Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Benin W National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Benin W National Park


Dotaz: Je v parku Benin možné kempovat?
Odpověď: Ano, v parku je možné kempovat na vyhrazených kempovacích místech.

Dotaz: Je v parku možné spatřit zvířata?
Odpověď: Ano, v parku žijí sloni, nosorožci, buvoli, antilopy a další zvířata, které je možné spatřit zejména při safari.

Dotaz: Kdy je nejlepší období k návštěvě parku Benin?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu parku je od prosince do dubna, kdy je relativně suché počasí a zvířata jsou pravděpodobnější k vidění u vodních zdrojů.

Dotaz: Potřebuji na návštěvu parku Benin povolení?
Odpověď: Ano, pro návštěvu parku Benin je nutné získat povolení od správy parku, které je třeba si zajistit předem.

Dotaz: Existují v parku turistické stezky?
Odpověď: Ano, v parku jsou označené turistické stezky, které turistům umožňují pěší turistiku po parku.

Dotaz: Nabízí park možnost safari?
Odpověď: Ano, park nabízí safari pro turisty, kteří chtějí vidět zvířata v přirozeném prostředí. Safari lze provozovat autem nebo na slonech.


Ubytování Benin W National Park


Benin W National Park se nachází v západní Africe a je jedním z největších a nejdůležitějších přírodních parků v zemi. Park byl založen v roce 1954 a stal se součástí světového dědictví UNESCO v roce 1996. Je to jedinečné místo, které nabízí nepřeberné množství fauny a flóry, a je to ráj pro milovníky přírody a dobrodruhy.

Jedním z nejzajímavějších aspektů ubytování v Benin W National Park je možnost strávit noc přímo uvnitř parku. Existuje několik možností ubytování, které poskytují návštěvníkům příjemné a pohodlné prostředí, zatímco se potápí do krásy přírody.

Jednou z možností je kempování v přírodě. Park nabízí několik označených tábořišť, kde návštěvníci mohou rozbít svá vlastní stanová zařízení. Tyto tábořiště jsou dobře umístěna v blízkosti hlavních atrakcí parku a mají základní vybavení, jako jsou záchody a zdroje vody. Kempování v přírodě je skvělou možností pro dobrodruhy, kteří se chtějí těšit na noční zvuky lesa a probudit se s nádherným východem slunce nad savanou.

Další možností je pobyt v jedné z ubytovacích zařízení ve větších osadách v okolí parku. Tyto zařízení poskytují pohodlné postele a základní vybavení, jako je teplá voda a restaurace. Některé z nich nabízejí i možnost organizovat výlety a prohlídky parku. Je to skvělá volba pro ty, kteří preferují pohodlnější způsob ubytování a chtějí se ponořit do místní kultury a tradic ve vesnicích v blízkém okolí.

Poslední možností je přístavba v soukromé chatě nebo bungalovu přímo v parku. Několik organizací nabízí tuto službu a umožňují návštěvníkům strávit noc v srdci přírody. Tyto chaty jsou obklopeny nádhernou krajinou a poskytují úžasný výhled na zvířata, jako jsou sloni, lvi a antilopy. Je to opravdové dobrodružství žít uprostřed divočiny a být svědkem jedinečných zážitků.

Ubytování v Benin W National Park je nejenom jedinečným zážitkem, ale také přispívá k ochraně parku a jeho okolí. Výnosy z ubytování se používají na financování projektů ochrany a podpory místní komunity. To znamená, že návštěvníci mohou mít jistotu, že jejich peníze jdou na dobrý účel a pomáhají chránit tento krásný kousek přírody.

Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit Benin W National Park, je zde mnoho možností, jak si užít úžasný pobyt v kontaktu s divokou přírodou. Bez ohledu na to, zda se rozhodnou pro kempování, návštěvu osad nebo přístavbu v soukromé chatě, určitě nebudou zklamáni tou jedinečnou a nádhernou atmosférou tohoto parku. Tento nezapomenutelný zážitek zaručuje naplnění srdce přírodou a zároveň poskytuje podporu ochraně této nádherné části světa.


Počasí Benin W National Park


Benin W National Park je jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací v západní Africe. Nachází se na území tří zemí - Beninu, Nigeru a Burkiny Faso. Park se rozprostírá na ploše téměř 10 000 čtverečních kilometrů a je jednou z přírodních ikon této části světa.

Počasí v Benin W National Park je typicky podobné tropickému podnebí. Letní měsíce od května do října jsou charakterizovány vysokými teplotami a vysokou vlhkostí vzduchu. Průměrné denní teploty se pohybují okolo 30 stupňů Celsia, přičemž teplota může dosahovat až 40 stupňů Celsia.

Dešťové srážky jsou v tomto období relativně vysoké, s průměrnou roční úhrnem srážek kolem 1 500 milimetrů. Pravidelné, ale krátkodobé dešťové přeháňky jsou běžné, obvykle doprovázené burácením hromu a intenzivním blýskavým světlem.

Zimní období od listopadu do dubna je suché a příjemné, přestože teploty mohou být stále vysoké. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 25 stupňů Celsia a průměrný úhrn srážek je mnohem nižší, často pouze několik desítek milimetrů.

Tato změna v počasí ovlivňuje celkovou atmosféru a život v Benin W National Park. Během deštivých letních měsíců se park transformuje do zeleného ráje, kdy hojné srážky napájejí řeky a jezera v parku a poskytují dostatek vody pro všechny živé organismy. Květiny rozkvétají a stromy jsou plné života.

Na druhou stranu, suchá zimní období přináší jinou atmosféru. Louky vysychají, stromy a rostliny se vybarvují do odstínů hnědých a oranžových barev. Zvířata se shromažďují u zbylých vodních zdrojů a stanou se tím snadným cílem pro pozorovatele zvěře.

Navštívení Benin W National Park během obou těchto období má své vlastní kouzlo. Letní měsíce nabízejí možnost pozorovat bohatství fauny a flory v jejich nejvíce živém stavu, zatímco zimní období umožňuje lepší viditelnost a snadnější pozorování vzácných druhů.

Nezáleží na době vaší návštěvy, Benin W National Park slibuje nezapomenutelnou přírodní a divokou zkušenost. Při návštěvě tohoto parku vás nejen okouzlí jeho krása, ale také objevíte bohatou historii a kulturu těchto tří afrických zemí.


Letenka Benin W National Park


W National Park v Beninu: Klenot mezi rezervacemi

Benin, malá západoafrická země, je domovem mnoha přírodních bohatství a skrytých pokladů. Jedním z nejohromujících přírodních zázraků v této oblasti je národní park W. Tento park, který byl zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází na hranicích s Nigerem a Burkina Faso.

Letenka do Beninu vás zavede přímo do tohoto úžasného přírodního ráje. Uprostřed rozlehlých savan a křovinatých oblastí se rozkládá park W, který je domovem jedinečných druhů zvířat a plodného biodiverzitního systému.

Tento park je pojmenován podle tvaru řeky Niger, která vytváří zhruba v půli délky tvar písmene "W". Tento tvar dává parku charakteristický vzhled, který je vidět z ptačí perspektivy. Park pokrývá plochu více než 10 000 čtverečních kilometrů a nabízí návštěvníkům příležitost obdivovat bohatství přírody všude kolem sebe.

Mezi nejvíce známé obyvatele parku W patří sloni, levharti, gepardi, hyeny, buvoli a mnoho dalších druhů. Je zde také okolo 350 druhů ptáků, což činí z parku W rajské místo pro ornitology. Národní park je známý také pro obrovské stádo paviánů babuinských, které sem každoročně migruje, aby našlo potravu a vodu.

Letenka do Beninu vás zavede do města Tanguieta, které je vstupní bránou do parku W. Zde můžete najmout místního průvodce, který vás provede parkem a ukáže vám všechny jeho skvosty. Existuje několik způsobů, jak prozkoumat tento obrovský park, včetně safarí na palubě terénního vozidla, nebo dokonce jízdy na koni.

Většina parku je přístupná pouze vodou, takže další možností je zapůjčení lodě a projížďka po řece Niger, která protéká středem parku. Během této plavby budete mít jedinečnou příležitost sledovat zvířata v jejich přirozeném prostředí, zatímco se proplétáte mezi bujnou vegetací.

Pokud jste horolezec nebo nadšenec do trekování, můžete vyzkoušet výstup na vrchol montáže Koussou, který se nachází ve středu parku. Z vrcholu budete mít nádherný výhled na širokou savanu a mnoho zvířat, která se zde zdržují.

Letenka do Beninu vám poskytne možnost prozkoumat tuto jedinečnou krajinu, která je dosud málo objevena turisty. Můžete si prohlédnout zvířata ve volné přírodě, objevovat exotické rostliny a zažít neuvěřitelné dobrodružství, které vás zanechá s nezapomenutelnými vzpomínkami.

Pokud hledáte dovolenou plnou přírodní krásy a adrenalinu, letenka do Beninu a návštěva parku W je tou správnou volbou. Připravte si foťák, dalekohled a ochranu proti komárům a přijďte objevit tento neuvěřitelný klenot zvaný národní park W.


Dovolená Benin W National Park


Benin W National Park - Rajské místo pro dovolenou přírody

Benin W National Park se nachází ve západní Africe a je jednou z nejzajímavějších destinací pro přírodovědce, dobrodruhy a milovníky divoké zvěře. Tento národní park se táhne přes hranice tří zemí - Beninu, Nigeru a Burkiny Faso a zahrnuje rozlohu přes 10 000 kilometrů čtverečních.

Park se nachází v regionu Sahel, který je známý svou rozmanitou faunou a flórou. Je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, lvů, goril a krokodýlů. Je také jedním z mála míst na africkém kontinentě, kde je možné pozorovat migrující druh antilop Sudán.

Park je rozdělen na dvě hlavní oblasti - Nacionalni park Pendjari v Beninu a Nacionalni park Arli v Burkina Faso. Tyto oblasti jsou propojeny přírodním koridorem a vytvářejí jedinečný ekosystém pro mnoho druhů zvířat.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici různé možnosti prozkoumávání této divočiny. Pěší túry, safari v jeepu a lodní výlety jsou nejpopulárnějšími způsoby, jak objevovat krásu parku. Průvodci zde jsou zkušení a poskytnou vám nejen ochranu, ale také mnoho informací o bohaté fauně a flóře tohoto území.

Během svého putování parkem budete moci sledovat stáda slonů, která putují přes stepi, antilopy při jejich migračních pohybech, opice, které žijí ve větších stromech a občas uvidíte i vzácného geparda ve svém přirozeném prostředí. Tito velcí šelmy byli v parku nedávno reintrodukováni a jejich počet znovu rostl, což je pozitivní výsledek práce ochranářských organizací.

Pokud máte zájem o přírodní rezervace a ekoturismus, Benin W National Park je pro vás ideální destinací. Můžete se zde ubytovat v jednom z několika kempů v parku a strávit několik dní objevováním této čarokrásné krajiny. Mějte však na paměti, že jde o divokou přírodu, a proto je třeba dodržovat pravidla zákazu přibližování se zvěři a ochrany přírody.

Benin W National Park je přírodní poklad, který si zaslouží vaši návštěvu. Tento národní park je připomínkou toho, jak důležité je chránit naši přírodu a zvířecí druhy. Pokud si chcete užít autentické safari a úžasnou přírodu, neváhejte a vydejte se na dovolenou do Benin W National Park. Zaručujeme vám, že zde zažijete nezapomenutelné dobrodružství v srdci africké divočiny.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky