Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Giftun Islands

Počasí Egypt Giftun Islands


Egyptské Giftunovy ostrovy jsou nádherným místem pro turisty, kteří hledají slunečné a teplé počasí. Giftunovy ostrovy jsou šesti malými ostrovy, které se nacházejí v Rudém moři nedaleko od pobřeží Hurghady. Tyto ostrovy jsou obrovskou turistickou atrakcí a během celého roku navštěvuje mnoho turistů.

Počasí na Giftunových ostrovech je velmi příjemné a konstantní během celého roku. Díky své poloze jsou tyto ostrovy pod vlivem subtropického podnebí, které zajišťuje horká a suchá léta a mírné zimy.

Léto na Giftunových ostrovech začíná v květnu a trvá až do září. Během těchto měsíců je průměrná teplota vzduchu mezi 30 a 35 stupni Celsia. Mořská voda má teplotu kolem 25 až 29 stupňů Celsia, což je ideální teplota pro koupání a potápění. Během letních měsíců je na Giftunových ostrovech velmi málo srážek.

Zima na Giftunových ostrovech začíná od listopadu do března. Teplota vzduchu během těchto měsíců klesá a průměrná teplota se pohybuje mezi 20 až 25 stupni Celsia. Teplota mořské vody klesne na průměrných 22 až 24 stupňů Celsia. I v zimě je na Giftunových ostrovech poměrně málo srážek.

Během obou sezón se turisté mohou těšit na mnoho slunečných dní. Průměrný počet slunečných dní během roku na Giftunových ostrovech je asi 365. Během teplých měsíců se slunce zvedá okolo 5:00 hodin ráno a zapadá okolo 18:00 hodin večer. V zimě se slunce zvedá později a zapadá dříve.

Kromě teplého a slunečného počasí si návštěvníci mohou také vychutnat čisté a průzračné moře s bohatým podmořským světem. Oblasti kolem Giftunových ostrovů jsou známé pro své úžasné potápěčské a šnorchlovací lokality, kde si můžete prohlédnout korálové útesy a mnoho druhů ryb a dalších mořských živočichů.

Vláda Egypta si uvědomuje, jak důležité jsou Giftunovy ostrovy pro ekonomiku Egypta a proto se snaží pečovat o tyto ostrovy a přilákat více turistů. Giftunovy ostrovy jsou proto dobře udržovány a řízeny. Návštěvníci Giftunových ostrovů si mohou být jisti, že zde najdou dokonalý zážitek a překrásné počasí během celého roka.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giftun Islands


1. Kde se nacházejí Egypt Giftun Islands?
Egypt Giftun Islands jsou souostrovím nacházejícím se v Rudém moři před pobřežím Egypta.

2. Jak se dostanu na Egypt Giftun Islands?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Egypt Giftun Islands, je lodí z některého z přístavů ve městech jako Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Existují také organizované výlety lodí, které nabízejí možnost navštívit souostroví.

3. Co mohu na Egypt Giftun Islands vidět a zažít?
Na Egypt Giftun Islands se můžete těšit na krásné pláže s jasným mořem, bohatým korálovým útesem a pestrou podmořskou faunou a flórou. Můžete si užít šnorchlování, potápění nebo jen relaxovat na pláži.

4. Jakou dobu roku je nejvhodnější navštívit Egypt Giftun Islands?
Nejlepší doba k návštěvě Egypt Giftun Islands je od října do května, kdy je počasí příjemné a teplota moře je dostatečně hřejivá.

5. Potřebuji povolení k návštěvě Egypt Giftun Islands?
Obvykle není žádné speciální povolení nutné, aby se člověk mohl dostat na Egypt Giftun Islands. Může se však vyžadovat vstupní poplatek nebo povolení, které lze získat při rezervaci organizovaných výletů.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat Egypt Giftun Islands?
Nejlepší způsob, jak prozkoumat Egypt Giftun Islands, je organizovat si výlet lodí s průvodcem. Na výletě budete mít příležitost prozkoumat několik různých ostrovů a vychutnat si šnorchlování nebo potápění.

7. Existují na Egypt Giftun Islands ubytovací možnosti?
Na Egypt Giftun Islands nejsou v současné době žádné ubytovací zařízení. Většina návštěvníků navštěvuje souostroví jako výlet z pobřežních měst, jako je Hurghada nebo Sharm El Sheikh.

8. Jak dlouho trvá výlet na Egypt Giftun Islands?
Doba trvání výletu na Egypt Giftun Islands se může lišit v závislosti na typu výletu a vzdálenosti od východního pobřeží Egypta. Obvykle však výlet trvá několik hodin.

9. Je na Egypt Giftun Islands bezpečno šnorchlovat a potápět se?
Šnorchlování a potápění jsou oblíbené aktivity na Egypt Giftun Islands. Je důležité dodržovat příslušná bezpečnostní pravidla a mít základní znalosti o šnorchlování nebo potápění, aby se minimalizovaly rizika a zachovala bezpečnost.

10. Pokud neumím plavat, mohu stále navštívit Egypt Giftun Islands?
Ano, stále můžete navštívit Egypt Giftun Islands, i když neumíte plavat. Bude však lepší, abyste se ujistili, že budete mít společníka nebo instruktora, který vám pomůže a může se postarat o vaši bezpečnost při šnorchlování nebo jiných vodních aktivitách.


Dovolená Egypt Giftun Islands


Egypt Giftun Islands: Výjimečná dovolená plná překrásných scenérií

Egypt Giftun Islands patří mezi nejkrásnější a nejexotičtější oblasti, které Egypt nabízí. Toto souostroví se skládá ze dvou ostrovů – malého a většího Giftunu a oblasti korálového útesu mezi nimi. Nachází se v Rudém moři, nedaleko od oblíbených letovisek Hurghady a El Gouny. Tato oblast je oblíbená zejména mezi milovníky potápění a schnorchlování, protože se zde nachází jedny z nejkrásnějších korálových útesů na světě.

Giftun Kebir je větší ze dvou ostrovů a nabízí návštěvníkům řadu atrakcí. Pláže na tomto ostrově patří k nejkrásnějším na celém Rudém moři. Když budete stát na bílém písku a budete se dívat na tyrkysově modré vody, zcela zapomenete na ostatní věci. Ostrov Giftun Kebir je také chráněnou rezervací, což znamená, že se zde nacházejí mnohé vzácné druhy ryb a další fauna a flóra.

Oblast mezi ostrovy nabízí jedny z nejkrásnějších korálových útesů na světě. Potápěči budou nejspíše nadšení z úchvatných stěn pokrytých korály, přičemž mořská fauna zahrnuje mnoho barevných ryb a jiných mořských živočichů. Pokud vám potápění neprochází žilami, můžete se ponořit do vody s maskou, dýchacím trubicí a ploutvemi (snorkling). I tuto aktivitu je možné pojmout jako jedinečný zážitek, protože korálové útesy jsou z velké části vidět ze základní úrovně vody.

Pro ty, kteří chtějí vidět více zdejší fauny a flóry, nabízí se několik výletů. Například plavba na skleněném dně lodí vám umožní podívat se do korálových útesů z komfortu a ochrany lodi. Strávit celý den prozkoumáváním ostrova či potápěním v mořských hloubkách, následovaný výborným obědem formou grilovaných ryb a salátu s chlebem, to je potom ideální dovolená!

Egypt Giftun Islands jsou báječnou destinací pro každého milovníka moře a přírody. Blízkost k populárním letoviskům Hurghada a El Gouna znamená snadný přístup k této krásné oblasti, takže není důvod nevyrazit na tento výjimečný zážitek.


Letenka Egypt Giftun Islands


Egypt Giftun Islands jsou skrytým pokladem v Rudém moři. Tyto malebné ostrovy jsou oblíbeným cílem pro milovníky přírody, potápěčské nadšence a turisty, kteří hledají odpočinek na pláži s tyrkysově modrou vodou a bílým pískem.

Giftun je souostroví tvořené třemi hlavními ostrovy - Kafrin, Gifton a Mahmya. Jsou situovány zhruba 15 kilometrů od luxusního letoviska Hurghada na severovýchodě Egypta. Tyto ostrovy jsou přístupné pouze lodí, což dodává dojem opuštěného ráje.

Když dorazíte na Giftun, okamžitě vás uchvátí krásná příroda. Tyrkysově modrá voda a korálový útes poskytují úžasné podmínky pro šnorchlování a potápění. Pod hladinou Rudého moře se skrývá neuvěřitelná biodiverzita, jako jsou korály, pestrobarevné ryby, rejnoci, želvy a další nádherná mořská fauna. Tyto vody jsou také domovem delfínů a možná budete mít štěstí potkat je během svého pobytu.

Není však nutné být potápěčem, abyste si užili Giftun Islands. Můžete se jednoduše vydechnout a relaxovat na pláži, naslouchat zvuku vln, nebo si zaplavat v osvěžující vodě. Pláže jsou tu krásné a čisté, pokryté jemným bílým pískem. Můžete si také pronajmout šnorchlovací vybavení a objevovat korálové útesy blíže při šnorchlování ze břehu.

Pro ty, kteří hledají trochu dobrodružství, je k dispozici i nabídka vodních sportů, jako jsou windsurfing, vodní lyžování nebo jízda na banánu. Giftun je také známý svou podmořskou faunou a flórou, což přitahuje mnoho vědců a fotografovů, kteří sem jezdí dokumentovat unikátní ekosystémy.

Pokud jste milovníci ptáků, Giftun by také mohl být ideální destinací pro vás. Na ostrovech se nachází několik vodních ploch, které jsou přirozenými přístavy pro řadu druhů ptáků, jako jsou rackové, čejky a andule nebo pelikáni. Můžete se vydat na procházku a pozorovat tato nádherná tvorba přírody.

I když Giftun nenabízí ubytovací kapacity, je možné organizovat celodenní výlety na ostrovy z Hurghady. Tyto výlety zahrnují obvykle přepravu lodí, šnorchlování, oběd a volný čas na pláži. Je také možné se rozhodnout pro výlet s potápěním se láhví, který vás provede skrytými krásami podmořského světa u Giftun Islands.

Při návštěvě Egypta byste určitě neměli vynechat tuto fascinující plážovou destinaci. Giftun Islands vám nabídnou úžasné zážitky a odpočinek v překrásném přírodním prostředí Rudého moře. Takže, zarezervujte si letenku do Egypta a objevte tuto skvostnou oázu!


Ubytování Egypt Giftun Islands


Egypt Giftun Islands jsou úchvatným cílem pro milovníky dovolené na pláži a potápění. Tyto ostrovy leží v Rudém moři, nedaleko egyptského letoviska Hurghada, a představují dokonalé místo pro relaxaci a objevování podmořského světa.

Když přijedete na Giftun Islands, budete okouzleni nádhernými bílými písečnými plážemi a azurově modrou vodou. Jen málo míst v Egyptě může konkurovat kráse těchto ostrovů. Vzhledem k tomu, že Giftun leží v chráněném mořském parku, je zde zachována bohatá biodiverzita. Máte tu jedinečnou možnost objevit překrásné korálové útesy a úžasnou podmořskou faunu a flóru.

Kromě slunného relaxování a ponoření se do podmořského světa můžete také vyzkoušet některé vodní aktivity, jako je šnorchlování nebo potápění. Tato oblast je známá svou neuvěřitelnou viditelností pod vodou a množstvím exotických ryb a korálů. Můžete si také zapůjčit kajak nebo se projet na vodním skútru a prozkoumat okolní vody.

Pro ty, kteří preferují suchý pobyt, je zde možnost objevování okolních ostrovů, jako je Mahmya nebo Abu Ramada. Tyto ostrovy nabízejí úchvatné panoramatické výhledy, příjemné pláže a exotickou flóru a faunu. Můžete si vzít relaxační procházku nebo se vydat na piknik na pláži. Některé agentury nabízejí také celodenní lodní výlety, které vám umožní objevit tyto malebné ostrovy zblízka.

Pokud hledáte ubytování na Giftun Islands, máte z čeho vybírat. Od luxusních all-inclusive resortů po menší pokoje a chaty na pláži, zde najdete typ ubytování pro každý rozpočet. Pokud preferujete větší luxus a pohodlí, luxusní hotely vás zaručeně nezklamou. Pokud však preferujete přírodní a odlehčenou atmosféru, budete spokojeni s menšími pobyty v chatkách nebo apartmánech.

Celkově řečeno, Egypt Giftun Islands jsou rájem pro dovolenou na pláži a potápění. Krása přírody a možnost objevovat podmořský svět tvoří dokonalou kombinaci pro nezapomenutelnou a relaxační dovolenou. Pokud hledáte místo k odpočinku a úniku od každodenního stresu, Giftun Islands jsou tu pro vás. Zažijte exotickou krásu Rudého moře a nechte se omámit přírodním bohatstvím této úchvatné destinace.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky