Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bahamy Great Inagua Island

Počasí Bahamy Great Inagua Island


Bahamy jsou známé svými nádhernými plážemi, tyrkysovými mořskými vodami a slunečným počasím po většinu roku. Jedno z nejzajímavějších míst na těchto ostrovech je Great Inagua Island.

Great Inagua Island je největším ostrovem v Bahamském souostroví a nachází se v jihovýchodní části země. Tento ostrov je známý svou divokou přírodou a jedinečným ekosystémem. Je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, které přitahují zvědavé turisty z celého světa.

Jednou z věcí, které na Great Inagua Island nejvíce zaujmou, je jeho počasí. Ostrov má typické subtropické suché horké klima, což znamená, že většinu roku zde panuje horké a slunečné počasí.

Léto je na Bahamách obdobím největších teplot. V červenci a srpnu teploty dosahují v průměru až 32 °C a nocní teploty se pohybují kolem 24 °C. V těchto měsících je také nejvíce slunečných dní, což přináší ideální podmínky pro opalování a relaxaci na pláži. Mořská voda má teplotu kolem 29 °C, takže je skvělá pro koupání a potápění.

Za zmínku stojí, že Bahamy mohou být ohroženy hurikány, protože se nacházejí v hurikánovém pásu Atlantiku. Hurikánová sezóna trvá obvykle od června do listopadu, přičemž největší pravděpodobnost hurikánu je mezi srpnem a říjnem. Great Inagua Island se nachází na nejjižnějším konci Baham, takže obvykle unikne přímému zásahu hurikánů, ale mohou se sem dostat jen jako tropické deště.

Zimní měsíce na ostrově jsou mírnější, ale stále teplé. Během prosince a ledna teploty klesají na průměrných 25 °C během dne a kolem 18 °C v noci. Moře zůstává teplé po celý rok, takže i v zimě je možné si užít koupání a vodní sporty.

Celoročně je na ostrově velmi nízká vlhkost vzduchu, což zajišťuje příjemné podnebí. Srážky jsou spíše ojedinělé a koncentrují se především na letní měsíce.

Great Inagua Island je tak ideálním místem pro milovníky slunečného a teplého počasí. Turisté sem přicházejí hlavně kvůli jeho krásným plážím a pozorování přírody. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce patří Inagua National Park a jeho obrovské kolonie růžových plameňáků, stejně tak jako přírodní rezervace s mokřady a močály.

Great Inagua Island je takovým rájem na zemi pro ty, kteří hledají útočiště před každodenním stresem a chtějí si užít nezapomenutelnou dovolenou na slunci. Počasí na tomto ostrově je většinu roku slunečné a teplé, což přidává na jeho kouzlu a láká turisty, aby se sem vrátili znovu a znovu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Great Inagua Island


Níže uvádíme několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Bahamského ostrova Velký Inagua:

Q: Kde se nachází ostrov Velký Inagua?
A: Ostrov Velký Inagua se nachází v souostroví Bahamy v Karibském moři.

Q: Jak se dostanu na ostrov Velký Inagua?
A: Nejbližším letištěm k ostrovu Velký Inagua je mezinárodní letiště Matthew Town, které přijímá lety z Nassau a dalších bahamských ostrovů. Také je možné se na ostrov dostat trajektem z jiných bahamských ostrovů.

Q: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Velkého Inaguay?
A: Nejlepší doba na návštěvu Velkého Inaguay je období od listopadu do dubna, kdy je počasí příjemné a teploty jsou nižší než během letních měsíců.

Q: Co mohu na ostrově Velký Inagua dělat?
A: Ostrov Velký Inagua je známý svou rozmanitou přírodou, včetně národního parku s mnoha druhy ptáků, slanisky, jeskyněmi a mangrovovými porosty. Na ostrově je také možné provozovat šnorchlování, potápění, rybaření a pozorování ptáků.

Q: Kde se mohu ubytovat na ostrově Velký Inagua?
A: Na ostrově Velký Inagua jsou k dispozici některé malé hotely, penziony a apartmány. Rezervace je doporučena předem, zejména během turisticky rušnějších období.

Q: Jaká je místní kuchyně na ostrově Velký Inagua?
A: Místní kuchyně na ostrově Velký Inagua je ovlivněna místními surovinami, jako je čerstvé ryby, plody moře a tropické ovoce. Některé typické pokrmy zahrnují pečenou rybu, conch saláty a plněné mušle.

Q: Pravidla vstupu na Bahamy COVID-19
A: Pro vstup na Bahamy je třeba předložit negativní test na COVID-19 provedený nejpozději pět dní před příjezdem. Návštěvníci musí také vyplnit online formulář zdravotní certifikace a podrobit se povinnému testování při příjezdu. Aktuální informace o cestovních omezeních a požadavcích lze nalézt na oficiálních webových stránkách bahamské vlády nebo se poradit s místními cestovními agenturami.


Dovolená Bahamy Great Inagua Island


Jižní Bahamy jsou jedním z nejkrásnějších míst na světě pro dovolenou. Zde se nachází Great Inagua Island, což je velmi odlehlý ostrov s krásnou přírodou a klidnými plážemi, které jsou ideální pro relaxaci.

Great Inagua Island je největším ostrovem v Inagua Islands v Jižních Bahamách a je znám pro svou divokou a romantickou atmosféru. Ostrov je neobydlený a turisté se sem mohou dostat pouze lodí nebo letadlem. Ostrov je znám pro svůj národní park a také pro unikátní chov plameňáků.

Národní park Great Inagua se rozkládá na více než 45% celkového území ostrova. Tento park chrání největší zbytek bahamských mokřadů a podporuje ochranu vzácných druhů zvířat a rostlin. V parku je také jeden z největších mořských parků v Karibiku.

Kromě toho, je ostrov také domovem pro více než 80 tisíc plameňáků a mnoho druhů ryb a plůdek. Pro turisty jsou k dispozici průvodci a turistické trasy, které umožní pozorování všeho důležitého, co se na ostrově nachází.

Great Inagua Island má také mnoho klidných pláží a rozmanitou zvěř. V letních měsících se pláže plní turisty, kteří sem přijíždí ze vzdálených zemí. Tyto pláže jsou velmi oblíbené pro svou krásnou a klidnou atmosféru a je zde dostatek místa pro všechny.

Celkově Great Inagua Island je unikátním ostrovem s nádhernou přírodou a klidnými plážemi. Je ideálním místem pro lidi, kteří hledají klidnou dovolenou, bez větších turistických atrakcí. Navštivte Bahamy a objevte krásy této nádherné země.


Ubytování Bahamy Great Inagua Island


Bahamy Great Inagua Island: Základní informace o ubytování

Bahamy Great Inagua Island je jedno z nejjižnějších míst v Bahamském řetězu a současně největší ostrov této části Karibiku. Nachází se zde národní park Inagua a s ním spojené přírodní bohatství, jako jsou velké kolonie různých druhů ptáků, mangrovové bažiny a podmořské korálové útesy. Pokud tedy plánujete návštěvu tohoto ostrova, zajímejte se jistě také o nabídku jeho ubytovacích kapacit.

Jaké jsou tedy základní druhy ubytování na Great Inagua Island?

1. Hotelové a rekreační resorty

Pro ty z vás, kteří chtějí mít během svého pobytu všechno pod jednou střechou, jsou zde k dispozici luxusní hotely a rekreační resorty. Tyto hotely nabízejí nejen stylové pokoje a apartmány s výhledem na moře, ale i široké spektrum dalšího vybavení jako jsou restaurace, bary, bazény, vířivky nebo wellnes.

Mezi nejznámější ubytovací zařízení patří například Inagua Ocean Villas, která se nachází na břehu oceánu a nabízí svým hostům neobvykle krásný výhled. Další alternatives option je Sunset Point House nebo Pigeon Cay Beach Club.

2. Soukromé domy, apartmány a vily

Pokud vám toto řešení přijde přívětivější, pak můžete najít k pronájmu i soukromé domy, apartmány a vily. Tyto nemovitosti nabízejí privátní prostor a vybavení k vlastnímu vaření, zároveň se ale mohou i lišit svými kapacitami.

Great Inagua Island je stále poměrně neobjevený ostrov, takže na výběr ubytování není tolik jako na některých jiných ostrovech v regionu Karibiku. Můžete ale využít booking.com nebo Airbnb a jednoduše najít co nejlepší nabídku pro svůj pobyt na Bahamách.

3. Kempování a caravaning

Pro ty z vás, kteří chtějí zažít přírodu Great Inaguas a chtějí si užít kempování nebo caravaningu, je zde také řešení. Ostrov nabízí kempy, které poskytují základní vybavení, jako jsou sprchy, toalety a základní kuchyňská zařízení. Vybrat si můžete cyklistický kemp v centru ostrova nebo přímo u pláže.

Nenechte si ujít příležitost objevovat krásy Great Inaguas a zkuste jedno z uvedených řešení pro ubytování a prožijte si nezapomenutelný pobyt na Bahamách.


Letenka Bahamy Great Inagua Island


Bahamy jsou slavnou turistickou destinací díky svým bílým plážím, tyrkysově modrým vodám a neuvěřitelně krásným krajinám. Jedním z nedoceněných klenotů tohoto karibského ráje je také Great Inagua Island. Tato ostrovní skvost se nachází v jihozápadní části Bahamských ostrovů a nabízí návštěvníkům úžasnou směs přírodních zázraků, biodiverzity a fascinující historie.

Když se rozhodnete navštívit Great Inagua Island, první věcí, kterou budete potřebovat, je letenka. Díky leteckým společnostem, které létají na Bahamy, je snadné se tam dostat. Mezinárodní letiště v Nassau slouží jako hlavní brána do ostrovního ráje a nabízí mnoho letů do různých destinací po celém světě.

Po přistání na Letišti Nassau budete mít možnost vybrat si z několika leteckých společností, které létají na Great Inagua Island. Aeroflot, Air Canada, American Airlines a mnoho dalších nabízí pravidelné lety do tohoto ostrovního ráje. Je žádoucí si svou letenku zarezervovat v předstihu, abyste měli zajištěný svůj lístek a nezmeškali žádnou část své dovolené.

Great Inagua Island je známá svou exotickou přírodou. Tato oblast se pyšní největším slaniskem v Karibiku, které je domovem pro ohromné množství plameňáků. Téměř 80 000 těchto krásných ptáků žije na slaném jezeře, což je úžasná podívaná pro milovníky přírody. Dalšími zvířaty, která zde můžete spatřit, jsou suchozemští krabi, mořští psi, svižnďáci a mnoho dalších endemických druhů.

Kromě přírody nabízí Great Inagua Island také bohatou historii. Na ostrově se nachází historická pevnost, která byla postavena během koloniální éry. Tento impozantní komplex sloužil k ochraně ostrova před piráty a nepřátelskými invazemi. Dnes mohou návštěvníci prozkoumat zbytky této pevnosti a dozvědět se více o dějinách Baham.

Pro milovníky outdoorových aktivit je Great Inagua Island rájem. Můžete si pronajmout kajak a projet se podél pobřeží, šnorchlovat v korálovém útesu nebo dokonce se zúčastnit potápění. Voda je na Bahamách teplejší, než si mnoho lidí myslí, a nabízí úžasné podmořské scenérie s pestrou paletou korálů a ryb.

Na Great Inagua Island se také nachází několik malých obcí, ve kterých můžete zažít autentickou bahamskou kulturu a tradice. Místní obyvatelé jsou srdeční a vstřícní a rádi se podělí o své znalosti o ostrově.

Výlet na Great Inagua Island je jedinečný zážitek, který nabízí vše, co můžete chtít od dovolené na Bahamách - přírodu, historii, adrenalinové aktivity a okouzlující domorodou kulturu. Proto nezapomeňte zarezervovat si svou letenku a připravit se na neuvěřitelnou dovolenou na této neobjevené karibské perle.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky