Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)

Počasí Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je zemí, která se nachází v severovýchodní Africe a je známá svými památkami a archeologickými nalezišti. Mezi ty nejvýznamnější patří pyramidy v Gize, především pyramidy faraona Cheopse, a také Sfinga.

Počasí v Egyptě v oblasti Giza je charakteristické velkým množstvím slunečního svitu a vysokými teplotami. V létě (červen až srpen) může teplota dosahovat až 40 °C a více, proto je tato doba pro turisty méně příjemná. Naopak v zimě (prosinec až únor) jsou teploty příjemnější, v průměru kolem 20 °C.

I přesto, že se jedná o pouštní oblast, v Gize prší v průměru jeden den za měsíc v období zimy. V létě jsou srážky velice vzácné.

Pyramidy Cheopse jsou největší a nejimpozantnější stavbou z období starověkého Egypta. Stavba trvala přibližně 20 let a podle odhadů bylo na ní zapotřebí přibližně 100 000 dělníků. V současnosti se pyramida nachází v polovině ostrova na území Gize. Každý rok ji navštíví desítky tisíc turistů.

Sfinga se nachází před pyramidou Cheopse a je považovaná za nejstarší člověka podobnou sochu na světě. Více než 73 metrů dlouhá a 20 metrů vysoká socha v podobě lva s lidskou hlavou je velkým magnetem pro turisty z celého světa.

Navštívit Egypt a jeho památky je zážitek, na který nezapomenete. Připravte se ale na vysoké teploty, hydratujte se a chrante se před sluncem. A ačkoliv v zimě nejsou teploty tak vysoké, nezapomeňte ani na teplé oblečení do večerních hodin.


Letenka Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je zemí plnou neuvěřitelných historických skvostů, z nichž nejznámější jsou bezesporu pyramidy v Gíze. Tyto monumentální stavby jsou jedny z nejznámějších památek světa a každoročně přitahují tisíce turistů z celého světa.

Pokud se chystáte na návštěvu Egypta a plánujete navštívit pyramidy Cheopse a Sfingu, budete potřebovat letenku do Gízy. Z České republiky lze do Egypta letět z několika letišť, například z pražského Václava Havla, ale také z letišť v Brně, Ostravě či Košicích.

Při výběru letenky se může hodit využít služeb cestovní kanceláře, která vám nejen pomůže najít nejvýhodnější letenky, ale také zajistí vaše ubytování a další cestovní aranžmá. Většinou je možné koupit letenku s rezervací míst v usazení first class, business class nebo economy class.

Po příletu do Egypta se většinou první zastávkou turistů stává Káhira, hlavní město země, odkud je to do Gízy jen krátká cesta. Pyramidy jsou největší atrakcí města a při návštěvě se můžete těšit na úžasné pohledy a nezapomenutelné zážitky.

Pyramidy Cheopse, Chafre a Mykerinose jsou obdivuhodné stavby, které stojí na ploše 16,5 km². Kromě nich se zde nachází také mnoho menších pyramid, chrámů a hrobů. Největší a nejznámější z pyramid je právě ta Cheopsova, která dosahuje výšky 147 metrů a v době svého vzniku byla nejvyšší stavbou na světě. Při návštěvě pyramid byste rozhodně neměli vynechat ani blízkou Sfingu, která se nachází jen pár set metrů daleko.

Sphinx je starověká socha s tělem lva a hlavou faraona a je jedním z největších sochařských děl starověkého Egypta. V minulosti byla socha celá pokryta bílou vápnovou omítkou, ale dnes jsou vidět pouze malé zbytky této omítky. Sfinga má výšku 20 metrů a délku 73 metrů a nachází se přesně před pyramidou Cheopse.

Celkově je návštěva pyramid v Gíze zážitek, který si budete pamatovat po zbytek života. Letenka do Egypta Gízy je pro všechny milovníky historie a starověkých památek nezbytností a rozhodně byste si tuto nádhernou zemi měli oblíbit co nejdříve.


Ubytování Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě a pro mnoho turistů je navštíví dvě nejznámější památky - pyramidy a Sfinkse v Gize. Tato ikonická místa jsou spojena s bohatou egyptskou historií a fascinují návštěvníky po staletí.

Co se týče ubytování, Gíza nabízí širokou škálu možností pro turisty všech rozpočtových kategorií. Od luxusních hotelů a resortů po levnější hotely a penziony, každý si zde najde to správné ubytování.

Pro ty, kteří si přejí luxusní zážitek, je zde mnoho pětihvězdičkových hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a pohodlí. Mnoho z těchto hotelů je umístěno na břehu Nilu, což poskytuje úchvatný výhled na řeku a panoramatický pohled na pyramidy. Tyto hotely mají obvykle vybavení jako bazény, wellness centra, restaurace s mezinárodní kuchyní a kavárny, které doplňují pobyt luxusními doteky.

Pro turisty s menším rozpočtem je zde také mnoho cenově dostupných možností ubytování. V Gize najdete řadu levnějších hotelů, hostelu a penzionů, které nabízí základní vybavení za přijatelné ceny. Mnoho z těchto ubytovacích zařízení je umístěno blízko pyramid a Sfingy, takže si hosté mohou užít přímý přístup k těmto památkám.

Pokud přijedete do Gízy za účelem navštívit pyramidy Cheopse a Sfinkse, můžete zvážit i ubytování v blízkém Káhiře, hlavním městě Egypta. Káhira je vzdálená jen několik kilometrů od Gízy a nabízí širokou škálu hotelů různých cenových kategorií. Navíc má město také mnoho dalších zajímavých míst k prozkoumání, jako jsou Egyptské muzeum, staré bazary a historické památky.

Ať už se rozhodnete zůstat v Gíze nebo v Káhiře, neměli byste si nechat ujít návštěvu pyramidy Cheopse a Sfingy. Pyramidy patří mezi Sedm divů světa a jsou symbolem starověké egyptské civilizace. Jejich ohromující architektura a historický význam určitě udělají dojem na každého návštěvníka. Sfinga, s lvím tělem a lidskou hlavou, je dalším monumentálním symbolem Egypta a je považována za hlídače pyramid.

Je třeba si uvědomit, že turistické atrakce v Gíze, včetně pyramid, jsou často rušné a mohou být obklopeny prodejci a turistickými skupinami. Je proto dobré si vybrat ubytování, které vám poskytne klid a pohodlí po náročném dni stráveném objevováním egyptských památek.

V Gíze a Káhiře jsou k dispozici různé typy ubytování, které splní potřeby a preference každého turisty. Bez ohledu na to, jakou možnost si vyberete, pobyt v této oblasti Egypta vám umožní prozkoumat některé z nejúžasnějších památek na světě.


Dovolená Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je země bohatá na historii a kulturu, a jednou z nejvíce fascinujících a známých turistických atrakcí je oblast Gíza. Nachází se zde jedno ze Sedmi divů světa - Velká pyramidy Cheopse a také obrovská socha Sfingy. Tyto monumenty jsou nejen symbolem Egypta, ale i jedním z nejvýznamnějších dědictví celé lidské civilizace.

Velká pyramida Cheopse je největší ze tří pyramid, které jsou umístěny na Gízské plání. Pyramida byla postavena před více než 4 500 lety jako hrobka faraona Cheopse, který vládl za 4. dynastie Starověkého Egypta. Její stavba je stále zahalena tajemstvím a techniku, jakou stavitelé použili při její konstrukci, není dodnes zcela známa. Přesto je do dnešní doby symbolem inženýrského a archeologického umění.

Pyramida Cheopse stojí ve výšce přes 140 metrů a průměrná délka jedné strany je kolem 230 metrů. Její dokonalá pyramidalní forma zůstává obdivuhodná dodnes, ačkoliv se podařilo postavit jen málo pyramid, které by se dosahu byť i jen zlomku této velikosti a dokonalosti. Interiér pyramidy je bohužel pro veřejnost uzavřen, ale památník v těsné blízkosti nabízí mnoho informací a artefaktů, které jsou spojeny s Cheopsovým pohřbem.

Nedaleko Velké pyramidy se nachází další jedinečné místo - Sfinga. Sfinga je socha, která zobrazuje tělo lva a hlavu člověka. Jedná se o největší sochu z monolitu na světě. Svou délkou 73 metrů a výškou 20 metrů je v Gíze přítomna od doby, kdy byla postavena starověkými Egypťany. Sfinga je považována za symbol moci a ochránce královských hrobek. Je velkým turistickým přitahovačem a jednou z ikonických památek Egypta.

Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta a máte v plánu navštívit tuto oblast, je důležité připravit se na horké podnebí. Egypt má tropické a suché podnebí, takže je dobré si vzít lehké oblečení, přinést dostatek sluneční ochrany a dostatek vody. Zeptejte se svého cestovního průvodce na nejlepší časy návštěvy, protože v létě mohou teploty dosahovat extrémních hodnot.

Pokud jste milovníkem historie a kultury, návštěva Egypta a oblasti Gíza je nezapomenutelný zážitek. Procházka okolo Velké pyramidy Cheopse a Sfingy vás přenese do minulosti a ukáže vám neuvěřitelný kontext, ve kterém tyto památky vznikly. Egypt je země s bohatou historií a návštěva této části země je nezbytná pro pochopení jeho kultury a odkazu, který zanechal světu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Dotazy a odpovědi o Egyptě Giza a pyramidách Cheopse a Sfingu:

1. Kde se nachází Giza v Egyptě?
Giza se nachází na západním okraji Káhiry, hlavního města Egypta.

2. Co jsou Gízské pyramidy?
Gízské pyramidy jsou starobylé pyramidové komplexy, které byly postaveny jako poslední z sedmi divů světa. Nejvýznamnější jsou pyramidy Cheopse, Chefrénova a Mykerinose.

3. Co je to Velká pyramida Cheopse?
Velká pyramida Cheopse je největší a nejznámější ze tří hlavních pyramid v Gíze. Byla postavena jako hrobka faraona Cheopse a je považována za jednu z nejvýznamnějších staveb v lidské historii.

4. Jaká je výška Velké pyramidy Cheopse?
Výška Velké pyramidy Cheopse je přibližně 146,6 metrů.

5. Jak byly pyramidy postaveny?
Postup výstavby pyramid není zcela jasný, ale předpokládá se, že se používala obrovská síla lidské pracovní síly a systémy ramp.

6. Co je to Sfinga?
Sfinga je socha nacházející se v blízkosti Gízských pyramid. Má lidskou hlavu a leví tělo a bývá spojována s faraonem Chephrenem.

7. Jaká je výška Sfingy?
Sfinga měří přibližně 20 metrů výšky a 73 metrů na délku.

8. Jaké je stáří Gízských pyramid?
Gízské pyramidy byly postaveny přibližně před 4 500 lety v období Staré říše.

9. Jsou pyramidy přístupné veřejnosti?
Ano, pyramidy a Sfinga jsou přístupné veřejnosti. Turisté mohou navštívit Velkou pyramidu Cheopse, menší pyramidy a také procházet kolem Sfingy.

10. Existuje výhled z Velké pyramidy?
Vnitřek Velké pyramidy je přístupný turistům a lze se dostat dovnitř jejích chodeb a komor. Nicméně, výhled z vrcholu pyramidy není k dispozici pro veřejnost z bezpečnostních důvodů.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky