Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Brazílie Foz do Iguacu

Dovolená Brazílie Foz do Iguacu


Dovolená v Brazílii může být zážitkem na celý život, a pokud chcete zažít něco skutečně jedinečného, neměli byste vynechat návštěvu města Foz do Iguacu. Toto malebné město se nachází na soutoku řeky Iguazu se řekou Parana ve státě Paraná a je domovem jednoho z nejohromnějších přírodních divů na světě - vodopádů Iguazu.

Vodopády Iguazu jsou rozloženy na hranici mezi Brazílií a Argentinou a jsou považovány za přírodní div neuvěřitelného rozměru. Tvoří je více než 270 jednotlivých vodopádů, které sahají až do výše 82 metrů. Jsou to nejen největší, ale také jedny z nejkrásnějších vodopádů na světě. Po návštěvě Iguazu zůstanete bez dechu nad jejich majestátností a sílou, kterou přenášejí.

Když navštívíte Foz do Iguacu, můžete se těšit na bohatou přírodní krásu a adrenalinové zážitky. Nejlepší způsob, jak si vychutnat okouzlující vodopády, je procházka po několika turistických trasách, které se nacházejí jak v Brazílii, tak v Argentině. Z brazilské strany si prohlédnete celkový pohled na vodopády a jejich ohromující šířku, zatímco z argentinské strany se můžete těšit na blízké pohledy na vodopády a cestování přes řadu mostů a stezek.

Další velkou atrakcí v okolí Foz do Iguacu je Národní park Iguazu, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento park je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně mnoha ohrožených druhů. Můžete se projít po pěšinách, prozkoumat exotickou flóru a faunu a dokonce i vidět tamní obyvatele, jako jsou opice a barevní ptáci.

Ale Brazílie nenabízí pouze přírodní krásy. Ve městě Foz do Iguacu si můžete také vychutnat bohatou kulturu brazilského lidu. Můžete ochutnat místní speciality v restauracích, které nabízejí tradiční brazilskou kuchyni, nebo si zakoupit ručně vyrobené suvenýry na místních trzích.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a přírodních krás, nemůžete si nechat ujít návštěvu Brazílie, konkrétně města Foz do Iguacu. Vodopády Iguazu jsou jedinečným divem, který je třeba vidět na vlastní oči a zažít intenzitu a sílu přírody. Brazílie nabízí nádhernou krajinu, bohatou kulturu a přívětivé a pohostinné obyvatele, kteří vás přivítají s otevřenou náručí. Nechť se vaše dovolená v Brazílii stane nezapomenutelným dobrodružstvím.


Letenka Brazílie Foz do Iguacu


Brazílie, tajemná a kouzelná země, kde se mísí luxusní pláže, divoká příroda a neuvěřitelná kulturní různorodost. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce a zároveň přírodní divy patří vodopády Foz do Iguacu.

Foz do Iguacu se nachází v brazilském státě Paraná a je jedním z nejslavnějších vodopádů na světě. Jeho název pochází z jazyka Guaraní a znamená "velká voda". Tyto vodopády se nacházejí na řece Iguazu, která tvoří hranici mezi Brazílií a Argentinou.

Do Foz do Iguacu se můžete dostat letadlem, přičemž v Brazílii jsou nejznámější aerolinky TAM a GOL. Let z Evropy do Brazílie trvá zhruba 12 hodin. Největší letiště poblíž vodopádů se nachází ve městě Foz do Iguacu a odtud se můžete k vodopádům dostat taxíkem.

Vodopády Foz do Iguacu jsou tvořeny 275 vodopády s maximální výškou 82 metrů a návštěvníci se mohou těšit na úchvatnou přírodní scenérii. Mezi nejznámějšími vodopády v této oblasti jsou Garganta do Diabo (Dáblova hrdla), Floriano a São João.

Navíc je možné si vychutnat pěší prohlídku skrz chráněné oblasti a vidět jedinečné druhy fauny a flóry. Můžete například spatřit jaguáry, krokodýly, motýly a různé druhy ptáků. Také je možné vyzkoušet si různé vodní sporty v řece Iguazu, jako například vodáctví.

Z hlavního turistického centra vodopádů můžete vidět krásné panoramatické výhledy na blízké oblasti. Navštěvovat tuto oblast s rodinou nebo přáteli poskytuje obrovské zážitky. Toto místo je tak výjimečné, že v roce 2011 bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Kromě samotných vodopádů můžete navštívit také tematické parky, jako například Parque das Aves, kde můžete vidět různé druhy ptáků. Mezi dalšími atrakcemi je i Brazílská obora s mnoha druhy místních zvířat.

Foz do Iguacu si ze všeho nejvíce zaslouží návštěvu a prožít si nezapomenutelná dobrodružství v srdci brazilské džungle. Pokud se chystáte na Brazílii jako svou další destinaci, nezapomeňte navštívit tento přírodní div. Výlet k vodopádům Foz do Iguacu bude zaručeně jedním z nejkrásnějších zážitků vašeho života.


Počasí Brazílie Foz do Iguacu


Brazílie je známá svým rozmanitým počasím a různými klimatickými podmínkami. Jedním z míst, které nabízí zajímavé počasí, je město Foz do Iguacu v jihozápadní části země. Toto město je známé svými impozantními vodopády a přírodními rezervacemi, které si zaslouží návštěvu.

Počasí v Foz do Iguacu se liší v průběhu roku a tvoří zde subtropické klima. Teploty se pohybují mezi 20°C až 40°C, což znamená, že toto místo je teplejší než výše položené horské oblasti ve střední Brazílii, ale chladnější, než vládnoucí horké podnebí ve vnitrozemí.

Léto, které se v Brazílii táhne od prosince do března, je obdobím, kdy jsou zde nejvyšší teploty. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30°C, ale může stoupnout i nad 40°C. Vysoké teploty jsou doprovázeny vyšší vlhkostí vzduchu, což může vytvořit poněkud dusné prostředí. Toto roční období je také charakterizováno sporadickými dešti a bouřemi, které jsou často vítanou úlevou od extrémních teplot.

Podzim (březen až květen) a jaro (září až listopad) jsou mírnějšími ročními obdobími, kdy teploty klesají na příjemných 20-25 °C. Je to vhodné období pro návštěvu Foz do Iguacu, protože je zde méně dusno a méně deště. Tato období jsou známá také nižšími cenami a menším množstvím turistů.

Zima (červen až srpen) je v této oblasti lehce chladnější, s průměrnými teplotami mezi 15°C až 25°C. I přesto, že se jedná o nejchladnější období, v zimě je stále dostatek slunečního svitu a teplota je příjemná pro turisty.

Pokud máte v plánu navštívit Foz do Iguacu, měli byste to vzít v úvahu při balení. Doporučuje se vzít si s sebou lehké a pohodlné oblečení ve vrstvách, abyste mohli přizpůsobit své oblečení podle aktuálních teplot. Také nezapomeňte na opalovací krém, klobouk a vodu, abyste se chránili před slunečním zářením a dehydratací.

Foz do Iguacu je fascinujícím destinací s bohatou přírodní krásou a nádhernou krajinou, kterou obohacuje také různé klimatické podmínky. Ať už se rozhodnete navštívit toto místo v létě, podzimu, jaře nebo v zimě, určitě si budete moci vychutnat jeho jedinečné počasí a prozkoumat jeho přírodní divy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Foz do Iguacu


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Brazílie Foz do Iguacu obvykle zahrnují:

1. Jak se dostat do Foz do Iguacu?
- Nejjednodušší způsob je letět do mezinárodního letiště Foz do Iguacu (Cataratas International Airport) z hlavních brazilských měst, jako je Sao Paulo nebo Rio de Janeiro. Můžete také přijet autobusem nebo autem ze sousedních zemí, jako je Argentina nebo Paraguay.

2. Jak se dostat z letiště do centra města?
- Letiště se nachází asi 10 km od centra města. Můžete využít taxi, které jsou k dispozici před terminálem, nebo si pronajmout auto na letišti. Další možností je využít veřejnou dopravu autobusem.

3. Jaká je nejlepší doba návštěvy Foz do Iguacu?
- Nejlepší doba pro návštěvu je obvykle od prosince do února, kdy je nejtepleji a nejsušší. V tuto dobu je také větší pravděpodobnost, že vodopády budou mít dostatek vody. Vyhněte se návštěvě během deštivých sezón, která trvá od června do srpna.

4. Jak dlouho bych měl zůstat v Foz do Iguacu?
- Doporučuje se strávit minimálně 2-3 dny v Foz do Iguacu, abyste měli dostatek času na prohlídku vodopádů Iguazu a dalších atrakcí v okolí, jako je Itaipu Dam nebo Parque das Aves.

5. Jak se přepravovat ve Foz do Iguacu?
- Nejběžnějším způsobem dopravy ve městě je taxi nebo pronájem auta. Existuje také systém Městského dopravního systému (Transporte Coletivo Urbano), který poskytuje autobusové spojení do hlavních částí Foz do Iguacu.

6. Jaké jsou hlavní atrakce ve Foz do Iguacu?
- Hlavní atrakcí je národní park Iguazu s mohutnými vodopády Iguazu, které jsou mezi největšími na světě. Dalšími atrakcemi jsou Itaipu Dam, jedna z největších přehrad na světě, a Parque das Aves, kde si můžete prohlédnout exotické ptáky a další zvířata.

7. Potřebuji vízum pro návštěvu Foz do Iguacu?
- Většina turistů z Evropské unie, Spojených států amerických a dalších západních zemí obvykle nemusí žádat o vízum před návštěvou Brazílie. Avšak, je třeba prověřit platné vízové požadavky pro svou zemi.

8. Jaká měna se používá v Foz do Iguacu?
- Oficiální měnou je brazilský real (BRL). Většina obchodů a restaurací přijímá také kreditní karty. Je také možné směnit peníze na směnárnách nebo bankách v místním centru města.

Doufám, že tyto odpovědi na nejčastější dotazy týkající se Brazílie Foz do Iguacu vám pomohou plánovat vaši cestu!


Ubytování Brazílie Foz do Iguacu


Foz do Iguacu je jedno z nejkrásnějších míst Brazílie a rozhodně stojí za to strávit tam několik dní. Nachází se poblíž hranic se třemi zeměmi - Argentinou, Paraguayí a Brazílií, a je domovem jednoho z nejimpresivnějších vodopádů na světě - vodopádů Iguazu.

Pokud se rozhodnete navštívit Foz do Iguacu, budete si muset zařídit ubytování. Město nabízí širokou škálu možností pro turisty, od luxusních hotelů po hostely a apartmány.

Jeden z nejvíce doporučovaných ubytovacích zařízení v této oblasti je hotel Belmond Hotel das Cataratas. Nachází se přímo u vodopádů Iguazu a nabízí překrásný výhled na vodopády. Hotel je luxusní a elegantní s prvotřídními službami a vybavením. Má také venkovní bazén a wellness centrum, kde si můžete dopřát relaxaci po celodenním objevování okolí.

Pokud preferujete něco příjemnějšího pro peněženku, v Foz do Iguacu je k dispozici mnoho levných hotelů a hostelu. Hostel Concept Design je velmi oblíbený mezi mladými cestovateli. Nabízí levné, ale stylové ubytování s moderním designem. Má také společenskou místnost, kde se můžete seznamovat s ostatními cestovateli a sdílet zážitky.

Pokud preferujete více rodinné ubytování, můžete se poohlédnout po apartmánech. Mnoho pronajímatelů nabízí apartmány pro větší skupinu lidí, které mají vlastní vybavenou kuchyň a další pohodlí. To znamená, že si můžete vařit vlastní jídlo a ušetřit tak peníze na restauračních účtech.

Další možností je Airbnb, kde můžete najít místní domovy nebo byty k pronájmu. To může být skvělá volba, pokud hledáte autentický zážitek a chcete se cítit jako místní.

Foz do Iguacu je také dobře spojené město, takže si můžete vybrat ubytování i mimo centrum a přesto snadno dostanete na hlavní turistické atrakce. V okolních čtvrtích jsou k dispozici další hotely, penziony a apartmány za rozumné ceny.

Při hledání ubytování v Foz do Iguacu je důležité brát v úvahu dostupnost ke všem turistickým atrakcím, včetně vodopádů Iguazu, Narodního parku Iguazu a dalších zajímavých míst. Pro některé z těchto atrakcí je výhodné mít vlastní dopravu, neboť místní doprava je méně zastoupená.

V každém případě, ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, hostel nebo pronájem apartmánu, Foz do Iguacu nabízí různé možnosti ubytování pro každého. Nezapomeňte si včas rezervovat své ubytování, zejména pokud plánujete návštěvu v období největší turistické sezóny.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky