Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Česko Karlštejn

Dovolená Česko Karlštejn


Dovolená v Česku: Objevte krásy Karlštejna
Když si řeknete "dovolená", pravděpodobně vám na mysli vyvstanou exotické pláže, sluneční paprsky a zasloužený odpočinek u moře. Avšak pokud se chystáte do České republiky, nebudete zklamáni. Země Srdce Evropy nabízí mnoho zážitků, historických památek a přírodních krás, které stojí za návštěvu. Jedno z takových míst je i malebný Karlštejn.

Karlštejn, nacházející se nedaleko Prahy, je známý především díky stejnojmennému hradu, který se tyčí na skalním útesu nad vesnicí. Toto architektonické dílo si získává pozornost turistů z celého světa. Byl postaven na příkaz českého krále Karla IV. v roce 1348 a sloužil jako úložiště cenností královského dvora a korunovační klenoty. Hrad byl navržen pro velký počet návštěvníků, a proto je dobře přístupný i dnes. Za prohlídku stojí zejména Velký palác s královskou obytnou částí, kaple svatého Kříže, Pokladnice, mapovna a víceúčelový prostor zvaný Mincovna.

Pro ty, kteří se chtějí vydat za přírodou, je tu i řada možností. Například můžete podniknout krásné pěší túry do okolních lesů, které jsou součástí Českého krasu. Tato oblast je známá svými jeskyněmi a úchvatnými skalními útvary, které vás rozhodně nezklamou. Za zmínku stojí například Koněpruské jeskyně, které nabízejí poutavé prohlídky ledovcového koridoru a unikátních vápencových útvarů.

Dále tu také máte možnost zajímavých výletů do blízkého okolí. Například přibližně půl hodiny jízdy autem vás dovede do známého historického města Karlštejn, které je proslulé svojí malebnou starou částí s úzkými uličkami a zachovalými historickými budovami. Nebo můžete navštívit Křivoklát, další krásný hrad naší země, který je obklopený úchvatnou přírodou.

Pokud si plánujete dovolenou v Česku, nezapomeňte zahrnout Karlštejn do svého itineráře. Toto malebné místo nabízí kombinaci historie, přírodní krásy a výletů do okolí. Bude to dovolená, na kterou nezapomenete.


Ubytování Česko Karlštejn


Karlštejn, malebné městečko situované v krásném přírodním prostředí nedaleko hlavního města Prahy, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v České republice. Dominantou města je bezpochyby hrad Karlštejn, který se tyčí na skalnatém vrchu nad údolím řeky Berounky. Na své si zde přijdou nejen milovníci historie a architektury, ale také turisté toužící po krásných výhledech a upřímné přírodní kráse. Pokud se na toto místo rozhodnete vydat, nebudete pochybovat o tom, že si tu najdete skvělé ubytování.

Karlštejn nabízí širokou škálu možností pro ubytování, které uspokojí různé typy cestovatelů a jejich představy o pohodlném a příjemném pobytu. Na výběr zde máte od romantických hotelů a penzionů s výhledem na hrad a okolní krajinu až po útulné rodinné hotely a apartmány, které jsou vhodné pro větší skupiny.

Pokud preferujete luxusní ubytování, můžete si zarezervovat pokoj v jednom z hotelů ležících přímo v srdci města. Tyto hotely často nabízejí moderní pokoje zařízené v elegantním stylu s veškerým vybavením, které garantuje vaši pohodu a komfort. Většina z nich rovněž disponuje wellness centry, kde si budete moci dopřát příjemnou relaxaci po celodenním objevování okolí.

Pro rodiny s dětmi je vhodným ubytováním například rodinný hotel nebo penzion s dětskými hřišti a možností výletů do okolí. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí také speciální rodinné pokoje, které jsou prostornější a vybavené potřebami pro děti.

Pokud máte rádi vlastní nezávislost a soukromí, můžete si pronajmout apartmán nebo chalupu v okolí Karlštejna. Tyto ubytovací jednotky jsou obvykle vybaveny vším potřebným a umožní vám pohodlný a samostatný pobyt. Můžete si v nich sami vařit, relaxovat ve svém soukromém prostoru a užívat si klidu těsně před hradem.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv možnost ubytování v Karlštejně, budete mít všechny výhody tohoto krásného města na dosah ruky. Od památek, jako je právě hrad Karlštejn, až po malebnou přírodu, která vás obklopí. Jste-li milovníkem venkovních aktivit, můžete se vydat na procházky nebo jízdu na kole po okolních lesích a loukách, nebo si zatrénovat golfový úder na nedalekých golfových hřištích.

Karlštejn je opravdu místem, kde si každý najde ubytování, kterému, společně s jeho představami o perfektním pohodlí, bezpečí a komfortu, navodí pocit domova. Ať už se rozhodnete zde strávit jen pár dní nebo delší dobu, jistě zde zažijete dokonalou dovolenou v srdci českého venkova.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Karlštejn


Dotaz: Jak se dostat z Prahy na Karlštejn?
Odpověď: Nejlepší je jet vlakem ze stanice Praha-Smíchov, cesta trvá asi 40 minut. také je možné jet autobusem nebo autem.

Dotaz: Kdy je možné navštívit Karlštejn?
Odpověď: Karlštejn je otevřený celoročně, v zimě jsou však omezené návštěvní hodiny. Zkontrolujte si aktuální informace na webových stránkách Karlštejna.

Dotaz: Kolik stojí vstupné na Karlštejn?
Odpověď: Vstupné se liší podle typu vstupenky a navštívených prohlídek, ceny začínají na 180 Kč.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Karlštejna?
Odpověď: Standardní prohlídka hradu trvá asi 50 minut, prohlídka kolem hradu trvá asi 80 minut a prohlídka obou částí hradu trvá asi 100 minut.

Dotaz: Je možné na Karlštejně fotografovat?
Odpověď: Ano, fotografování na Karlštejně je povoleno, ale pouze bez použití blesku a stativu. Fotografování v kapli sv. Kříže je zakázáno.

Dotaz: Má Karlštejn restaurace nebo kavárny?
Odpověď: Ano, na Karlštejně je několik restaurací a kaváren, které nabízejí široký výběr jídel a nápojů.

Dotaz: Je možné na Karlštejně strávit celý den?
Odpověď: Ano, na Karlštejně je dostatek zajímavostí, aby turisté mohli strávit celý den prohlídkou hradu a okolní přírody.


Letenka Česko Karlštejn


Karlštejn je malebné městečko nacházející se na západ od Prahy, které je známé především díky svému majestátnímu hradu, jenž se tyčí nad obcí na vysokém skalnatém vrchu. Tento hrad sloužil jako rezidence pro české krále a hraběte Karla IV. a dodnes je jednou z nejvýznamnějších památek českého středověku. Pokud se chystáte navštívit Česko a máte zájem o prozkoumání této malebné oblasti, letenka do Karlštejna by mohla být skvělou volbou.

Díky letence do Karlštejna se vyhnete dlouhým hodinám cestování po silnicích a využijete rychlou a pohodlnou možnost dopravy. Letenky jsou dostupné z různých částí světa a mohou být relativně cenově dostupné. Obvykle je nejlepší cestovat na letiště Václava Havla v Praze (Ruzyně) a odtud pokračovat na místo svého zájmu.

Jakmile přistanete na letišti v Praze, můžete se vydat na cestu do Karlštejna. Doporučuje se využít veřejnou dopravu, která je spolehlivá a relativně levná. Přímý spoj z letiště do Karlštejna neexistuje, ale spoje vlakem i autobusem jsou pravidelné a dostupné. Cesta z letiště do Karlštejna obvykle trvá zhruba hodinu a půl a zajišťuje vám pohodlnou přepravu přímo do srdce této malebné oblasti.

Jakmile dorazíte do Karlštejna, čeká vás jedinečný zážitek. Městečko je obklopeno malebnou přírodou a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Hrad sám o sobě je dominantou obce a jeho návštěva vás vtáhne do časů minulých. Můžete se vydat na prohlídku hradu a projít se jeho nádhernými gotickými chodbami. Poznáte historii a příběhy, kterými hrad oplývá, a oceníte nádhernou architekturu, která vás doslova okouzlí.

Kromě prohlídky hradu můžete také navštívit okolní muzea a galerie, kde se dozvíte více o historii této oblasti. Pokud máte rádi turistiku, můžete se vydat na pěší výlety do okolních kopců a přírodních rezervací, které nabízejí krásné výhledy na okolí. Místní restaurace a kavárny vám pak poskytnou možnost ochutnat tradiční českou kuchyni a vychutnat si momenty odpočinku v malebném prostředí.

Letenka do Karlštejna vám umožní prozkoumat krásy této malebné oblasti Česka. Bezproblémová a rychlá doprava z letiště do Karlštejna vám ušetří čas a energii, abyste mohli v plné míře vychutnat tento úžasný kousek středověkého Česka. Neváhejte si rezervovat letenku a připravit se na nezapomenutelný výlet plný historie, kultury a krásné přírody. Letecky Karlštejn je jistě rozhodnutí, kterého nebudete litovat.


Počasí Česko Karlštejn


Český Karlštejn je jedním z nejkrásnějších hradů v České republice. Své jméno nese po městě Karlštejn, které je situováno asi 30 kilometrů jihozápadně od Prahy. Hrad je rok co rok turistickou atrakcí, ale ono být turistickou atrakcí bývá také věčně měnící se počasí.

V létě se v Karlštejně můžeme těšit na krásné a slunečné dny. Průměrná teplota se v červenci a srpnu pohybuje kolem 22 °C a jsou zde četné příležitosti pro venkovní aktivity, jako například procházky, cyklovýlety a provozování různých sportů. Nenechte si však ujít historický výlet na Karlštejn, který má mnoho zákoutí, kde si turisté mohou prohlédnout jak historické budovy a vyhlídky, tak i procházet krásnými zámeckými zahradami.

V zimě je počasí v Karlštejně zcela jiné. Pro jeho polohu jsou zde neobvykle chladné zimy, s četnými sněhovými jazyky. Teploty zde mohou klesat až pod -10 °C, takže oblečte několik vrstev nebo si vezměte s sebou nějaké teplé oblečení. Pokud si zde chcete užít zimní sporty jako lyžování, snowboarding nebo jenom bruslení, tak Karlštejn nabízí několik velmi pěkných vyhledávaných míst.

Nezapomeňte, že počasí v Karlštejně se může rychle změnit a být nevyzpytatelné. Proto je vždy dobré mít s sebou dostatek oblečení, hlavně v průběhu jarního prudu, kdy se počasí může měnit a také v té výše zmíněné vlhkosti mohou někdy pochmurné mohou být dny v Karlštejně!

Celkově řečeno, Karlštejn je skvělým místem pro vyjadření svých turistických ambicí, ať už v létě, neděli nebo v zimě. Stačí jen sledovat předpověď počasí a být plně připraven na různé výkyvy počasí. Ať už se rozhodnete kdykoliv navštívit Karlštejn, budete zaručeně spokojeni s krásou tohoto místa!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky