Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Brusle

Ubytování Chorvatsko Brusle


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro letní dovolenou a nabízí různé možnosti ubytování. Pobyt v Chorvatsku lze strávit v hotelech, apartmánech, kempech nebo na lodi. Ale možná jste už slyšeli o nově rostoucí trendu v turistickém ubytování v Chorvatsku - ubytování na bruslích.

Brusle jsou malé plovoucí objekty, které se používají jako plovoucí ubytovací jednotky. Jsou vyrobeny z odolného materiálu a mají vše, co potřebujete, abyste si užili svou dovolenou na plavbě po chorvatském pobřeží. Tyto brusle jsou obvykle vybaveny jednou ložnicí, koupelnou, kuchyňským koutem a prostorným obývacím prostorem. Mnohé z nich mají také venkovní terasu, na které si můžete dopřát snídani nebo relaxovat večer při západu slunce.

Jednou z největších výhod ubytování na bruslích je to, že si můžete vybrat svou vlastní trasu a objevovat překrásné chorvatské ostrovy a pláže. Záleží na vás, kam se vydáte a na kolik nocí se budete zastavovat. Nevýhodou může být to, že ubytování na bruslích vyžaduje určitou míru dovedností při plavbě a navigaci, což může být náročné pro ty, kteří nemají předchozí zkušenosti s řízením plavidel.

Další výhodou je, že si můžete vychutnat klid a soukromí na vlastní lodi. Nemusíte se dělit s ostatními turisty v hotelu nebo apartmánu. Navíc budete mít neustálý přístup k moři - můžete se koupat téměř kdykoliv a kdekoli si přejete.

Ubytování na bruslích je také skvělou volbou pro ty, kteří chtějí kombinovat relaxaci a dobrodružství. Můžete si dopřát slunné odpoledne, když plujete kolem malebných ostrovů a zároveň se zastavit na různých místech a objevovat místní kulturu, gastronomii a historická místa.

Nicméně, je důležité si uvědomit, že ubytování na bruslích není pro každého. Pokud trpíte mořskou nemocí nebo preferujete pohodlí a luxus hotelu, může to být pro vás obtížné. Je také důležité zvážit, že každodenní přeplavby mohou být náročné a vyžadovat fyzickou kondici.

Pokud vás však láká nová forma ubytování, která vám umožní objevovat krásy chorvatského pobřeží a plavat v modrém Jadranu, pak je ubytování na bruslích tou správnou volbou pro vás. Můžete si vychutnat svobodu na moři a zažít dovolenou, která bude zcela odlišná od tradičních způsobů ubytování.

Čím dál více cestovatelů objevuje krásy a výhody ubytování na bruslích v Chorvatsku. Je to skvělý způsob, jak prozkoumávat tuto krásnou zemi a vytvořit si unikátní zážitek na dovolenou.


Počasí Chorvatsko Brusle


Chorvatsko, známé svou krásnou pobřežní linií a krystalicky čistým mořem, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ve Středozemním moři. Ačkoli je jeho turistická sezóna obvykle spojována se slunečným a teplým počasím, existuje zde také možnost vyřádit se na bruslích. Ano, správně jste slyšeli! Chorvatsko je rájem pro bruslaře a nabízí mnoho skvělých míst, kde si můžete užít tento sport.

Pokud toužíte po romantickém bruslení na přirozeném kluzišti obklopeném vodou, pak byste neměli minout město Zagreb. Hlavní město Chorvatska se rádo chlubí svým krásným "Jezuitským kluzištěm", které se nachází na samém srdci historického centra. Kluziště je otevřeno převážně během zimních měsíců, ale můžete si užívat bruslení i v průběhu vánočního období, kdy je celé město plné světelných výzdob a atmosféry.

Dalším skvělým místem pro bruslení je Záhřeb Plitvice, které se nachází v blízkosti stejnojmenného známého národního parku Plitvická jezera. Toto místo je známé svými krásnými vodopády a jezerovým systémem, který láká turisty z celého světa. Kluziště je umístěno v přírodním parku, což umožňuje bruslařům zažít krásu chorvatské přírody během bruslení na zamrzlém jezeře.

Pokud máte rádi přírodní prostředí a pozorování ptáků, měli byste také navštívit Park přírody Medvednica. Nachází se poblíž Zagrebu a nabízí bruslařům příležitost vychutnat si klouzačku uprostřed zasněžených lesů a kopců. Toto kluziště je oblíbené u místních i turistů a můžete zde pronajmout brusle a dopřát si řadu zimních aktivit.

Je důležité si uvědomit, že počasí v Chorvatsku může být proměnlivé, ačkoli je známé převážně slunečným a teplým klimatem. Během zimních měsíců se můžete setkat s mírnými teplotami pod bodem mrazu a občasnými sněhovými srážkami. To však neznamená, že bruslení je nedostupné. Naopak, zasněžené scenérie nabízejí jedinečný a kouzelný zážitek na bruslích.

Při plánování bruslařského dobrodružství v Chorvatsku je nezbytné sledovat předpověď počasí a zkontrolovat, jestli jsou kluziště otevřena. Místní informační centra často poskytují aktuální informace o stavu kluzišť a předpovědi počasí, takže se nezapomeňte informovat před odjezdem.

Pokud jste milovníkem bruslení a chcete prozkoumat jedinečné a exotické kluziště, může být Chorvatsko tou správnou volbou. Stačí si vybrat jedno z mnoha kluzišť v zemi, sledovat předpověď počasí a užívat si bruslení v této krásné zemi Středozemního moře.


Dovolená Chorvatsko Brusle


Dovolená v Chorvatsku je pro mnoho lidí nezapomenutelný zážitek. Země je známá svými krásnými plážemi, ale lidé se zde mohou zabavit mnoha různými způsoby. Jednou z atraktivních volnočasových aktivit je bruslení.

Bruslení v Chorvatsku se nejčastěji provozuje na umělých kluzištích, která se nacházejí u mnoha hotelů a rekreačních center. Tyto kluziště jsou zpravidla k dispozici pro hosty zdarma nebo za symbolický poplatek. Kluziště jsou v Chorvatsku poměrně běžné, tudíž není těžké si najít místo, kde si své brusle načeprované obejít.

Navíc v Chorvatsku existuje několik míst, kde mohou návštěvníci bruslit venku na zamrzlých jezerech nebo na zmrzlé řece. Tato místa nabízí návštěvníkům úžasný zážitek bruslení na přírodě a mnoho nadšených fanoušků této popuární zimní aktivity.

Pokud se rozhodnete pro bruslení na přírodních kluzištích, měli byste vzít v úvahu několik faktorů. Zaprvé, je důležité zkontrolovat kvalitu ledu, aby byl dostatečně pevný a bezpečný pro bruslení. Dále může být potřeba zakoupit brusle pro kluziště, protože jsou speciálně navržené pro bruslení na ledu.

Vzpomeňte si, že jsou však situace, kdy není na bruslení vhodné počasí, napřiklad slunce aktivně taje led, zaváhlé místo nebo prasklina v ledu. Také platí, že jako kdekoliv jinde, je důležité dodržovat základní pravidla bruslení a mít ochrannou výbavu, aby se předešlo případným úrazům.

Nicméně, bruslení v Chorvatsku je určitě zážitkem, na který návštěvníci jen tak nezapomenou. Dovolte si tento luxusní zážitek na své dovolené, ať již na kluzišti v centru města, či na zamrzlé řece v horách, a zažijte Chorvatsko jako nikdy předtím.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Brusle


1. Kde mohu zapůjčit brusle v Chorvatsku?
Odpověď: Většina větších plážových letovisek a turistických center v Chorvatsku nabízí půjčovny bruslí. Stačí se zeptat v informačním středisku, v turistické kanceláři nebo si můžete vyhledat půjčovnu na internetu.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Chorvatsku pro bruslení?
Odpověď: Některé z nejlepších pláží v Chorvatsku pro bruslení jsou Zlatni Rat na ostrově Brač, pláž Pula, pláž Bačvice v Splitu a Maksimirsko jezero vZáhřebu.

3. Jaké jsou bezpečnostní předpisy pro bruslení v Chorvatsku?
Odpověď: Je vhodné dodržovat bezpečnostní předpisy při bruslení v Chorvatsku. Obvykle je povinné používat ochrannou přilbu, loketní a kolenní chrániče. Dále je potřeba sledovat dopravní značení, dodržovat přednost v silničním provozu a bruslit pouze na místech určených k tomuto účelu.

4. Mohu bruslit na kdekoliv pláži v Chorvatsku?
Odpověď: Bruslení veřejně přístupných plážích může být omezené, nebo dokonce zakázané. Je důležité se předem informovat o místních pravidlech a omezeních v dané oblasti, nebo se zeptat na místě.

5. Jak se chránit před úrazy při bruslení v Chorvatsku?
Odpověď: Kromě používání ochranných pomůcek, je důležité bruslit s dodržováním vlastních schopností a omezovat rychlost na bezpečnou úroveň. Dále je vhodné vyhýbat se přeplněným a nerovným místům, a sledovat ostatní lidi a provoz na plážích.

6. Mohu bruslit v noci v Chorvatsku?
Odpověď: Bruslení v noci může být rizikové, zejména kvůli horší viditelnosti a obtížnějšímu rozpoznání nerovností terénu. Doporučuje se bruslit pouze ve dne, kdy je možnost vidět všechny překážky a nerovnosti.

7. Mám možnost najmout instruktora bruslení v Chorvatsku?
Odpověď: Ano, v některých letoviscích v Chorvatsku je možné najmout si instruktora bruslení. Stačí se informovat o možnostech v místních půjčovnách nebo u turistických informačních kanceláří.


Letenka Chorvatsko Brusle


Letenky na chorvatské pobřeží jsou k dispozici v celé řadě variant, nicméně pokud hledáte aktivní dovolenou doplněnou o koupání v křišťálově čistém moři, máme pro vás tip: začněte si balit brusle!

Chorvatsko je totiž po roce 2016 opět centrem zájmu milovníků bruslení. Díky nedávnému přetvoření bývalého přístavu Jarun v areál s čtyřmi krytými, celoročními kluzišti Jarun Ice Park, se můžete těšit na pravidelné tréninky, turnaje i exhibice. Pokud plánujete dovolenou přes zimu, určitě si s sebou zabalte své brusle a vyrazte za zážitkem do jednoho z klimatizovaných halových kluzišť.

Kromě hlavního města Záhřebu, kde najdete i dětské ledové hřiště na dvanácti setmetrové dráze, můžete využít i menší města po celé zemi, jako například Slavonski Brod, Osijek, Pula, Rijeka nebo Split. Ve většině případů můžete očekávat k dispozici i půjčovny bruslí a dalšího vybavení.

Když se ale ohřejete dostatečně a máte chuť na něco jiného, proč nevyrazit na kola po břehu Jaderského moře, zahrát si odpoledne plážový volejbal, pronajmout si loď a prozkoumat blízké ostrovy nebo se nechat nadchnout místní kuchyní?

Za jediný den se můžete projít Chorvatskem celé, z jednoho koutu země do druhého, ať už v samostatném rytmu, nežli byste se rozhodli nastoupat z letadla. Zájemci o pobyt na nejoblíbenějším chorvatském ostrově mohou sjednat pobyt na Krku a v blízkém okolí bruslit, potápět se, surfovat nebo prostě odpočívat u moře.

V této oblasti najdete rovněž pestrou nabídku ubytování pro každou peněženku a styl, od luxusních apartmánů s výhledem na moře až po malé penziony v romantických zátočinách. Celá řada vinařských sklípků a restaurací podává lokální speciality a víno, takže vyberte a nechte se rozmazlovat.

Když tedy k bruslím připraveni a sjednanou letenkou už balíte plavky a opalovací krém, tak nezapomeňte na důležitou věc – pozvat své nejlepší kamarády či rodinu na společnou dovolenou!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky