Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bolívie Yungas Road (Death Road)

Počasí Bolívie Yungas Road (Death Road)


Yungas Road, známá také jako "Death Road" (Cesta smrti), je silnice v Bolívii, která je proslulá svou nebezpečností a extrémními podmínkami. Tato horská cesta se nachází v regionu Yungas, který se rozkládá mezi andskými pohořími v blízkosti Bolivijského hlavního města La Paz.

Pověst o "Death Road" je velmi dobře známá po celém světě, a to díky extrémním podmínkám, kterým řidiči musí čelit. Silnice je velmi úzká, místy měří pouze 3,2 metrů a je bez zpevněného povrchu. Jednostranná vozovka se střídá s propastmi, které sahají až do hloubky téměř 600 metrů, což dává této cestě její nebezpečný charakter.

Přestože v současné době existuje nová silnice, která představuje bezpečnější alternativu pro dopravu mezi La Pazem a Coroicem, Yungas Road je stále hojně využívaná zejména cyklisty a turisty, kteří vyhledávají adrenalinové zážitky. Pro tuto činnost jsou zde uspořádány specializované tury, které umožňují cyklistům projet se touto zdánlivě smrtelnou tratí.

Podmínky na Yungas Road jsou nebezpečné především kvůli počasí. Vlhkost a hustá mlha často ztěžují viditelnost, zatímco přívalové deště mohou způsobit sesuvy půdy a rozvodnění řek, což dále zhoršuje podmínky na silnici. Doprava na Yungas Road je také často znemožněna v důsledku lavin a sesuvů hornin.

I přes všechna nebezpečí, která tato cesta představuje, se stala zajímavou turistickou atrakcí. Ti, kteří se na ni vydávají, zažijí nejen pocit adrenalinu, ale také úchvatné výhledy na okolní divokou přírodu. Yungas Road je obklopena krásným horským prostředím, ve kterém se nachází mnoho vodopádů a tropických džunglí.

Navzdory své smrtící pověsti, pro místní obyvatele je Yungas Road každodenní realitou. Jejich odvaha a zkušenosti v řízení po této silnici ji však dělají podstatně bezpečnější. Zároveň slouží jako důležitá dopravní žila, která spojuje menší vesnice a zajišťuje přístup k zemědělským oblastem a farmám.

Yungas Road je tedy jedinečná a nezapomenutelná cesta, která nabízí provozovatelům extrémních sportů a turistům unikátní zážitky. Je to jedno z těch míst na světě, které vás nadchne krásou a naplní adrenalinem, aniž byste opustili bezpečí silničního povrchu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Yungas Road (Death Road)


1. Co je Yungas Road (Death Road)?
Yungas Road, známá také jako Death Road, je silnice v Bolívii, která je známá svou vysokou úmrtností a nebezpečím.

2. Proč se jmenuje Death Road?
Silnice získala své jméno kvůli své reputaci jako jedna z nejnebezpečnějších silnic na světě. Mnoho nehod a smrtelných úrazů, které se na ní staly, vedlo k této pověsti.

3. Jaká je délka Yungas Road?
Yungas Road je dlouhá přibližně 69 km.

4. Proč je Yungas Road tak nebezpečná?
Silnice je úzká, nezpevněná a často je na ní hustý mlhavý opar. Tento fakt spolu s úzkými zatáčkami, strmými útesy a minimálními ochrannými zábranami vytváří extrémní riziko pro řidiče. Při deštivém období se stává skluzavka a ještě nebezpečnější.

5. Jaké jsou bezpečnostní opatření na Yungas Road?
V roce 2006 byla postavena nová silnice, která vyřadila část původní Yungas Road z provozu. Nicméně původní část silnice zůstává používána turisty a cyklisty. Pro tyto skupiny jsou k dispozici ochranné prvky, jako jsou helmy a reflexní vesty.

6. Kdo používá Yungas Road?
Yungas Road je hlavně turistickou atrakcí, kterou navštěvují dobrodruhové, cyklisté a motorkáři. Také je využívána místními obyvateli a některými nákladními vozidly.

7. Jak se na Yungas Road dostanu?
Nejbližší větší město je La Paz, odkud je možné se k silnici dostat. Existují organizované výlety, které zahrnují dopravu autobusem nebo jeepem.

8. Můžete na Yungas Road jezdit autem?
Ano, je možné jet po silnici autem, ale je třeba dbát maximální opatrnosti a zvážit povětrnostní podmínky a dovednosti v řízení.

9. Jaké jsou nejlepší roční období pro návštěvu Yungas Road?
Suché období od května do října je nejvhodnější pro návštěvu, protože minimalizuje riziko dešťů a skluzavek.

10. Existují nějaké bezpečnostní tipy pro jízdu po Yungas Road?
Několik tipů pro bezpečnou jízdu po Yungas Road zahrnuje pomalou jízdu, řízení dle podmínek počasí, nošení bezpečnostních prvků (helma, reflexní vesta) a dodržování dopravních pravidel.


Dovolená Bolívie Yungas Road (Death Road)


Dovolená v Bolívii: Yungas Road (Death Road)

Bolívie je země bohatá na přírodní krásy a dobrodružství, která nabízí nespočet dovolenkových možností. Jedním z nejzajímavějších a zároveň nejodvážnějších míst, které si turista může v Bolívii navštívit, je tzv. Yungas Road, známá také jako Death Road.

Yungas Road je horská silnice nacházející se v severozápadní části Bolívie. Její pověstnou přezdívku Death Road, tedy "Smrtící silnice," získala díky svému nebezpečí a množství smrtelných nehod, které zde během let proběhly. Jde o jednu z nejnebezpečnějších silnic světa, která se táhne přes dechberoucí bolivijské Andské hory.

Yungas Road sahá až do roku 1930, kdy sloužila jako jediná silnice spojující město La Paz s regionem Yungas. Až do nedávné doby byla tato cesta používána jako hlavní dopravní tepna, a to i přes svou pověst nebezpečnosti. Je 69 kilometrů dlouhá a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu, ale také extrémní technické výzvy pro řidiče.

Yungas Road se stala turistickou atrakcí díky svému adrenalinovému charakteru. Mnoho cestovatelů přijíždí do Bolívie, aby se vydali na dobrodružnou jízdu po této známé silnici. Během této dovolené můžete zažít chvíle extrémního vzrušení a dobytí vlastních strachů. Zkušení průvodci si vezmou turisty na jízdu po Yungas Road, kde je možné vychutnat si fantastický výhled, a to buď na horském kole, motocyklu nebo dokonce na pěší turistiku.

Při plánování dovolené na Yungas Road by měl být každý cestovatel obezřetný a dodržovat všechny bezpečnostní pokyny. Vzhledem k nebezpečným podmínkám na silnici je nutné dodržovat provozní řád a nezbytné přísně řídit. Kromě toho by měli turisté mít na paměti, že jízda po této silnici není pro ty, kteří bojují s výškovou nemocí nebo mají strach ze strmých hor.

Nicméně, pro ty odvážné, kteří hledají adrenalin, je jízda po Yungas Road jedním z nezapomenutelných zážitků. V kombinaci s krásnými výhledy na andskou krajinu a nádhernou přírodou je toto dobrodružství pro mnoho lidí vrcholem jejich cestovatelského života.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet tuto odvážnou dovolenou, měli byste si vybrat důvěryhodnou turistickou agenturu, která má zkušenosti s organizací jízdy po Yungas Road. S bezpečností na prvním místě je důležité mít profesionálního a zkušeného průvodce, který vás provede touto nebezpečnou, ale ohromující cestou.

Dovolená na Yungas Road je zážitkem, který nikdy nezapomenete. Ať už se rozhodnete jet pěšky, na kole nebo na motorce, tento dobrodružný výlet vám nabídne jedinečnou příležitost prozkoumat krásu bolivijských And, a přitom se vyrovnat se svými vlastními hrůzami a obavy. Nezapomeňte si při této dovolené užít a užívat si každou vzrušující chvíli na této jedinečné silnici.


Ubytování Bolívie Yungas Road (Death Road)


Yungas Road, známá také jako Death Road, se nachází v Bolívii a je považována za jednu z nejnebezpečnějších silničních tras na světě. Tato horská cesta, která vede přes horské masivy Andy, spojuje města La Paz a Coroico a nabízí nádherné výhledy na andskou krajinu, ale zároveň je ostře sledována svou smrtící pověstí.

Získala své přezdívky "Death Road" nebo "Death Highway" kvůli nebezpečným podmínkám, kterým musí řidiči čelit při cestování po této trase. Cesta je úzká, prašná a strmá, a často se stává místem tragických nehod a smrtelných pádů do hlubokých propastí, které obklopují silnici.

V minulosti byla Yungas Road jedinou propojnicí mezi La Paz a Coroico. Silnice byla postavena na počátku 20. století vrstvitelstvem paraguayců zavedených tehdejšími Bolívijskými prezident Balta Zarate, měřící pouhých 3,2 metru a po mnoho let sloužila jako hlavní příjezdová cesta do central La Pazy.

Death Road se nechvalně proslavila svými úzkými zatáčkami a strmými svahy, které často klade vysoké nároky na řidiče a odolnost jejich vozidel. Přidejte k tomu časté sesuvy půdy, mlhu, dešťové nebo tavné vody, a máte složitou směs, která může při nesprávném provedení nebo neostraze vést k fatální nehodě.

Nicméně v průběhu let se situace začala mírně zlepšovat. V roce 2006 byla postavena nová silnice, která se stala hlavní trasou pro dopravu mezi těmito dvěma městy, čímž se uvolnila některá zátěž z Yungas Road. Od té doby se na ní více nacházejí pouze turisté, kteří ji cestují buď na kole nebo motorce.

Pro turisty je Death Road populární destinací, jelikož nabízí jedinečný zážitek a adrenalinovou jízdu v bezpečí. Mnoho turistů se rozhodne projet tuto trasu na kole, přičemž si užívají svěží horský vzduch a úchvatné výhledy z hor.

Vzhledem k neustále rostoucí popularitě turistů je nutné všem, kteří se rozhodnou vyzkoušet Death Road, doporučit, aby se přesvědčili odborníkem, ať už průvodci nebo místními, aby byli dobře připraveni a vybaveni vším nezbytným vybavením a znalostmi. Bez ohledu na to, jak zábavný a vzrušující může být tento zážitek, není bez rizika a vyžaduje ohleduplnost a opatrnost.

Yungas Road, bolivijská Death Road, je jednou z nejnebezpečnějších silnic na světě, se svými strmými svahy a nebezpečnými zatáčkami. Nicméně pro milovníky dobrodružství a adrenalinu představuje jedinečnou příležitost prozkoumat úchvatné výhledy na andskou krajinu, a to buď na kole nebo motorce. Nezapomeňte však, že při cestě po této trase je nezbytná opatrnost a správná příprava, abyste si mohli užít tento nezapomenutelný zážitek v bezpečí.


Letenka Bolívie Yungas Road (Death Road)


Yungas Road, známá také jako "Death Road" (Cesta smrti), je nebezpečná silnice v Bolívii, která přitahuje dobrodruhů z celého světa. Jedná se o jednu z nejnebezpečnějších silnic na světě, která leží v horách přibližně 70 kilometrů západně od města La Paz.

Zdánlivě klidná a malebná cesta, která vede přes andské hory, se stala legendou kvůli svému smutnému jménu. V průběhu let se zde událo mnoho dopravních nehod, které vedly k mnoha ztrátám na životech. Tato 64 kilometrů dlouhá silnice je většinou jednosměrná a má jen málo zpevněných úseků. Je známá svými úzkými serpentýnami, strmými srázy a nepředvídatelným počasím.

Silnice byla postavena v 30. letech 20. století během válečných let v Bolívii. Sloužila jako jediné spojení mezi La Paz a regionem Yungas, který je známý svou bohatou zemědělskou produkcí. Přeprava zemědělských produktů byla často riskantní kvůli mnoha faktorům, jako je povětrnostní podmínky a velký převýšení na trase.

Nebezpečí na Yungas Road tkví v její úzkosti a strmých svazích, které způsobují, že dopravní proudy jdou velmi blízko ráně. Silnice je pouze 3,2 metrů široká, což je velmi málo místa pro dvoucípou dopravu. Automobily, nákladní vozy a autobusy musí být opatrní a pečliví, protože jediná chyba může mít tragické následky.

Počasí je také velkým rizikem pro řidiče na Yungas Road. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce (až 4 650 metrů nad mořem), je tam časté mlžení a déšť, který mění silnici v kluzký povrch. To často vede k vyklouznutí vozidel z cesty a následnému pádu do hlubokých propastí.

Navzdory svému nebezpečí je Yungas Road velmi oblíbenou atrakcí pro cyklisty a dobrodruhy. Místní cestovní kanceláře nabízejí zájezdy, kde turisté mohou sjíždět tuto slavnou silnici na kole. To vytváří vzrušující a adrenalinový zážitek, který si lidé rádi užívají.

Samotná Bolívie se nicméně snaží zlepšit bezpečnost na Yungas Road, protože nehody a ztráty na životech jsou stále přítomné. Byla postavena nová silnice, která slouží jako alternativní trasa mezi městy La Paz a Coroico, snižující tak počet vozidel na Yungas Road.

Yungas Road zůstává legendou mezi silnicemi, která je jak pro mnohé turisty, tak pro domorodce fascinující a strašlivá at the same time. Je to nádherná cesta s úchvatnými výhledy na okolní scenerii, která se vymyká vnímání typické silniční sítě. Nicméně, bez ohledu na svou pověst, by měl být každý, kdo se na ni vypravuje, obezřetný a připravený na nebezpečí, které s sebou přináší.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky