Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bhútán Jambay Lhakhang

Počasí Bhútán Jambay Lhakhang


Bhútán, malá země nacházející se v Himálaji, je známá překrásnou přírodou a unikátními kulturními tradicemi. Jambay Lhakhang, jedno z nejstarších klášterů v zemi, je jedním z turisticky nejatraktivnějších míst Bhútánu. Pokud se tam příště vydáte, bude vám užitečné znát informace o počasí v této oblasti.

Jambay Lhakhang leží v centrální části Bhútánu, ve výšce přibližně 2 600 metrů nad mořem. Díky své poloze vysoko v horách ovlivňuje jeho počasí hlavně himálajský monzun, což znamená, že může být velmi proměnlivé a nepředvídatelné.

Bhútán má čtyři roční období, ale pro Jambay Lhakhang je nejlepší čas k návštěvě mezi dubnem a květnem nebo od září do října, kdy jsou podmínky nejstabilnější. V těchto měsících je průměrná teplota okolo 20 stupňů Celsia a je zde méně dešťových srážek.

Během letního období, které trvá od června do srpna, můžete očekávat vyšší srážky a nižší teploty kolem 15 stupňů Celsia. Období monzunu způsobuje časté deště, které často neustávají ani více než několik dní. Pokud se rozhodnete navštívit Jambay Lhakhang v tuto dobu, měli byste být připraveni na deštné oblečení a voděodolnou obuv.

Podzim, který probíhá v říjnu a listopadu, je další vhodnou dobou k návštěvě Jambay Lhakhang. Teploty se pohybují mezi 15 a 20 stupni Celsia, což je velmi příjemné a je ideální pro procházky po okolní přírodě. Navíc, podzimní období je označováno také jako "sezóna festivalů", takže můžete zažít tradiční bhútánské oslavy a ceremonie.

Naopak, zimní období, které trvá od prosince do února, je nejchladnější a může být také velmi suché. Teploty klesají na místa pod bodem mrazu a ve vyšších nadmořských výškách může být přítomen i sníh. Pokud se rozhodnete navštívit Jambay Lhakhang v zimě, mějte na paměti, že některé trasy mohou být nepřístupné kvůli nepříznivým podmínkám.

Když se chystáte na návštěvu Jambay Lhakhang, je důležité sledovat předpovědi počasí a v případě potřeby se oblečení přizpůsobit. Mějte na paměti, že i když je jaro a podzim obecně bezpečným obdobím, příroda je nepředvídatelná a počasí se může změnit velmi rychle.

Jambay Lhakhang je nádherným místem s bohatou historií a krásnou přírodou. Bez ohledu na počasí, které tam zastihnete, budete mít určitě úžasný zážitek z tohoto místa, které je jedním z pokladů Bhútánu.


Ubytování Bhútán Jambay Lhakhang


Bhútán, země draků, poskytuje návštěvníkům nevšední zážitky, které si připomínají děje z doby minulých. Není třeba se divit, že turisté, kteří již Bhútán navštívili, si oblíbili tradiční styl ubytování v Jambay Lhakhang.

Jambay Lhakhang, jedna z nejstarších svatyní v zemi, je ideálním místem k přenocování pro návštěvníky, kteří chtějí zažít tradiční bhútánský způsob života. Nachází se v okrese Bumthang, v blízkosti města Jakar.

Dvě budovy, vyrobené z tradičních materiálů a zdobené nádhernými bhútánskými vzory, nabízejí ubytovací služby v Jambay Lhakhang. V jedné budově jsou k dispozici 20 jednoduchých ložnic a 4 koupelny, v druhé pak 7 pokojů s vlastní koupelnou. Všechny pokoje jsou velmi pohodlné a nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu.

Pro návštěvníky Jambay Lhakhang je k dispozici množství tradičních bhútánských jídel, výborných dezertů a nápojů. Hosté se mohou těšit na širokou škálu lahodných pokrmů, včetně dušené rýže s červenou paprikou, smažených knedlíčků s krůtím masem a salát z čerstvých bylin.

Kromě ubytování a tradičních jídel nabízí Jambay Lhakhang také širokou škálu aktivit a zážitků. Hosté se mohou zúčastnit ceremonie oheň, večerních modliteb nebo projít se po nádherných krajinách okolí, kde si mohou prohlédnout krásné stopy dávných časů.

Ubytování v Jambay Lhakhang je ideálním způsobem, jak se dožít tradičního bhútánského stylu života a okusit úžasné kultury této země. Protože má velmi omezené ubytování, doporučujeme rezervaci vždy předem alespoň o několik týdnů nebo dokonce měsíců před návštěvou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Jambay Lhakhang


1. Co je Jambay Lhakhang?
Jambay Lhakhang je buddhistický chrám nacházející se v Bhútánu.

2. Jak se dostanu k Jambay Lhakhang?
Jambay Lhakhang se nachází v okresu Bumthang v Bhútánu. Nejbližší letiště je v hlavním městě Thimphu. Odtud je možné se dostat do Bumthangu letecky, autem nebo autobusem.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Jambay Lhakhang?
Jambay Lhakhang je obvykle otevřen pro veřejnost od brzkého rána do pozdního odpoledne. Přesný čas se však může lišit v závislosti na ročním období a počasí. Doporučuje se ověřit otevírací dobu před návštěvou.

4. Je nutné mít specifický oblečení pro návštěvu Jambay Lhakhang?
Bhútánské chrámy vyžadují úctivé oblečení. Je vhodné nosit dlouhé kalhoty nebo sukně, zakrýt ramena a vyhnout se odhalování moc kůže. Navštěvníci by také měli vzít do úvahy, že chrámy jsou svatá místa, a proto je vhodné se chovat s pokorou a respektem.

5. Jaká je historie Jambay Lhakhang?
Jambay Lhakhang byl postaven v 7. století králem Songtsen Gampo z Tibetu jako součást 108 chrámů postavených za účelem odrvzdělání a odhalení démonů. Chrám je také součástí velkého buddhistického festivalu Jambay Lhakhang Drup, který se koná každý rok.

6. Mohu fotografovat uvnitř Jambay Lhakhang?
Fotografování uvnitř Jambay Lhakhang je obvykle zakázáno, aby se zachovala posvátnost místa a respekt k modlícím se osobám. Pokud si přejete fotografovat, je nejlepší se poradit s průvodcem nebo místními obyvateli a dodržet jejich pokyny.

7. Co je možné vidět v okolí Jambay Lhakhang?
V okolí Jambay Lhakhang se nachází několik dalších historických chrámů a klášterů, jako je Kurjey Lhakhang a Tamshing Lhakhang. Turisté také mohou navštívit krásnou přírodu Bhútánu, včetně údolí Ugyen, vodopádů a horských krajin v blízkosti Bumthangu.


Dovolená Bhútán Jambay Lhakhang


Bhútán je malebnou zemí v Himalájích, kterou často nazývají „země míru“. Jambay Lhakhang je jeden z nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Bhútánu a patří mezi nejpopulárnější turistické destinace této země. Pokud hledáte místo, kde se můžete vrátit k přírodě a zkoumat bohaté dědictví Bhútánu, pak Jambay Lhakhang je pro vás tou správnou volbou.

Jambay Lhakhang je chrám v Bhútánu, který pochází z 7. století. Je to jeden z nejstarších a nejsvětějších chrámů této země, který je naplněn mnoha báječnými příběhy a legendami. Chrám Jambay Lhakhang byl postaven legendárním buddhistickým učitelem Guru Rinpoche, který zavedl buddhismus do Bhútánu. Podle legendy o tomto chrámu Guru Rinpoche použil své magické schopnosti, aby dal chrámu jeho dnešní podobu a aby porazil zlé síly, které ho chtěly zničit.

Jambay Lhakhang se nachází v údolí Bumthang, což je jedno z nejkrásnějších údolí v Bhútánu. Má neuvěřitelně klidnou atmosféru a stojí na místě, které je vůči nepříznivým přírodním vlivům chráněno. Tento chrám je také známý svým architektonickým stylem, který je jedinečný a odlišný od většiny buddhistických chrámů v Bhútánu. Mnoho lidí se přijíždí podívat na každoroční Jambay Lhakhangův festival, který je jedním z nejvýznamnějších událostí v Bhútánu.

Pokud jste turistou a cestujete do Bhútánu, tak tato destinace je pro vás sílící turistický cíl. Budete si užívat úžasný výhled na přírodu a kulturu Bhútánu v kombinaci s krásou chrámu Jambay Lhakhang. Navzdory tomu, že Bhútán není turistickým místem v pravém smyslu slova, jeho jedinečná kultura, tradice a země jsou důvodem k tomu, abyste jej navštívili.

Pokud tedy hledáte místo, kde si můžete užít dovolenou, spojující klid, jemný duchovní dotek a krásu přírody, pak Bhútán Jambay Lhakhang by pro vás mohlo být nejlepším místem, které máte v plánu navštívit. Vyzkoušejte si celý zážitek sami a nechte se unést tímto jedinečným místem.


Letenka Bhútán Jambay Lhakhang


Letenka do Bhútánu - Když se řekne Bhútán, většina lidí si představí idylickou krajinu plnou prastarých klášterů a pohádkových pevností, které dokreslují jedinečnou kulturu země štěstí. Mezi tato fascinující mistrovská díla patří i Jambay Lhakhang, klášter pod vrcholem hory Jakar Taktsang, jenž se stal jedním ze symbolů Bhútánu a láká turisty z celého světa.

Jambay Lhakhang patří mezi nejstarší chrámy v Bhútánu a je jedním ze třinácti takzvaných „třinácti divů Bhútánu“. Byl postaven v 7. století zasvěcen bódhisattvovi Maitrejovi, tedy Buddhovi budoucnosti, a je prototypem tibetské architektury. Klášter se skládá ze tří hlavních chrámů: Maitrejova chrámu na západě, Jambay Lhakhangu na východě a chrámu Chenreziga na severu.

Jambay Lhakhang je také proslulý svou každoroční slavností Jambay Lhakhang Drup, která přináší do vesničky Bumthang velké množství poutníků, místních obyvatel i turistů. Celá slavnost trvá pět dní a v jejím rámci se konají různé rituály, tance a obřady. Nejvýznamnější je však Noční taneční ritual Jambay Lhakhang, který je uváděn v noci pod měsícem. Tento taneční rituál je jedinečný, nejen díky úchvatnému vystoupení, ale také díky svému zvláštnímu účelu – rozptylovat zlé duchy a přinášet štěstí.

Vstup do Jambay Lhakhangu je povolen pouze v zimě, když se slaví zimní slavnost. Pokud byste rádi viděli chrám zejména kvůli Nočnímu tanečnímu ritualu, můžete navštívit Bhútán během slavnosti Jambay Lhakhang Drup. Pro návštěvu Bhútánu je nutno získat turistickou vizu, kterou lze obstarat přes cestovní kanceláře, nejpohodlnější cestou je si pořídit letenku a všemu se v Bhútánu věnovat ve vlastní režii.

Letenka do Bhútánu není levná záležitost, nicméně krása země štěstí rozhodně stojí za náklady. Navíc, pokud se na letní nebo podzimní měsíce, lze získat letenky levněji. Společnosti jako Emirates, Singapore Airlines nebo Turkish Airlines nabízí lety do Bhútánu s přestupem, nejlepší variantou je letět do Kathmandu a odtud pokračovat letadlem do hlavního města Bhútánu, Thimphu.

Nechte se nadchnout tajemnou atmosférou kláštera Jambay Lhakhang, pohádkovou krajinou a nevšedními tradicemi Bhútánu. Když do této země dorazíte, hned zjistíte, že Bhútán je země, která rozhodně nemá obdoby – a to v tom nejlepším slova smyslu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky