Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Dominikánská republika Barahona

Počasí Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika se nachází v Karibiku a je známá svými krásnými plážemi, teplým oceánem a tropickým podnebím. Jedním z nejpopulárnějších turistických měst v této zemi je Barahona, které nabízí nejen nádherné přírodní scenérie, ale také jedinečné počasí.

Barahona leží na jihozápadním pobřeží Dominikánské republiky a je obklopena horami a mořem. Toto geografické umístění ovlivňuje místní podnebí a vytváří ideální podmínky pro odpočinek na pláži a slunění.

Celoročně je v Barahoně teplé počasí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 28 °C, přičemž nejnižší teploty se vyskytují v lednu a únoru a dosahují kolem 24 °C. Nejvyšší teploty se objevují v srpnu a září a mohou dosáhnout až 32 °C. Vzhledem k tomu, že se město nachází blízko moře, vlhkost vzduchu je poměrně vysoká, což může mít vliv na pocit teploty.

Co se týče srážek, Barahona zažívá dvě sezóny - suchou a deštivou. Suché období trvá od listopadu do března a je obvykle klidné a slunečné. Srážky jsou minimální a teploty jsou příjemné. Deštivé období přichází od května do října a je charakterizováno většími srážkami a občasnými bouřemi. I během této doby však stále převažuje slunečné počasí, přičemž deště obvykle přicházejí ve formě krátkodobých bouřek, které rychle zmizí.

Díky svému tropickému podnebí je Barahona atraktivním místem pro milovníky slunce, pláží a vodních sportů. Místní pláže jsou známé svým jemným pískem, teplým mořem a možností potápění se na korálovém útesu. Turisté zde také najdou velké množství tropických rostlin, jako jsou palmy a orchideje, které kvetou po celý rok.

Navštěva Barahony v Dominikánské republice je zárukou příjemného a slunečného počasí, ať už se rozhodnete navštívit toto místo v suchém nebo deštivém období. Teploty jsou příjemné, srážky jsou často krátkodobé a místní atmosféra je relaxační a exotická. Bez ohledu na to, jaké aktivity si vyberete, jako je opalování na pláži, potápění nebo procházky v tropických lesích, počasí v Barahoně vám určitě přinese spoustu radosti a památných zážitků.


Letenka Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je jednou z nejkrásnějších destinací v Karibiku a nabízí mnoho skvělých míst k prozkoumání. Jedním z těchto úžasných míst je Barahona, malebné město ležící na jihozápadě této země. Pokud plánujete cestu do Dominikánské republiky, nezapomeňte navštívit Barahonu a zažít její nádherné přírodní scenérie a kulturu.

Letenka do Dominikánské republiky je vstupenkou do ráje. Již při přistání na mezinárodním letišti v Santo Domingu se návštěvníci ocitají v tropickém ráji, kde je vždy teplo a palmové pláže jsou běžným výhledem z letadla. Zde začíná vaše dobrodružství v tomto karibském ráji a Barahona je jedním z míst, které za to stojí.

Barahona se nachází na jihozápadě Dominikánské republiky a je obklopená úchvatnou přírodou. Jeho poloha poblíž hory Bahoruco, jezera Enriquillo a podél pobřeží Karibského moře dělá z Barahony perfektní výchozí bod pro objevování přírodních krás Dominikánské republiky.

Jednou z největších přírodních atrakcí, kterou můžete ve městě navštívit, je Lago Enriquillo, což je největší slané jezero v Karibiku. To je domovem mnoha endemických druhů a příležitostí k pozorování vzácných živočichů, jako jsou krokodýli a želvy. Pro přírodovědce a milovníky divokého života je návštěva tohoto jezera skutečným zážitkem.

Další z nejzajímavějších míst v oblasti Barahona je přírodní rezervace Jaragua. Tato oblast je známá díky své bohaté flóře a fauně a nabízí příležitost k procházce jedinečným přírodním prostředím. Z pohledu rezervace můžete také obdivovat krásné Karibské moře a jeho tyrkysově modrou barvu.

Pokud jste dobrodružnějšího ducha, určitě byste neměli vynechat návštěvu Bahoruco, horského masivu nacházejícího se nedaleko Barahony. Toto území nabízí nádhernou horskou krajinu s vodopády, jezery a malebnými vesnicemi. Zde si můžete užít pěší turistiku, horské kolo nebo třeba jízdu na koni a prozkoumávat krásy této oblasti.

Samozřejmě, žádná cesta do Dominikánské republiky není kompletní bez návštěvy jejích slavných pláží. I když se Barahona nachází na jihozápadě země a není to nejpopulárnější turistická destinace, zdejší pláže jsou stejně nádherné jako ty na ostatních místech v Dominikánské republice. Pláže jako San Rafael, Los Patos a Bahía de las Águilas patří mezi nejkrásnější ve zemi a nabízejí výborné možnosti pro opalování, šnorchlování a potápění.

Ať už jste dobrodruh, milovník přírody nebo jen hledáte dokonalé místo pro relaxaci, Barahona má pro vás něco speciálního. Zdejší krásné přírodní scenérie a zářivé azurové moře vytváří dokonalé prostředí pro odpočinek a relaxaci.

Pokud plánujete cestu do Dominikánské republiky, nezapomeňte začlenit Barahonu do svého itineráře. Toto malebné město nabízí jedinečnou přírodní krásu a autentickou dominikánskou kulturu, kterou nezapomenete. Rozhodně si zaslouží místo na seznamu míst k navštívení! Nakupte si letenku a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v Dominikánské republice.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Barahona


Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Barahony v Dominikánské republice?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Barahony je od prosince do dubna, kdy je sucho a teploty jsou mírné.

Dotaz: Jak se tam dostanu z Punta Cana?
Odpověď: Nejsnadnější způsob, jak se z Punta Cana dostat do Barahony, je autem. Trasa trvá asi 4-5 hodin. Také lze využít autobusové nebo charterové lety.

Dotaz: Co mohu vidět a dělat v Barahoně?
Odpověď: V Barahoně můžete navštívit národní park Jaragua, bahenní lagunu Oviedo, pláže Playa de San Rafael a Playa Quemaito, vodopád el Limón a další atrakce.

Dotaz: Je v Barahoně bezpečno?
Odpověď: I když je obecně bezpečné cestovat do Barahony, je stále důležité být obezřetný a dodržovat obvyklá bezpečnostní opatření, jako je například neopouštět cennosti bez dohledu.

Dotaz: Mluví se tam anglicky?
Odpověď: Základní angličtina se v turistických oblastech často používá, ale obecně je španělština v Dominikánské republice hlavním jazykem. Doporučuje se naučit se základy španělštiny, aby byla komunikace s domorodci snadnější.


Dovolená Dominikánská republika Barahona


Dovolená v Dominikánské republice je sen mnoha turistů po celém světě a mnozí z nich se rozhodují navštívit Barahonu. Nachází se na jihozápadě země a na jedné straně je ohraničen mořem Karibiku a na druhé straně horským hřbetem Sierra de Bahoruco. Barahona je známá svými malebnými plážemi, krásnými zátokami, korálovými útesy a úchvatnými výhledy.

Pláže v Barahoně jsou plné bílého písku a teplého slunce. Ty nejoblíbenější jsou Playa San Rafael, Playa Quemaito a Playa Bahia de las Aguilas. Tyto pláže jsou skvělým místem pro opalování, plavání a potápění. Můžete si také pronajmout šnorchlovací vybavení a prozkoumat podvodní život na korálových útesech.

V Barahoně také najdete mnoho historických památek a přírodních atrakcí. Například Národní park Sierra de Bahoruco nabízí zájemcům možnost sledovat vzácná živočišná a rostlinná družstva. Kromě toho můžete navštívit Archeologické muzeum v Barahoně a mnoho kostelů, jako je například Katedrála svatého Toma.

Pokud hledáte nezapomenutelné zážitky, tak v Barahoně vám několik přijde na mysl. Například rafting na řece Río Baoruco, zážitek z hlubokomořského rybolovu, horské túry nebo pěší výlety do dechberoucího kraje.

A co se týče ubytování? V Barahoně najdete mnoho luxusních hotelů, jako je například Casa Bonita Tropical Lodge, který nabízí venkovské ubytování v krásné krajině. Další možností je Hotel Playazul, který nabízí atraktivní pokoje s výhledem na moře a bazén. Jiným výborným ubytováním je také Hotel Caribe, který se nachází jen pár kroků od pláže.

Kdy navštívit Barahonu? Nejlepší období na cestu do Dominikánské republiky a Barahony je od prosince do dubna, kdy jsou nejsušší a nejmírnější podmínky počasí. V létě zde může být velmi horko a vlhko, takže si dejte na pozor, abyste nestrávili svou dovolenou uvnitř.

Barahona je jedním z nejkrásnějších koutů Dominikánské republiky a určitě stojí za návštěvu. Pokud hledáte pravé slunce, písek a moře, ale také nádhernou historii, kulturu a přírodní krásy - zvolte Barahonu jako svůj příští cíl.


Ubytování Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je neuvěřitelně krásná země s mnoha skvělými možnostmi ubytování. Pokud hledáte místo plné krásné přírody, úžasných pláží a skvělého jídla, potom se může Barahona stát vaším oblíbeným místem. Zde se nachází mnoho skvělých hotelů a apartmánů, takže si určitě vyberete to pravé ubytování pro svůj pobyt.

Mezi nejoblíbenější all inclusive hotely v Barahoně patří například Casa Bonita Tropical Lodge, Hotel Playazul a Casa del Mar Lodge. Ty jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit svůj pobyt v luxusním prostředí. Tyto hotely mají vynikající restaurace, bazény a další vybavení pro skvělé pobytové zážitky.

Pokud hledáte ubytování, které je cenově dostupné, ale stále nabízí luxusní zážitky, potom vám určitě doporučujeme Blue Bay Otel. Tento hotel nabízí soukromé pláže, bazény a prostorné pokoje s krásným výhledem na moře.

Pro rodiny s dětmi jsou skvělé nabídky ubytování v Pension Juana, Apartamentos Doña Chava a Hotel Loro Tuerto. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít svůj pobyt s rodinou a zároveň chtějí mít možnost vychutnat si všechny atrakce a zajímavosti v okolí.

Pokud vám záleží především na individuálním přístupu a pohodlí, potom vám doporučujeme místní apartmány a ubytování v soukromí. Můžete si například pronajmout krásný apartmán u pláže, kde si můžete užít soukromí a klid. Tyto apartmány vám umožní relaxaci a uniknout od shonu velkých hotelů.

Celkově je Dominikánská republika skutečně úžasným místem pro dovolenou, a ještě skvělejším, když si najdete ideální ubytování, které splní vaše očekávání. Barahona je skvělým místem pro dovolenou a nabízí mnoho možností pro ubytování podle vašich požadavků. Pokud tedy plánujete cestu do Dominikánské republiky, Barahona je místo, které byste opravdu neměli vynechat.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky