Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)

Počasí Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je zemí, která se pyšní teplým a slunečným počasím po většinu roku. A jedno z míst, kde můžete zažít toto nádherné počasí, je Edfu. Edfu je malé město v jihovýchodním Egyptě, které se nachází na břehu řeky Nil. Je známé svými úchvatnými památkami, především chrámem Horuse.

Edfu leží v provincii Asuán, která je jednou z nejsušších oblastí v Egyptě. Díky tomu je město ovlivněno velmi suchým a horkým klimatem. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C a během letních měsíců může dokonce přesáhnout 40 °C. Proto je důležité, abyste se oblekli v lehkých a volných šatech a měli s sebou dostatečné množství vody, abyste se před horkem ochránili.

Podobně jako většina oblastí v Egyptě, Edfu má také charakteristické období sucha a období dešťů. Období sucha trvá přibližně od září do května, kdy je počasí velmi suché a srážek je minimálně. V období dešťů, které trvá od června do srpna, můžete očekávat vyšší teploty a občasné přívalové deště. Srážky v této oblasti však zůstávají relativně nízké.

Navzdory horkému počasí a minimálním srážkám je Edfu vynikajícím místem k návštěvě, protože zde můžete prozkoumat ohromující chrám Horuse. Chrám je jedním z nejzachovalejších chrámů ve starověkém Egyptě a je zasvěcen bohu Horusovi, synovi Ísida a Ozirise. Když procházíte chrámem, můžete obdivovat nádhernou architekturu, se kterou byl postaven a detailní sochy a reliéfy na jeho stěnách.

Vzhledem k extrémnímu horkému počasí je nejlepší navštívit chrám Horuse brzy ráno nebo pozdě odpoledne, aby se vyhnul největším teplotám. Ráno je také ideální čas pro fotografování, protože ranní světlo vytváří krásné odlesky na kamenných zdech chrámu.

Edfu je ideálním místem pro ty, kteří se zajímají o starověkou egyptskou historii a architekturu. Kromě chrámu Horuse si můžete také prohlédnout další památky, jako je chrám Sobek a Hathor v městě Kom Ombo, který se nachází nedaleko Edfu.

Ať už se rozhodnete navštívit Edfu kvůli jeho slunečnému počasí nebo úchvatnému chrámu, určitě zažijete nezapomenutelné dobrodružství. Nezapomeňte si však vzít s sebou dostatek ochrany proti slunci a vody, abyste se uchránili před vysokými teplotami.


Letenka Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Edfu je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť ve středním Egyptě. Je známý zejména díky svému chrámu Horuse, který patří k nejzachovalejším starověkým chrámům celé země. Letenka do Edfu je proto nejen ideálním způsobem, jak se dostat na toto místo, ale také příležitostí prozkoumat bohatou egyptskou historii.

Chrámový komplex v Edfu je dedikován egyptskému bohu Horusovi, který byl považován za ochránce faraónů a měl zemi chránit před zlem. Chrám byl postaven v době helénismu, mezi lety 237 až 57 př. n. l., a je největším chrámem postaveným uctíváním Horuse.

Samotný chrámový komplex je velmi dobře zachovalý a jeho stavba je založena na starověkém egyptském architektonickém stylu. Hlavní vstup do chrámu je přes nádvoří s hypostylovým síní, která je zdobená sloupy a reliéfy. Na stěnách síně jsou vyobrazeny výjevy ze starověké egyptské mytologie a historie.

Jednou z nejvýznamnějších částí chrámu je svatyně, kde byla uctívána socha boha Horuse. Tato socha byla dokonce přenesena do chrámu během velkého slavnostního průvodu a zde byla sloužena a uctívána. Kromě svatyně také můžete vidět kapli zasvěcenou Hathor a hrobku faraóna Ptolemaiose VIII. Zde si můžete prohlédnout i další unikátní památky starověkého Egypta.

Pro milovníky archeologie a historie je letenka do Edfu neuvěřitelnou příležitostí k poznávání egyptských dějin. Po prozkoumání chrámového komplexu můžete také navštívit místní muzeum, kde jsou vystaveny artefakty nalezené v okolí Edfu.

Další atrakcí v okolí Edfu je blízká vesnice Naga el-Goneima, kde se nachází pyramidy z 13. dynastie. Tyto pyramidy jsou obklopeny písečnými dunami a poskytují malebný a tajemný pohled na minulost.

Letenka do Edfu tedy nabízí nejen možnost navštívit jeden z nejvýznamnějších chrámů v Egyptě, ale také prozkoumat bohaté kulturní dědictví této oblasti. Je to skvělý způsob, jak se ponořit do historie Egypta a zažít jedinečnou atmosféru starověkého světa.


Ubytování Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je země, která skrývá mnoho historických a kulturních pokladů. Jedním z nejzajímavějších míst, které můžete navštívit, je město Edfu, které se nachází ve středním Egyptě. Edfu je známé především díky svému chrámu, který je jedním z nejlépe dochovaných chrámů v celém Egyptě.

Edfu je malé město ležící na západním břehu řeky Nil. Je to ideální destinace pro všechny, kteří se zajímají o egyptskou historii a kulturu. Hlavní atrakcí města je chrám Horuse, který je věnován egyptskému bohu Hora. Tento chrám je jedním z nejimpresivnějších chrámů starověkého Egypta a jeho stavba trvala přibližně 180 let. Dokončen byl kolem roku 142 př. n. l. Chrám je vynikajícím ukázkou egyptské architektury a zároveň poskytuje jedinečný náhled do minulosti.

Když přijdete ke chrámu Horuse, okamžitě vás ohromí jeho velikost a detaily. První částí chrámu je Velká brána, která vás zavede do druhého dvora. Zde se nachází slavný sloup s plemenem, který představuje symbolickou scénu boje mezi dobrem a zlem. Další významnou částí chrámu je Sancta Sanctorum, kde stojí sochy bohů Horuse a Hathor, ochránce boha. Je zde také velké množství hieroglyfů, které vyprávějí příběhy z egyptské mytologie.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do atmosféry starověkého Egypta, je zde možnost ubytovat se v blízkosti chrámu. V Edfu jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně luxusních hotelů a menších penzionů. Díky své blízkosti ke chrámu můžete snadno prozkoumat jeho okolí a prohlédnout si ho i ve východořímském období, kdy byl částečně zaplaven pískem.

Během svého pobytu v Edfu si také můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni. Nezapomeňte ochutnat některé z místních specialit, jako je kushari (směs různých druhů těstovin s rajčatovou omáčkou a cizrny) nebo ful medames (vařená vařená fazole s kořením a olivovým olejem). V blízkosti chrámu se také nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a vychutnat si tradiční egyptské jídlo.

Edfu je také ideálním výchozím bodem pro další objevování egyptských památek. V blízkosti se nachází města Luxor a Asuán, která jsou plná dalších starověkých chrámů a památek. Můžete se také projet na feluce po Nilu a prozkoumat krásnou egyptskou krajinu.

Navštěva Edfu je jedinečnou příležitostí zažít skvělé spojení egyptské historie, kultury a pohostinnosti. Ubytování blízko chrámu Horuse vám umožní prozkoumat tento úžasný chrám a zároveň si užít klidný a relaxační pobyt v této části Egypta. Pokud se zajímáte o egyptskou historii, neměli byste si tento klenot mezi egyptskými památkami nechat ujít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Jaký je vstup do chrámu Horuse v Edfu?

Vstup do chrámu Horuse v Edfu je možný pouze přes hlavní bránu, která se nachází na západní straně chrámu. Vstupné do chrámu se platí a je v ceně zahrnut průvodce, který vám poskytne informace o historii a architektuře chrámu.

Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Horuse v Edfu?

Chrám Horuse v Edfu je otevřen v průběhu celého roku. Otevírací doba se může lišit v závislosti na ročním období a svátcích. Obvykle je otevřen od 9:00 do 17:00 hodin.

Jaké jsou hlavní atrakce v chrámu Horuse v Edfu?

Hlavní atrakce v chrámu Horuse v Edfu jsou obrovská socha Horuse, sály s bohatým uměleckým vybavením a scénami z egyptské mytologie. Kromě toho je zde i nádvoří, které je obklopeno sloupy a zdobeno freskami.

Jak se dostanu do chrámu Horuse v Edfu?

Chrám Horuse v Edfu se nachází v horním Egyptě, asi 110 kilometrů jižně od Luxoru. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je taxi. Pokud cestujete z Luxoru, můžete se rovněž dostat do Edfu autobusem.

Můžu fotit uvnitř chrámu Horuse v Edfu?

Fotografování uvnitř chrámu Horuse v Edfu není povoleno. Pouze na některých místech, jako jsou nádvoří a oblast na začátku chrámu, jsou povoleny fotografie.

Je nutné respektovat nějaká pravidla při návštěvě chrámu Horuse v Edfu?

Při návštěvě chrámu Horuse v Edfu je důležité respektovat kulturu a zvyky země. Je třeba nosit slušné oblečení a také se nevyskytovat v chrámu nahý nebo v plavkách. Kromě toho je vhodné respektovat mír a ticho uvnitř chrámu.


Dovolená Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je zemí s bohatou historií a kulturou, která láká turisty z celého světa. Mezi nejoblíbenější turistické cíle patří i město Edfu, které se nachází na břehu Nilu. Jedním z nejvýznamnějších historických památek ve městě je chrám boha Horuse.

Dovolená v Edfu může být fascinující zážitek pro turisty, kteří se zajímají o egyptskou historii a starověkou architekturu. Chrám Horuse, který je zasvěcen egyptskému bohu Horusovi, je jedním z nejlépe zachovalých chrámů v Egyptě. Jeho stavba započala v roce 237 př. n. l. za vlády Ptolemaiovců a trvala přes 180 let.

Když se turisté přiblíží ke chrámu, okouzlí je jeho monumentální vstupní brána, která je vyřezávána do žulových bloků. Návštěvníci se ocitnou v jiném světě, zasazeném do období starověkého Egypta. Interiér chrámu je zdoben výjevy z bohaté mytologie, které zachycují příběhy boha Hora. Návštěvníci mohou obdivovat detailní vyřezávané reliéfy a texty hieroglyfů, které vyprávějí příběhy z egyptské mytologie.

Kromě fascinující architektury a umění mohou turisté také obdivovat pohled na město Edfu z vrcholu chrámu. Panoramatický výhled poskytuje nádherný výhled na Nil a okolní oblasti. V blízkosti chrámu se také nachází tradiční egyptský trh, kde si turisté mohou zakoupit suvenýry, tradiční egyptské řemesla a další.

Je důležité si uvědomit, že během návštěvy chrámu musí návštěvníci dodržovat místní zvyky a respektovat svatost místa. Je vhodné nosit oblečení, které zakrývají ramena a kolena. Zároveň je vhodné mít na paměti, že chrám Horuse je stále aktivním náboženským místem, kde se konají různé rituály a obřady.

Edfu je rovněž výchozím bodem pro další zajímavé aktivity a výlety v okolí. Turisté si mohou pronajmout loď a vydat se na plavbu po Nilu, která jim umožní objevovat další historické památky a přírodní krásy Egypta.

Celkově lze říci, že dovolená v Edfu je jedinečným zážitkem pro všechny, kteří mají zájem o egyptskou historii a kulturu. Chrám Horuse nabízí fascinující pohled do starověku a jeho navštívení bude určitě nezapomenutelným zážitkem. Nejen, že návštěvníci budou fascinováni okolními památkami a přírodními krásami, ale také budou mít možnost prozkoumat místní kulturu a tradice. Dovolená v Edfu nabízí výjimečný mix historie, krásy a relaxace na břehu jednoho z nejvýznamnějších řek na světě - Nilu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky