Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Česko Národní park Šumava

Dovolená Česko Národní park Šumava


Pokud plánujete letní dovolenou v Česku a hledáte klidné a přírodní místo, kam byste se mohli vydat, možná by pro vás mohl být zajímavý Národní park Šumava.

Šumava je největší národní park v Česku a nachází se na jihu země, převážně na území Jihočeského kraje, ale také na malém úseku v Plzeňském kraji. Jeho rozloha činí přes 690 km² a většina území je pokryta lesy, tvořenými převážně smrky a borovicemi.

Národní park Šumava je místem, kde najdete nádhernou divokou přírodu, která je jedinečná svou rozmanitostí a krásou. Z divoké zvěře zde můžete potkat například losy, rysy, vlky, jelena a další. Území parku se táhne až na hranice s Německem, proto se můžete vydat i na turistické výlety do nedalekých německých oblastí.

Pokud rádi trávíte čas v přírodě, máte možnost projít si mnoho turistických tras a stezek. Mezi nejpopulárnější výlety patří Napoleonská stezka, okruh kolem Čertových jezer nebo výstup na nejvyšší vrchol Šumavy, Velký Javor. Vydat se můžete také k naučné stezce Vltavská padesátka, kde se dozvíte vše o historii a přírodních krásách Šumavy.

Pro rodiny s dětmi jsou pak zajímavými atrakcemi na Šumavě například Zlatá stezka korunami stromů, kde se mohou procházet korunami stromů, nebo bobová dráha v Lipně. V zimních měsících se na Šumavě nachází několik lyžařských středisek a upravovaných běžeckých tras.

Kromě turistiky se na Šumavě nachází také mnoho kulturních památek, jako jsou například kláštery ve Vyšším Brodě nebo v Želivě, nebo hrad Rožmberk nad Vltavou.

Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout od shonu města a strávit čas v krásné přírodě, Národní park Šumava může být pro vás skvělou volbou. Má mnoho turistických tras, přírodních památek a kulturních zajímavostí, a tak si zde určitě najdete své oblíbené místo.


Ubytování Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava se nachází na jihozápadě České republiky a je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních území v zemi. Tento národní park je ideálním cílem pro milovníky přírody, turisty, cyklisty, běžkaře i rodiny s dětmi. Pokud se chystáte využít výhod, které nabízí, je důležité zvážit ubytování.

Národní park Šumava je rozlehlý a nabízí mnoho možností ubytování pro různé typy turistů. Místní vrchnostenská města, jako je Železná Ruda nebo Srní, mají širokou nabídku hotelů, penzionů a apartmánů. Tyto možnosti jsou ideální pro ty, kteří si přejí pohodlné a komfortní ubytování s plným servisem. Mohou si užít restaurace, bazény, wellness centra a další vybavení v jejich blízkosti.

Pro ty, kteří mají rádi blízký kontakt s přírodou a chtějí si vychutnat opravdový dovolenkový zážitek, jsou zde k dispozici kempy a chatky. Tyto možnosti ubytování jsou rozprostřeny po celém národním parku a nabízejí vám příležitost strávit noc v přírodě a vychutnat si klid a ticho okolních lesů. K dispozici jsou již předem postavené chatky s pevnými stěnami, ale také kempování vlastním stanem, karavanem nebo obytným autem.

Národní park Šumava také nabízí možnost ubytování v horských chatách, které jsou rozmístěny po celém území parku. Tyto chaty jsou často vysoko v horách a nabízejí jedinečný a nezapomenutelný výhled na nádhernou krajinu. Ubytování v horské chatě je ideální variantou pro turisty, kteří se chtějí věnovat turistice, horským túrám a chtějí si užít krásu přírody ve vzdálenějších oblastech parku.

Kromě těchto standardních možností je také možné si pronajmout soukromou chatu nebo chalupu v oblasti Šumavy. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít svůj soukromý prostor a nezávislost. Tyto chaty jsou plně vybavené a nabízejí vám možnost vařit vlastní jídlo, grilovat a trávit čas nezávisle na ostatních turistech.

Národní park Šumava je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších přírodních území v České republice. Pokud se sem chystáte na dovolenou, vybrat si vhodné ubytování je důležitá součást vašeho plánu. Bez ohledu na to, zda upřednostňujete pohodlný hotel, rozdílné chatky nebo soukromou chatu, Národní park Šumava vám nabízí širokou škálu možností, které uspokojí všechny vaše potřeby a přání.


Počasí Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava, nacházející se v jihozápadní části České republiky, je jednou z nejvýznamnějších a nejlépe zachovaných přírodních oblastí ve střední Evropě. Jeho jedinečná biodiverzita a malebná krajina lákají každý rok tisíce návštěvníků. Jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících tento národní park je samozřejmě počasí.

Šumava leží v horském pásmu a převážně se rozprostírá na jeho severní straně. Tento členitý terén má výrazný vliv na místní klima. V zimě se zde drží chladnější teploty a sněhová pokrývka zůstává velmi dlouho. Díky tomu je Šumava vyhledávaným místem pro zimní sporty jako lyžování a běžkování. Teploty dosahují v zimních měsících průměrně -5 až -10 °C.

V období jara, které trvá v Šumavě obvykle od března do května, se teploty začínají postupně zvyšovat. První květiny se objevují na loukách a stromy začínají zelenat. Jarní měsíce jsou často deštivé, což napomáhá obnově vegetace a zvyšuje bohatství divokých květin. Dochází k oteplení s průměrnými teplotami mezi 8 a 15 °C.

Léto je v Šumavě naopak mírnější než v nížinách. Průměrné teploty se pohybují mezi 18 a 25 °C. Vrcholky hor, pokryté hustými lesy, poskytují příjemný únik před horkými letními dny. V létě je také nejvyšší sezóna pro turisty, kteří přijíždějí do Národního parku Šumava za své dovolené. Turistické stezky jsou zde plné aktivit a příroda nabízí hojnost krásných scenérií.

Podzim přináší do Šumavy unikátní podívanou se změnou barev listnatých stromů. Když se listí začíná barvit do odstínů žluté, oranžové a červené, krajina se proměňuje v pestrobarevný div. Průměrné teploty se postupně snižují a pohybují se mezi 5 a 12 °C. Podzimní měsíce bývají často deštivé a mlhavé, což přidává dojem tajemnosti a romantiky.

Při plánování návštěvy Národního parku Šumava je vhodné sledovat předpověď počasí. Zejména při turistických výletech je důležité být vybaven správným oblečením a obuví, které odpovídají aktuálním podmínkám. Nezapomeňte na deštník a náhradní oblečení, protože počasí v horách může být velmi proměnlivé.

Národní park Šumava je fascinující nejen svou přírodou a biodiverzitou, ale také svým klimatem. Bez ohledu na roční období nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek a možnost kvalitně strávit čas v přírodě. Přírodní krása a atmosféra Šumavy jsou nepopsatelné, a proto je nejlepší je zažít na vlastní kůži.


Letenka Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava je působivou krajinou, která se nachází na území České republiky. Jeho jedinečnost spočívá v bohaté biodiverzitě a nespočtu přírodních krás, které lákají turisty z celého světa. Letenka do Česka je proto ideálním způsobem, jak se dostat do tohoto úžasného území.

Národní park Šumava se rozkládá na jihozápadě České republiky, blízko hranic s Německem a Rakouskem. Jeho rozloha dosahuje přibližně 690 čtverečních kilometrů a je tak největším chráněným územím v zemi. Jeho status národního parku získal v roce 1991 a od té doby se jedná o oblíbenou turistickou destinaci.

Přírodní krása Národního parku Šumava je neuvěřitelná. Hory se zde vinejí po celém horizontu a přírodní scenérie zahrnuje rozsáhlé lesy, řeky, jezera a rašeliniště. Je to neuvěřitelně malebný kout České republiky, který je také domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat a rostlin.

Mezi nejznámější místa v parku patří například blatenský a lakašský prales, které jsou jedny z nejzachovalejších neovlivněných lesů ve střední Evropě. Tyto pralesy jsou domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, které nelze najít nikde jinde. Dalšími populárními oblastmi jsou vodopády na řece Vydra a jezero Černé jezero, které je jedním z nejkrásnějších jezer v České republice.

Národní park Šumava nabízí také mnoho aktivit pro návštěvníky. Turistické stezky, které zde vedou, vám umožní objevovat krásy této oblasti pěšky. Zdejší krajina je také ideální pro cyklistiku, ať už si vyberete horskou cyklotrasu nebo jízdu po hřebenech hor. Milovníci vodních sportů si pak mohou vyzkoušet kajakování na některých řekách v parku.

Letenka do Česka je skvělým způsobem, jak se dostat do Národního parku Šumava. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Praze, která je od parku vzdálena pouhé dvě hodiny jízdy. Po příletu do Prahy si lze půjčit auto nebo využít veřejnou dopravu, aby se dostali do parku.

Pokud hledáte jedinečnou přírodní scenérii a možnost prozkoumávat přírodní krásy, letenka do Česka a návštěva Národního parku Šumava by mohla být vaše ideální volba. Tato malebná lokalita nabízí nejen příležitost k odpočinku a relaxaci, ale také možnost prozkoumávat jedno z nejkrásnějších území střední Evropy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Národní park Šumava


1. Jak se dostanu do Národního parku Šumava?
- Nejbližším větším městem je Český Krumlov, kam lze dorazit vlakem nebo autobusem. Zde je možné navázat na regionální autobusovou dopravu směřující do různých částí národního parku.

2. Kde se nachází nejlepší vstupy do parku?
- Existuje několik vstupních bodů do Národního parku Šumava. Jeden z nejznámějších je Horská Kvilda, kde se nachází také informační centrum. Dalšími populárními vstupy jsou například Modrava, Srní nebo Prášily.

3. Jaký je doporučený časový rozsah pro návštěvu Národního parku Šumava?
- Záleží na vašich preferencech a zájmech. Pro jednodenní výlet je možné si vybrat některý z výše zmíněných vstupů a prozkoumat okolní přírodu a turistické stezky. Pro delší pobyt doporučujeme alespoň 3-4 dny, abyste měli čas projít více tras a objevit různé části parku.

4. Jaký je vstupné do Národního parku Šumava?
- Vstup do parku je obvykle zdarma. Nicméně některé vybrané lokality nebo atrakce, jako například muzea, mohou vyžadovat vstupné.

5. Jaké aktivity mohu vykonávat v Národním parku Šumava?
- V parku je možné se věnovat různým venkovním aktivitám, jako je pěší turistika, cykloturistika, rybaření, horská kola, vodní sporty na jezerech a mnoho dalšího. Dále je možné se zúčastnit exkurzí, poznávacích programů a sledování zvěře.

6. Kde mohu najít ubytování v blízkosti Národního parku Šumava?
- V okolí Národního parku Šumava je k dispozici široká škála ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a chat. Nejbližšími městy s ubytovacími kapacitami jsou například Český Krumlov, Železná Ruda nebo Vimperk.

7. Jaké jsou nejznámější turistické trasy v parku?
- Mezi nejznámější turistické trasy v Národním parku Šumava patří například tras Boubínská hora, Poledník, Černá hora nebo Dlouhá Stráň.

8. Jaké jsou pravidla chování v Národním parku Šumava?
- Národní park Šumava se snaží zachovat svou přírodní krásu a ochranu životního prostředí. Proto je důležité dodržovat pravidla, jako je neukládání odpadků, pohyb pouze po značených trasách, respektování zákazů, nekrmení a nevyrušování zvěře a zachování klidu a ticha.

9. Existují v parku možnosti stravování?
- Ano, v okolí Národního parku Šumava se nachází restaurace, bufety a další stravovací zařízení, které nabízejí různé typy jídel, včetně tradiční české kuchyně.

10. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Národního parku Šumava?
- Národní park Šumava je přitažlivým cílem jak v létě, tak v zimě. V letních měsících můžete využít teplejšího počasí a užívat si venkovních aktivit. V zimě je pak park oblíbeným místem pro lyžování, běžkování a další zimní sporty.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky