Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bhútán Tango Monastery

Ubytování Bhútán Tango Monastery


Bhútán Tango Monastery: Oáza klidu a duchovní transformace

Bhútán, malá země v Himalájích, je známá svou bohatou spirituální a kulturní tradicí. Mezi mnoha svatými místy a kláštery je jedno, které vyniká v kouzlu a poklidu - Bhútán Tango Monastery.

Tango Monastery, nacházející se v údolí Thimphu, je jedním z nejdůležitějších buddhistických klášterů v Bhútánu. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy ho založil zakladatel školy Kagyü, Phajo Drugom Zhigpo. Jméno kláštera Tango je odvozeno od zdejšího chrámu, který je známý jako Tango Lhakhang.

Klášter se nachází v malebném prostředí, obklopeném zelenými kopcemi a hustými lesy. Právě tato přírodní krása a klidná atmosféra dělají z Bhútán Tango Monastery ideální místo pro meditace a duchovní transformaci. Mnoho buddhistických mnichů a meditačních praktikujících sem přichází, aby se věnovali svému vnitřnímu růstu a hledání vnitřního klidu.

Klášter je přístupný pouze pěšky, což přidává další rozměr do zážitku. Návštěvníci musí projít strmým kopcem až k samotnému vstupu do kláštera. Tato fyzická výzva je vnímána jako symbolický čin, který odstraňuje negativní energii a očišťuje mysl, připravující tak návštěvníky na zažití hlubšího duchovního zážitku.

Po vstupu do kláštera se návštěvníci dostanou do jiného světa. Budovy kláštera jsou zdobeny tradičními bhútánskými uměleckými díly a zdi jsou pokryty malbami představujícími různé aspekty buddhismu. Zajímavou částí je také malý chrám postavený na vrcholu kopce, odkud si lze vychutnat úchvatný výhled na okolní krajinu.

Klášter poskytuje ubytování pro návštěvníky, kteří chtějí zůstat delší dobu a plně se věnovat meditacím a studiu buddhismu. Tyto místnosti jsou prosté, ale pohodlné, s jednoduchým nábytkem a základními vymoženostmi. Ubytovaní hosté mají přístup k klášterní knihovně, kde se nachází mnoho buddhistických textů a spisů.

Bhútán Tango Monastery je známý také díky četným festiválům, které se zde konají. Tyto oslavy jsou plné tradičních tanců, zpěvů a modliteb, které přinášejí náboženské i kulturní významy. Toto je skvělá příležitost, jak prohloubit své porozumění buddhismu a taktéž získat přístup ke kultuře Bhútánu.

Bhútán Tango Monastery je nejen místem, kde lze nalézt vnitřní klid a duchovní transformaci, ale také pokladnicí bohaté historie a kulturních tradic Bhútánu. Toto svaté místo přitahuje mnoho lidí z celého světa, kteří hledají odpovědi a nalézají vyšší smysl života.


Počasí Bhútán Tango Monastery


Bhútán, země obklopená horami a plná klášterů, skýtá nádherná místa a eklektickou kulturu. Jedním z takových míst je i Tango Monastery, klášter založený v 12. století.

Tango Monastery se nachází ve vysokých horách z jihu Bhútánu. Počasí zde je velmi proměnlivé po celý rok. V létě, od června do srpna, jsou denní teploty příjemné s průměrem kolem 20 až 25 stupňů Celsia. Noční teploty však mohou klesnout až na 10 stupňů Celsia. V létě se mohou vyskytovat i krátké dešťové přeháňky.

V zimních měsících, od listopadu do února, je počasí velmi chladné a suché. Denní teploty v této době klesají a průměr se pohybuje kolem 0 až 10 stupňů Celsia. Noční teploty mohou klesnout až na -15 stupňů Celsia. V této době však může být otevřen jen malý počet míst.

Jaro a podzim jsou ideálním časem k návštěvě Tango Monastery. V těchto obdobích jsou teploty příjemné s průměrem kolem 15 až 20 stupňů Celsia. Noční teploty jsou zpravidla kolem 5 až 10 stupňů Celsia. V těchto měsících se také můžeme těšit na krásné výhledy na okolní hory.

Tango Monastery má své kouzlo v každém ročním období a každé počasí. Ovšem, pokud plánujete naplno využít tohoto místa, doporučujeme návštěvu v období jara či podzimu. Pokud se chystáte na výlet do Bhútánu, nezapomeňte zahrnout Tango Monastery do svého plánu. Jedná se o nádherné místo, které si zamilujete.


Dovolená Bhútán Tango Monastery


Bhútán je krásnou a fascinující zemí, která se nachází v Himalájích. Tato země se pyšní svou bohatou kulturou a tradicemi, které přetrvávají dodnes. Mezi nejvýznamnější místa v Bhútánu patří Tango Monastery, klášter založený v 13. století.

Tango Monastery se nachází ve vzdálenosti asi 14 kilometrů severně od hlavního města Thimphu. Klášter je postavený na kopci a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Přístup k němu je možný po pěší turistické stezce, která vede přes malebnou přírodu s bohatými lesy.

Tango Monastery je známé nejen svou architekturou, ale také jako důležité společenské a duchovní centrum. Klášter je jedním z nejvýznamnějších středisek pro buddhistické studie v Bhútánu. Je sídlem mnoha vzdělávacích institucí a klášterních škol, kde se vyučují důležité buddhistické texty a tradice.

Klášter Tango je také místem, kde se konají různé duchovní a kulturní události. Návštěvníci mohou mít možnost sledovat mnišské modlitby a meditace, které jsou součástí každodenního života mnichů. Klášter je také místem, kde se konají tradiční buddhistické ceremonie, které přitahují návštěvníky ze všech koutů světa.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Tango Monastery, je k dispozici ubytování v klášterním komplexu. Návštěvníci mají možnost strávit noc v jednoduchých místnostech a zažít autentickou klášterní atmosféru. Během pobytu si mohou turisté vyzkoušet meditaci a mít příležitost setkat se s mnichy a zjistit více o buddhistické filozofii a životním stylu.

Samotný klášter je architektonickým skvostem. Stavba je vyrobená z tradičního ukázání, které je ve Bhútánu hojně používáno. Opevněné zdi a rozmanité ornamenty dělají klášter Tango unikátním místem, jehož krása a historie je fascinující.

Návštěvníci mohou také využít možnosti prozkoumání okolního okolí kláštera. Existují některé turistické trasy a stezky, které vedou přes horské kopce a zelené údolí. Tato oblast je známá svou neporušenou přírodou a exotickými druhy rostlin a zvířat. Turisté se mohou vydat na výlety a objevovat krásu Bhútánu.

Tango Monastery je tak jednou z nejlepších atrakcí v Bhútánu a zároveň důležitým duchovním a kulturním centrem. Navštívit tento klášter znamená ponořit se do bohatých tradic této země a získat hlubší porozumění bhútánskému životu. Pro ty, kdo hledají klid a pochopení, Tango Monastery je ideálním místem pro dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Tango Monastery


Dotaz: Co je Bhútán Tango Monastery?
Odpověď: Bhútán Tango Monastery je buddhistický klášter nacházející se v horách v blízkosti hlavního města Thimphu v Bhútánu.

Dotaz: Je Bhútán Tango Monastery přístupný veřejnosti?
Odpověď: Ano, návštěvníci mohou navštívit Bhútán Tango Monastery. Avšak, je důležité předem zkontrolovat, zda není pro návštěvníky stanovena nějaká doba uzavření z důvodu klášterních obřadů nebo prázdnin.

Dotaz: Jak se dostat k Bhútán Tango Monastery?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k Bhútán Tango Monastery, je taxíkem nebo soukromým vozidlem. Klášter se nachází asi 14 km z Thimpu a cesta tam může trvat asi 30 minut až 1 hodinu v závislosti na dopravní situaci.

Dotaz: Jaké jsou vstupné poplatky do Bhútán Tango Monastery?
Odpověď: Vstup do Bhútán Tango Monastery je zdarma. Nicméně, návštěvníci mohou dobrovolně přispět na podporu kláštera.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Bhútán Tango Monastery?
Odpověď: Bhútán Tango Monastery je obvykle otevřen od brzkého rána do pozdního odpoledne. Nicméně, otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na klášterních obřadech nebo prázdninách. Je dobré předem zkontrolovat aktuální otevírací hodiny.

Dotaz: Je nutné dodržovat určitá pravidla během návštěvy Bhútán Tango Monastery?
Odpověď: Ano, je důležité dodržovat určitá pravidla během návštěvy Bhútán Tango Monastery. Například, je třeba se oblékat vhodně a respektovat klášterní kulturou a zvyky. Dále, vstup není povolen do některých místností a zákaz fotografování se může vztahovat na určité části kláštera. Je třeba se ptát na povolení nebo požádat o radu před fotografováním.


Letenka Bhútán Tango Monastery


Bhútán, známý také jako Země hory dračího hřebene, je malebná země ležící na východě Himálaje. Tato malá země fascinuje svými nádhernými krajinami, bohatou kulturou a přátelskými lidmi. Jedním z nejzajímavějších a nejpoutavějších míst v Bhútánu je na svazích hory Tango usazený klášter Tango.

Klášter Tango, který je jedním z nejvýznamnějších klášterů v Bhútánu, se nachází asi 14 kilometrů severozápadně od hlavního města Thimphu. Byl založen v 13. století a od té doby se stal důležitým centrem buddhistického učení v regionu. Klášter je přístupný turistům, kteří mohou poznat duchovní atmosféru místa a obdivovat jeho krásnou architekturu.

Samotný klášter je umístěn v malebném údolí na konci úzké cesty, která se vine serpentýnami do vrcholku hory. Při příchodu do kláštera Tango se návštěvníci setkají s impozantním vstupem, který je symbolicky chráněn dvěma ochrannými lvy. Vstoupíte-li dovnitř, ocitnete se v prostorném dvoře, který je lemován klášterními budovami. Budovy kláštera jsou zdobeny živými barvami, vyřezávanými dveřmi a okny, které návštěvníky fascinují svou krásou a detaily.

Když projdete hradbu kláštera Tango a vstoupíte do jeho hlavního chrámu, ocitnete se v posvátném a mystickém prostoru. Hlavní chrám kláštera je věnován Buddhovi a jeho stěny jsou zdobeny nádhernými fresekami, které zobrazují scény z buddhistických legend a příběhů. Uvnitř chrámu leží také množství vzácných artefaktů a soch, které jsou důležitou součástí buddhistické dědictví.

Pro ty, kteří se zajímají o buddhismus a duchovní nauky, je klášter Tango nevyhnutelným místem k návštěvě. Místní mniši přivítají návštěvníky kláštera a ochotně s nimi sdílejí své znalosti a zkušenosti. Návštěvníci se tak mohou zúčastnit meditačních sezení, učit se o buddhistickém učení a dokonce si vyzkoušet tradiční buddhistické obřady.

Zatímco klášter Tango je důležitým duchovním místem, také nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a zelené údolí pod ním. Návštěvníci si mohou vyrazit na procházku v okolí kláštera, objevovat malebné stezky a obdivovat přírodu Bhútánu v celé její kráse.

Vnější krása, duchovní atmosféra a historický význam kláštera Tango činí toto místo nezapomenutelným prostřednictvím všech smyslů a dojmy. Pokud se rozhodnete navštívit Bhútán, nezapomeňte navštívit klášter Tango a zažít jedinečnou duchovní zkušenost, kterou tento svatý klášter nabízí.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky