Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Pag

Ubytování Chorvatsko Pag


Chorvatsko je krásná země s mnoha turistickými atrakcemi, a proto se stává velice populární destinací pro dovolenou. Mezi zajímavá místa patří i ostrov Pag, který se nachází v severní Dalmácii a skládá se převážně z kamenného povrchu. Ostrov je obklopen krásným Jadranem a nabízí mnoho možností ubytování.

Nabídka ubytování na ostrově Pag je široká a zahrnuje hotely, penziony, kempy a apartmány. Váš výběr závisí na vašem rozpočtu a potřebách. Při hledání ubytování je však nejdůležitější lokalita, jelikož na Pagu jsou klidnější oblasti, jako například městečko Novalja, kde najdete mnoho pláží a spoustu aktivit. Na druhé straně ostrova je mnoho vesnic, které nabízejí klid a romantiku.

Pro ty, kteří si chtějí užít luxusní dovolenou, jsou připraveny luxusní hotely a apartmány s výhledem na moře a vysokým standardem. Pokud hledáte ubytování pro rodinu nebo skupinu lidí, pak jsou ideální apartmány a domky, které nabízejí samostatné pokoje, kuchyň a obývací pokoj. Tyto apartmány mohou být velice přístupné a jsou vhodné pro ty, kteří chtějí mít více soukromí.

Pro dovolenou v přírodě jsou připraveny kempy, ve kterých lze stavit vlastní stan nebo karavan. Většina kempů se nachází blízko moře a nabízejí výhled na krásnou přírodu. K dispozici jsou zde i sociální zařízení a kuchyňky. Kempy jsou ideálním místem pro ty, kteří chtějí relaxovat v klidu a potřebují maximum kontaktu s přírodou.

Jelikož ostrov Pag je oblíbeným turistickým místem, je lepší ubytování si zarezervovat dopředu. Mnoho turistů se těší na krásnou dovolenou a k dispozici je pouze omezený počet míst, hlavně v období letních prázdnin. Proto je lepší si mít zarezervováno, aby byla vaše dovolená bez problémů a plná radosti.

Celkově vzato, ostrov Pag nabízí mnoho různých typů ubytování a je na každém, které si vybere. Důležité však je, aby bylo ubytování v dobře dostupné lokaci a mělo výhled na moře. Pokud hledáte dovolenou v přírodě, pak jsou kempy tou nejlepší možností. Pro dovolenou v luxusním stylu jsou zde hotely a luxusní apartmány. A pro ty, kteří přijedou s rodinou a s přáteli, jsou k dispozici samostatné apartmány a domky s možností vlastní kuchyně. Pokud plánujete dovolenou na ostrově Pag, zarezervujte si ubytování dopředu a těšte se na své dovolenou plnou krás a přírody!


Letenka Chorvatsko Pag


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších letních destinací v Evropě a jeden z jejích nejkrásnějších ostrovů je Pag. Letenka do Chorvatska a na ostrov Pag je skvělou volbou pro ty, kteří touží po relaxaci na pláži, ale také po poznávání zajímavé kultury a gastronomie.

Ostrov Pag se nachází v severní Dalmácii, a je jedním z největších ostrovů Jaderského moře. Je znám svou unikátní krajinou, kterou tvoří kombinace skalnatých plání a zelených polí, které jsou vystaveny silným větrům. Díky tomu je ostrov Pag velmi sušší než ostatní části Chorvatska a má jedinečnou vegetaci.

Jednou z nejznámějších oblastí ostrova Pag je jeho hlavní město - město Pag. Město se nachází na jižním pobřeží ostrova a je známé svými úzkými a zastřešenými uličkami, které středověkou architekturou zdobí. Pag je také známý svým bohatým kulturním dědictvím, včetně tradiční výroby sýrů a krajek. Místní sýry jsou známé po celém světě pro svou unikátní chuť a strukturu, které jsou odvozeny od místních ovcí, které se pasou na ostrově.

Dalším oblíbeným místem na ostrově Pag je město Novalja, které se nachází na severozápadním pobřeží. Jedná se o živé letovisko, které je známé svým nočním životem a písečnými plážemi. Pláž Zrće je jednou z nejznámějších pláží v Chorvatsku a je vyhledávána mladými lidmi, kteří se chtějí bavit a tančit na hudbu nejznámějších DJů.

Pokud hledáte klid a odpočinek, pak byste se měli vydat na západní část ostrova, kde se nachází město Mandre. Toto útulné rybářské městečko je ideální pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidném a relaxačním prostředí. Mandre nabízí krásné pláže s čistým mořem a také možnost výletů do okolních ostrovů.

Letenky do Chorvatska a na ostrov Pag jsou k dispozici po celý rok, a to jak z hlavních evropských letišť, tak i z menších regionálních letišť. Nejbližším letištěm k ostrovu Pag je letiště Zadar, které je vzdáleno přibližně 70 kilometrů od města Pag. Z letiště je možné se dostat do města Pag autobusem, taxi nebo si pronajmout auto.

Přestože je ostrov Pag menší než některé jiné chorvatské ostrovy, nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých možností. Od krásných pláží a historických památek po unikátní gastronomii a noční život, ostrov Pag je ideálním místem pro dovolenou pro všechny, kteří touží po kombinaci relaxace a zábavy.


Počasí Chorvatsko Pag


Počasí na chorvatském ostrově Pag je typicky středomořské, což znamená horká léta a mírné zimy. Ostrov se nachází ve střední Dalmácii, ve východní části Jaderského moře, což ovlivňuje jeho klima.

Léta na ostrově Pag jsou obvykle horká a suchá. Teploty dosahují průměrných maxim kolem 30 °C a minim kolem 20 °C. Nedostatek srážek a vysoké teploty zvyšují riziko sucha a vedra, což může ovlivnit místní vegetaci a zemědělství. Pokud plánujete návštěvu Paga během léta, doporučuje se vzít si s sebou dostatek ochrany proti slunci a hydrataci.

Zimní období na ostrově Pag je mírné, s průměrnými maximy kolem 10-15 °C. Minimální teploty se pohybují kolem 5 °C. Srážky jsou v tomto období běžné, ale neintenzivní. Zimy na Pago jsou ideálním obdobím pro zimní turistiku a prozkoumávání okolní přírody.

Jaro a podzim jsou obdobími, kdy počasí na ostrově Pag je mírné a příjemné. Teploty se pohybují mezi 15-20 °C, což je ideální pro outdoorové aktivity, jako je turistika, koupání a procházky po plážích. Srážky jsou v těchto obdobích také časté, ale nejsou obvykle dlouhodobé.

Pokud se chystáte navštívit ostrov Pag, doporučuje se pravidelně sledovat předpověď počasí, protože i přesto, že je obecná předpověď středomořského počasí, může se místní klima lišit od okolního regionu.

Celkově vzato, počasí na ostrově Pag je převážně příjemné a slunečné po celý rok. Nesouvisí s tím žádné velké extrémy, což dělá z Pagu skvělé místo pro odpočinek a dovolenou.


Dovolená Chorvatsko Pag


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou a jedno z nejkrásnějších letovisek v Chorvatsku je Pag. Pag je ostrov nacházející se v severní části Jaderského moře a nabízí návštěvníkům krásné pláže, fantastickou kuchyni a úchvatné přírodní scenérie.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Pagu, věřte, že se nebudete nudit. Ostrov nabízí několik krásných pláží, jako například pláž Zrće, která je velmi populární mezi mladými lidmi kvůli svým nočním klubech a party atmosféře. Dalšími krásnými plážemi jsou stranou pláže Mandre a pláž Simuni s písečnými dunami.

Pokud hledáte zajímavé aktivity mimo koupání, můžete si pronajmout kola a projet se po ostrově od východu na západ. Na cestě můžete vidět mnoho krásných scenérií, včetně velké solné plošiny jihovýchodně od ostrova. Solná plošina má neuvěřitelnou historii, kdy byla Pag největším solným exportérem v zemi a na ploše se dodnes těží sůl, která se používá při výrobě sýrů a dalších místních produktů.

Největším městem na ostrově je Novalja, kde můžete procházet křivolakými uličkami a ochutnat místní speciality. Místní kuchyně na Pagu je velice zajímavá, protože má mnoho odkazů na sousední Itálii, ale i na své vlastní tradice. Pagský ovčí sýr je mnohými považován za jeden z nejlepších sýrů na světě a určitě byste ho neměli na své dovolené minout.

Pokud chcete získat lepší představu o historii ostrova a jeho kultuře, navštivte Palachův památník v Novalji. Památník slouží jako připomínka protestu studenta Jana Palacha, který se upálil na protest proti sovětské invazi do Prahy v roce 1968.

Pokud tedy hledáte krásné pláže, úchvatné scenérie, dobrou kuchyni a velkou dávku kultury a historie, Chorvatsko Pag je pro vás tou pravou volbou. Navštivte tento krásný ostrov a udělejte si nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Pag


1. Jak se do Chorvatska Pag dostat?
Odpověď: Pag lze dosáhnout autem, autobusem nebo trajektem. Nejbližší letiště jsou Zadar a Split.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Pag?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže patří Zrće, Mandre, Caska a Ručica.

3. Existují na ostrově Pag turistické trasy?
Odpověď: Ano, na ostrově Pag jsou několik turistických tras, včetně stezky do Velebitu, zátoky Šimuni, Starého města Pag, Krčička a dalších.

4. Jaká je místní kuchyně na ostrově Pag?
Odpověď: Místní kuchyně na ostrově Pag se vyznačuje četnými produkty z kozího sýra a agavi. Vynikající je například paški sir (kozí sýr), slanina a olej z oliv.

5. Kdy je nejlepší doba k návštěvě ostrova Pag?
Odpověď: Nejlepší dobou k návštěvě ostrova Pag je období od června do září, kdy jsou teploty nejteplejší a příjemné pro plavání a turistiku.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity na ostrově Pag?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity patří plavání, potápění, vodní sporty, turistika, návštěva historických památek a výlety do okolních oblastí.

7. Kde se dá ubytovat na ostrově Pag?
Odpověď: Na ostrově Pag jsou k dispozici různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů.

8. Jaké jsou nejbližší města k ostrovu Pag?
Odpověď: Nejbližšími městy jsou Zadar a Omišalj (na Krku).


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky