Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Čierna Hora Žabljak

Dovolená Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je krásná země v Jihovýchodní Evropě, která nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie, historická města a pláže u azurového moře. Mezi její nejnavštěvovanější místa patří také horské město Žabljak. Pokud hledáte zimní lyžařskou dovolenou v Černé Hoře, Žabljak je skvělou volbou.

Žabljak se nachází v národním parku Durmitor v centrální části Černé Hory, což znamená, že se návštěvníkům nabízí celá řada aktivit. V zimě můžete navštívit areál pro lyžování a snowboarding, kde je pro vás připraveno více než 20 kilometrů sjezdovek. Areál se skládá ze dvou částí - Savin Kuk a Žabljak. Savin Kuk je méně vybavený, ale nabízí nádherné výhledy na okolní hory a především na Jezerské jezero.

Protože Žabljak se nachází v horách, počasí je poměrně nevyzpytatelné. Může se stát, že sníh spadne, ale také se může stát, že budete muset lyžovat na umělém sněhu. Nicméně i přes tyto drobné nedostatky, jsou tu podmínky pro lyžování velmi dobré. Ideální polohu Žabljaku využijí rovněž běžkaři a milovníci turistiky, kteří se vydají na zasněžené trasy Jezerského pohoří.

Mimo zimní sezónu může Žabljak nabídnout jiné aktivity pro návštěvníky. V národním parku Durmitor jsou nádherné horské stezky, kde si můžete užívat přírodu a výhledy. Jezerské jezero je další atraktivní místo, které je dostupné jak v zimě, tak v létě. V létě můžete užívat koupání, vodní sporty, rybaření a další outdoorové aktivity.

Co se týká ubytování a stravování, nabídka je srovnatelná s ostatními turistickými místy v Černé Hoře. Najdete zde hotely a apartmány ve všech možných cenových kategoriích, a také restaurace s tradiční místní kuchyní.

Celkově lze říci, že Žabljak je krásné horské město, které je vhodné pro nejrůznější aktivní dovolenou. Pokud hledáte lyžování v Černé Hoře, je Žabljak ideálním místem pro vás. A pokud hledáte turistickou destinaci, kde se můžete projít po nádherných horách, Žabljak bude pro vás rovněž skvělou volbou. Navštivte Žabljak a užijte si přírodu, odpočinek a kondiční sporty v této krásné části Černé Hory.


Letenka Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora, známá svou překrásnou přírodou a malebnými horami, láká návštěvníky z celého světa. Mezi mnoha turistickými atrakcemi této země se nachází také malebné město Žabljak. Pokud se chystáte tamější krajinu objevit a užít si dovolenou plnou dobrodružství, letenka Čierna Hora – Žabljak je tím pravým způsobem, jak začít vaši cestu.

Žabljak, ležící v severní části Černé Hory, je nejvýše položeným městem na Balkáně, což z něj dělá významnou destinaci pro příznivce turistiky a horolezců. Jeho poloha v Národním parku Durmitor nabízí jedinečné příležitosti pro pěší turistiku, horskou cyklistiku, lyžování a další outdoorové aktivity.

Díky letence Čierna Hora – Žabljak si můžete užít malebné scenérie již od příletu na letiště v Podgorici, které je nejbližším mezinárodním letištěm. Způsob dopravy do Žabljaku je poté na vás. Můžete si pronajmout auto, využít autobusovou dopravu nebo si zajistit soukromý přepravní servis.

Při návštěvě Žabljaku neopomeňte navštívit přehradu v Pivském jezeře. Tento přírodní skvost, který je největším jezerem v Černé Hoře, nabízí impozantní vyhlídky a je ideálním místem pro piknik či poznávání místní flóry a fauny. Dalšími nádhernými přírodními lokalitami v okolí jsou Sušické jezero a Modré oči, které vás zaujmou svou neuvěřitelnou azurovou vodou.

Milovníci lyžování si také přijdou na své. Žabljak disponuje jedním z nejlepších lyžařských středisek v regionu, které nabízí perfektní sjezdovky a to jak pro začínající, tak i pro pokročilé lyžaře. Toto středisko je také známé tím, že zde můžete lyžovat až do konce dubna.

Pro ty, kteří hledají adrenalinová dobrodružství, je tu možnost výstupu na horské vrcholy, jako je Bobotov Kuk, který je nejvyšším vrcholem národního parku. Kromě toho si můžete vyzkoušet také horolezectví, paragliding nebo rafting na divokých řekách, které procházejí tímto regionem.

Po náročném dni plném aktivit můžete relaxovat a ochutnat místní speciality v jedné z mnoha tradičních horských chat a restaurací, které se nachází v samém srdci Žabljaku. Zde se můžete těšit na chutnou a autentickou černohorskou kuchyni, jako je čušpajz – tradiční pokrm s masem a zeleninou, nebo kajmak – místní sýr. Tyto speciality doprovodíte tradičním ovčím jogurtem nebo skleničkou domácí slivovice vína.

Letenka Čierna Hora – Žabljak je začátkem vaší cesty objevování této malebné oblasti a nabízí nezapomenutelné zážitky a dobrodružství. Přírodní krásy a různorodé aktivity, které zde naleznete, vás zaručeně okouzlí a přesvědčí vás o tom, proč je Žabljak jedním z nejlepších cílů pro milovníky přírody a outdoorových aktivit.


Počasí Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je malebná země ležící na Balkáně a je známá svou krásnou přírodou a úchvatnými výhledy. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Černé Hoře je město Žabljak, které leží v nadmořské výšce 1456 metrů. Toto místo je obklopeno pohanskou horou Durmitor a národním parkem Durmitor, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud se zajímáte o počasí v Žabljaku, je důležité si uvědomit, že klima v této oblasti je horské. To znamená, že může být velmi proměnlivé a nepředvídatelné. Nejlepší období k návštěvě Žabljaku je od května do září, kdy se teploty pohybují od 10 do 25 stupňů Celsia.

V letních měsících je v Žabljaku poměrně příjemné a slunečné počasí. Teploty stoupají, ale stále jsou poměrně mírné díky výšce nad mořem. Denní teploty se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia, což je ideální počasí pro pěší turistiku, horské túry a outdoorové aktivity. V noci se teploty obvykle snižují na 10-15 stupňů Celsia, takže je nutné mít s sebou teplejší oblečení.

Kvůli výšce a horskému umístění se však počasí může velmi rychle změnit. Může přijít déšť a občas i bouřky. Při plánování výletu do Žabljaku je proto vhodné sledovat předpověď počasí a vzít si s sebou vhodný oblek v případě, že se počasí rychle změní. Také je důležité mít na paměti, že národní park Durmitor má své vlastní mikroklima, které může mít vliv na počasí v okolí Žabljaku.

Začátek podzimu a konec jara v Žabljaku bývají chladnější a deštivější. Teploty klesají na 5-10 stupňů Celsia během dne a na nulu nebo pod nulu během noci. V těchto obdobích mohou na horách dokonce napadat první sněhové vločky.

Během zimy je Žabljak pokrytý sněhem a teploty se pohybují pod bodem mrazu. Toto místo je oblíbeným střediskem pro lyžování a snowboarding. Průměrné denní teploty klesají na -4 až -7 stupňů Celsia, zatímco v noci mohou klesnout na -10 až -15 stupňů Celsia. Sníh zůstává v Žabljaku až do dubna.

Celkově lze říci, že počasí v Žabljaku je typické pro horské oblasti. Je proměnlivé a závisí na ročním období. Nejlepší čas k návštěvě je v letních měsících, kdy je příjemné počasí a krásná příroda láká k prozkoumání. Ale bez ohledu na roční období, Žabljak nabízí jedinečný zážitek a nádherné scenérie, které stojí za to objevit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Žabljak


1. Jak se dostanu do Žabljaku v Černé Hoře?
Odpověď: Žabljak je přístupný autobusem z mnoha měst v Černé Hoře, jako jsou Podgorica nebo Kotor. Pokud přijíždíte vlastním automobilem, Žabljak je snadno dostupný silnicí z hlavního města Podgorica.

2. Jaká je doprava v Žabljaku?
Odpověď: V Žabljaku je mnoho míst, která se dají snadno projít pěšky. Pokud chcete cestovat dál, je k dispozici i autobusová doprava.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Žabljaku?
Odpověď: Ideální období pro návštěvu Žabljaku je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a možnosti turistiky jsou nejlepší.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Žabljaku?
Odpověď: V Žabljaku se dá podniknout několik outdoorových aktivit, jako jsou pěší túry, horská kola, lyžování, snowboarding nebo jízda na koni. Navštívit rozhlednu Durmitor nebo jezero Plav u Virpazaru jsou také oblíbenými aktivitami.

5. Co je možné navštívit v okolí Žabljaku?
Odpověď: V okolí Žabljaku můžete navštívit národní park Durmitor, ledovcová jezera jako je Modré jezero a Škrčka jezero, a také přehradu Pivská prehrada.


Ubytování Čierna Hora Žabljak


Žabljak je malebné horské městečko v Černé Hoře, které se nachází na úpatí pohoří Durmitor. Je to oblíbená turistická destinace pro milovníky přírody a outdoorových aktivit, a proto je důležité mít kvalitní ubytování, které vám poskytne potřebný odpočinek a komfort po celodenním objevování okolních krás.

Během letních měsíců je Žabljak rájem pro turisty, kteří se chtějí vydat na pěší túru po přírodních stezkách Durmitoru, nejvyššího horského masivu v Černé Hoře. Existuje několik příjemných hotelů, penzionů a horských chat, které nabízejí různé druhy ubytování. Můžete si vybrat luxusní resort s wellnessem a bazénem, moderní hotel s výhledem na hory nebo rustikální horský penzion, který vám poskytne autentický zážitek z pobytu v horách.

Pro milovníky přírody a kempování jsou k dispozici také kempy, ve kterých si můžete postavit vlastní stan nebo si pronajmout chatku. Kempování je oblíbenou možností pro ty, kteří preferují blízký kontakt s přírodou a chtějí si sami vařit. Žabljak je dobře vybaven vším, co potřebujete – místní obchody, restaurace a kavárny jsou snadno dostupné a nabízejí různé možnosti stravování.

Pokud plánujete návštěvu Žabljaku v zimě, město je také vyhledáváno mezi lyžaři. Sjezdovky jsou dobře udržované a nabízí zábavu pro začátečníky i profesionální lyžaře. Existuje také možnost pronájmu lyžařského vybavení přímo ve městě, což usnadňuje přípravu na lyžařskou dovolenou.

Čierná Hora je ještě relativně neobjevenou turistickou destinací, což znamená, že v rozmezí cen najdete ubytování pro každou kapsu. Pro levnější možnost si můžete vybrat z jednoduchých penzionů nebo hostitelů nabízejících pokoje v soukromí. Naopak, pokud preferujete luxusnější možnost, na Durmitoru najdete také několik stylových hotelů, které nabízejí komfortní pokoje s veškerými moderními vybaveními.

Nezáleží na tom, zda plánujete dovolenou plnou aktivit, nebo relaxační únik do přírody, Žabljak nabízí širokou škálu ubytování, které vyhovuje vašim potřebám. Překrásné horské prostředí, přátelští místní lidé a pohodlné ubytování vám poskytnou nezapomenutelný zážitek z Černé Hory.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky