Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Dominikánská republika Higuey

Letenka Dominikánská republika Higuey


Dominikánská republika je nádherný karibský ostrovní ráj, který láká nesčetné množství turistů z celého světa. Jedno z nejžádanějších míst v této zemi je Higuey, které se nachází na východě ostrova.

Higuey leží v regionu La Altagracia a je známé pro svou bohatou historii a kulturní dědictví. Jeho nejvýznamnější památkou je Bazilika Nejsvětějšího srdce Páně, která je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Karibiku. Tato bazilika je považována za zázrak a její návštěvu nedoporučuje pouze věřícím, ale i těm, kteří se zajímají o historii a architekturu.

Higuey je také ideálním výchozím bodem pro objevování nádherných pláží a přírodních krás Dominikánské republiky. Především pláž Punta Cana je často označována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Bílý písek, tyrkysově modré moře a kokosové palmy tvoří malebnou kulisu, která láká k relaxaci a odpočinku.

Turisté mohou také navštívit přírodní park Ojos Indígenas, který se nachází v blízkosti Higuey. Tento zachovalý kus tropického pralesa nabízí unikátní možnosti pro pozorování místní flóry a fauny. V parku můžete najít neuvěřitelně krásné laguny, které vás zcela okouzlí.

Higuey je také místem, kde se nachází některé z nejlepších golfových hřišť v Karibiku. Pokud máte rádi tento sport, můžete si zahrát na hřišti La Cana Golf Club nebo Punta Espada Golf Club, které jsou světově uznávané pro svou kvalitu.

Pokud se rozhodnete navštívit Higuey, nezapomeňte ochutnat také místní speciality. Dominikánská kuchyně je plná exotických chutí a vůní. Nejpopulárnějšími jídly jsou plátány fried s cibulkou a masem, acon cornes, mangový sen a mnoho dalších.

Pro cestovatele z Evropy je nejlepší způsob, jak se dostat do Higuey, letecky. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Dominikánské republiky. Nejlepší možností je nalézt letenky do letiště v Punta Cana, které se nachází blízko Higuey. Odtud můžete využít transfer nebo taxík, který vás dopraví do vašeho ubytování.

Dominikánská republika Higuey je opravdu jedinečné místo, které nabízí nádherné pláže, kulturní zážitky a bohatou historii. Je to ideální cíl pro ty, kteří hledají kombinaci odpočinku, dobrodružství a poznání. Takže pokud plánujete dovolenou v Karibiku, nezapomeňte zahrnout Higuey na seznam míst, které chcete navštívit. Určitě to bude nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Dominikánská republika Higuey


Dominikánská republika je známá jako exotická a svůdná destinace pro dovolenou. Jedním z hlavních míst, které si turisté z celého světa rádi prohlédnou, je město Higüey. Ležící na východním pobřeží Dominikánské republiky, Higüey nabízí návštěvníkům bohatou historickou a kulturní atmosféru.

Higüey je největším městem v provincii La Altagracia a leží asi 140 kilometrů od hlavního města Santo Domingo. Je známé jako centrum náboženského cestovního ruchu díky bazilice svaté Alžběty, která je jednou z nejvýznamnějších katolických poutních míst v Dominikánské republice.

Bazilika svaté Alžběty je velkolepá stavba s bílou fasádou a zlatými kupolemi, která přitahuje nespočet poutníků každý rok. Místo je oblíbené pro svatby, oslavy a jakoukoli jinou náboženskou činnost. Návštěvníci mohou prozkoumat vnější i vnitřní architekturu baziliky a obdivovat umělecká díla, sochy a vitráže.

Okolí Higüey nabízí také několik dalších zajímavých míst k návštěvě. V blízkosti se nachází národní park del Este, chráněné území s nádhernými plážemi, lagunami a koralovými útesy. Návštěvníci si zde mohou vychutnat krásnou přírodu, šnorchlování, potápění nebo jízdu na kajaku.

Dalším zajímavým místem v okolí Higüey je přírodní rezervace Los Haitises, která zahrnuje porosty mangrovů, jeskyně a vysoce erodované útesy. Turisté si zde mohou půjčit loď a projet se po řece, abychom se mohli pokochat úchvatnou scenérií a zvířecím životem.

Pro ty, kdo milují golfování, je v okolí Higüey několik golfových hřišť. Některé z nich jsou navrženy špičkovými architekty a nabízejí nádherný výhled na oceán. Tato hřiště jsou oblíbeným místem pro golfisty z celého světa.

Pokud máte chuť na večerní zábavu, město Higüey nabízí také mnoho restaurací, barů a nočních klubů. Můžete si vychutnat místní speciality, jako je přírodní kokosová voda nebo čerstvé mořské plody, a nechat se unést tradičním dominikánským tancem merengue.

Zkrátka, Higüey je dokonalým místem pro dovolenou pro ty, kteří chtějí objevovat krásy Dominikánské republiky. Bazilika svaté Alžběty, národní park del Este, přírodní rezervace Los Haitises a golfové hřiště jsou jen některé z mnoha atrakcí, které toto místo nabízí. S jeho bohatou historií, překrásnou přírodou a zábavou je Higüey ideálním místem pro dokonalou dovolenou.


Počasí Dominikánská republika Higuey


Dominikánská republika je na Karibském moři a počasí zde je obvykle tropické a vlhké s vysokou teplotou a slunečním svitem. Avšak, jak se můžete dostat dál do vnitrozemí, můžete pocítit mírný pokles teploty a snížení vlhkosti, což není příliš časté v Karibiku.

Higuey je město, které se nachází na východním konci Dominikánské republiky a je součástí provincie La Altagracia. Je velmi oblíbené a navštěvované mnoha turisty, kteří hledají dovolenou plnou slunce, moře a krásné přírody. Město je obklopeno rozsáhlými palem a bujnou vegetací, takže pokud se tady vypravíte, můžete si užít úžasnou přírodu, kterou zdejší klima poskytuje.

Počasí v Higuey závisí na ročním období a výšce nadmořské výšky. Nejvyšší teploty jsou obvykle v létě, kdy se často teploty dosahují kolem 30 stupňů Celsia, zatímco v zimě jsou teploty obecně mírnější a průměrně kolem 25 stupňů Celsia ve dne a 18 stupňů Celsia v noci. Jedná se o skvělé počasí pro cestování, ale je třeba se připravit na vysokou vlhkost, která se vyskytuje po celý rok.

V Higuey se také vyskytuje období období deště, kdy jsou srážky obvykle vyšší než v jiných ročních obdobích. Tyto období jsou obvykle v dubnu, květnu, říjnu a listopadu, ale i během těchto měsíců se můžete těšit na slunečné dny a nádherné výhledy na pláže a krajinu.

Když tedy plánujete cestu do Higuey, mějte na paměti, že počasí je obvykle horké a vlhké s vysokou slunečním svitem a množstvím palmových listů, ale počítat musíte i s občasnými dešťovými kapkami. Proto si užijte Dominikánskou republiku s tímto počasím na paměti a nezapomeňte si vzít opalovací krém a oblečení vhodné do tropů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Higuey


1. Jak se dostat z letiště v Punta Cana do Higuey?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z letiště v Punta Cana do Higuey, je najmout si taxi nebo si objednat soukromou přepravu. Existují také různé autobusy a minivany provozované místními dopravci.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Higuey?
Odpověď: Higuey není přímo na pobřeží, ale v blízkosti jsou nádherné pláže, jako jsou Bavaro Beach, Macao Beach nebo Uvero Alto Beach.

3. Co vidět v Higuey okolí?
Odpověď: V okolí Higuey je mnoho zajímavých míst, jako je bazilika Nuestra Señora de la Altagracia, národní park Del Este, nebo město Bayahibe.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Higuey?
Odpověď: Higuey má mnoho dobrých restaurací, jako je El Sabor de la Tía, Osteria Toscana, nebo Don Pio Steakhouse.

5. Kolik stojí taxi z Higuey do Punta Cany?
Odpověď: Cena za taxi z Higuey do Punta Cany závisí na vzdálenosti a typu taxi. Obecně se cena pohybuje kolem 50-70 USD, ale musíte to ověřit předem s řidičem.


Ubytování Dominikánská republika Higuey


Dominikánská republika je známá svými nádhernými plážemi a příjemným tropickým podnebím. Jedním z nejpopulárnějších míst k návštěvě v této zemi je město Higuey, které slouží jako brána do některých z nejkrásnějších letovisek na ostrově Hispaniola. Ať už se jedná o krásu přírody, kultury nebo historie, Higuey nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých zážitků. Když jde o ubytování, zde je několik možností, které vám umožní zažít to nejlepší z Dominikánské republiky.

Pro ty, kteří hledají luxusní a pohodlné ubytování, existuje mnoho luxusních rizortů a hotelů v Higuey a jeho blízkém okolí. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby a vybavení, jako jsou lázně, bazény, tenisové kurty, golfová hřiště a další. Pokud hledáte relaxaci a komfort, luxusní hotely jsou skvělou volbou.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější ubytování, existuje v Higuey i možnost pronájmu vil a apartmánů. Tyto ubytování poskytují větší soukromí a nezávislost, a přesto vám umožní vychutnat si všechny výhody této krásné destinace. Mnoho vil a apartmánů se nachází v blízkosti pláží a turistických atrakcí, takže si můžete snadno užívat všechno, co Higuey nabízí.

Další možností je ubytování v menších rodinných penzionech nebo hospůdkách, které nabízejí cenově dostupné varianty pro ty, kteří hledají levnější možnosti. Tyto ubytování obvykle nabízejí základní vybavení, jako jsou pokoje se soukromou koupelnou a bezplatným Wi-Fi připojením. I když nemají tolik luxusu jako velké hotely, umožňují vám zažít autentickou dominikánskou kulturu a pohostinnost.

Kromě těchto tradičních možností mohou cestovatelé také zvážit ekoresorty a ekofarmy v Higuey. Tyto místa se zaměřují na udržitelnost a zachování přírody. Kromě toho nabízejí relaxační atmosféru a jedinečné zážitky, jako je rekreační rybaření, horské túry nebo navštěvování organických farem. Pokud máte rádi přírodu a chcete podporovat environmentálně přátelská ubytování, ekoresorty a ekofarmy jsou skvělou volbou.

Jakákoli možnost ubytování v Higuey vám umožní vychutnat si všechny krásy Dominikánské republiky. Město je výchozím bodem pro objevování památek, jako je bazilika Nuestra Señora de la Altagracia nebo národní park del Este, a můžete také snadno přistupovat k některým z nejkrásnějších pláží na světě, včetně pláže Punta Cana a pláže Bavaro.

Ať už preferujete luxusní hotely, rodinné penziony, ekoresorty nebo pronájem vil, určitě najdete ubytování podle svých potřeb a preferencí v Higuey. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, jste si jisti, že vaše návštěva Dominikánské republiky bude nezapomenutelnou a příjemnou zkušeností.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky