Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)

Dovolená Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Dovolená na Ningaloo Reef v Západní Austrálii: Kde se setkáte s podmořským rájem

Austrálie je známá svými úchvatnými přírodními krásami a Ningaloo Reef není výjimkou. Tento úchvatný korálový útes se nachází v Západní Austrálii a nabízí jedinečný zážitek z potápění s mořským životem a šnorchlování v jednom z nejprvotřídnějších podmořských rájů na světě.

Ningaloo Reef leží ve vodách Indického oceánu a je jedním z nejdelších korálových útesů na světě, prostírající se na více než 260 kilometrech. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že se nachází přímo u pobřeží, což znamená, že není nutné plavit se na hluboké moře, abyste mohli zažít jeho pozoruhodné podmořské životy. To je také důvod, proč Ningaloo Reef patří mezi jedno z nejoblíbenějších míst pro potápění a šnorchlování na světě.

Tato oblast je známá svým bohatým mořským životem, zahrnujícím stovky druhů korálů a ryb, včetně mantovců, žraloků, rejnoků a ohromujícího množství pestrobarevných ryb. Ningaloo Reef je také známým migračním místem pro velryby žijící v tomto regionu. V období od března do června je možné zahlédnout velké množství těchto ohromujících savců, kteří míří k Ningaloo Reef za účelem páření.

Navíc je tu také možnost plavat s velikým rekem ušatým, který je největším korálovým útesem svého druhu na světě. Tato zkušenost je nezapomenutelná, protože tito giganti mohou dorůstat délky až 12 metrů.

Kromě úžasných podmořských zážitků je tu také spousta aktivit na pevnině, které můžete během své dovolené v Ningaloo Reef vyzkoušet. Můžete se těšit na jízdu na čtyřkolkách po dunách, výlety na opuštěné pláže a pozorování ptáků v přilehlém národním parku. Ningaloo Reef je také ideálním místem pro milovníky kamínků, protože zde najdete rozličné a unikátní druhy.

Pokud hledáte ubytování, v blízkosti korálového útesu jsou k dispozici různé luxusní resorty a pokoje v ubytovnách, které nabízejí výhled na oceán. Existují také možnosti kempování pro ty, kteří preferují blízkost přírody.

Pokud si plánujete dovolenou v Ningaloo Reef, je vhodné s sebou vzít ochranný krém proti slunci, šnorchlovací masku, ploutve a nezbytnou výbavu na plavání. Dále je třeba si zkontrolovat místní podmínky, abyste byli připraveni na různé druhy mořského života, který se může vyskytovat v této oblasti.

Dovolená v Ningaloo Reef je skutečným dobrodružstvím a uzemněním s přírodou. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek a setkání s úchvatným mořským životem, Ningaloo Reef je pro vás to pravé místo.


Počasí Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Ningaloo Reef, nacházející se na západním pobřeží Austrálie, je domovem jednoho z nejbohatších korálových útesů na světě. Tato oblast je nejen výjimečným přírodním krásou, ale i místem s fascinujícím klimatem.

Počasí v oblasti Ningaloo Reef je typické pro západní pobřeží Austrálie, což znamená horká léta a mírné zimy. Oblast leží v oblasti subtropického klimatu, což znamená, že zde máme dlouhá a horká léta, kdy teploty často přesahují 35 °C. V létě je také běžné, že teploty dosahují až k 40 °C. Teploty v zimních měsících se pohybují mezi 15-25 °C.

Srážky v oblasti Ningaloo Reef jsou poměrně nízké a vyskytují se převážně v období dešťů, které začíná v listopadu a končí v dubnu. Množství srážek je obvykle kolem 300-400 mm za rok. V období dešťů zde může být rovněž velmi vlhko a vláčné.

Ningaloo Reef je také známý sezónními jevy, které ovlivňují mořský život. Mezi červencem a říjnem sem dorazí velké množství velryb velryb severních, které hledají chladnější vody. Tato doba je jedinečnou příležitostí pro pozorování těchto impozantních tvorů v jejich přirozeném prostředí.

Dalším sezónním jevem je příchod korálových žraloků, kteří se shromažďují v Ningaloo Reef během období ledna a března. Toto je nejlepší čas pro milovníky potápění, kteří mají příležitost se setkat s těmito ohromujícími tvory.

Západní Austrálie je také známa několika meteorologickými fenomény. V regionu se občas vyskytují tropické cyklóny, které jsou schopny přinášet silné větry a intenzivní srážky. Tyto cyklóny obvykle vznikají v období dešťů, kdy je mořská teplota vyšší.

Celkově lze konstatovat, že počasí v oblasti Ningaloo Reef je příjemné a příhodné pro plážové aktivity a potápění po většinu roku. S jeho ohromující korálovou faunou a sezónními jevy je to jednoznačně místo, které stojí za to navštívit pro všechny příznivce přírody a outdoorových aktivit.


Ubytování Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Austrálie Ningaloo Reef nabízí jedno z nejkrásnějších míst k potápění a pozorování korálových útesů na celém světě. Tento útes se nachází v Západní Austrálii a je celý zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud se chystáte navštívit tento úžasný kraj, měli byste se zabývat otázkou ubytování.

Existuje mnoho možností, jak si můžete užít tuto krásnou oblast, ať už hledáte luxusní ubytování, turistické chatky nebo kempování. Zde je několik možností, mezi kterými můžete vybírat.

1. Eco Safari a plážový kemp - Pokud hledáte autentickou zkušenost s kempováním, musíte zkusit tento ekologický safari a kemp. Provozovatelé nabízejí prakticky všechny vybavení, které potřebujete (od stanů až po kuchyňské potřeby) a navíc si můžete užít úžasný výhled na pláž a moře z vašeho stanu.

2. Ningaloo Eco Retreat - Tento luxusní zážitek nabízí ohromující pohled na Ningaloo Reef z vašeho soukromého balkonu. Pokojné a klidné prostředí, které nabízí tento resort, poskytuje špičkovou restauraci, spa a přirozeně ochranu před nežádoucí záplavou návštěvníků.

3. Ningaloo Bed and Breakfast - Tento elegantní pobyt poskytuje šest různých ložnic a poblíž Ningaloo Reef samotného. Tyto pokoje nabízejí nejen pohodlnou postel a prostornou koupelnu, ale také speciální vstup do romantické zahrady.

4. Sal Salis Ningaloo Reef - Pokud máte rádi všeobecný dojem obývání v lese, ale stále chcete poznávat všechny krásy Ningaloo, pak byste mohli zvážit ubytování v tomto luxusním kempu. Kempy nabízejí speciální eko-stany a soukromou kuchyni.

Ningaloo Reef v Západní Austrálii nabízí mnoho možností ubytování pro milovníky přírody, turisty i rodiny. Je to skutečně jedno z nejkrásnějších míst na světě a zaslouží si být zažité plně v takové podobě, jakou preferujete. Ale jedno je jisté, jaké ubytování si vyberete, určitě si užijete úžasnou zkušenost, kterou tato oblast nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


1. Co je to Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef je koralový útes nacházející se na západním pobřeží Austrálie, který je známý pro svou biodiverzitu a unikátní možnosti šnorchlování a potápění.

2. Jak se dostanu na Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef je přístupný letecky nebo autem. Nejbližším letištěm je Exmouth, které je vzdálené přibližně 1,5 hodiny jízdy od útesu. Také je možné se na Ningaloo Reef dostat silnicí ze města Perth, což je přibližně 13 hodin jízdy.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Ningaloo Reef?
Nejlepší doba na návštěvu Ningaloo Reef je od dubna do června a opět od září do listopadu, kdy je voda teplá a viditelnost je dobrá pro potápění a šnorchlování. V létě je možné také vidět velryby a žraloky, ale voda je teplá a může být zakalená.

4. Jaká je cena vstupenek na Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef je chráněná oblast, takže není nutné platit žádné vstupné. Některé vyhlídkové plavby a organizované potápěčské výlety však mohou mít své vlastní ceny.

5. Jaké aktivity mohu dělat na Ningaloo Reef?
Na Ningaloo Reef si můžete vychutnat šnorchlování, potápění, plavbu na lodi s prohlídkou korálových útesů, vyhlídkové plavby k zaměření na přírodní život, jako je například vidění želv, delfínů a velryb, nebo si prostě užívat slunečního koupání na krásných plážích.

6. Kde se dá ubytovat poblíž Ningaloo Reef?
V oblasti Ningaloo Reef se nachází několik možností ubytování, včetně resortů, lodges a kempů. Exmouth je blízké město, které nabízí širokou škálu ubytovacích možností.

7. Jaká je možnost vidět žraloky na Ningaloo Reef?
Je možné vidět různé druhy žraloků na Ningaloo Reef, včetně žraloků velrybích a tigrů. Nejlepší šance jsou během létě, kdy se žraloci shromažďují v této oblasti kvůli výskytu potravy. Organizované potápěčské výlety nabízejí šanci na pozorování žraloků s profesionálním průvodcem.

8. Jaké jsou další atrakce poblíž Ningaloo Reef?
Blízké atrakce zahrnují reprodukci mořských želv na plážích Bundegi, sledování velrybových žab v Coral Bay a návštěvu Cape Range National Park, který nabízí úchvatné výhledy na západní Austrálii.

9. Jaký je ohrožený stav Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef je relativně nedotčený lidskými zásahy a je dobře chráněnou přírodní rezervací. Nicméně kvůli globální změně klimatu a znečištění oceánu je vystaveno riziku. Místní vlády a organizace se snaží chránit útes a jeho ekosystém.

10. Jak dlouho bych měl plánovat pobyt na Ningaloo Reef?
Na Ningaloo Reef byste měli zůstat nejméně několik dní, abyste mohli vychutnat všechny aktivity a atrakce, které nabízí. Doporučuje se pobyt minimálně tří až čtyř dnů, abyste měli dostatek času prozkoumat útes a okolní oblast.


Letenka Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Ningaloo Reef, nacházející se na západním pobřeží Austrálie, je jedním z nejvíce fascinujících a jedinečných přírodních rezervací na planetě. Tato úžasná křehká ekosystém byla vyhlášena světovým dědictvím UNESCO a je známá svým bohatým biodiverzitou a úžasným korálovým útesem, který láká miliony návštěvníků každý rok.

Ningaloo Reef se nachází na západním pobřeží Austrálie, asi 1,200 km severně od města Perth. Tento útes se táhne na délku 260 km a tvoří jedno z největších korálových útesů na světě. Ale co tento korálový útes opravdu odlišuje od ostatních je jeho blízkost k pobřeží. Naproti jiným světovým korálovým útesům, které jsou obvykle vzdálenější od pobřeží, Ningaloo Reef se nachází jen pár metrů od pláže, což umožňuje snadnější přístup pro návštěvníky.

Jedním z hlavních důvodů, proč láká Ningaloo Reef tak mnoho návštěvníků, je jeho bohatá biodiverzita. Tento útes je domovem pro více než 200 druhů korálů a tisíce druhů ryb, včetně vzácných a ohrožených druhů. Můžete zde narazit na velkou řadu mořských živočichů, včetně želv, delfínů, mantovců a dokonce i velryb, které migrují kolem útesu každý rok. Pro milovníky potápění nebo šnorchlování je tato oblast opravdu rájem, protože zde mohou být ve vodách kolem útesu vidět rozlehlé korálové zahrady, tropické ryby a dokonce i žraloci.

Další věc, která dělá Ningaloo Reef tolik jedinečným, je možnost plavat s největším žralokem, rekoum velrybou. Každý rok tyto ohromující a mírumilovné tvory migrují kolem útesu, a turisté mají jedinečnou možnost, na welryby se setkat tváří v tvář ve volném prostoru. Tato interakce s tak impozantními a majestátními tvory je nezapomenutelným zážitkem.

Ningaloo Reef je také ideálním místem pro ochranu mořského života a korálových útesů. Zdejší biosférická rezervace a národní park zajišťují ochranu tohoto křehkého ekosystému, a umožňují tak návštěvníkům i budoucím generacím zažít a poznat spoustu neuvěřitelných přírodních krás, které tento útes nabízí. Mnoho organizací a dobrovolníků se navíc angažuje v monitorování a ochraně Ningaloo Reef, aby se zajistilo jeho zachování i pro budoucí generace.

Pokud toužíte po přírodě a dobrodružství, není lepší místo než Ningaloo Reef na západním pobřeží Austrálie. Od šnorchlování s tropickými rybami a želvami po plavání s velrybami, toto místo je doslova rájem pro milovníky mořského života. Navštivte tento úžasný korálový útes a nechte se ohromit jeho krásou a bohatstvím biodiverzity. Ningaloo Reef je bezpochyby jedním z těch míst, které stojí za to zažít a ochránit.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky