rozlehlých zahradách.

Pokud hledáte ubytování během své návštěvy Zvartnots, není třeba se bát. V blízkosti Zvartnots a Jerevanu je široká nabídka hotelů, penzionů a ubytování ve všech cenových kategoriích. Můžete si vybrat ze široké nabídky možností, které odpovídají vašim potřebám a preferencím.

Při plánování návštěvy Arménie byste měli určitě zahrnout návštěvu Zvartnots do svého itineráře. Tato archeologická lokalita nabízí jedinečný pohled do minulosti a zaujme vás svou krásou a historickým významem. Přiveďte svou rodinu a přátele a objevte bohatou historii a kulturu Arménie.


Dovolená Arménie Zvartnots


Arménie je fascinující destinace, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít během své dovolené. Mezi jedno z nejzajímavějších míst v Arménii patří Zvartnots, které se nachází poblíž hlavního města Jerevanu. Tato historická památka patří mezi nejvýznamnější světové kulturní dědictví UNESCO a stojí za to ji navštívit.

Zvartnots je záhadný a úchvatný chrám z 7. století, který je považován za jeden z nejvýznamnějších architektonických skvostů Arménie. Jeho název v překladu znamená "andělů světlo". Chrám byl postaven na počest svatého Grigorije Iljičovského v době rozkvětu arménské křesťanské církve.

Zvartnots je příkladem arménské architektury a dokonalého řemeslného umění z 7. století. Jeho unikátní kruhová konstrukce a detailně vypracované sochy a fresky jsou důkazem mistrovství a náboženského významu tohoto místa. Chrám byl navržen a postaven takovým způsobem, aby vyjadřoval bohatství, moc a velikost Arménie v této době.

Navštěva Zvartnotsu vás přenesou do minulosti a ukáže vám všestrannost arménské historie a kultury. Při procházení ruin tohoto chrámu zde můžete uvidět zbytky nádherných mozaik, kamenných sloupů a detailně zpracovaných soch. Mnoho z těchto artefaktů je stále v dobrém stavu, což je překvapující vzhledem ke své starosti.

Zvartnots také nabízí nádherný výhled na okolní krajinu, který vám umožní vnímat krásu Arménie a její přírodní zázraky. Poblíž chrámu naleznete také malé muzeum, které vám poskytne další informace o historii tohoto místa.

Návštěva Arménie a Zvartnotsu je jedinečným zážitkem, který vás přenese do minulosti a ukáže vám bohatství a význam arménské kultury. Mějte na paměti, že jde o posvátné místo, takže respektujte pravidla a zvyky, které jsou s tím spojeny.

Pokud máte rádi historii, architekturu a cestování, pak je Zvartnots v Arménii tím pravým místem, které byste měli během své dovolené navštívit. Ponořte se do krás a tajemství tohoto úchvatného místa a zažijte jedinečnou atmosféru, kterou Arménie nabízí.


Letenka Arménie Zvartnots


Arménie je fascinující země, kterou by si měli vyzkoušet ochutnat každý cestovatel. Je to země plná historie, kultury a překrásné přírody. Pokud tedy chcete navštívit tento kus země, tak vám nepomůže nic jiného, než letenka z ČR na Zvartnots International Airport.

Zvartnots International Airport je hlavním letištěm, které se nachází v Arménii, 10 km od Yerevanu. Toto letiště je dobře spojeno s celým světem a nabízí spoustu příjezdů a odjezdů do různých destinací. Má moderní infrastrukturu, bezpečnostní prvky a všechny potřebné služby pro cestovatele.

Pokud cestujete z Prahy do Arménie, tak můžete zvolit například letovou společnost Czech Airlines. Let trvá zhruba 3 hodiny a 30 minut. V případě potřeby si můžete zarezervovat také jednu z mnoha přímých letových spojení z německého Frankfurtu, londýnského Heathrow či ruského Moskvě.

Jakmile přistanete na letišti se vám otevře celá Arménie. Můžete navštívit hlavní město Yerevan, kde mnozí turisté obdivují katedrálu Sv. Těchona. Tato katedrála je nejstarší křesťanskou stavbou na světě a není tedy divu, že vás zaujme svým uměleckým stylem. Kromě toho, můžete na vlastní oči vidět, jaký je rozdíl mezi západními a východními kulturami.

Pokud vás zajímá víno, tak neváhejte navštívit město Areni a ochutnejte tuto lahodnou alkoholovou specialitu. Zároveň můžete navštívit starobylé kameny, které zde byly objeveny až za 1917.

Zármutkem je, že Arménie prochází obdobím vnitřního nepokoje, ale přesto patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější země, které stojí za to navštívit. Vydejte se tam a užijte si kouzlo této země.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky