Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Makarská

Počasí Chorvatsko Makarská


Makarská je malé město na pobřeží Jaderského moře v Chorvatsku. Nachází se v blízkosti Slaného jezera a během letních měsíců je velmi populární turistickou destinací. Pokud plánujete návštěvu Makarské během prázdnin, je důležité být obeznámen s počasím v této oblasti.

Letní měsíce (červenec a srpen) jsou nejteplejšími měsíci v Makarské. Teploty se pohybují mezi 25 až 32 stupni Celsia, ale mohou se vyšplhat až na 35 stupňů. Noci jsou příjemné a teploty klesají na 20 až 25 stupňů. Během těchto měsíců se také můžete setkat s silným sluncem a vysokou vlhkostí, což způsobuje, že se cítíte unaveni a opaření. Doporučuje se užívat opalovací krémy s vysokým faktorem a pít hodně tekutin.

Přechodné měsíce (duben, květen, září a říjen) jsou také vhodné na návštěvu Makarské, protože je tam méně turistů a počasí je stále dobré. Teploty se pohybují mezi 20 a 25 stupni, ale mohou se vyšplhat až na 30 stupňů v září. Voda v Jaderském moři má v těchto měsících mírnější teploty, ale je stále dostatečně teplá na koupání. Většina turistů navštěvuje Makarskou během těchto měsíců kvůli menšímu počtu turistů a příjemnému počasí.

Zimní měsíce (listopad až březen) jsou chladnější a deštivější. Teploty se pohybují mezi 10 až 15 stupni, ačkoli mohou být chladnější během noci. V zimě bývá moře chladné a nevhodné na koupání. V Makarské však stále můžete najít mnoho aktivit, jako jsou návštěvy restaurací, muzeí a kulturních akcí.

Celkově je počasí v Makarské velmi příjemné a vhodné na letní dovolenou. Pokud chcete uniknout rušné turistické sezóně, doporučuje se navštívit Makarskou během přechodných měsíců. V každém případě bude Makarská zajímavá pro turisty v jakémkoliv ročním období.


Letenka Chorvatsko Makarská


Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou a hledáte ideální destinaci plnou slunce, krásných pláží a pohodlí, Chorvatsko a přesněji Makarská by mohla být pro vás ta správná volba. Letenka do této malebné chorvatské destinace je nejen cenově dostupná, ale nabídne vám i neopakovatelné zážitky a příležitost objevovat jedinečné přírodní krásy.

Makarská se nachází na pobřeží Jaderského moře a je významným turistickým centrem v Dalmácii. Překrásné pláže s tyrkysovým mořem a čistým pískem jsou snem každého milovníka moře a slunce. Díky své poloze nabízí Makarská mnoho sportovních aktivit, jako je potápění, plavání, surfování nebo jachting. Pro ty, kdo se rádi vydávají na dobrodružné túry, pak tato destinace poskytuje možnost prozkoumat národní parky Biokovo a Krka, kde si můžete užít nádherné panoramatické výhledy a okusit krásy nezkrotné přírody.

Navíc Makarská je příznačná svými historickými památkami a úzkými romantickými uličkami. Při procházce městem můžete spatřit památky jako kostel sv. Marka, Katedrálu sv. Petra či historický venkovský dům a příjemně se procházet mezi různými trhy, kde si můžete zakoupit místní speciality a suvenýry.

Pokud jde o stravování, Makarská nabízí bohatou nabídku tradičních gastronomických specialit, jako například čerstvé ryby a mořské plody. Nebudete litovat, jestliže ochutnáte místní specialitu zvanou "peka", což je masný pokrm připravovaný na otevřeném ohni s použitím tradiční dalmatské techniky pečení.

Abychom se vrátili k tématu letenky, let do Makarské je dostupný z mnoha mezinárodních letišť po celém světě. Existuje mnoho aerolinek, které nabízejí přímé lety do tohoto chorvatského letoviska. Různé slevové nabídky je možné nalézt na internetu nebo u cestovních kanceláří specializovaných na dovolenou v Chorvatsku.

Letenka do Chorvatska, konkrétně do Makarské, vás přivede do ráje na zemi. Připravte se na jedinečné zážitky, které vám tato destinace nabídne. Krásné pláže, fascinující přírodní scenérie, bohatá historie a skvělé možnosti strávit čas aktivně – to vše vás čeká, když se rozhodnete pro letenku do Makarské. Nechte se okouzlit krásami tohoto chorvatského přístavu a prožijte si nezapomenutelnou dovolenou plnou slunce, moře a pohody.


Dovolená Chorvatsko Makarská


Pokud plánujete strávit dovolenou v Chorvatsku, nezapomeňte zvážit návštěvu krásného města Makarská. Nachází se na jihovýchodním pobřeží Jaderského moře a je oblíbeným turistickým cílem díky svému půvabnému prostředí a malebnému přírodnímu okolí.

Makarská patří mezi nejatraktivnější turistická místa v Chorvatsku. Je obklopena nádherným pohořím Biokovo, které tvoří perfektní kulisu pro dovolenou plnou přírodních krás. Na jedné straně se rozprostírá nádherná pláž s tyrkysově modrým mořem, na druhé straně jsou hory pokryté hustými lesy a nedotčenou přírodou. Tato kontrastní kombinace vytváří neopakovatelnou atmosféru, která okouzluje návštěvníky z celého světa.

Kromě své přírodní krásy je Makarská také historicky a kulturně bohatá. Ve městě samotném se nachází několik historických památek a zbytků starověkého Římského impéria, které stojí za prohlídku. Například můžete navštívit kostel sv. Marka, který pochází z 18. století, nebo si prohlédnout barokní paláce a náměstí. Je zde také k dispozici několik muzeí, která nabízejí bohatou sbírku artefaktů a historických informací.

Jedním z největších úspěchů Makarské je jeho nabídka pláží. Turisté si zde mohou užívat slunného počasí a čisté vody Jaderského moře. Existuje několik pláží s různými charakteristikami, takže každý si zde najde to své. Například Baška Voda je oblíbená pro svou krásnou oblázkovou pláž a klidnou atmosféru. Naopak na pláži Ratac je možné si vyzkoušet různé vodní aktivity, jako je šnorchlování, potápění nebo surfování.

Jídlo a pití jsou samozřejmě také nedílnou součástí každé dovolené. Makarská nabízí širokou škálu tradičních chorvatských pokrmů, které jsou založeny na čerstvých mořských plodech, olivovém oleji, bylinkách a syrovém sýru. Nezapomeňte si vychutnat místní speciality, jako je čerstvý grilovaný ryby, dalmatskou pašticu (která je podobná paštice, ale s více bylinami) a koktel zastava, který obsahuje domácí bylinkovou pálenku.

Makarská je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí. Můžete si pronajmout auto a podívat se na nedaleká města a vesnice nebo se vydat na pěší výlety a objevovat okolní přírodu a hory Biokovo. Rozhodně stojí za to navštívit Národní park Krka, který je známý svými nádhernými vodopády a přírodními jezery.

Makarská vám nabízí vše, co potřebujete pro perfektní dovolenou - krásnou přírodu, zábavu na pláži, kulturní a historické památky a výlety do okolí. Pokud se chystáte na dovolenou do Chorvatska, nezapomeňte zařadit Makarskou do svého itineráře. Určitě nebudete zklamáni!


Ubytování Chorvatsko Makarská


Chorvatsko je oblíbenou letní destinací mnoha turistů z celého světa a jedním z nejžádanějších míst pro ubytování je město Makarská. Leží na pobřeží Jaderského moře a nabízí mnoho turistických atrakcí, přírodních krás a kulturního dědictví.

Makarská nabízí široké spektrum ubytování od luxusních hotelů a apartmánových komplexů po levnější ubytování v soukromých penzionech a apartmánech.

Luxusní hotely jsou ideální pro ty, kteří hledají vysoký standard ubytování a připraveni jsou zaplatit více. Taková ubytování nabízejí špičkové vybavení, prvotřídní služby a nádherný výhled na moře. Mezi nejlepší hotely v Makarské patří například Hotel Marea nebo Hotel Biokovo.

Pokud hledáte levnější ubytování, můžete se ubytovat v soukromých penzionech nebo apartmánech. Tyto ubytování jsou obvykle levnější než hotely a poskytují vám větší svobodu, protože máte vlastní kuchyňku a můžete se tak snažit ušetřit na jídle. Mezi nejoblíbenější a nejlepší soukromé apartmány v Makarské patří například Apartmány Barbi nebo Apartmány Markulin.

Pokud hledáte ubytování s výhledem na moře a blízko pláže, můžete si vybrat z mnoha ubytovacích zařízení. V takových místech se ceny ubytování liší podle toho, jak blízko jsou k pláži a jaké vybavení nabízejí. Mezi nejlepší ubytování s výhledem na moře a blízko pláže patří například Hotel Meteor nebo Pension Villa Rosa.

Pro rodiny s dětmi je nejlepší volbou pobyt v apartmánech, které jsou prostornější a mohou poskytnout dětem větší pohodlí a soukromí. Pokud chcete cestovat s celou rodinou, zajímavou a levnější opcí může být pronájem celého apartmánového domu nebo vily. Tyto budovy jsou vhodné pro větší skupiny lidí a nabízejí více soukromí a pohodlí. Mezi nejoblíbenější pobyty pro rodiny s dětmi patří například Apartmány Rusković nebo Villa Katarina.

Makarská nabízí mnoho možností pro ubytování, ale je důležité si vybrat to správné ubytování pro vaše potřeby a rozpočet. Bez ohledu na to, jaké nároky máte, určitě najdete to správné ubytování pro vás v tomto krásném chorvatském městě na pobřeží Jaderského moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Makarská


1. Jak se dostanu z letiště do Makarské?
Odpověď: Nejbližší letiště k Makarské je letiště v Splitu. Z letiště v Splitu můžete využít autobusovou nebo taxislužbu, která vás přímo dopraví do Makarské. Také je možné si pronajmout auto a jet vlastním vozem.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Makarské?
Odpověď: Makarská je známá svými krásnými plážemi. Mezi nejpopulárnější pláže patří pláž Nugal, pláž Punta Rata a pláž Brela. Tyto pláže nabízejí čisté moře, bílý písek a příjemný relaxační prostor.

3. Kam se mohu vydat na výlet z Makarské?
Odpověď: Z Makarské je možné podniknout řadu zajímavých výletů. Doporučuje se například navštívit ostrov Brac, ostrov Hvar nebo starobylé město Dubrovník. Další zajímavou možností je výlet do pohoří Biokovo, kde si můžete vychutnat krásné výhledy.

4. Kde se nacházejí nejlepší restaurace v Makarské?
Odpověď: V Makarské najdete mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční chorvatskou kuchyni. Některé z doporučovaných restaurací jsou Restaurant Jeny, Konoba Kalalarga a Restoran Ivo.

5. Co dělat v případě nouze nebo zdravotních potíží v Makarské?
Odpověď: V případě nouze nebo zdravotních potíží se můžete obrátit na místní nemocnici nebo zdravotnického pracovníka. Je také vhodné mít s sebou platnou cestovní pojišťovnu, která vám poskytne potřebnou asistenci.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky