Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bhútán Jigme Dorji National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Jigme Dorji National Park


1. Jaké je rozloha Jigme Dorji National Park v Bhútánu?
Odpověď: Celková rozloha parku je přibližně 4 349 čtverečních kilometrů.

2. Jaké jsou hlavní atrakce tohoto národního parku?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce patří panoramatické pohledy na Himálaj, mnoho trekových tras, vodopády, ledovce, přírodní jezera a bohatá biodiverzita.

3. Jak se dostat do Jigme Dorji National Park?
Odpověď: Park je nejlépe dostupný z hlavního města Thimphu. Odtud je možné se dostat autem, autobusem nebo na kole.

4. Potřebuji povolení pro vstup do parku?
Odpověď: Ano, je nutné získat povolení od bhútánských úřadů pro vstup do národního parku.

5. Co bych měl vzít s sebou při návštěvě parku?
Odpověď: Doporučuje se sebou mít dostatek vody, jídla, vhodné oblečení a obuv, ochranu proti slunci, repelent a fotoaparát.

6. Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Jigme Dorji National Park?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu parku je od května do října, kdy je počasí příznivější a příroda je na vrcholu krásy.

7. Jaká zvířata lze v parku spatřit?
Odpověď: V parku žijí různé druhy divokých zvířat, včetně sněžných leopardů, himálajských hnědých medvědů, jelenů, ledních medvědů, opic a mnoha dalších.

8. Jsou k dispozici ubytovací zařízení uvnitř parku?
Odpověď: Park nabízí několik ubytovacích zařízení, včetně kempů a chat.

9. Mohu si v parku udělat ohniště?
Odpověď: V parku je zakázáno rozdělávat otevřený oheň, aby se předešlo možným požárům.

10. Jaká je vstupní cena do parku?
Odpověď: Vstupní poplatek do parku se liší v závislosti na druhu a délce návštěvy. Podrobnosti je nejlepší zjistit předem od bhútánských úřadů nebo turistických informací.


Letenka Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán, malá horská země v jižní Asii, je známá svou překrásnou krajinou, bohatou kulturou a unikátními přírodními rezervacemi. Jedním z nejvýznamnějších národních parků v zemi je Jigme Dorji National Park, rozkládající se na ploše více než 4 300 čtverečních kilometrů. Tento park je pojmenován po bývalém bhútánském králi, který se zasloužil o ochranu přírodního dědictví země.

Jigme Dorji National Park se nachází ve střední části Bhútánu a je domovem pro mnoho vzácných druhů flóry a fauny. Park je známý svou pestrou biodiverzitou a je jedním z největších chráněných území v Himálaji. Můžete zde nalézt horskou vegetaci, suché a mokré lesy, alpské prérie a mnoho dalších ekosystémů.

Tento národní park je domovem pro řadu vzácných druhů živočichů, včetně horského supa, orla královského, menší pandy a vzácného sněžného leoparda. Tilgung, tradiční horský druh skopce, se zde také vyskytuje. Pro milovníky ptáků je park rájem, jelikož se zde nachází více než 300 druhů ptáků, včetně brodivých ptáků a opeřenců.

Jigme Dorji National Park je také oblíbeným cílem turistů, kteří mají zájem o outdoorové aktivity a přírodní krásy. Návštěvníci zde mohou podniknout pěší túru, ježdění na koních, kempování a pozorování divokých zvířat. Park je procházen hned několika turistickými stezkami, které vedou přes zasněžené vrcholky hor, pralesy a horské potoky. Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové sporty, je v národním parku k dispozici také možnost horolezectví a raftingu.

Bhútán je jako země známý svou snahou o zachování přírody a udržitelného rozvoje. Jigme Dorji National Park je jedním z vybraných míst, která jsou důkladně chráněna a na která je kladen důraz na ekologickou udržitelnost. Země se snaží minimalizovat negativní vliv turismu na tyto oblasti a zároveň propagovat osvětu a porozumění v oblasti ochrany přírody mezi návštěvníky parku.

Pokud se chystáte na návštěvu Bhútánu, rozhodně nevynechejte Jigme Dorji National Park. Tato nádherná přírodní rezervace nabízí nezapomenutelné zážitky a výjimečnou příležitost pro poznání unikátní flóry a fauny Himálaje. Při návštěvě parku pamatujte, že jeho ochrana je záležitostí nás všech a mějte na paměti, že péče o přírodu je závazkem každého z nás.


Počasí Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán je malá horská země na východě Himálaje, která je známá svým neuvěřitelně bohatým přírodním a kulturním dědictvím. Jigme Dorji National Park je jedním z největších a nejvýznamnějších národních parků v Bhútánu a je považován za skutečného pokladu pro milovníky přírody.

Jigme Dorji National Park se rozprostírá na ploše více než 4 300 kilometrů čtverečních a zahrnuje obrovskou rozmanitost přírodního prostředí. Park je domovem vysokých hor, ledovců, horských jezer, vodopádů, divokých řek a hustých lesů. Jeho rozmanitost přírodních stanovišť vytváří jedinečný a různorodý ekosystém podporující mnoho ohrožených druhů flóry a fauny.

Vzhledem k horské lokalitě parku je jeho počasí poměrně proměnlivé a extrémní. Většinou zde panuje mírné místo chladné počasí s vysokými srážkami. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 5 °C až 20 °C, s výraznými sezónními rozdíly. V zimě, která trvá od listopadu do února, mohou být teploty v noci pod nulou a na horách mohou padat sněhové srážky. Léto, které trvá od června do srpna, je nejteplejším obdobím s teplotami kolem 20 °C a častými dešti.

Dešťové srážky jsou v Jigme Dorji National Park časté po celý rok, se silnějším zastoupením v letních měsících. Průměrné roční srážky se pohybují mezi 1 000 až 8 000 milimetry, což přispívá k bohaté biologické rozmanitosti a prosperitě parku. Tyto srážky vyživují řeky a potoky v parku, které jsou poté zdrojem pitné vody a poskytují ideální prostředí pro mnoho vodních druhů.

Tato proměnlivost počasí a vydatné srážky v parku vytvářejí spektakulární scény v přírodě. Vodopády tvoří malebné kaskády, horská jezera odrážejí okolní krajinu a husté lesy se třpytí díky častým deštným kapkám. Tato přírodní krása a jeho unikátní ekosystém přitahují turisty z celého světa, kteří přicházejí obdivovat a prozkoumat národní park Jigme Dorji.

Jigme Dorji National Park nabízí také mnoho outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, horolezectví a pozorování divoké zvěře. Turisté se mohou těšit na nezapomenutelné dobrodružství ve vzdušné výšce, obdivovat vzácné druhy ptáků, včetně černonohého kance nebo kančilky zelené, a obdivovat zvířata, jako jsou divoké kočky, medvědi nebo vzácní sněžní leopardi.

Jigme Dorji National Park je skutečným pokladem v srdci Bhútánu, který nabízí jedinečný zážitek z přírody a ochranu biodiverzity. Země bohatá na kulturu a přírodu je stále otevřená poznávání a příjemným místem pro každého, kdo se rozhodne prozkoumat její vzrušující krajiny.


Dovolená Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán, známý také jako Království na třech stranách hor, je exotickou zemí nacházející se v Himálaji. Tato země je známá nejen svou malebnou krajinou a bohatou kulturou, ale také zde najdeme jedny z nejkrásnějších přírodních parků na světě. Jedním z nich je Bhútán Jigme Dorji National Park, který je přímo rajským místem pro milovníky přírody a dobrodruhů.

Jigme Dorji National Park se nachází na západě Bhútánu a jedná se o největší chráněnou oblast v zemi. Park byl pojmenován po bývalém králi Bhútánu, který sehrál významnou roli v modernizaci země a ochraně přírody. Rozkládá se na ploše více než 4000 kilometrů čtverečních a zahrnuje různé typy ekosystémů, od alpských louk až po lesy a ledovce.

Jigme Dorji National Park je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů. Zdejší lesy jsou plné rododendronů, které kvetou v nádherných barvách, a také najdeme vzácné orchideje a bambusové druhy. Park je domovem procházek hlubokých údolí, divokých řek a malebných jezer. Je také známý svými nádhernými vodopády, které jsou zdrojem vody pro místní vesnice a zároveň poskytují útočiště pro mnoho druhů živočichů.

Pro dobrodruhy a turisty, kteří hledají adrenalinové zážitky, nabízí Jigme Dorji National Park mnoho možností. Můžete si vychutnat pěší turistiku po některých z nejlepších trekingových tras v zemi, jako například takzvaná "Zlatá cesta", která vás zavede přes malebné horské průsmyky a vesnice. Park také nabízí možnosti pro vysokohorský trekking a horolezectví, které jsou dostupné pouze s průvodcem.

Také milovníci zvířat ocení Jigme Dorji National Park, protože zde mají šanci zahlédnout vzácné druhy fauny. Jsou zde například sněžní levharti, medvědi himálajští nebo dokonce i tygři. Park je také domovem mnoha druhů ptáků, a proto je toto místo rájem pro ornitology.

Samotná cesta do Jigme Dorji National Park je již dobrodružstvím. Vydejte se na silnici ze hlavního města Bhútánu, Thimphu, a ocitnete se na malebných horských silnicích, které nabízejí ohromující výhledy na okolní kopce a údolí. Během cesty budete také mít možnost navštívit tradiční vesnice a poznat místní kulturu a tradice.

Jigme Dorji National Park je skutečným skvostem Bhútánu, který stojí za to navštívit, pokud se vydáte na dovolenou do této krásné země. Jeho úchvatná příroda a bohaté biodiverzity nabízejí unikátní zážitek pro každého návštěvníka. Takže neváhejte a zařaďte tento park na seznam míst, které musíte vidět při návštěvě Bhútánu!


Ubytování Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán je jedinečná země, která se pyšní svou nádhernou přírodou a ochranou životního prostředí. Jedním z nejkrásnějších a nejohroženějších přírodních rezervací v Bhútánu je Jigme Dorji National Park. Tento park je pojmenován po králi Jigme Dorjim Wangchuckovi, který byl jednou z klíčových postav v bhútánské historii a zasloužil se o ochranu přírody v této oblasti.

Jigme Dorji National Park se nachází v západní části Bhútánu a je největším národním parkem v zemi. Rozkládá se na ploše více než 4 300 čtverečních kilometrů a tvoří přirozenou hranici mezi Bhútánem a Tibetem. Park je známý svou rozmanitou a bohatou faunou a flórou, což z něj dělá skutečný ráj pro milovníky přírody a dobrodružství.

V Jigme Dorji National Parku můžete nalézt některé z nejvzácnějších a ohrožených druhů zvířat, jako je například tygr indický, sněžný leopard, medvěd himálajský, horská kozorožec nebo červený kabar. Park je také domovem pro mnoho vzácných druhů ptáků, jako je čáp himálajský, orel mořský nebo kulíšek východní. Pro příznivce ornitologie je Jigme Dorji National Park doslova rájem.

Pro ubytování v Jigme Dorji National Parku neexistuje žádný tradiční hotelový komplex. Park však nabízí možnost kempování a pronájem chat nebo srubů. Tyto ubytovací možnosti poskytují jedinečný zážitek, kdy se můžete ponořit až do samého srdce přírody a vychutnat si klid a odlehlost těchto míst.

Kempování v Jigme Dorji National Parku je ideální pro dobrodruhy a nadšence do outdoorových aktivit. V parku jsou vyhraněna určitá kempovací místa, která poskytují základní vybavení, jako jsou toalety, zásuvky na elektřinu nebo ubytování ve stanech. Kempování ve zdejší přírodě je nezapomenutelný zážitek a umožňuje vám být co nejblíže divoké přírodě.

Alternativou kempování je pronájem chat nebo srubů. Tyto chaty jsou postaveny v tradičním bhútánském stylu a nabízí základní pohodlí pro ubytování. V chatách můžete najít ložnice, koupelnu, obývací pokoj a vybavenou kuchyň. Pronájem chaty vám umožní strávit noc v krásné přírodě Jigme Dorji National Parku, aniž byste museli opustit pohodlí moderního života.

Bhútán Jigme Dorji National Park je skutečným rájem pro milovníky přírody a dobrodružství. Jeho unikátní prostředí a nádherná fauna a flora ho činí jednou z nejlepších turistických destinací v Bhútánu. Ubytování v parku ve formě kempování nebo pronájmu chat nebo srubů dodá vaší návštěvě ten neuvěřitelný nádech autenticity. Pokud plánujete cestu do Bhútánu, určitě nevynechejte Jigme Dorji National Park a jeho nabídku ubytování.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky