Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)

Letenka Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park je neobyčejně krásným ochranným územím, které leží v Západní Austrálii. Jeho nejvýraznější dominantou jsou "Bungle Bungle", což jsou pískovcové skalní útvaru, které vypadají jako obrovské včelí úly. Překvapivě je tomuto unikátnímu parku stále věnována relativně malá pozornost, což znamená, že si můžete užít skutečně autentický zážitek z australské přírody.

Purnululu National Park je možné dosáhnout pouze letecky nebo po půdě, z toho důvodu je ideální pro návštěvu prostřednictvím organizovaných výletů. Nicméně pokud se rozhodnete pro letenku, můžete si užít úžasný pohled na tuto neuvěřitelnou krajinnou podívanou již z letadla.

Park ukrývá plnohodnotný přírodní ekosystém, který začíná v nejhlubších kaňonech a končí u hustých lesů tvořených svědky minulých dob. Vydejte se pěšky na procházku v této oblasti a objevte nekonečnou řadu skalních útvarů, četných vodopádů, historických nálezů a dalších překvapivých krás.

Návštěva parku není nijak náročná a nabízí se řada různých aktivit pro turisty. Můžete si pronajmout kajak a jezdit po řece, odjet na procházku po různých trasách, provádět výzkum zřícenin tisíc let starých, nebo si prostě jen vychutnat krásné scenérie a poslouchat zpěv ptáků. Park nabízí vynikající možnosti pro pikniky a grilování, takže si klidně vezměte piknikový koš a užijte si nádherný den venku.

Pokud hledáte něco zcela odlišného od klasických turistických atrakcí, pak určitě zvažte návštěvu tohoto parku. Airline, která nabízí letenky do Austrálie, vám zajistí přímý let na australský kontinent, od kde se pak můžete pohodlně dostat do Purnululu National Park. Můžete si zvolit letenky s různými cenovými kategoriemi, které mají různé možnosti cestování. Rozhodnete se pro letenku i vy a užijte si nevšední zážitek v jedné z nejkrásnějších oblastí Austrálie.


Počasí Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park, nacházející se v Západní Austrálii, je jedno z nejvíce fascinujících a unikátních míst na světě. Jeho nejvýznamnější atrakcí jsou dobře známé skalní útvary známé jako Bungle Bungle Ranges, které se vypínají nad divokou australskou krajinou. Kromě toho se park pyšní také bohatstvím flóry a fauny, z čehož většina je endemická a chráněná.

Počasí v Purnululu National Park je typické pro oblast Západní Austrálie. Se sice může zdát, že tato část Austrálie je hlavně suchá a suchá, v tomto národním parku je přítomna jedna zvláštnost: vládne zde mokřejší mikroklima. To je způsobeno přítomností vysokých skalních formací, které lákají déšť a přispívají ke vzniku srážek.

Převládajícím klimatem v parku je suchý tropický podnebí. Léta v této oblasti jsou horká a suchá, s průměrnými teplotami kolem 35-40 °C. Studené přílivy z oceánu občas přinášejí menší srážky, ale obecně je léto ve parku suché období. Je důležité si přinést dostatečné množství vody a chránit se před slunečním zářením v této období.

Zimy v Purnululu National Park jsou mnohem mírnější, s průměrnými teplotami kolem 20-25 °C během dne a 5-10 °C v noci. Srážek během zimy je poněkud více, ačkoli v porovnání s jinými oblastmi Austrálie jsou stále poměrně nízké. Zimní měsíce jsou také ideálním obdobím k návštěvě parku, kdy jsou teploty příjemné a prostředí je osvěžující.

Jedním z nejkrásnějších jevů, které návštěvníci mohou zažít v Purnululu National Park, jsou letní bouřky. Bouřky mohou přinést dramatické záblesky blesků, hromy a prudké deště, které vytvářejí úchvatné scenérie. Tyto bouřky jsou často následovány nádhernými západy slunce, kdy se barvy skal mění od oranžové na tmavě červenou.

Purnululu National Park představuje jedinečnou kombinaci fascinujících skalních útvarů, poutavé flóry a fauny a nezapomenutelného počasí. Při návštěvě tohoto úchvatného místa je proto důležité být připraven na extrémní teploty, suché období a případné letní bouřky. Každopádně, ať už se rozhodnete navštívit Purnululu National Park v létě nebo v zimě, připravte se na nezapomenutelné dobrodružství uprostřed jedinečné australské divočiny.


Dovolená Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Pokud hledáte nezapomenutelnou a dobrodružnou dovolenou, neměli byste přehlédnout návštěvu Purnululu National Parku v Západní Austrálii.

Purnululu National Park se nachází v oblasti Kimberley, která je známá svými úchvatnými skalními formacemi a neuvěřitelnou přírodou. Oblast je také domovem pro řadu endemických druhů flóry a fauny, včetně horského kenguru, endemických druhů drobných savců a mnoha různých druhů ptáků.

Hlavní atrakcí parku jsou skalní útvary známé jako Bungle Bungle Range. Tyto skály jsou tvořeny červeným pískovcem a jsou to jedny z nejvýraznějších přírodních divů v Austrálii. Skály jsou také úchvatné vzhledem k jejich vysokým vertikálním stěnám, hlubokým kanionům a dramatickým skalním formacím.

Pro návštěvníky Purnululu National Parku je k dispozici celá řada aktivit, které mohou vyhovovat různým zájmům a úrovním schopností. Turisté mohou podniknout pěší túru po jednom z mnoha značených turistických okruhů, což jim umožní prozkoumat úchvatné skalní útvary a kaniony. Kromě toho jsou k dispozici také organizované výlety po okolí na koních nebo v jeepu.

Nejvýznamnější turistickou atrakcí parku jsou bezesporu Bungle Bungle Range, které jsou ideální pro skalní lezení. Jedná se o jedinečný zážitek, který prověří vaše fyzické i duševní schopnosti.

Když se rozhodnete přenocovat v oblasti parku, můžete se ubytovat v kempech, které nabízejí všechny základní vybavení a jsou umístěny v různých částech parku. Můžete se tak přiblížit přírodě a strávit noc pod hvězdami.

Pokud tedy hledáte dovolenou plnou dobrodružství a jedinečných zážitků, návštěva Purnululu National Parku v Západní Austrálii by neměla chybět na vašem seznamu. V této nádherné oblasti budete mít příležitost prozkoumat některé z nejokouzlujících skalních útvarů na světě a objevit nové druhy flóry a fauny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Dotaz: Jaké jsou vstupní poplatky do Purnululu National Park?
Odpověď: Vstup do parku je zdarma, ale musíte zaplatit poplatek za povolení kampování.

Dotaz: Jak se dostanu do Purnululu National Park?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do parku, je autem. Cesta vede po asfaltové silnici Great Northern Highway z města Kununurra nebo z města Halls Creek. Poté musíte přejít na štěrkovou cestu, která vede k vjezdu do parku.

Dotaz: Jak dlouho trvá cesta z Kununurra do Purnululu National Park?
Odpověď: Cesta z Kununurra do parku trvá přibližně 3 až 4 hodiny, v závislosti na podmínkách silnice a rychlosti jízdy.

Dotaz: Kdy je nejlepší doba k návštěvě Purnululu National Park?
Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu parku je v období od května do srpna, kdy je teplota mírnější. V tomto období je také méně dešťů, což zlepšuje podmínky pro turistiku a kempování.

Dotaz: Kde mohu přenocovat v Purnululu National Park?
Odpověď: V parku jsou k dispozici dvě kempovací oblasti – Kurrajong a Walardi. Musíte si předem rezervovat místo na kempování a zaplatit poplatek za povolení.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Purnululu National Park?
Odpověď: Dvě nejpopulárnější turistické trasy v parku jsou trasa Domes Walk, kde můžete prozkoumat unikátní skalní útvary Domes, a trasa Cathedral Gorge, která vás zavede do krásného kamenného amfiteátru.

Dotaz: Jsou v Purnululu National Park povoleny koupání a vodní aktivity?
Odpověď: Ve většině částí parku není povoleno koupání, protože voda obsahuje riziko krokodýlů. Existuje však několik malých přírodních bazénků, ve kterých můžete bezpečně plavat.

Dotaz: Je možné v parku spatřit divokou zvěř?
Odpověď: Ano, Purnululu National Park je domovem pro mnoho druhů divoké zvěře, včetně klokana červeného, emua a různých druhů ptáků.


Ubytování Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park leží v Západní Austrálii a nabízí svým návštěvníkům neuvěřitelné přírodní scenérie. Park je známý svými ikonickými terénními útvary zvanými Bungle Bungles, které tvoří skalní formace s červenými a černými pruhy. Pokud chcete zažít nezapomenutelný zážitek, můžete zde zůstat na přespání.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici dvě hlavní ubytovací možnosti. První z nich jsou stanové kempy, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít opravdové dobrodružství při pobytu v divočině. Kempy se nacházejí ve vzdálenosti asi 50 km od kinety Bungle Bungles, a tak se sem musíte dostat autem. I když jsou stanové kempy základní, je zde vše, co potřebujete pro příjemný pobyt. Naleznete zde toalety a koupelny a také ohniště, kde si můžete vařit.

Druhou možností jsou klimatizované chatky, které mohou být ideálním ubytováním pro ty, kteří chtějí vychutnat si svou návštěvu parku v pohodlí. Tyto chatky jsou vybaveny vším potřebným včetně koupelen, kuchyní a obývací části. Pokud cestujete s větší skupinou nebo rodinou, můžete si rezervovat nabízené velké chatky. Ty jsou vybavené více než jednou ložnicí a také koupelnou.

Ubytování v chatkách je dispozici v různém cenovém rozmezí, obvykle však začíná od 220 AUS dolarů za jednu noc a jsou často vyprodané obzvláště v období, kdy návštěvnost parku stoupá.

Kromě ubytování v kempu je v parku také k dispozici možnost vyzkoušet zdejší turistické trasy pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy parku a užít si nezapomenutelné zážitky přírody. Můžete také vydat se na prohlídkovou jízdu letadlem a vidět z parku z ptačí perspektivy.

Celkově je ubytování v Purnululu National Park velmi populární a jedinečným způsobem, jak zažít tuto nádhernou divočinu. Přestože je tento park stále méně známý než jiné australské destinace, stále nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a krásy přírody, které si nenechají ujít.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky