Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Trogir

Počasí Chorvatsko Trogir


Chorvatsko je známé svou krásnou přírodou a teplym středomořským klimatem. Mezi jedno z nejpopulárnějších letovisek v Chorvatsku patří Trogir, který se nachází na jaderské pobřeží nedaleko Splitu. Trogir je historické město, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, a láká turisty z celého světa svými úzkými uličkami, rušnými trhy a bohatou historií.

Když přemýšlíte o návštěvě Trogiru, je samozřejmě důležité zvážit také počasí. Trogir se nachází v jižní části Chorvatska, a proto zde panuje typické středomořské klima s teplými léty a mírnými zimami.

Léto v Trogiru je teplé a slunečné. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 30 °C, ale místy může dosahovat až 35 °C. Sluneční paprsky jsou silné a je tedy nutné používat ochranu proti slunečnímu záření. Teplota moře v létě dosahuje příjemných 24-26 °C, což láká turisty k vyhledání osvěžení v krásných plážích kolem města.

Podzim v Trogiru je stále příjemný, s teplotami okolo 20-25 °C. Moře je stále teplé, a tak je stále možné se koupat na plážích. Podzimní měsíce jsou však také charakterizovány vyšším výskytem srážek. Návštěvníci by proto měli být připraveni na občasný déšť.

Zima v Trogiru je mírná, teploty se pohybují mezi 10-15 °C. Srážky jsou časté, a proto je nutné mít s sebou deštník nebo pláštěnku. Moře je příliš studené na koupání, avšak zimní měsíce jsou výbornou příležitostí k prozkoumání historického centra města bez velkého množství turistů.

Jaro v Trogiru je obdobím, kdy se začíná probouzet příroda. Teploty stoupají na příjemných 15-20 °C a deště postupně ustupují. Moře se také postupně zahřívá, a tak je možné začít opět užívat si pláže.

Celkově vzato, Trogir nabízí příjemné středomořské počasí po většinu roku. Letní měsíce jsou ideálním obdobím pro návštěvu, a to zejména pro ty, kteří chtějí vyrazit na pláže. Avšak každé roční období má své výhody a jedinečnou atmosféru, a proto můžete vychutnat krásu Trogiru a jeho okolí kdykoliv v průběhu roku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Trogir


Dotaz: Jak se dostat do Trogiru z letiště v Splitu?
Odpověď: Nejlepší možnosti jsou autobusem, taxíkem nebo pronájem vozu. Z letiště Split odjíždí pravidelné autobusy, které jezdí přibližně každých 20 minut. Cesta trvá asi 30 minut. Taxíky jsou také k dispozici přímo na letišti. Pokud si chcete pronajmout auto, na letišti je několik autopůjčoven.

Dotaz: Které pláže v Trogiru jsou nejlepší pro děti?
Odpověď: Opatija, Gradska Plaža a Medena jsou nejlepší pláže pro děti v Trogiru. Všechny tyto pláže mají pískové dno a mělkou vodu, což je ideální pro malé děti.

Dotaz: Kde se dá v Trogiru najíst?
Odpověď: Trogir nabízí mnoho možností pro stravování, včetně restaurací, kaváren a trhů s potravinami. V centru města se nachází mnoho restaurací s místními specialitami a rybími pokrmy. Mezi oblíbené patří restaurace Adriatic, Konoba Vela Luka a Restoran Tragos.

Dotaz: Co navštívit v blízkosti Trogiru?
Odpověď: V blízkosti Trogiru se nachází mnoho zajímavých míst, jako jsou města Split a Šibenik, národní park Krka a ostrov Čiovo. Také je možné si pronajmout loď a objevit krásy sousedních ostrovů.

Dotaz: Je možné v Trogiru najít levné ubytování?
Odpověď: Ano, v Trogiru se dá najít levné ubytování v penzionech, apartmánech a hostelech. Cena závisí na sezóně, v létě jsou ceny obvykle vyšší. Doporučujeme hledat ubytování na internetových rezervačních portálech nebo se zeptat místních na doporučení.


Ubytování Chorvatsko Trogir


Trogir je krásné město ležící na jihu Chorvatska, nedaleko Splitu. Jeho historické jádro je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO a láká mnoho turistů zejména v letních měsících. Pokud se také chystáte navštívit Trogir, přinášíme Vám několik tipů na ubytování.

V Trogiru a jeho okolí najdete řadu hotelů, apartmánů, penzionů a soukromých pokojů. Vybrat si můžete z nabídky různých cenových kategorií a typů ubytování. Pokud se chcete ubytovat přímo v historickém centru Trogiru, doporučujeme si zarezervovat pokoj v některém z menších hotelů nebo penzionů. Ty se nacházejí v krásných historických budovách a nabízejí originální a autentické prostředí.

Další možností je ubytovat se v apartmánech. Ty se nacházejí nejen v Trogiru, ale také v okolních oblastech, jako např. ve městech Seget, Okrug Gornji nebo Čiovo. Apartmány jsou často vybaveny kuchyňským koutem a jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří chtějí mít více soukromí.

Pokud hledáte luxusní ubytování, v Trogiru najdete i několik pětihvězdičkových hotelů. Ty se nacházejí především na malebném poloostrově Čiovo, který je spojen s Trogirem mostem. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní služby, wellness centra a privátní pláže.

Pro ty, kteří chtějí být blízko moře, jsou vhodné také kempy. V Trogiru a jeho okolí najdete několik kempů, které nabízejí možnost ubytování ve vlastním stanu nebo karavanu. Kempy jsou ideálním řešením pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v přírodě a za přijatelnou cenu.

Kde hledat ubytování v Trogiru? Pokud hledáte ubytování v Trogiru, můžete vybírat z řady internetových portálů s ubytováním, jako např. Booking.com, Czech-ubytovani.cz nebo Airbnb. Tyto portály nabízejí řadu možností na ubytování v Trogiru a jeho okolí. Mnoho majitelů apartmánů a pokojů má své vlastní internetové stránky, kde můžete najít více informací o jejich nabídce.

Nezapomeňte si rezervovat ubytování v Trogiru předem, zejména pokud cestujete v letních měsících. Trogir je oblíbeným turistickým cílem a v této době bývá většina ubytování rychle vyprodána. Ubytování v Trogiru a jeho okolí je zárukou nezapomenutelné dovolené v krásném a historickém prostředí.


Dovolená Chorvatsko Trogir


Jižní část Chorvatska patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Evropě a jedno z nejkrásnějších měst je Trogir. Trogir se nachází mezi městy Split a Šibenik a leží na malém ostrově, který je spojen mostem s pevninou. Leží na pobřeží Jaderského moře a je celé obklopen krásnou přírodou plnou zeleně a modrého moře.

Město Trogir bylo založeno Řeky v 4. století před naším letopočtem a v průběhu staletí bylo ovládáno Římany, Byzantskou říší, Benátskou republikou a Rakouskem-Uherskem. Díky těmto vlivům město nabízí mnoho kulturních památek, jako je například středověký hrad Kamerlengo, katedrála svatého Lovra nebo kostel svatého Jana Křtitele a množství středověkých budov.

Trogir je ideálním místem pro dovolenou nejen pro ty, kteří se chtějí projít po malebných uličkách a užít si historické památky, ale také pro ty, kteří chtějí odpočinout a užít si přírodní krásy. Pláže v okolí Trogiru patří k nejkrásnějším v celé Chorvatsku. Pláže jsou čisté a ty pravé tady najdou nejen rodiny s dětmi, ale také náročnější plážoví nadšenci. U pláž je k dispozici množství zařízení na vodní sporty, jako jsou potápění, šnorchlování nebo jachting.

V Trogiru najdete i velké množství restaurací a barů. Tradiční chorvatská kuchyně je plná lahodných mořských plodů a ryb, ale také si můžete vychutnat tradiční víno a další speciality. Pro ty, kteří chtějí nakoupit suvenýry, jsou tu množství malých obchodů.

Pokud si chcete užít něco extra, můžete navštívit rozhlednu Kamerlengo, kde můžete vidět celé Trogirské pobřeží. Kromě toho najdete v Trogiru i množství kulturních akcí, jako jsou například festivaly, koncerty nebo tradiční lidové slavnosti.

Celkově je Trogir ideálním místem pro dovolenou, kde se můžete užít jak kulturních památek, tak krásy chorvatské přírody a zároveň si odpočinout od každodenního shonu. Samotné město je krásné a nabízí mnoho možností pro turisty. Z Chorvatska si odvezete nezapomenutelné zážitky a krásné vzpomínky.


Letenka Chorvatsko Trogir


Chorvatsko je jednou z nejatraktivnějších destinací pro letní dovolenou v Evropě. Jedno z přímořských měst, které stojí za návštěvu, je Trogir. Toto malebné město je známé svou bohatou historií a architekturou, která se odráží ve svých památkách a stavebních dílech.

Pro cestovatele, kteří se plánují vydat do Trogiru, je nejlepší způsob, jak se tam dostat, letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do Trogiru. Mezinárodní letiště Split je nejbližším letištěm k Trogiru, a proto je ideálním výchozím bodem pro cestovatele, kteří si přejí navštívit Trogir.

Díky široké nabídce leteckých společností, které operují na letišti v Splitu, si cestovatelé mohou vybrat z širokého výběru letenek a časů letu. V letní sezóně je nabídka letů do Splitu obzvláště rozmanitá, a to včetně nízkonákladových leteckých společností, které nabízejí levné letenky do Trogiru.

Jakmile cestovatelé dorazí na letiště v Splitu, mají několik možností, jak se dostat do Trogiru. Nejběžnější možností je využití taxislužby nebo předem rezervovaného soukromého přepravce, což je rychlý a pohodlný způsob, jak se dostat do cílové destinace. Alternativně je možné využít místní autobusovou dopravu, která je cenově výhodnější, avšak méně pohodlná.

Po příjezdu do Trogiru mají cestovatelé před sebou mnoho zajímavých aktivit a památek k prozkoumání. Město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO díky svému historickému jádru, které je plné chrámů, kostelů a paláců. Katedrála svatého Vavřince, která je považována za jednu z nejkrásnějších středověkých katedrál v Evropě, je jednou z nejvýznamnějších památek ve městě.

Kromě procházek městem a obdivování jeho památek mají cestovatelé také možnost prozkoumat okolí Trogiru. Jeden z nejpopulárnějších výletů je návštěva sousedního ostrova Čiovo, který je spojen s pevninskou částí města mostem. Na ostrově si návštěvníci mohou užít klidné pláže a kristálově čisté moře.

Trogir je také ideálním výchozím bodem pro objevování dalších chorvatských destinací, jako je Split, který je vzdálen jen 30 minut cesty autem. Split je domovem Diokleciánova paláce, který je dalším zapsaným místem UNESCO a je považován za jednu z nejlepších zachovalých římských císařských rezidencí na světě.

S tím vším představuje letenka do Trogiru skvělou investici pro cestovatele, kteří touží pozkoumat jednu z nejmalebnějších a nejhistoričtějších destinací v Chorvatsku. Ať už se jedná o procházku starým městem, návštěvu památek nebo relaxaci na pláži, Trogir nabízí něco pro každého.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky