Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Česko Krkonošský národní park

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Krkonošský národní park


1. Co je Česko Krkonošský národní park?
Česko Krkonošský národní park je chráněné území v Krkonoších, které slouží k ochraně přírody, krajiny a kulturního dědictví.

2. Jaké přírodní krásy se v národním parku nacházejí?
V národním parku se nacházejí mimo jiné nejvyšší české hory - Sněžka, malebné údolí řeky Jizery, ledovcová jezera a unikátní rašeliniště.

3. Jaký je vstup do národního parku pro veřejnost?
Vstup do národního parku je volný a zdarma. Turisté mohou využít značených turistických tras a naučných stezek.

4. Jaká jsou pravidla v národním parku?
V národním parku platí úzká pravidla ochrany přírody. Je zakázáno sbírání rostlin a živočichů, lovení, táboření mimo vyhrazené místa a vjezd do některých částí parku.

5. Kde mohu najít informace o ubytování v okolí národního parku?
Informace o ubytování v okolí národního parku lze najít na oficiálních webových stránkách národního parku nebo na turistických portálech.

6. Existují v národním parku nějaké naučné stezky?
Ano, v národním parku je vybudováno několik naučných stezek, které umožňují návštěvníkům objevovat a poznávat přírodu parku.

7. Je možné v národním parku tábořit?
Táboření v národním parku je povoleno pouze na vyhrazených tábořištích nebo ve speciálně označených místech. Je nutné dodržovat pravidla stanovená správou parku.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu národního parku?
Národní park lze navštívit po celý rok. Nejkrásnější období je však obvykle na jaře, kdy se zde tyčí horské sněhové houby, a na podzim, kdy je krásně zbarvená listnatá a jehličnatá vegetace.

9. Kam se mohu obrátit pro více informací o národním parku?
Pro více informací o národním parku můžete kontaktovat návštěvnické centrum parku, které poskytuje informace o turistických trasách, přírodních zajímavostech a dalších aktivitách v parku.

10. Jaká je doprava do národního parku?
Do národního parku se lze dostat autem, vlakem nebo autobusem. Existuje také možnost využití cyklobusů či lanovky na Sněžku pro snadnější přístup.


Ubytování Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park, nacházející se na pomezí Čech a Moravy, patří mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější oblasti Česka. Jeho malebná příroda, horské vrcholky a bohatá fauna a flóra přitahují do parku každoročně tisíce turistů. Pokud plánujete navštívit tento přírodní skvost, musíte se také zamyslet nad vhodným ubytováním.

V Krkonošském národním parku a jeho okolí najdete celou řadu ubytovacích možností, které vyhovují různým preferencím a potřebám turistů. Od několika luxusních hotelů a penzionů až po jednoduché horské chaty a chalupy, všechny ubytovací zařízení se snaží přizpůsobit potřebám turistů, kteří sem přijíždějí za přírodou či sportovními aktivitami.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a komfort, jsou k dispozici luxusní hotely s wellness centry a bazény. Tyto hotely nabízejí špičkové ubytování s moderně vybavenými pokoji, restauracemi a dalšími službami. Wellness centra poskytují relaxační masáže, saunové procedury a další způsoby regenerace po dni stráveném v přírodě.

Pokud hledáte něco méně luxusního a více přizpůsobeného přírodě, můžete se rozhodnout pro ubytování v horských chatách a chalupách. Tyto rustikální ubytovací možnosti vám umožní zažít autentickou atmosféru Krkonoš a poznat místní kulturu. V chatách a chalupách najdete základní vybavení pro krátkodobý pobyt, jako je kuchyňka, sprcha a záchod. Mnoho z těchto ubytování je umístěno v příjemných horských vesničkách a nabízí nezapomenutelný výhled na okolní přírodu.

Pokud preferujete individuální přístup a možnost vařit si vlastní jídlo, můžete se rozhodnout pro pronájem chaty nebo apartmánu. V Krkonošském národním parku je také k dispozici několik kempů pro ty, kteří chtějí strávit noc v přírodě.

V blízkosti hlavních turistických lokalit národního parku můžete také najít menší penziony a hostely. Tyto ubytovny nabízejí příjemnou atmosféru a příznivější ceny pro ty, kteří hledají především místo k přespání před dalšími dobrodružstvími v parku.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování, Krkonošský národní park vám poskytne nepopsatelné zážitky a možnost prozkoumat jedinečnou přírodu. Ať už se vydat na pěší turistiku po nekonečných stezkách, objet horskými cyklotrasami, nebo lyžovat v zimě, park vás nezklame. Ubytování v Krkonošském národním parku tedy není pouze praktická záležitost, ale také příležitost prožít nezapomenutelnou dovolenou v srdci české přírody.


Letenka Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků v České republice. Rozprostírá se v oblasti mezi městy Trutnov a Vrchlabí a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou přírodní krásu, malebné horské vesničky a mnoho turistických cest.

Abychom se dostali na Krkonošský národní park, můžeme využít letenky do České republiky a následně se vydat na cestu přesně podle našich plánů. Pokud bychom se chtěli dostat ze zahraničí, je nejvýhodnější letět do Prahy a zde následně pokračovat vlakem či autobusem do našeho cílového místa Trutnova či Vrchlabí.

Jednou z nejstarších turistických tras v Krkonoších je Krkonošská magistrála. Tuto trasu můžeme absolvovat jak pěšky, tak i na kole či na sněžnicích v zimě. Trasa nás provede celým národním parkem a nabídne nádherné výhledy na krásy Krkonoš. Během cesty se můžeme zastavit v horských chatách a ochutnat místní speciality.

Další nezapomenutelnou zastávkou v Krkonoších je horská lanovka na Sněžku. Jedná se o nejvyšší horu České republiky, jejíž vrchol leží ve výšce 1 603 metrů nad mořem. Při jízdě lanovkou se nám nabídne nejrůznější pohledy na Krkonoše a z vrcholu Sněžky můžeme vidět až do Polska a Německa.

Krkonošský národní park je mimo jiné také velice oblíbeným místem pro zimní sporty. Je zde mnoho lyžařských středisek, kde si můžeme užít sjezdovky pro různé úrovně lyžování. Lyžování můžeme spojit s procházkami v blízkosti horských chat a zasněžených lesů.

Jako další místa ke navštívení můžeme doporučit město Trutnov, kde můžeme navštívit mnoho historických památek. Dále pak Vrchlabí, kde můžeme navštívit zámek a muzeum. Samozřejmě zde máme k dispozici i spoustu dalších turistických tras a lákadel.

Celkově je Krkonošský národní park skvělým místem pro všechny milovníky přírody a turistiku. Krásné výhledy, čistý vzduch a mnoho aktivit, kterými si můžeme zpříjemnit pobyt, jsou ideální kombinací pro relaxaci a odreagování od každodenního shonu. Stačí si zajistit letenku a vyrazit do této nádherné oblasti.


Dovolená Česko Krkonošský národní park


Česko je známé svou krásnou přírodou a bohatou historií. Jednou z nejatraktivnějších turistických oblastí v Česku je bezesporu Krkonošský národní park. Tento národní park se nachází na severovýchodě Čech, v pohoří Krkonoše, které je nejvyšší pohoří v Česku.

Krkonošský národní park nabízí návštěvníkům pestrou paletu jedinečných přírodních krás. Na své si přijdou jak turisté, tak i milovníci adrenalinových sportů a přírodních fenoménů. Národní park je domovem vzácných a chráněných druhů zvířat a rostlin, a proto je vyhlášen jako chráněné území.

Turisté mohou v národním parku pěšky nebo na kole objevovat rozmanité turistické trasy, které vedou skrz malebné lesy a horské louky. Jedním z nejznámějších hřebenových cest je Cesta Česko - Polského přátelství, která spojuje obě strany Krkonoš. Turisté se mohou vydat na vrchol Sněžky, nejvyšší hory Krkonoš, která dosahuje výšky 1602 metrů nad mořem. Zajištěné stezky umožňují také horolezcům vystoupit na Sněžku.

Národní park nabízí také možnosti pro adrenalinové sporty, jako je horské cyklistiky, paragliding nebo jízda na koni. V zimě je pak v Krkonoších oblíbeným sportem lyžování. Národní park disponuje sítí skiareálů a běžeckých tras, které splní očekávání jak začínajících, tak zkušených lyžařů.

Kromě bohaté přírody nabízí národní park také kulturní památky a zajímavosti. V oblasti se nachází řada historických hradišť, kostelů a zámků. Velmi oblíbené je také navštívit města Harrachov, Špindlerův Mlýn nebo Vrchlabí, která jsou výchozím bodem pro mnoho turistických tras.

Kdo by rád objevil svět vína a českého pivovarnictví, může se vydat na degustaci regionálních produktů. V okolí Krkonošského národního parku se nachází mnoho vinných sklípků a pivovarů, kde je možné ochutnat tradiční české nápoje.

Pokud se tedy rozhodnete strávit dovolenou v Česku, rozhodně nevynechejte Krkonošský národní park. To je místo, které vám nabídne přírodní krásy, adrenalinové zážitky a kulturní památky. Ať už jste milovníkem aktivity, relaxace nebo historie, Krkonošský národní park vám poskytne vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou v Česku.


Počasí Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park se nachází na severu České republiky a je nejen jedním z nejkrásnějších, ale také nejvýznamnějších chráněných území v zemi. Tento park, který byl založen v roce 1963, zaujímá plochu téměř 550 km2 a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin.

Krkonoše jsou nejvyšší pohoří v České republice a jeho vrcholky sahají až do výšky přes 1600 metrů nad mořem. Kromě své krásy jsou Krkonoše také zajímavé z hlediska počasí. V zimě lákají na své svahy milovníky zimních sportů, díky bohatým sněhovým srážkám jsou zde ideální podmínky pro lyžování a snowboarding. Běžecké trasy vedou nekonečnými lesy, což představuje příjemnou alternativu k lyžování na sjezdovkách.

V létě je Krkonošský národní park oblíbeným cílem turistů, kteří sem přicházejí poznávat přírodu, pěšími túrami objevovat horské potoky, vodopády a lesy. Park nabízí mnoho tras různých délek a obtížnosti, ať už jste začátečník nebo zkušený turista. Můžete se vydat na vtipně pojmenovanou Sněžku, nejvyšší vrchol České republiky, nebo prozkoumat malebné horské chaty a přístřešky.

Počasí v Krkonošském národním parku je chladnější a vlhčí než v nižších polohách České republiky. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 10-15 °C a v zimě může být až -15 °C. Největší sněhová pokrývka je obvykle v únoru a březnu, a to až několik metrů. Díky těmto podmínkám se Krkonoše pyšní největším a nejznámějším českým lyžařským střediskem - Špindlerův Mlýn.

Kromě sněhových srážek se v Krkonoších vyskytují i velké množství dešťových srážek. To z nich činí jedno z nejvlhčích míst v České republice. Průměrný roční úhrn srážek zde přesahuje 1500 mm, s největším množstvím srážek v létě.

Díky své geografické poloze a různorodému reliéfu se počasí v Krkonošském národním parku často mění. Právě tato variabilita dělá z parku tak zajímavou destinaci pro všechny, kteří mají rádi změnu a přírodu. Ať už je zima nebo léto, slunce nebo déšť, Krkonošský národní park vás vždy přivítá svou krásou a jedinečností.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky