Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bulharsko Carevo

Počasí Bulharsko Carevo


Bulharsko a jeho krásné město Carevo jsou známé svými úžasnými plážemi a slunečnými letními dny. Klima Bulharska je typické středomořské klima s horkými léty a mírnými zimami. Carevo, nacházející se na jihovýchodě země, je známé jako jedno z nejteplejších letovisek v Bulharsku.

Letní měsíce v Carevu jsou nejteplejší období v roce, s teplotami dosahujícími průměrně 30°C. V červenci a srpnu, může teplota dokonce překročit 35°C. Slunečné dny jsou tady téměř zaručené, a proto se stává oblíbeným místem pro turisty hledající sluneční a plážovou dovolenou.

Na konci srpna a začátkem září se teplota lehce snižuje, ale stále zůstává příjemně teplá. Mnoho turistů tak využívá tento čas jedinečným způsobem - vychutnávají si krásné počasí a klidnější pláže, jelikož hlavní turistická sezóna je v červenci a srpnu.

Podzim v Carevu je mírnější a vlhčí. Teploty se pohybují kolem 20-25°C a jsou ideální pro procházky po pláži nebo poznávání okolní kultury. Místní restaurace a kavárny přináší nová menu s čerstvými mořskými plody a dalšími místními specialitami.

Zima v Carevu je mírná s teplotami okolo 10-15°C. Pro turisty, kteří preferují klid a odpočinek, je to ideální období. Pláže jsou téměř prázdné a místní obyvatelé se vrací k rybolovu a dalším tradičním aktivitám. Oceán je přesto dostatečně teplý pro koupání a potápění.

Jaro v Carevu je známé kvetoucí krajinou a mírným počasím. Teploty se začínají opět zvyšovat a dosahují hodnot 15-20°C. Pláže jsou opět populárním místem pro první opalování a užívání si příjemného počasí.

Celkově lze říci, že Carevo je jedním z nejteplejších míst v Bulharsku a nabízí výjimečné počasí až po většinu roku. Turisté sem mohou přijet kdykoliv a vychutnat si krásné pláže a sluneční dny v jednom z nejúžasnějších letovisek v Bulharsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Carevo


1. Jak se dostat do Careva z letiště v Burgasu?
- Existuje několik možností dopravy z letiště v Burgasu do Careva. Můžete využít taxislužby, která je k dispozici před letištním terminálem. Dále je možné využít také kyvadlovou dopravu (shuttle bus) nebo autobusovou linku, která jezdí pravidelně mezi Burgasem a Carevem.

2. Kolik trvá cesta z Burgasu do Careva?
- Cesta z Burgasu do Careva trvá v závislosti na dopravní situaci přibližně 1 až 1,5 hodiny.

3. Kolik stojí taxi z Burgasu do Careva?
- Cena taxi z Burgasu do Careva se může lišit v závislosti na taxikáři a na konkrétní dohodě, kterou uzavřete. Obecně se pohybuje v rozmezí 50-70 bulharských leva (25-35 eur).

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Carevu?
- Carevo má několik krásných pláží. Mezi nejoblíbenější patří pláž Oasis, Pláž Cerovo a Pláž Alepu, které nabízejí čisté moře, jemný písek a různé vodní aktivity.

5. Jsou v Carevu dobré restaurace?
- V Carevu najdete širokou škálu restaurací nabízejících tradiční bulharskou kuchyni i mezinárodní speciality. Mezi některé nejlepší patří restaurace Furniture, restaurant Puccini a restaurace By the Sea.

6. Jaké jsou nejlepší místa ke koupání v okolí Careva?
- V okolí Careva je mnoho krásných míst ke koupání. Například můžete navštívit pláže v Sozopolu, Primorsku nebo varnském letovisku Golden Sands, které jsou vzdálené přibližně 1-2 hodiny jízdy autem.

7. Jaké jsou nejznámější památky v Carevu?
- Ve městě Carevo se nacházejí některé zajímavé památky, jako například kostel sv. Nikolaje, ikonostas, bývalý dominikánský klášter a pevnost Carevo. Nenaleznou se zde však žádné velké turistické atrakce, neboť Carevo je spíše oblíbené turistické letovisko než historické město.

8. Jaké jsou populární aktivity v Carevu?
- Mezi populární aktivity v Carevu patří slunění a koupání na plážích, potápění, vodní sporty, plavání s delfíny, procházky po pobřeží, návštěva historických památek a ochutnávka místní kuchyně.

9. Má Carevo dobrou infrastrukturu pro turisty?
- Carevo je dobře připravený pro turisty s dostatečnou infrastrukturou. Najdete zde hotely, restaurace, bary, obchody a turistické atrakce. Přestože je město menší než některá jiná bulharská letoviska, poskytuje vše potřebné pro příjemný pobyt.

10. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Careva?
- Nejlepší čas na návštěvu Careva je v létě, kdy jsou teploty příjemné a moře teplé. Typicky se jedná o období od června do září. Město je v tuto dobu plné života a aktivit pro turisty.


Letenka Bulharsko Carevo


Letenka do Bulharska je skvělou volbou pro ty, kteří touží po sluncem zalitém letovisku s překrásnými plážemi a krásnou přírodou. Jedním z nejatraktivnějších destinací na bulharském pobřeží Černého moře je městečko Carevo.

Carevo je malebné letovisko, které se nachází ve východní části Bulharska. Leží zhruba 50 kilometrů jižně od Bourgasu a je obklopeno nádhernými kopci a zelení. Toto místo je ideální pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v příjemném a klidném prostředí, daleko od rušného turistického ruchu.

Jednou z největších předností Careva je jeho půvabný a rozmanitý pobřežní pruh. Má čisté a hebké písečné pláže s průzračnou vodou, které jsou obklopené zvlněnými kopcemi. Pro milovníky sluníčka a moře je to opravdový ráj. Pláže jsou vybavené vším potřebným - slunečníky, lehátka a některé nabízejí i vodní sporty pro ty, kdo mají rádi adrenalinové zážitky.

Carevo je také známé svou přírodní krásou. Okolní kopce a lesy nabízejí mnoho možností pro procházky, pěší turistiku a cyklistiku. Jednou z nejkrásnějších turistických tras je cesta k mysu Emine, kde se nachází i staré pevnosti a majáky. Z vrcholu kopce je nádherný výhled na moře a okolní krajinu.

Pokud se rozhodnete navštívit Carevo, nemůžete vynechat návštěvu místního přístavu. Je to malebné místo, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a tradiční bulharskou kuchyni. Místní rybáři denně přinášejí čerstvou rybu, kterou si můžete nechat připravit v jedné z místních restaurací.

Další zajímavou atrakcí v Carevu je stará část města, kde najdete úzké uličky, typické domky a malebné náměstí. Zde se také nachází kostel svatého Atanáše, který stojí za návštěvu. Je to jedna z nejstarších staveb v městě, která vám přiblíží historické a náboženské tradice Bulharska.

V letovisku je také možné si užít noční život. Carevo nabízí řadu restaurací, barů a diskoték, kde si můžete užít večerní zábavu a tanec do noci. V létě se v Carevu také konají různé kulturní akce a festivaly, které přitahují turisty z celého světa.

Pokud se rozhodnete cestovat do Careva, máte několik možností jak se tam dostat. Nejvhodnější variantou je využití letecké dopravy. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety z různých evropských měst do Bourgasu, který je nejblíže letovisku Carevo. Po příletu do Bourgasu je možné využít místní dopravu, jako jsou autobusy nebo taxíky, které vás převezou až do Careva.

Letenka do Bulharska a především do letoviska Carevo je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásné pláže, klidné prostředí a přírodu. Carevo nabízí skutečně vše, co si můžete přát pro dokonalou letní dovolenou.


Dovolená Bulharsko Carevo


Bulharsko je známé jako jedna z oblíbených destinací pro letní dovolenou. A jedno z nejkrásnějších míst, která stojí za to navštívit, je malé přímořské město Carevo.

Carevo se nachází na jihovýchodním pobřeží Bulharska, v provincii Burgas. Své jméno získalo v 19. století, kdy carevoříčtí rybáři zde založili svou samosprávu. Dnes je Carevo lákavou destinací pro turisty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou.

Jedním z hlavních taháků Careva je jeho překrásné pobřeží. Město je obklopeno azurovým Černým mořem a na jeho plážích můžete relaxovat a opalovat se po celé dny. Pláže jsou dobře udržované, čisté a mají jemný zlatý písek. Voda je průzračná a teplá, což dělá z plavání a potápění opravdový zážitek. Pro milovníky vodních sportů je zde také řada aktivit, jako je jízda na vodním skútru či windsurfing.

Carevo má mnoho historických památek, které můžete navštívit během svého pobytu. V centru města se nachází kostel svatého Joan Pavel II., který vás ohromí svou krásnou architekturou. V blízkosti města se nachází také skalní věžovité útvary, známé jako "Čudnite skali" nebo "Úžasné skály". Tyto útvary jsou vytvořené erozí a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Dalším nezapomenutelným zážitkem v Carevu je procházka po přístavu. Zde můžete vidět tradiční rybářské lodě, které se vrací s čerstvými rybami. Přístav je plný pestrých restaurací, kde si můžete vychutnat lahodné mořské plody a pokrmové speciality, jako je "shkembe chorba" (tripe soup) či "kapama" (masové závitky) s lepkavou rýží.

Carevo je také výborným výchozím bodem pro objevování okolní krajiny. V blízkosti se nachází národní parky, jako je Strandža a Ropotamo, které nabízejí úchvatné turistické stezky a malebné vodopády. Můžete se také vydat na výlet do historického města Nesebar, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud hledáte klidnou a malebnou destinaci pro dovolenou u moře, Carevo v Bulharsku je ideální volbou. Pláže, historické památky, přírodní krásy a místní kultura vám nabídnou nezapomenutelný zážitek. Navštivte Carevo a zamilujte se do krás bulharského pobřeží.


Ubytování Bulharsko Carevo


Bulharsko je krásná země plná nezapomenutelných zážitků a krásných pláží. Pokud plánujete cestu do Bulharska, nezapomeňte navštívit město Carevo. Nachází se na pobřeží Černého moře a nabízí nádherné pláže a skvělé možnosti ubytování. Zde je pár tipů na ubytování, které byste si neměli nechat ujít.

1. Hotel Marina

Hotel Marina je luxusní čtyřhvězdičkový hotel v samém srdci města Carevo. Nabízí moderní a pohodlné pokoje, které mají výhled na moře. Kromě toho má hotel také wellness centrum, kde si můžete užít plno relaxačních procedur. Hotel je také vybaven dvěma restauracemi, kde si můžete vychutnat čerstvé ryby a další místní speciality.

2. Hotel Selena

Hotel Selena je malý, rodinný hotel, který se nachází na okraji města Carevo. Pokoje jsou skromné, ale útulné a mají výhled na moře. Hotel má také skvělou restauraci s domácími pokrmy. Navíc hotelová zahrada je plná květin a zeleně, což vám poskytne krásnou atmosféru pro vaši dovolenou.

3. Apartmány Carevo

Pokud máte raději vlastní prostor, můžete zvolit pronájem apartmánu v Carevu. V městě najdete několik agentur, které nabízejí celou řadu apartmánů v různých cenových kategoriích. Většina apartmánů se nachází v blízkosti pláže, takže si můžete vychutnat krásný výhled na moře. Mnoho apartmánů je také vybaveno kuchyní, takže si můžete uvařit vlastní jídlo a ušetřit nějaké peníze.

4. Guesthouse Evridika

Když hledáte cenově dostupné ubytování, můžete zvážit pobyt v hostelu. Guesthouse Evridika se nachází ve středu města Carevo a nabízí skromné pokoje s výhledem na město nebo moře. Hostel má také společné koupelny, kuchyň a obývací pokoj, takže si svůj pobyt můžete přizpůsobit podle svých potřeb.

Díky své krásné poloze a skvělé nabídce ubytování je Carevo ideálním místem pro dovolenou u moře. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít možnost užít si krásy Černého moře a zažít nezapomenutelnou dovolenou v Bulharsku.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky