Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Belgie Hasselt

Letenka Belgie Hasselt


Hasselt: Skvělé místo pro objevování Belgie

Belgie je země bohatá na historii, kulturu a přírodní krásy. A jedním z míst, která byste určitě neměli přehlédnout při své návštěvě Belgie, je město Hasselt. Nachází se v regionu Flanders, ve východní části země, a nabízí nejen zajímavé památky, ale také skvělé možnosti pro gastronomické zážitky a širokou paletu aktivit, které uspokojí každého návštěvníka.

Při rezervaci letenky do Belgie je Hasselt často opomíjeno, protože většina turistů směřuje především do Bruselu nebo Gentu. Nicméně, právě toto zanedbané město může nabídnout neotřelé zážitky, které se stanou skvělým doplňkem vaší cesty.

Hasselt je známý svou otevřeností, šarmem a pohostinností. Procházejte se jeho malebnými uličkami, které jsou pestře zdobené historickými budovami a krásnými zahradami. Neváhejte navštívit místní katedrálu svatého Kvirina, která je považována za jednu z nejkrásnějších katedrál v Belgii. Zvláštní atmosféra, kterou zde najdete, vás určitě ohromí.

Pokud jste gurmáni, pak se vám bude v Hasseltu líbit ještě více. Toto město je známé po celé Belgii pro svou bohatou kulinářskou scénu. Vyzkoušejte místní specialitu – šišky s horkou čokoládou, které jsou neodmyslitelnou součástí belgické kuchyně. Nezapomeňte také ochutnat tradiční belgické pivo, které je považováno za jedno z nejlepších na světě.

A co aktivní odpočinek? Hasselt nabízí nespočet možností. Prozkoumejte krásnou okolní přírodu a vydejte se na procházku nebo cyklistický výlet po zelených pláních a krásných lesích. Město je také domovem několika parků, jako je například Japanese Garden či Bokrijk, které vám nabídnou klid a relaxaci ve středu města.

Hasselt je také proslulý díky svým módním a designovým scénám. Projděte se po nákupních ulicích a objevujte stylové butiky, módní salony a designové showroomy, kde můžete nakoupit originální kousky belgického designu.

Pokud jste dosud váhali nad tím, kam letět do Belgie, nyní máte dobrou příležitost zvážit Hasselt. Toto pohodové město nabízí mnoho atrakcí pro každého návštěvníka. Ať už se vydáte na prohlídku historických památek, ochutnáte místní speciality, nebo si užijete sportovních aktivit v krásné přírodě, Hasselt vám zajistí nezapomenutelný pobyt. Rezervujte si letenku do Belgie právě do tohoto fascinujícího města a objevte skryté poklady, které v něm naleznáte.


Počasí Belgie Hasselt


Belgie je známá svou proměnlivou a nepředvídatelnou povahou počasí a to platí i pro její druhé největší město Hasselt. Nacházející se v provincii Limburk, Hasselt leží ve středu země a je ovlivněno kontinentálním klimatem. To znamená, že zdejší počasí může být velmi různorodé a často se mění během dne.

Podnebí Hasseltu je jako většina Belgie proslulé svou známou mlhou. Toto opar může často zahalit město a vytvářet tajemnou atmosféru, zejména v zimě a na jaře. Místní obyvatelé si zvykli na tento jev, který je spojen s vyšší vlhkostí vzduchu a chladnějším počasím.

Hasselt také zažívá mírná a vlhká léta s pravidelnými srážkami. Letní teploty se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia, ale mohou se zvýšit až na 30 stupňů. Obyvatelé i turisté si vychutnávají letní aktivity jako venkovní kavárny, festivale a procházky v krásné zeleni, které Hasselt nabízí.

Na podzim se počasí postupně ochlazuje a začínají se objevovat deštivé a větrné dny. Listopad a prosinec jsou období, kdy město zažívá nejvíce srážek a teploty se mohou dostat pod nulu.

Zima v Hasseltu je obvykle chladná a sněhová. Teploty v prosinci, lednu a únoru se pohybují kolem 0-5 stupňů Celsia. Sněhové přeháňky nejsou v této oblasti neobvyklé, což vytváří pověstnou zimní atmosféru.

Na jaře se tempo obnovuje a Hasselt zažívá zelenou explozi. Květen až červen jsou nejteplejší měsíce této sezóny s teplotami kolem 15-20 stupňů Celsia. Lidé se těší na chladnější procházky, otevření teras kaváren a začátek jarních festivalů.

Přestože počasí v Hasseltu může být proměnlivé, lidé zde dokáží najít způsoby, jak si užít každou sezónu. Město nabízí širokou škálu kulturních a venkovních aktivit, které jsou přizpůsobeny aktuálním podmínkám.

Hasselt je takové místo, kde můžete očekávat neočekávané. Ať už je to opar, déšť, sníh nebo slunce, počasí v tomto belgickém městě vás překvapí a nabídne vám jedinečnou atmosféru, která zde přetrvává po celý rok.


Ubytování Belgie Hasselt


Belgie je neuvěřitelně krásná země, která nabízí množství možností, jak prožít nezapomenutelnou dovolenou. Pokud se chystáte navštívit Hasselt, určitě byste si měli vybrat kvalitní ubytování, které splní všechna vaše očekávání.

Hasselt, hlavní město provincie Limburg, je malebné město, které se nachází na východě Belgie. Nachází se zde mnoho památek, muzeí a mnoho dalšího, co potěší každého návštěvníka. Kromě toho je Hasselt také skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí.

Pokud hledáte ubytování v Hasseltu, máte na výběr hned několik variant. Jednou z možností jsou hotely, které nabízejí širokou škálu služeb a různé kategorie pokojů. V Hasseltu jsou k dispozici jak luxusní hotely pro náročnější hosty, tak také levnější varianty pro ty, kteří chtějí ušetřit náklady.

Další možností ubytování v Hasseltu jsou apartmány a penziony. Ty jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít větší soukromí a nechtějí trávit čas v hotelovém lobby nebo restauraci. Apartmány jsou obvykle vybaveny kuchyní, což je skvělé, pokud chcete vařit sami, a ušetřit tak náklady na restaurace.

Pokud byste chtěli získat přesnější představu o ubytování v Hasseltu, můžete si projít nabídku na internetu, kde najdete stovky možností. Abychom vás trochu inspirovali, můžeme zmínit několik zajímavých hotelů a apartmánů.

Jeden z nejoblíbenějších hotelů v Hasseltu je Radisson Blu Hotel, který se nachází v centru města. Tento luxusní hotel nabízí moderní a vkusně zařízené pokoje, vynikající služby a také velmi dobré jídlo v hotelové restauraci. Dalším interesantním hotelem je Hotel Hassotel, který se nachází taktéž v centru města. Tento hotel nabízí kvalitní ubytování za přijatelnou cenu a má výborné hodnocení od hostů.

Co se týče apartmánů, velice dobré hodnocení mají třeba apartmány De Groene Hendrickx, které se nacházejí v centru města a nabízejí vkusně zařízené apartmány s vlastní kuchyní.

Výběr ubytování v Hasseltu závisí na vašich potřebách a přáních. Pokud chcete být v blízkosti centra města, vyberte si hotel nebo apartmán v centru města. Pokud hledáte klidnější místo na okraji města, existují také skvělé možnosti.

Každopádně pište své zážitky z pobytu v Hasseltu do komentářů a neváhejte s námi podělit o vaši zkušenosti s ubytováním v tomto nádherném městě v Belgii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Hasselt


Není mi jasné, o jaké téma byste chtěl/a vědět více informací. Prosím, specifikujte svou otázku.


Dovolená Belgie Hasselt


Belgie je jedním z nejkrásnějších evropských států, který nabízí mnoho zajímavých měst a regionů k prozkoumání. Jedním z těchto fascinujících míst je i Hasselt, které se nachází v provincii Limburg.

Hasselt je považován za hlavní město belgické provincie Limburg a jeho historie sahá až do 7. století. Město je známé svou krásnou architekturou, elegantními náměstími a bohatou kulturou. Je ideálním cílem pro ty, kteří hledají klidné a relaxační dovolenou ve středu Evropy.

Jednou z nejdůležitějších atrakcí v Hasseltu je bezpochyby jeho zámek. Ten se nachází v centru města a je považován za jednu z nejvýznamnějších historických památek v Belgii. Jeho středověká architektura a rozsáhlé zahrady přitahují každoročně tisíce turistů. Zde si návštěvníci mohou prohlédnout neuvěřitelně dobře zachovanou interiérovou výzdobu, která zahrnuje nádherné fresky, obrazy a luxusní nábytek.

Dalším zajímavým místem k návštěvě je Křižovnický kostel. Tento gotický kostel, který byl postaven v 15. století, je ukázkou skvělého umění a architektury. Jeho impozantní věž a nádherně zdobený interiér vás jistě nadchnou. Kostel je také místem významných kulturních akcí, koncertů a výstav.

Hasselt je také známý svými přírodními krásami. Nedaleko města se nachází národní park Hoge Kempen, který je ideálním místem pro milovníky turistiky, cyklistiky a pozorování ptáků. Park nabízí rozmanité přírodní scenérie, včetně lesů, jezer a dun, které jsou domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů.

Pro ty, kteří mají rádi nákupy a gastronomii, je centrum města Hasselt ideálním místem k návštěvě. Město je známé svou luxusní obchodní čtvrtí, která nabízí širokou škálu obchodů, butiků a designových salonů. Po náročném nakupování si můžete odpočinout a vyzkoušet některá z místních specialit v jedné z mnoha restaurací nabízejících slavnou belgickou kuchyni.

Hasselt je také významným kulturním centrem s mnoha uměleckými galeriemi, muzei a divadly. Místní umělecké scény pravidelně hostí výstavy, koncerty a divadelní představení pro všechny věkové skupiny. Je to skvělé místo pro všechny, kteří mají rádi umění a kulturu.

Když plánujete dovolenou v Belgii, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře i návštěvu Hasseltu. Toto malé město nabízí bohatou historii, krásnou architekturu, přírodní scenérie a kulturní dědictví. Je to skvělá destinace pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, stejně jako pro ty, kteří se chtějí ponořit do umění a kultury.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky