Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Brazílie Manaus

Počasí Brazílie Manaus


Manaus je jedním z nejvýznamnějších měst v Brazílii a patří k největším metropolím v Amazonii. Nachází se v srdci deštného pralesa a její poloha ovlivňuje i její klimatické podmínky.

Počasí v Manaus je téměř celoročně horké a vlhké. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27-30 °C a teplotní extrémy jsou vzácné. Nejtepleji je v Manaus v období mezi listopadem a březnem, kdy mohou teploty stoupat až k 35 °C. I v zimních měsících se teploty zřídka snižují pod 22 °C.

Vlhkost vzduchu v Manaus je velmi vysoká a často dosahuje 80-90 %. To znamená, že se může zdát tepleji, než ve skutečnosti je. Vlhkost může způsobovat nepohodlí a pro ty, kteří nejsou zvyklí na takové klima, může být obtížné se přizpůsobit.

Srážky v Manaus jsou rovnoměrně rozloženy po celý rok, ačkoli v období dešťů, které trvá od listopadu do května, je srážkový úhrn vyšší. Během období dešťů může spadnout až 300-400 mm srážek měsíčně. Tyto deště jsou často bouřkové a mohou být doprovázeny silnými větry. V období sucha, které trvá od června do října, se srážky snižují, ale stále zůstávají dostatečné pro udržení pralesa živého.

Počasí v Manaus ovlivňuje také řeka Amazonka, která protéká městem. Během dešťového období mohou hladiny řek stoupat a dochází k povodním a záplavám. Tyto záplavy mohou mít velký dopad na město a jeho obyvatele.

Díky své poloze v Amazonii je Manaus celoročně zelené město, kde se zachovala rozmanitá flora a fauna. Díky průměrnému dennímu světlu až 11 hodin denně se Manaus stal oblíbeným turistickým cílem.

Celkově lze říci, že počasí v Manaus je typické pro tropickou oblast. Horko, vlhkost a deštivé období jsou charakteristické pro tento region. Pokud plánujete návštěvu Manaus, doporučuje se přizpůsobit se tomuto klimatu a být vybaven vhodnou oděvem a ochrannými prostředky před hmyzem.


Letenka Brazílie Manaus


Pokud se rozhodnete navštívit neuvěřitelně krásnou zemi Brazílii a hledáte místo, které vás dostane svou přírodní bohatostí a jedinečnými zážitky, město Manaus by mělo být na vrcholu vašeho seznamu. Ať už jste dobrodruh nebo milovník přírody, Manaus nabízí všechno, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.

Manaus se nachází ve střední části Brazílie a je nejen hlavním městem státu Amazonas, ale také bránou do srdce brazilského Amazonského pralesa. Město je obklopeno hustou vegetací, řekami a jezery, což z něj činí jedno z nejúžasnějších přírodních území na světě.

Při příletu do Manaus se ocitnete v moderním letišti Eduardo Gomes International, které odráží rychlý rozvoj města. Avšak to nejcennější na návštěvě tohoto města je to, co leží za jeho hranicemi.

Návštěvníci Manaus mají skvělé možnosti prozkoumávat Amazonský prales a jeho ohromující přírodu. Jedním z nejžádanějších zážitků je plavba po řece Amazonka, kde můžete vidět nesčetné druhy rostlin a zvířat, včetně legendárního růžového delfína. Lodění po křivolakých vodách vám poskytne neopakovatelný pohled na obrovské stromy, husté liány a exotické zvířata, která se pohybují v blízkosti řeky.

Dalším nedocenitelným zážitkem je návštěva místních indiánských komunit, které stále žijí tradičním způsobem života v této oblasti. Můžete se dozvědět o jejich kulturách, zvyklostech a ochutnat jejich tradiční jídla. Mnoho indiánských komunit také nabízí turistům možnost zúčastnit se tradičních tanců a rituálů.

Pro ty, kteří mají rádi sportovní vyžití, nabízí Manaus také řadu outdoorových aktivit. Můžete se vydat na trekkingové trasy, kde si vychutnáte nádherné výhledy na krajinu a objevíte neprobádané části pralesa. V letných měsících si můžete také vychutnat koupání v některém z mnoha jezer oblasti.

Manaus je také domovem fotbalového týmu, který nese stejný název jako město. Pro fotbalové nadšence je návštěva místního stadionu Arena da Amazônia naprosto nezapomenutelným zážitkem. Stadion byl postaven pro Mistrovství světa ve fotbale v roce 2014 a nabízí moderní infrastrukturu, která stojí za vidění.

Když jde o ubytování, Manaus nabízí širokou škálu hotelů a resortů, které splňují různé požadavky a rozpočty. Místní kuchyně také stojí za vyzkoušení, ať už přejdete do tradičního místního podniku, nebo vyzkoušíte luxusní restaurace.

Ať už jste zamilovaní do přírody, dobrodružství nebo máte rádi kulturu a sport, Manaus je perfektním místem pro všechny tyto zážitky. Připravte si letenku a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v srdci Amazonského pralesa.


Dovolená Brazílie Manaus


Pokud hledáte exotické a neobyčejné místo pro svou příští dovolenou, město Manaus v Brazílii by mohlo být tou správnou volbou. Manaus je hlavním městem brazilského státu Amazonas a nachází se na soutoku řeky Rio Negro a Rio Solimões. Toto strategické umístění dává Manausu přístup do nehostinné a fascinující Amazonie.

Jedním z největších lákadel pro turisty je regionální park Encontro das Águas, kde se setkávají dva hlavní povodí Amazonky. Úžasné je sledovat, jak čistá modrá voda Rio Negro splývá s bahnitou hnědou vodou Rio Solimões, aniž by se promíchaly. Tento jev vytváří surrealistický pohled a je jedinečný na celém světě.

Další nevyhnutelnou zastávkou na vaší cestě po Manausu je místní ikonou – divadlo Amazonas. Tento neoklasicistní palác je jedním z nejoslnivějších divadel na americkém kontinentu a nabízí širokou škálu oper, koncertů a dalších kulturních akcí. Navštivte okouzlující interiér paláce zdobený křišťálovými lustry, sochami a luxusními malbami.

Pro dobrodruhy a příznivce přírody je v blízkosti Manausu celá řada možností k prozkoumání okolní amazonské džungle. Můžete si naplánovat treky v pralese, plavby na kánoích po řece Amazonka nebo pozorování vzácných druhů zvířat a rostlin, které se nacházejí pouze v této oblasti. Pro ty, kteří si přejí bližší kontakt s indiánskými kmeny, jsou k dispozici také výlety do rezervací, kde můžete navštívit jejich vesnice a poznat jejich kulturu.

Pokud se cítíte extravagantní, můžete strávit několik dní na luxusních lodích, které plují po řece Amazonka. Tyto lodě jsou vybaveny veškerým komfortem a poskytnou vám nezapomenutelný zážitek z pobytu v džungli s veškerou pohodlím.

Manaus je také známý svou gastronomií. Můžete ochutnat místní speciality, jako je tacacá (pikantní suši s rybím masem), tambaqui (místní sladkovodní ryba) nebo açaí (superpotravina, která je získávána ze stejnojmenného stromu). Věřte mi, vaše chuťové pohárky si určitě přijdou na své!

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu, je doporučeno navštívit také Národní muzeum, které se nachází ve staré pevnosti. Zde si můžete prohlédnout sbírku etnografie, historických předmětů a také mumifikované tělo indiána, které pochází z regionu.

V Manausu se pořádají také různé festivaly a trhy, kde můžete zakoupit originální suvenýry a řemeslné výrobky.

Manaus je fascinující destinací, která nabízí jedinečné přírodní krásy, kulturní bohatství a vzrušující dobrodružství. Přátelské obyvatelstvo, bohatá historie a úchvatné scenérie činí z Manausu nezapomenutelné místo pro vaši dovolenou. Ať už si zvolíte procházky po deštném pralese, výlety na lodích nebo prohlídky památek, Manaus vás nadchne svojí jedinečností.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Manaus


Nejčastější dotazy a odpovědi o Brazílii Manaus:

1. Jaký je hlavní symbol Manausu?
Hlavním symbolem Manausu je tzv. Opera Amazonas, impozantní divadlo postavené na přelomu 19. a 20. století.

2. Jaký je hlavní odvětví hospodářství v Manausu?
Hlavním odvětvím hospodářství v Manausu je průmysl, zejména elektronika a výroba spotřební elektroniky.

3. Kolik lidí žije v Manausu?
V Manausu žije přibližně 2,2 milionu obyvatel.

4. Jaké jsou nejznámější atrakce v Manausu?
Kromě výše zmíněné Opery Amazonas jsou nejznámějšími atrakcemi v Manausu například návštěva zoologické zahrady CIGS, Orlího parku nebo procházka po historickém centru s jeho koloniální architekturou.

5. Můžete mi doporučit některé restaurace v Manausu?
Pokud hledáte restaurace v Manausu, doporučujeme vyzkoušet například restauraci Banzeiro, Tacacá da Gisela nebo Churrascaria Búfalo.

6. Jaká je nejlepší doba návštěvy Manausu?
Nejlepší dobou návštěvy Manausu je období od června do listopadu, kdy je nižší vlhkost a menší šance na deště.

7. Jsou v Manausu nějaké pláže?
Manaus sice leží na břehu řeky Amazonky, ale neexistují v něm přímo pláže určené koupání. Místo toho se dá vyrazit na lodní výlety po řece.

8. Je v Manausu bezpečno?
Stejně jako v jiných velkých městech, i v Manausu je potřeba dávat pozor na osobní bezpečnost a vyhýbat se opuštěným a nebezpečným oblastem. Doporučuje se využívat taxislužby nebo doprovod při nočních vycházkách.

9. Jaká je cena za dojíždění veřejnou dopravou v Manausu?
Cena za dojíždění veřejnou dopravou v Manausu se pohybuje okolo 3 BRL (brazilské realy) za jednu jízdu.

10. Jak se dostat z letiště do centra Manausu?
Z letiště Eduardo Gomes se dá dostat do centra Manausu taxíky nebo autobusy. Cena taxíku se pohybuje okolo 60-70 BRL a cesta trvá přibližně 30 minut. Autobusy jsou levnější, ale mohou být pomalejší v důsledku zastávek.


Ubytování Brazílie Manaus


Manaus, hlavní město brazilského státu Amazonas, je jedním z největších a nejlidnatějších měst na severu země. Nachází se uprostřed amazonského pralesa a je významným turistickým cílem. Vzhledem k jeho strategické poloze uprostřed pralesa je přístupný pouze lodí nebo letadlem, což pro návštěvníky představuje unikátní dobrodružství.

Přestože v Manaus existuje mnoho ubytovacích možností, není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Nejběžnější volbou mezi návštěvníky je samozřejmě hotel. Město nabízí široký výběr hotelů různých cenových kategorií, které uspokojí potřeby všech typů turistů. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů s veškerým komfortem a moderním vybavením až po jednoduchá a levná ubytování pro ty, kteří mají menší rozpočet.

Jedním z nejznámějších hotelů v Manaus je legendární Hotel Tropical Manaus. Nachází se v těsné blízkosti místních atrakcí, včetně Opery Amazonas, která je jednou z nejpamátnějších staveb ve městě. Hotel nabízí širokou škálu služeb a vybavení, včetně bazénu, fitness centra, restaurací a barů. Pro ty, kteří hledají luxus a pohodlí, je to nejlepší volba.

Pro ty, kteří preferují menší a klidnější prostředí, existuje také velké množství menších penzionů a bed and breakfast. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentickou brazilskou atmosféru a zároveň ušetřit peníze na ubytování. Mnoho z těchto penzionů je rodinně provozováno a nabízí příjemné a pohodlné prostředí.

Pokud se vydáte na dovolenou s menší skupinou lidí nebo s rodinou, můžete zvážit pronájem dovolenkového domu nebo bytu. V Manaus je k dispozici celá řada pronájem nabídek, které vám umožní získat větší prostor a soukromí za přijatelnou cenu. Pronájem bytu vám také umožní prožít město více jako „místní“ a zažít autentickou atmosféru.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco mimořádného, je možné se ubytovat přímo v pralese. Existuje několik rezervací a ekolodge, které nabízejí ubytování uprostřed divočiny. Tyto dobrodružné hotely často poskytují jedinečný zážitek, včetně možnosti procházek po stezkách v pralese, pozorování ptáků a prohlídky místní fauny a flóry.

Když navštívíte Manaus, je důležité si rezervovat ubytování dopředu, zejména pokud plánujete návštěvu během vrcholové sezóny. To může být náročné a hotely a ubytovací zařízení mohou být rychle obsazeny. Proto je nezbytné předem zvážit své preference a rozpočet a včas si rezervovat ubytování, abyste si z návštěvy tohoto fascinujícího brazilského města odvezli nejlepší zážitky.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky