Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bahamy Crooked Island

Dovolená Bahamy Crooked Island


Bahamy jsou ostrovní ráj nacházející se v Karibském moři. Tato souostroví jsou známá svými nádhernými plážemi, tyrkysovými mořskými vodami a bohatým podmořským životem. Jedním z méně známých ostrovů tohoto souostroví je Crooked Island.

Crooked Island je jedním z mnoha ostrovů v Bahamách a nachází se na jižním konci souostroví. Tento ostrov je vzdálen od světa, s omezeným turistickým ruchem, což z něj činí ideální destinaci pro ty, kteří hledají klidné a opuštěné prostředí.

Jednou z hlavních atrakcí ostrova je jeho nádherná příroda. Crooked Island je obklopen korálovými útesy a zátokami, které se perfektně hodí k potápění a šnorchlování. Pod hladinou můžete obdivovat korály, mořské želvy a různé druhy tropických ryb. Velmi oblíbenou činností je také rybaření, zejména lov tucunů a barrakud.

Pro ty, kteří mají rádi procházky po pláži, Crooked Island nabízí několik nádherných písečných pláží. Jednou z nejznámějších je French Wells Beach, která obklopena kokosovými palmami a je velmi klidná. Další pláží, kterou si nemůžete nechat ujít, je Landrail Point Beach, která je ideální pro pozorování ptáků, neboť je známá svými množstvím druhů ptáků, které tu hnízdí.

Místní kultura a historie jsou dalším lákadlem Crooked Island. Navštivte město Landrail Point, kde najdete staré koloniální domy a kostely, které ukazují historický vliv britské kolonizace. Místní obyvatelé jsou vřelí a přátelští a budou rádi, když vám vyprávějí příběhy o ostrově a jeho zázemí.

Pokud hledáte dovolenou plnou klidu, nádherné přírody a pohostinných lidí, pak je Crooked Island na Bahamách tou správnou volbou. Nestresující atmosféra a nádherné pláže vás vtáhnou do relaxačního prostředí, ve kterém si užijete opravdový ostrovní ráj. Ať už se chystáte potápět, šnorchlovat, rybařit nebo jenom relaxovat na pláži, Crooked Island má všechno, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Bahamy Crooked Island


Bahamy jsou známé svou nádhernou přírodou, úchvatnými plážemi a teplým karibským podnebím. Jedním z nejmenších obydlených ostrovů v tomto souostroví je Crooked Island. Tento malý kousek ráje leží na jihovýchodě Baham a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Crooked Island se nachází na jihozápadě Velkých Baham, v severovýchodní části Atlantského oceánu. Je to ostrov s rozlohou přibližně 60 km² a jeho obyvatelstvo se odhaduje na pouhých 400 lidí. Místní komunita je přátelská a přívětivá, přičemž návštěvníci se mohou těšit na jedinečnou pohostinnost a autentický ostrovní způsob života.

Jedním z hlavních lákadel Crooked Island je jeho nedotčená příroda. Ostrov je obklopen nádhernými plážemi s jemným bílým pískem a tyrkysovými vodami. Za potápěním a šnorchlováním můžete vyrazit do okolního koralového útesu, který skýtá rozmanitý podvodní život. Milovníci rybolovu si také přijdou na své a budou mít možnost chytit ryby jako je barrakuda, mahimahi, sailfish nebo tuňák.

Dalším unikátním bodem zájmu na Crooked Island je jeho historie. Ostrov má bohaté námořní dědictví, které je možné objevovat v muzeu v místě jménem Landrail Point. Zde si návštěvníci mohou prohlédnout artefakty ze ztroskotaných lodí a dozvědět se více o historii pirátů a amerických námořních bitvách, které se v této oblasti odehrály.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je tu možnost prozkoumat místní jeskyně, které jsou známé svými krásnými formacemi a podzemními jezery. Nejznámější z nich je Dean's Blue Hole, které je jedním z nejhlubších v celém světě. Toto jedinečné přírodní útvar láká potápěče ze všech koutů světa.

Jak se na Crooked Island dostat? Nejpohodlnější cesta je nejdříve letět na Velké Bahamy do hlavního města Nassau a odtud pokračovat letadlem na Crooked Island. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí linky na tento ostrov. Přestože cesta je trochu delší, rozhodně stojí za to strávit několik hodin v letadle, abyste mohli objevit tento skrytý klenot Karibiku.

Crooked Island nabízí svým návštěvníkům jedinečnou kombinaci krásné přírody, fascinující historie a autentického ostrovního života. Pokud hledáte odpočinek a únik z ruchu moderního světa, tento malý ostrov na Bahamách je tou pravou volbou pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Crooked Island


1. Jak se dostanu na Crooked Island na Bahamách?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Crooked Island, je letecky. Existuje několik leteckých společností, které provozují lety z hlavního města Nassau nebo z ostrova Acklins. Výhledově bude také možné použít trajekty z jiných částí Baham.

2. Jaké jsou hlavní atrakce na Crooked Island?
- Crooked Island je známý svými nádhernými plážemi, jako je například Long Cay Beach. Dále je zde také možnost prozkoumávat korálové útesy při potápění nebo šnorchlování. Můžete také navštívit historické památky, jako je ruina starého osídlení na ostrově Castle Island nebo starý maják na ostrově Pittstown Point.

3. Kde se můžu ubytovat na Crooked Island?
- Na Crooked Island najdete několik menších hotelů, chat a penzionů. Mezi populární zařízení patří Crooked Island Lodge, který nabízí ubytování i rybolovním možnostem.

4. Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Crooked Island?
- Nejlepší čas pro návštěvu Crooked Island je mezi prosincem a květnem, kdy je na Bahamách nejvíce slunečných dní a teplé počasí. Je však důležité sledovat předpovědi počasí, protože Bahamy mohou být postiženy hurikány během sezóny.

5. Jak se dá objevovat okolí ostrova?
- Nejlepší způsob, jak objevovat okolí ostrova, je pronajmout si auto nebo skútr. Crooked Island je relativně malý a nejsou zde veřejné dopravní prostředky, takže pronájem vozidla vám umožní snadněji se pohybovat po ostrově.

6. Jsou na Crooked Island restaurace a obchody?
- Ano, na ostrově najdete několik restaurací a obchodů, ale nabídka je omezenější než větších turistických destinací na Bahamách. Doporučuje se mít s sebou základní potraviny a vodu.

7. Jaké jsou možnosti vodních sportů na Crooked Island?
- Na Crooked Island můžete vyzkoušet šnorchlování, potápění, rybolov nebo jízdu na paddleboardu. Místní operátoři nabízejí také kurzy potápění pro začátečníky.

8. Jaké jsou další blízké ostrovy, které stojí za to navštívit?
- V blízkosti Crooked Island jsou další ostrovy jako Acklins Island a Long Cay, které mají také nádherné pláže a korálové útesy.

9. Potřebuji mít vízum pro návštěvu Baham?
- Pokud jste občanem země, která má s Bahamami smlouvu o bezvízovém styku, nemusíte mít při krátkodobé turistické návštěvě vízum. Je však důležité mít platný cestovní pas.

10. Jaká je místní měna a kde mohu směnit peníze?
- Místní měnou na Bahamách je bahamský dolar (BSD). Měnu můžete směnit na letištích, v bankách nebo ve směnárnách na ostrovech. Mnoho obchodů a hotelů také přijímá americké dolary, takže není potřeba mít pouze místní měnu.


Počasí Bahamy Crooked Island


Bahamy patří k nejkrásnějším místům na světě a hned vedle nich se nachází i ostrov Crooked Island. Tento ostrov slibuje návštěvníkům spoustu krásných pláží s bílým pískem, teplou turkizní vodou a dokonale čistým nebezem. Nicméně, jaký je průměrný stav počasí Crooked Island?

Klima Crooked Island

Crooked Island se může pochlubit klimatem, které bude pro návštěvníky příjemně teplé po celý rok. Teploty během dne většinou dosahují 30°C a v noci klesají na přibližně 20°C. Ostrov Crooked Island se nachází v subtropické zóně, což znamená, že v létě může být velmi horko, ale přesto to bude pro většinu turistů ještě příjemné. V období od prosince do března nejsou teploty tak vysoké a mohou klesnout až na 18°C.

Srpnové a zářijové hurikány

Hurikány jsou běžným jevem v této oblasti a mohou se vyskytnout v období od června do listopadu. Srpen a září jsou obdobím nejvyššího rizika hurikánů. Je důležité monitorovat počasí a plánovat návštěvu tak, aby nedošlo k nebezpečnému střetu s některým z těchto bouří.

Srpen je také nejteplejším měsícem s vysokými teplotami a vlhkostí. Návštěvníci by měli na ostrově Crooked Island k dispozici vodní zdroje a chránit se před přehřátím.

Nejlepší období pro návštěvu ostrova

Naprostá většina lidí se do Crooked Island vydává za účelem užívání si dovolené na pláži. Vzhledem k tomu, že jsou pláže Crooked Island otevřené po celý rok, není těžké vybrat si správné měsíce pro návštěvu. Období od října do května je nejvhodnější období k návštěvě, protože prší méně a teploty nejsou tak vysoké. Září a říjen nabízejí celkově příjemné počasí a zároveň bývají mimo sezónu, což znamená, že ubytování bývá levnější a méně turistů.

Závěr

Crooked Island je skvělým místem pro ty, kteří hledají svůj únik před každodenním životem a chtějí si užít plážovou dovolenou. Více než 300 dní slunce a teploty v průměru 25-30°C zajišťují, že bude vaše dovolená nezapomenutelnou zkušeností. Jak se říká, Neexistuje špatné počasí, pouze špatná příprava. Proto bez ohledu na počasí, chystejte se na pláž a užijte si krásy Crooked Island!


Ubytování Bahamy Crooked Island


Crooked Island je jednou z mnoha ostrovů, které tvoří souostroví Bahamy. Má malý počet obyvatel a je známý svou nedotčenou přírodou, křišťálově čistými plážemi a přátelskou atmosférou. Pokud máte v plánu navštívit tento krásný ostrov, budete potřebovat vhodné ubytování.

I když je Crooked Island poměrně malý, existuje několik možností, jak si zde najít dobré ubytování. Většina možností nabízí pronájem soukromých vil a apartmánů, které jsou ideální pro páry, rodiny nebo skupiny přátel. Tyto ubytovací zařízení poskytují vše, co potřebujete k pohodlnému pobytu, od plně vybavené kuchyně až po pohodlná lůžka a moderní sociální zařízení. Mnoho vil a apartmánů má také krásný výhled na moře a přístup k soukromým plážím.

Pokud preferujete více tradiční formy ubytování, na Crooked Island najdete také několik menších hotelů a penzionů. Tyto zařízení nabízejí pohodlné pokoje s veškerým potřebným vybavením a často mají i vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality. Tyto hotely a penziony často nabízejí také služby průvodce, které vám pomohou objevit okolní přírodní krásy a aktivní zážitky, jako je potápění, rybaření nebo pěší turistika.

Je také možné se rozhodnout pro kempování. Crooked Island nabízí několik kempů, které poskytují základní vybavení, jako jsou toalety a sprchy. Kempování je skvělý způsob, jak získat autentický přírodní zážitek na Bahamách za přijatelnou cenu. Bohatá příroda a nejkrásnější pláže jsou na dosah ruky a můžete se probudit každé ráno přímo uprostřed přírody.

Nemůžete se dočkat, až prozkoumáte všechny nádherné pláže, které Crooked Island nabízí? Rádi budeme pomáhat při hledání perfektního ubytování pro váš pobyt na tomto krásném bahamském ostrově. S jeho nedotčenou přírodou a krásnými plážemi má Crooked Island hodně nabídnout milovníkům přírody a dobrodružství.

Buďte připraveni na naprosté uvolnění a plavbu do ráje, pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou na Crooked Island. Bude to zážitek, který si budete pamatovat na celý život!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky