Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bhútán Royal Manas National Park

Dovolená Bhútán Royal Manas National Park


Bhútán je země plná kontrastů a krás, které zahrnují nádherné hory, údolí a řeky. Pokud hledáte dovolenou, která vás odveze do divoké a překrásné přírody, Bhútán je tou správnou volbou. Navštivte Bhútán Royal Manas National Park, který je jedním z největších národních parků v zemi.

Bhútán Royal Manas National Park se nachází v jižním Bhútánu a rozkládá se na ploše více než 1000 kilometrů čtverečních. Národní park byl založen v roce 1966 a zařazen mezi biosférické rezervace UNESCO v roce 1992. Je celý obklopen himálajskými vrcholy, řekami a zelenými lesy, což z něj dělá opravdu magické místo.

Když se dostanete do Bhútán Royal Manas National Park, budete ohromeni krásou této oblasti. Zde si můžete vychutnat příjemnou procházku, abyste si mohli užít krásné scenérie okolo sebe. Můžete si také užít piknik v přírodě, kde se můžete relaxovat a užít si mír a klid této oblasti.

Pokud jste adventuristé a milujete dobrodružství, pak Bhútán Royal Manas National Park je pro vás správným místem. Zde si můžete užít různé aktivity jako trekking, horskou cyklistiku, rafting a mnoho dalších. Trekking a horská cyklistika vás zavede na některá z nejvíce oslnivých míst v zemi. Během raftingu můžete navštívit některá z nejkrásnějších a divokých řek. Takto si můžete užít přírodu v Bhútánu naplno.

Toto je také útočiště pro mnoho zvířat a ptáků, jako jsou slonové, tygři, medvědi, jeleni, leopardi, opice, ptáci a mnoho dalších. Bhútán Royal Manas National Park je domovem pro některé vzácné druhy zvířat a letících savců v regionu, jako je například bengálský tygr, levhart, nosorožec, slon indický a mnoho dalších.

Národní park je skutečně jedním z nejkrásnějších míst v Bhútánu. Zde můžete zažít přírodu, zvířata a nádhernou krajinu, kterou tato země nabízí. Pokud si chcete užít dovolenou, která spojuje přírodu a dobrodružství, Bhútán Royal Manas National Park je tou správnou volbou. Navštivte tento úžasný národní park, který je připraven vaše srdce a mysl okouzlit.


Počasí Bhútán Royal Manas National Park


Bhútán je malá země nacházející se na východě Himálají, známá svou krásnou krajinou, bohatou kulturou a pestrým biodiverzitou. Jedním z jejích nejvýznamnějších přírodních pokladů je Bhútán Royal Manas National Park, který bývá často nazýván "korunou bhútánských lesů". Tento národní park je známý nejen svou ohromující přírodou, ale také díky svému jedinečnému počasí.

Bhútán Royal Manas National Park se rozkládá na rozloze více než 1 000 kilometrů čtverečních a je domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat. Jeho geografie je rozmanitá, s nádhernými říčními údolími, horskými masivy a subalpinskými loukami. Toto různorodé prostředí vytváří i různé mikroklima v této oblasti.

Počasí v Bhútán Royal Manas National Park je ovlivněno především monzunovým obdobím, které se vyskytuje mezi červnem a zářím. Během této doby padá několikrát více srážek než v ostatních obdobích roku, čímž se umožňuje rozvoj bohaté a pestrobarevné flóry a fauny v parku. Lesy jsou plné kvetoucích rostlin, zatímco řeky jsou naplněny vodou a divokými fauna, jako jsou sloni, tygři, levharti a medvědi.

Vzhledem k tomu, že Bhútán Royal Manas National Park leží v Himálajích, jsou zde v zimě teploty velmi nízké. V lednu a únoru se teploty obvykle pohybují kolem bodu mrazu a někdy dokonce padají pod nulu. To vytváří sněhové pokrývky na vrcholcích hor a udržuje park v zimním spánku. Přestože je zima, lze zde přesto najít překrásnou krajinu a zažít jedinečné zážitky, jako je například sjezd na lyžích či procházka v zasněženém lese.

Na jaře a na podzim je počasí v Bhútán Royal Manas National Park mírné a příjemné. Teploty jsou příjemně teplé, obvykle kolem 20 °C, a vlhkost je relativně nízká. To je ideální doba pro turisty, kteří chtějí objevit bohatství flóry a fauny parku, ať už jde o pozorování ptáků, procházku lesem nebo piknik u řeky.

Jelikož Bhútán Royal Manas National Park je oblastí s rozmanitým terénem, s nádhernými vodopády, plochými loukami a strmými horami, je možné, že v rámci parku se mohou vyskytnout i některé mikroklimatické změny. Proto je při cestování do parku vždy vhodné se připravit na různé typy počasí a mít s sebou vhodné oblečení a vybavení.

Bhútán Royal Manas National Park je nejen temporálním a biologickým rájem, ale také překrásným příkladem pestrosti počasí v Himálajích. Bez ohledu na roční období návštěvníci tohoto parku mohou zažít úžasnou přírodu, krásnou krajinu a jedinečné zážitky. Je to místo, které stojí za návštěvu pro všechny, kteří milují přírodu a dobrodružství.


Letenka Bhútán Royal Manas National Park


Letenka do Bhútánu: Objevte národní park Royal Manas

Bhútán, malá himálajská země s bohatou historií a ohromující krajinou, láká cestovatele , kteří hledají autentický zážitek. Mohlo by se zdát, že tento zeměpisně omezený koutek světa je dostupný jen máločetným dobrodruhům, ale díky různým leteckým spojům je Bhútán dosažitelnější než kdy jindy. Jedním z ohromujících míst, které stojí za návštěvu, je národní park Royal Manas.

Royal Manas je největší chráněná oblast v Bhútánu, nacházející se v jihozápadním cípu země. Tento zázrak divočiny je jedním z nejvýznamnějších biodiverzitních pásů na světě a byl prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO. Park valí se na rozloze přes 1057 čtverečních kilometrů a je domovem pro neuvěřitelnou rozmanitost flóry a fauny.

Cesta do Bhútánu začíná letem do Thimbú, hlavního města země. Bhútánska letecká společnost Druk Air nabízí spojení do Thimbúnu ze sousedních zemí, jako je Indie a Nepál. Po příletu si můžete dovolit pohled na úžasné himálajské vrcholky z paluby letadla, což je příslib toho, co vás čeká v Royal Manas. Pro cestovatele, kteří se chtějí vydat rovnou do parku, existují letecké přímé lety na venkovské letiště Gelephu, které se nachází v bezprostřední blízkosti parku.

Pojmenovaný po řece Manas, která protéká přes park, znamená "Manas" v sanskrtu "myšlení" - a stejně jako každá myslová aktivita, při návštěvě Royal Manas budete fascinováni její krásou. Park je známý svou bohatou arzenálem druhů rostlin a živočichů. Můžete objevovat horské lesy a údolí, nechat se okouzlit nádhernými vodopády, kapky, květinami a rozmanitostí stromů. Pokud jste šťastní a zruční, pravděpodobně uvidíte vzácná zvířata včetně slonů, tygrů, gepardů, medvědů, makaků a vodních buvolů.

Přestupem letadla se přestěhujte do klidného města Gelephu, které je vstupní branou k národnímu parku. Od zdejšího města lze zajistit průvodce, půjčit si nějakou dopravu a vyrazit za nezapomenutelným dobrodružstvím. Zelené louky, nádherné řeky a malé vesnice doprovázejí vaši cestu při prozkoumávaní této oblasti.

Autentický bhútánský zážitek je samo o sobě mimořádný, ale Royal Manas nabízí něco více než jen to. Zde si můžete vyzkoušet různé aktivity, jako je pěší turistika, rybolov, ježdění na slonech, řízení kajaků, antély a mnoho dalších. Park ožívá vibrantními zvuky a barvami, kde každý den objevujete něco nového.

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou si na Royal Manas uvědomíte, je jeho unikátní ochrana. Bhútán, jako ekologicky přívětivá země, klade velký důraz na ochranu přírody a udržitelný rozvoj. Je důležité respektovat a chránit tento posvátný koutek naší planety, abychom se mohli radovat z jeho krásy i v budoucnosti.

Co tedy čekáte? Na Royal Manas vás čekají neuvěřitelné přírodní scenérie, vzrušující dobrodružství a zážitky, které již budete chtít sdílet s ostatními. Představte si výhledy na nepopsatelný západ slunce nad horami, zvuky ptáků, které vás doprovázejí na vašem putování a teplo bhútánských lidí, kteří vám ochotně ukážou svůj domov.

Tak neváhejte a rezervujte si letenku do Bhútánu, abyste zažili nádherný Royal Manas National Park. Vaše dobrodružství na vás čeká!


Ubytování Bhútán Royal Manas National Park


Bhútán, malá království v Himálaji, je známé především svou malebnou krajinou, bohatou kulturou a udržitelným přístupem k ochraně přírody. V rámci tohoto závazku Bhútán zdokonaluje své úsilí o ochranu přírody a dělá všechno proto, aby zajistil, že turismus v zemi zůstane udržitelným. Jedním z takových úžasných míst pro pobyt v Bhútánu je Národní park Royal Manas.

Nacházející se v jižní části země, tento národní park je jedním z největších a nejvýznamnějších přírodních území v Bhútánu. Park se rozprostírá na ploše přes 1000 kilometrů čtverečních a zahrnuje širokou škálu přírodních stanovišť, od horských lesů po nádherné říční údolí.

V roce 2008 byl Royal Manas National Park vyhlášen za součást chráněného území UNESCO nazvaného "Transboundary Manas Conservaťtion Area". To znamená, že park spolupracuje s chráněnými oblastmi v sousedním Indii, což zlepšuje spolupráci v oblasti ochrany přírody a ochranu biodiverzity.

Být hostem v Národním parku Royal Manas je zážitkem v sobě. Park nabízí širokou škálu možností pro přírodní a ekoturistiku. Můžete se vydat na trek v krásném horském prostředí a po celou cestu si vychutnat úchvatné výhledy na okolní krajinu. Další možností je projížďka na lodi po krásných řekách, které protínají park a pozorování místních druhů ptáků a jiného divokého zvířectva. Večer si můžete dopřát noční safari a sledovat večerní život parku.

Kromě přírodních krás nabízí Národní park Royal Manas také bohatou biodiverzitu. Park je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat, včetně slonů, tygrů, levhartů a různých druhů ptáků. Toto bohatství přírody zahrnuje také mnoho druhů rostlin a stromů, které lze objevit během procházek parkem.

Pro ubytování v Národním parku Royal Manas je k dispozici několik možností. Park nabízí kempování, což je skvělý způsob, jak zažít přírodu zblízka. Kromě toho jsou zde také přítomny některé turistické chaty a vybavené kempy. Tato zařízení nabízejí pohodlné ubytování a zároveň respektují přírodní křehkost parku.

Navštěva Národního parku Royal Manas je nejen jedinečným zážitkem, ale také přispívá ke strategii udržitelného turismu v Bhútánu. Země si udržuje svůj závazek k udržitelnému rozvoji a zároveň chrání své přírodní bohatství. Pokud hledáte unikátní a přírodní dovolenou, pak je ubytování v Národním parku Royal Manas právě pro vás. Načerpejte energii z krás Bhútánu a zároveň přispějte k ochraně tohoto úžasného místa a jeho přírodních pokladů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Royal Manas National Park


1. Jak se dostanu do Bhútánského Royal Manas National Park?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je letecky do bhútánského města Gelephu a poté přesunout se po silnici do parku.

2. Kdy je nejlepší období navštívit Bhútánský Royal Manas National Park?
Odpověď: Nejlepší období na návštěvu parku je od října do května, kdy je počasí nejteplejší a nejsušší.

3. Jaké druhy zvířat mohu ve státním parku vidět?
Odpověď: V parku žijí různé druhy zvířat, včetně slonů, tygrů, nosorožců, levhartů skvrnitých, hrochů, asijských medvědů a mnoha dalších.

4. Jaké jsou oblíbené aktivity pro návštěvníky v Bhútánském Royal Manas National Parku?
Odpověď: Mezi oblíbené aktivity patří safari v džípech, pěší túry, pozorování ptáků, rybolov a plavba na člunech po řece.

5. Je nutné získat povolení k návštěvě Bhútánského Royal Manas National Parku?
Odpověď: Ano, je nutné získat povolení od bhútánských úřadů a také je vhodné mít průvodce při návštěvě parku.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Bhútánském Royal Manas National Parku?
Odpověď: V blízkosti parku se nachází několik ubytovacích zařízení, která nabízejí komfortní a tradiční ubytování pro návštěvníky.

7. Jak dlouho by měla být návštěva parku plánována?
Odpověď: Většina návštěvníků stráví v parku 2-3 dny, aby mohli využít všechny aktivity a prohlédnout si různé oblasti parku.

8. Existují nějaká omezení pro návštěvníky Bhútánského Royal Manas National Parku?
Odpověď: Ano, pro ochranu parku a jeho živočišných druhů jsou stanovena některá pravidla, například zakázáno je lovit a rušit zvířata, sbírat rostliny aj.

9. Jaká je nejvhodnější doba dne pro pozorování divokých zvířat v parku?
Odpověď: Ranní a pozdní odpoledne jsou nejlepší časy pro pozorování divokých zvířat v parku, když jsou aktivní a v blízkosti vodních zdrojů.

10. Jaké další atrakce a památky mohu navštívit v blízkosti Bhútánského Royal Manas National Parku?
Odpověď: V blízkosti parku se nachází například město Gelephu a další zajímavá místa, která stojí za návštěvu, včetně klášterů a tradičních vesnic Bhútánu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky