Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Brazílie Paraty

Dovolená Brazílie Paraty


Paraty je malebné město na jihu státu Rio de Janeiro v Brazílii. Nachází se v blízkosti slavného Národního parku Serra da Bocaina a je známé svou bohatou historií, architekturou a nádherným pobřežím. To vše dělá z Paraty vynikající cíl pro dovolenou.

Město bylo založeno v roce 1667 a jeho historické centrum je postaveno ve stylu koloniální architektury. Ulice jsou dlážděné a stavby jsou krásně zachovalé, což vytváří autentickou atmosféru. Procházejte těmito uličkami a objevujte malebná náměstí, kostely a starobylé domy. Pro milovníky historie je zde bohatá nabídka muzeí a galerií.

Paraty leží na pobřeží, a proto je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít pláže a slunečního svitu. Křišťálově čisté moře a písečné pláže jsou magnetem pro turisty. Můžete si užít odpočinek na pláži, opalovat se nebo se ponořit do vody a poznávat podvodní život. Přímo z města také odplouvají lodě na krásné výlety do okolních ostrovů, kde si můžete vychutnat klidné pláže a zkrátit si čas šnorchlováním nebo potápěním.

Národní park Serra da Bocaina leží nedaleko Paraty a nabízí mnoho možností pro turisty a dobrodruhy. Park je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, včetně ohrožených druhů. Lze zde provádět různé aktivity, jako je pěší turistika, horská kola, nebo jízda na koni. Jednou z nejpopulárnějších tras je Caminhada do Ouro, což je 5 km dlouhá pěší stezka, která nás zavede přes staré doly zlatých šperků.

Pro milovníky dobrého jídla a pití je Paraty skutečným rájem. Město je plné útulných restaurací a kaváren, kde můžete ochutnat tamní speciality. Zkuste například tradicionální brazilskou kuchyni, jako je feijoada (sýrová směs rýže, fazolí a masa) nebo acarajé (kari kuličky s fazolemi a krevetami). Existuje také mnoho místních trhů, kde si můžete koupit čerstvé ovoce, zeleninu a další domácí produkty.

Paraty je také známé svými festivaly a kulturními událostmi. Nejznámějším z nich je Festival Paraty International Literary, který se koná každý rok v červenci. Tato událost přitahuje spisovatele, básníky a literární nadšence z celého světa. Během festivalu jsou pořádány přednášky, diskuse a autogramiády.

Pokud hledáte klidné a malebné místo pro dovolenou, Paraty je pro vás ideální volba. S více než dostatečnou nabídkou aktivity, historie a přírody je toto místo skutečným rájem pro každého cestovatele. Ať už se chystáte na dovolenou s rodinou, přáteli nebo partnerem, Paraty vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Brazílie Paraty


Paraty je malé pobřežní město v Brazílii, které se nachází asi 250 km od Rio de Janeira. Toto kouzelné město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, nabízí návštěvníkům mnoho zábavy a relaxace. Pokud hledáte ubytování v Paraty, máte mnoho možností.

Hotelové ubytování v Paraty je zpravidla dražší než pronájem apartmánů, ale nabízí více luxusu a pohodlí. Například pětihvězdičkový hotel Casa Turquesa se nachází na úpatí hory a nabízí výhled na moře a krásné zahrady. Hotel nabízí vyhlášenou kuchyni a luxusní pokoje s vysokým standardem. Dalšímožností je pětihvězdičkový hotel Pousada Literária, který se nachází v srdci historického centra Paraty. Tento hotel se pyšní bohatou historií, kde se usadil slavný brazilský spisovatel Paulo Coelho a nyní nabízí hostům moderní vybavení a luxusní pokoje.

Pro ty, kteří hledají ubytování v Paraty, které je cenově dostupné, jsou k dispozici hostely a levnější hotely. Například hotel Pousada do Principe je příjemné, klidné a cenově dostupné ubytování v Paraty, které se nachází v samém centru města. Toto ubytování nabízí pokoje s klimatizací, Wi-Fi zdarma a snídani. Další možností je hostel Che Lagarto Paraty, který se nachází v blízkosti historického centra a nabízí pokoje s výhledem na zahradu, zdarma Wi-Fi a snídani.

Pro ty, kteří hledají něco opravdu jedinečného, je k dispozici mnoho apartmánů v Paraty. Například apartmán Ville Verde Paraty nabízí krásný výhled na moře, klimatizaci a vlastní kuchyni. Apartmán se nachází v blízkosti pláže a historického centra města. Další možností jsou Villas de Paraty, kde najdete moderně zařízené apartmány s balkóny s nádherným výhledem na oceán a nedaleko od pláže.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování v Paraty hledáte, máte spoustu možností. Zvolte si tu nejlepší možnost a užijte si svůj pobyt v tomto krásném pobřežním městě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Paraty


1. Jak se dostat z Rio de Janeiro do Paraty?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Paraty z Rio de Janeiro, je autobusem. Existuje několik společností, které nabízejí pravidelné autobusové spojení mezi těmito dvěma městy.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Paraty?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Paraty je během suchých měsíců od prosince do března. Během tohoto období je počasí teplé a slunečné, ideální pro plážové aktivity a procházky po městě.

3. Kde se nachází nejlepší pláže v Paraty?
Odpověď: Nejlepší pláže v Paraty lze nalézt na ostrovech před městem. Mezi nejoblíbenější patří pláže Lopes Mendes, Cachadaco a Praia do Sono. Tyto pláže jsou známé svou krásnou přírodou a klidnou atmosférou.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Paraty?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Paraty patří historické centrum města, které je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Dalšími populárními atrakcemi jsou Caminho do Ouro, Marinha do Brasil Square, dopravní muzeum a mnoho dalších.

5. Jaká je tradiční kuchyně v Paraty?
Odpověď: Tradiční kuchyně v Paraty je spojena s mořskými plody a brazilskou kuchyní. Mezi tradiční jídla patří feijoada (černá fazole s masem), moqueca (rybí nebo mořské plody v husté omáčce) a acarajé (fritovaná placka plněná krevetami nebo jako vegetariánská verze s luštěninami).

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Paraty?
Odpověď: V Paraty je k dispozici široká škála ubytovacích možností. Můžete si vybrat z luxusních hotelů, hostinců, penzionů a také pronajmout privátní apartmány nebo pokoje. Nabízí se zde také možnost kempování pro ty, kteří preferují outdoorové zážitky.


Počasí Brazílie Paraty


Brazílie je známa svou rozmanitou a nádhernou přírodou, která zahrnuje horské vrcholky, deštné pralesy, pláže a mnoho dalších přírodních krás. Město Paraty, ležící na jihovýchodě země, nedaleko slavného Rio de Janeira, je jedním z míst, které si zaslouží pozornost. Město nabízí svým návštěvníkům nejen úchvatné historické a kulturní památky, ale také jedinečné klima a počasí.

Paraty leží v tropickém podnebném pásu, a proto se můžeme těšit na horké a vlhké počasí po většinu roku. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25 až 30 stupňů Celsia, s minimálními teplotami mezi 18 a 20 stupni. Nejteplejší měsíce jsou leden a únor, kdy teploty mohou dosahovat až 40 stupňů. Naopak nejchladnější měsíce jsou červen a červenec, kdy se teploty pohybují kolem 22 stupňů.

V Paraty se můžete těšit i na výrazné srážky po celý rok, které jsou způsobené převažujícími mořskými proudy a deštivým tropickým klimatem. Srážky jsou nejvyšší v létě, zejména v prosinci, lednu a únoru. Průměrné roční srážky dosahují kolem 2000 mm, čímž Paraty patří mezi oblasti s vysokou úrovní srážek v Brazílii. Deště jsou zde obvykle krátkodobé, ale intenzivní a často se objevují ve formě tropických bouřek.

Díky své poloze u moře je v Paraty častý výskyt větrů, které přinášejí osvěžující proudy vzduchu. Větry ovlivňují místní klima a pomáhají udržovat příjemné teploty i přes vysokou vlhkost vzduchu.

Vzhledem k tomu, že Paraty leží v tropickém deštném lese, jsou tamější přírodní krásy a zeleň stále svěží a krásná. Díky vydatným srážkám jsou zdejší lesy plné života a bohaté na biodiverzitu. Objevíte zde mnoho druhů exotických rostlin a živočichů, které jsou těmito klimatickými podmínkami přírodně podporovány.

Paraty je také známé svými plážemi, které lákají turisty z celého světa. Teplá a průzračná mořská voda je ideální pro potápění, šnorchlování nebo jachting. Lze si zde užívat slunečních paprsků na pláži, které jsou doprovázeny osvěžujícím větrem od moře.

Zkrátka, Paraty je opravdu jedinečným místem, které láká svým příjemným a vlhkým počasím. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto krásné město, můžete se těšit na teplé teploty, časté deště a osvěžující větry. Přírodní krása a exotika místního klimatu udělají Vaši návštěvu Brazílie ještě nezapomenutelnější.


Letenka Brazílie Paraty


Paraty - Skrytý klenot Brazílie

Brazílie je známá jako země slunce, pláží a karnevalu. Ale mezi jejími tisíci kilometrů plážového pobřeží a pulzujícími městy se nachází jedno malé město, které je skutečným skrytým pokladem tohoto ohromujícího jihoamerického státu. Město Paraty, ležící na Costa Verde, je jedním z míst, které stojí za to zařadit na svůj itinerář, a letenku sem byste neměli přehlížet!

Nacházející se v blízkosti Rio de Janeira, Paraty se svou bohatou historií a nádhernou přírodou zaručuje návštěvníkům nezapomenutelný a autentický brazilský zážitek. Historie města sahá až do 17. století, kdy bylo místní přístavištěm pro dopravu zlata a drahých kamenů ze vnitrozemí Brazílie. Dnes je centrum města zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a zachovává svůj koloniální charakter, s úzkými uličkami se dlážděnými dlaždicemi a bílými domy s pastelovými barvami.

Jednou z nejvíce fascinujících částí návštěvy Paraty je projít se po historickém centru města. Ulice tu nejsou značené a místo toho jsou označeny barevnými kamínky, které vás povedou do malebných uliček a kolem historických budov. Můžete si prohlédnout kostel Matky Boží zasnoubeného a navštívit také mnoho malých a uklidňujících kaplí, které dramatičky kontrastuji s okolní přírodou.

Ale Paraty není jen o historii a architektuře. Město se nachází v okolí obklopeném dechberoucí přírodou, s lavicemi palmových pláží, útesy porostlými tropickou vegetací a azurovým mořem. Pro milovníky dobrodružství je tu nepřeberné množství turistických stezek, kde mohou objevovat a prozkoumávat okolní džungle, vodopády a přírodní bazény.

Jednou z největších atrakcí Paraty je plovoucí trh, kde místní rybáři a farmáři prodávají své čerstvé produkty přímo na lodích. Je to nejen skvělý způsob, jak ochutnat místní speciality, ale také jedinečný zážitek, který vás přenese do minulosti, kdy Paraty bylo důležitým přístavem pro výměnu zboží.

A pokud jste fanoušky plavby, nezapomeňte zajistit si jednu ze slavných plavby do okolních ostrovů, jako je například Ilha Grande. Tato plavba vám umožní prozkoumat nejkrásnější pláže a laguny, plavat v průzračném moři a relaxovat na bílém písku.

Paraty je jedním z těch míst, které si zamilujete okamžitě. Je to skrytý klenot Brazílie, který nabízí autentický pohled na brazilskou kulturu, historii a přírodu. Takže až se budete rozhodovat, kam se vydat na svou další dovolenou, rozhodně nezapomeňte zvážit letenku do Paraty, kde vás čekají nezapomenutelné zážitky a krásné památky.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky