Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bolívie Amboró National Park

Počasí Bolívie Amboró National Park


Amboró National Park, ležící ve státě Santa Cruz, je jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací v Bolívii. Rozkládá se na území více než 4 000 km² a s nadmořskou výškou kolem 500 metrů až 3 600 metrů nabízí rozmanité klimatické podmínky a tím i různé druhy počasí.

Na severu parku, který se táhne až k hranicím s Brazilskou Amazonií, panuje vlhké a tropické klima. Tato oblast je známá svou vysokou srážkovou činností a průměrnou teplotou kolem 26 °C. Dešťové lesy a rozlehlé mokřady přitahují řadu druhů živočichů, včetně vzácných a ohrožených druhů.

Naopak v jižních výšinách parku je klima velmi odlišné. Zde se nachází horským deštným lesům a páramům, což jsou alpínské trávníky vysokohorských oblastí. Srážky jsou zde nižší a více řídké. Teploty se pohybují mezi 5 °C až 20 °C, ačkoli v noci mohou klesat až na 0 °C. Tato oblast je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, které se přizpůsobily extrémnímu prostředí.

Amboró National Park přitahuje mnoho turistů po celý rok, ačkoli některá období jsou populárnější než jiná. Během období sucha, které trvá od května do září, je přístupnost k parku jednodušší a turisté se mohou těšit na slunečné a teplé dny. To je ideální doba na objevování deštných lesů, procházky po stezkách a pozorování ptáků.

Na druhou stranu, období dešťů, které probíhá od října do dubna, je pro mnoho turistů méně příjemné. Srážky jsou hojné a návštěvníci se musí vyrovnat se záplavami a blátivými cestami. Nicméně, tato doba je ideální pro ty, kteří chtějí vidět květinovou explozi v lesích a zažít vodopády v jejich nejvyšších tocích.

Amboró National Park je bezpochyby jednou z nejkrásnějších částí Bolívie a jeho počasí je jedním z faktorů, který přispívá k jeho unikátní biodiverzitě. Ať už se rozhodnete navštívit během sucha nebo dešťového období, toto území vás ohromí svou krásou a nepopsatelným přírodním bohatstvím.


Dovolená Bolívie Amboró National Park


Amboró National Park - skvost Bolívie pro dovolenou

Bolívie, země bohatá na přírodu a scenérie, je domovem mnoha úžasných přírodních parků. Jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších je Amboró National Park, který se nachází v centrální části země.

Amboró National Park je rozkládá na rozloze přes 4 400 čtverečních kilometrů a je jedním z nejzachovalejších a nejrozmanitějších ekosystémů na světě. Park se nachází na pomezí tří bioregionů - Amazonského deštného pralesa, Chaco a Yungas, což z něj činí jedinečné místo s bohatou faunou a flórou.

Tato část Bolívie je známá svými bujnými deštnými lesy, neuvěřitelnými vodopády, malebnými horami a údolími. Amboró National Park je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat, které se jinde naleznou jen těžko. Mezi nimi najdeme například jaguáry, tapíry, kapibary, barevné papoušky, kolibříky a mnoho dalších.

Pro milovníky přírody je toto místo opravdovým rájem. Park nabízí nádherné a svěží potoky, vhodné pro koupání a rybolov. Existuje také mnoho turistických stezek, které Vás provedou touto malebnou krajinou. Jednou z nejznámějších tras je „Choréti" cesta, která je vhodná pro turisty různé úrovně a nabízí překrásné pohledy na horskou krajinu a vodopády.

Kromě přírodních krás a dobrodružných zážitků poskytuje Amboró National Park také možnost poznat místní kulturu a tradice. V okolí parku najdete několik tradičních indiánských obcí, které jsou otevřené turistům. Tito indiáni jsou známí svou bohatou řemeslnou činností a mohou Vám ukázat své tance, hudbu a způsob života.

Pokud plánujete dovolenou v Bolívii, určitě nevynechejte návštěvu Amboró National Park. Toto místo Vás ohromí přírodní krásou, jedinečnými druhy zvířat a rostlin a zážitky, které budete moci zažít jen zde. Buďte připraveni obdivovat přírodu ve své nejčistší a nejdokonalejší podobě a nechte se unášet tímto magickým místem.


Ubytování Bolívie Amboró National Park


Amboró National Park je jedním z nejvýznamnějších přírodních záznamů Bolívie a nachází se v Andách. Park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou jaguáři, tapíři, lenochodi a mnoho dalších, a také tam najdete mnoho druhů rostlin a stromů. Amboró je také skvělým místem pro milovníky outdoorových aktivit, jako jsou turistika, horská kola a rafting.

Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného parku v Bolívii, určitě budete chtít vědět, kde najít ubytování. V Amboró National Parku je několik možností, jak se ubytovat a toto jsou nejlepší z nich:

1. Chalupy v oblasti Samaipata - v této oblasti se nachází několik chalup, které nabízejí ubytování pro turisty. Tyto chalupy jsou velmi pohodlné a mohou být vhodné pro rodiny, páry nebo skupiny. Zde si můžete užít klidnou atmosféru a krásnou přírodu.

2. Kempingy - pro ty, kteří mají rádi přírodu, jsou kempingy skvělou volbou. V Amboró jsou k dispozici kempy, které nabízejí vynikající základní vybavení, jako jsou sprchy, toalety, ohniště a elektřina. Kempingy jsou vhodné pro každého, kdo má rád dobrodružství a přírodu.

3. Restaurace s ubytováním - v parku se nachází několik restaurací, které nabízejí i ubytování pro turisty, kteří plánují pobyt v parku. Tyto restaurace obvykle nabízejí pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací. Tyto možnosti jsou vhodné pro ty, kteří hledají pohodlí a soukromí.

V Amboró je také možné si pronajmout chaty a další ubytování, které jsou mimo park. Tyto možnosti mohou být skvělé pro ty, kteří chtějí být poblíž parku, ale zároveň chtějí mít více soukromí a luxusu.

Je důležité mít na paměti, že v Amboró National Parku nejsou žádné hotely nebo velké resorty. Místo toho jsou k dispozici menší líhně a jiné pohodlnější možnosti, které se hodí pro návštěvníky, kteří hledají přírodní zážitky a přírodu.

Když si zarezervujete ubytování v Amboró National Parku, určitě si užijete úžasnou přírodu a krásu Bolívie. Bez ohledu na to, jak si vyberete ubytování, budete mít nezapomenutelný zážitek a unikátní příležitost objevit jeden z nejkrásnějších parků v Jižní Americe.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Amboró National Park


Otázka: Jaký je Amboró National Park?
Odpověď: Amboró National Park je národní park nacházející se v Bolívii. Je to jedno z největších a nejdivočejších území v Jižní Americe, které zahrnuje různé ekosystémy, včetně deštných pralesů, vysokých hor a říčních dolin.

Otázka: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Amboró National Park?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Amboró National Parku je od dubna do září, kdy je většinou suché a slunečné počasí. Nicméně, národní park může být navštíven celoročně.

Otázka: Jak se do Amboró National Parku dostanu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Amboró National Parku, je cestovat do Canchy v Bolívii a odtud se vydávat do samotného parku. Existují také autobusy a taxíky, které jezdí do města Samaipata (které se nachází poblíž parku) a dále do parku.

Otázka: Co si vzít s sebou na návštěvu Amboró National Parku?
Odpověď: Doporučuje se vzít si s sebou dostatek pitné vody, ochranný opalovací krém, repelent proti hmyzu, dlouhé kalhoty a košili (kvůli kousnutí hady), dobré boty a návleky na boty proti klíšťatům.

Otázka: Může se v Amboró National Parku kempovat?
Odpověď: Ano, kempování je povoleno na určených místech v Amboró National Parku. Nicméně, v některých oblastech parku je kempování zakázáno.

Otázka: Jaké aktivity mohu dělat v Amboró National Parku?
Odpověď: Mezi oblíbené aktivity v Amboró National Parku patří pěší turistika, průzkum deštných pralesů, pozorování ptáků, obdivování vodopádů a rafting na řece. Existuje také možnost navštívit mayské archeologické naleziště v blízkosti parku.


Letenka Bolívie Amboró National Park


Amboró National Park: Tajemství Bolívie

Bolívie, země ležící v jihoamerickém srdci, je domovem mnoha překrásných přírodních lokalit. Jednou z nejvýznamnějších z nich je Amboró National Park – jedinečný ráj pro milovníky přírody a dobrodružství.

Amboró National Park se nachází ve stejnojmenném masivu, který se rozkládá na území Santa Cruz de la Sierra, města ležícího na východě Bolívie. Tento národní park byl založen v roce 1984 a od roku 2005 je zároveň součástí bolivijské rezervace biosféry. S rozlohou přesahující 4 400 čtverečních kilometrů, je Amboró jedním z největších národních parků v Bolívii.

Park nabízí návštěvníkům pestrou směsici přírodních scenérií, které se mění od nížinných deštných pralesů až po vrcholky horských štítů. Nacházejí se zde také různé typy ekosystémů – od tropických lesů až po suché savany. Na nejvyšších vrcholcích parku se nachází vysokohorské páramo, což je vzácný ekosystém, typický pro horské oblasti Latinské Ameriky. Amboró je domovem pozoruhodného množství rostlinných druhů, z nichž mnohé se vyskytují pouze zde.

Jednou z největších atrakcí v parku je řeka Ichilo, která je známá svými prudkými peřejemi a krásnými vodopády. Řeka vytváří malebné kaňony, které lákají dobrodruhy ze všech koutů světa. Amboró je také domovem mnoha druhů zvířat, včetně vzácných a ohrožených druhů jako je jaguár, harpyje, tapír a vlnkonos tupý.

Pro cestovatele, kteří touží po dobrodružství, nabízí park také mnoho outdoorových aktivit. Turisté mohou absolvovat treky různé obtížnosti, které se vydávají do srdce pralesa nebo na vrcholky hor. Milovníci ornitologie budou vzrušeni možností pozorovat vzácné druhy ptáků, které obývají park. Pro ty, kteří by chtěli zažít adrenalinový zážitek, je k dispozici rafting na řece Ichilo či jiné vodní sporty.

Nejlepší období pro návštěvu Amboró National Parku je od května do listopadu, kdy je suché období a teploty jsou nejvíce příznivé pro turisty. Pro cestu do parku musíte letět do bolivijského hlavního města La Paz a odtud pokračovat vnitrostátním letem do města Santa Cruz de la Sierra. Amboró National Park je vzdálen přibližně dvě hodiny cesty od Santa Cruzu.

Amboró National Park je přírodní poklad Bolívie, který stojí za návštěvu. Nepochybně se jedná o jedno z nejkrásnějších míst v Jižní Americe, kde můžete prozkoumat bohatství tropických lesů, překrásné vodopády a vysoké horské štíty. Pokud jste dobrodružné povahy a milujete přírodu, Amboró by nemělo chybět na vašem seznamu destinací, které si chcete v životě užít.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky