Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve

Letenka Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egyptská rezervace Ras Abu Galum Nature se nachází na poloostrově Sinaj. Tato oblast je jedinečná svou přírodní krásou a není zasažena hlavním turistickým ruchem, což ji činí ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci.

Rezervace se rozkládá na rozloze 400 km² a její zvláštnost spočívá v tom, že je to jedna z posledních nedotčených přírodních lokalit v Egyptě. Ras Abu Galum Nature je známá svými bílými písečnými plážemi, tyrkysovými vodami Rudého moře a impozantními korálovými útesy. Tuto rezervaci si oblíbili potápěči z celého světa pro svou podmořskou biodiverzitu.

Zároveň je to naprosto jedinečné místo pro milovníky přírody, kteří chtějí prozkoumat pusté pouště Sinaje. Rezervace je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů, jako jsou velbloudi, horské antilopy a netopýři. Procházky rezervací nabízejí návštěvníkům příležitost pozorovat tyto exotické tvory a mít jedinečný zážitek z divoké přírody.

K dispozici je také možnost strávit noc v beduínském táboře a poznat místní kulturu. Beduíni jsou považováni za původní obyvatele Sinaje a tradiční způsob jejich života je fascinující. Návštěvníci si mohou vychutnat jejich tradiční jídla, poslouchat beduínskou hudbu a dokonce se naučit základy beduínského řemesla.

Rezervace Ras Abu Galum Nature nabízí také nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek. Návštěvníci zde mohou provozovat potápění, šnorchlování, kajakování a trekking. Mořské dno Rudého moře je pokryto obrovským množstvím korálových útesů, což dělá z této oblasti jedno z nejlepších míst na světě pro potápění. Nezapomenutelná je například potápění na vraku lodi Thistlegorm, která ztroskotala během druhé světové války.

Pro ty, kteří hledají daleko od ruchu města klidnou přírodu, klidné pláže a vzrušení z objevování nových míst, je letenka do Egypta a návštěva rezervace Ras Abu Galum Nature skvělou volbou. Tato místa nabízejí unikátní zážitky a příležitost pro relaxaci a poznávání. Nečekejte a zažijte magii Sinaje!


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


1. Jak se dostat do rezervace Ras Abu Galum v Egyptě?
Odpověď: Nejsnadnější způsob, jak se dostat do rezervace Ras Abu Galum, je přes Dahab. Můžete si pronajmout taxi nebo potápěčský člun ze zátoky Dahab a dojet přímo k vchodu do rezervace.

2. Jaké aktivity je možné v rezervaci Ras Abu Galum podniknout?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější aktivity v rezervaci Ras Abu Galum patří potápění, šnorchlování, plavání, pěší turistika a pozorování podmořského života. Rezervace je známá svou úchvatnou korálovou krajinou a bohatým biologickým diverzitou.

3. Jaká je nejlepší doba návštěvy rezervace Ras Abu Galum?
Odpověď: Nejlepší dobou návštěvy rezervace Ras Abu Galum je období mezi říjnem a dubnem, kdy je mořská teplota ideální pro šnorchlování a potápění. Během letních měsíců může být velmi horko, takže je vhodné se přikrýt a chránit se před slunečním zářením.

4. Je potřeba rezervovat ubytování předem v rezervaci Ras Abu Galum?
Odpověď: Ano, je vhodné rezervovat ubytování předem v rezervaci Ras Abu Galum. Rezervace nabízí různé možnosti ubytování, včetně stanů a chat s výhledem na moře. Kapacita je omezená, takže je lepší si místo zajistit předem.

5. Existují nějaká pravidla a omezení v rezervaci Ras Abu Galum?
Odpověď: Ano, ve rezervaci Ras Abu Galum platí několik pravidel a omezení. Je zakázáno lovit, poškozovat korály, sbírat mořské živočichy nebo jakýmkoli způsobem narušovat přírodní prostředí. Také je zakázáno tábořit mimo vyhrazené oblasti a nechat za sebou odpadky. Odpovědné a ohleduplné chování je zde vítáno.

6. Můžu si pronajmout vybavení na potápění či šnorchlování v rezervaci Ras Abu Galum?
Odpověď: Ano, v rezervaci Ras Abu Galum je možné si pronajmout potápěčské i šnorchlovací vybavení. K dispozici jsou několik obchodů a potápěčských center, které nabízejí půjčení potřebného vybavení.

7. Je možné strávit jen jednodenní výlet do rezervace Ras Abu Galum?
Odpověď: Ano, je možné uskutečnit jednodenní výlet do rezervace Ras Abu Galum z Dahabu. Existují různé lodní či potápěčské čluny, které nabízejí přepravu tam a zpět v průběhu jednoho dne. Máte tak možnost si prohlédnout nádherné podvodní scény a návratem do Dahabu se vrátit v ten samý den.

Toto jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně rezervace Ras Abu Galum v Egyptě. Mějte na paměti, že se informace mohou měnit, a je vždy dobré provést další výzkum nebo se svěřit místním odborníkům před konkrétní návštěvou rezervace.


Ubytování Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Ras Abu Galum Nature Reserve je jedno z nejkrásnějších přírodních území v Egyptě a představuje jedinečné místo pro milovníky přírody a dobrodruhů. Nachází se na Sinajském poloostrově, poblíž slavného letoviska Dahab.

Tato rezervace je domovem fascinujícího mořského života a ohromujících podvodních scenérií. Řadí se mezi nejoblíbenější místa pro potápění a šnorchlování na světě. Pod hladinou Rudého moře zde najdete úchvatné korálové zahrady, teplé prameny a útesy s bohatým životem. Potápění ve světově proslulém Ras Abu Galumu je neuvěřitelným zážitkem, který jistě nezapomenete.

Co se týče ubytování, ve vnitrozemí rezervace se nenachází žádné hotely ani resorty. To však neznamená, že zde nemůžete strávit noc. Rezervace nabízí jedinečný způsob ubytování ve formě Beduínských stanů roztroušených po celém území. Tato tradicionální a ekologicky šetrná forma ubytování vám umožní skutečně prožít autentický zážitek a spojit se s přírodou.

Beduínské stany jsou vyrobeny z kamenné a hliněné struktury s plátěným střešním krytem. Vnitřek stanu je pohodlně vybaven matracemi, dekami a polštáři, což zajistí příjemný spánek i v této odlehlé lokalitě. Každý stan je čistý a útulný, přičemž prostředí nabízí neuvěřitelný klid a ticho.

V rámci ubytování jsou k dispozici také společné sociální zařízení a kuchyňka, kde si můžete připravit jednoduchá jídla. Nechte se unést atmosférou a zkušeností života jako beduíni, kteří tuto oblast dlouhá staletí obývají a udržují tradice.

Ranní východy slunce v Ras Abu Galum jsou nesmírně kouzelné, a také pozorování hvězd večer, kdy se v tiché pustině ocitnete hluboko pod oblohou, patří k nezapomenutelným zážitkům. Pro milovníky přírody a fotografování je to ráj, kde mohou objevovat a zachytit krásu této zapomenuté oázy.

Nicméně je důležité zdůraznit, že tato rezervace je chráněným územím, a proto je důležité ji respektovat a zachovávat přírodní rovnováhu. Vyhýbejte se jakékoli formě odpadků a poslouchejte pokyny místních Beduíňů. Respektujte životní prostředí, abyste mohli zachovat tuto krásu pro další generace.

Pokud hledáte dobrodružství a odpojení od rušného světa, ubytování v Ras Abu Galumu Nature Reserve je ideální volbou. Přeji vám nezapomenutelný zážitek v této oáze klidu a krásy.


Dovolená Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egypt je známý svou bohatou historií, malebnými plážemi a úžasnými potápěčskými lokalitami. Jednou z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních rezervací v Egyptě je Ras Abu Galum. Tato rezervace se nachází východně od města Dahab na Sinajském poloostrově a nabízí návštěvníkům nejdivočejší a nejpůsobivější přírodní scenérie v této oblasti.

Ras Abu Galum Nature Reserve se rozprostírá na rozloze přibližně 480 km² a je významným ekosystémem, který slouží jako domov pro mnoho vzácných druhů zvířat a rostlin. Jeden z hlavních důvodů, proč je tato rezervace tak atraktivní pro turisty, je únique krajinný ráz. Početná horská pásma, pouště, útesy a korálové útesy nabízejí fascinující pohledy a možnosti pro dobrodružství.

Pro milovníky potápění a šnorchlování je Ras Abu Galum skutečným rájem. Rezervace je známá svými nádhernými korálovými útesy a bohatstvím podmořského života. Návštěvníci zde mají možnost objevovat korálové zahrady se stovkami druhů ryb, mořských želv a podmořských rostlin. Tato oblast je navíc známá jako jedno z nejlepších míst na světě k potápění.

Kromě potápění a šnorchlování mohou návštěvníci také objevovat krásy Ras Abu Galum při pěších túrách nebo na horském kole. Zdejší krajina je zcela jedinečná a kombinuje horské oblasti s pouští a mořem. Lze si představit, jak se jedním okamžikem procházíte podél útesů a pozorujete pestrou škálu korálových útvarů a dalším okamžikem se snažíte zdolat strmé horské stěny.

Pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat širší okolí rezervace, je vhodné se vydat do nedalekého města Dahab. Toto malebné letovisko nabízí příjemné ubytování, restaurace a pláže. Zde si můžete vychutnat sluneční západy nad Rámem nebo prozkoumat tradiční beduínské osady v okolí.

Dovolená v Ras Abu Galum Nature Reserve je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít něco jiného než jen klasickou plážovou dovolenou v Egyptě. Toto místo nabízí nekonečné možnosti pro dobrodružství, poznávání a přímý kontakt s přírodou. Ať už se rozhodnete pro potápění, šnorchlování, pěší turistiku nebo jen relaxaci na pláži, Ras Abu Galum vás zcela jistě uchvátí svou krásou a působivostí.


Počasí Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egypt je známý především pro své slunečné a horké počasí, které přitahuje turisty z celého světa. Jedním z míst, které je stále zachováno v co nejvíce přírodním stavu, je rezervace přírody Ras Abu Galum.

Rezervace přírody Ras Abu Galum se nachází na Sinajském poloostrově v Egyptě. Toto unikátní místo přitahuje návštěvníky svou nádhernou přírodou, odlehlými plážemi a bohatým podmořským světem. V rezervaci se nachází několik kopců a kaňonů, které poskytují úkryt pro mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat.

Počasí v rezervaci Ras Abu Galum je typické pro Sinajský poloostrov s vysokými letními teplotami a mírnějšími zimními měsíci. V letních měsících, zejména v červenci a srpnu, se teploty mohou pohybovat kolem 35-40 stupňů Celsia. Je třeba si být dobře vědomý rizika proslunění a hydratovat se dostatečně, abyste se vyhnuli úpalu. V zimních měsících se teploty snižují na příjemných 20-25 stupňů Celsia.

Celoročně je oblast přímořská, což znamená, že se vyskytuje malý počet srážek. Prakticky neexistují žádné deště, což umožňuje návštěvníkům plně využít slunečního počasí a objevit krásu podmořského světa.

Jednou z nejvíce oblíbených aktivit v rezervaci Ras Abu Galum je potápění. Průzračné vody Rákoského zálivu nabízejí k neuvěření pohled na bohatý podmořský svět, včetně korálových útesů a pestrobarevných ryb. Pokud nejste potápěči, můžete si vychutnat volně přístupné pláže a relaxovat na slunci.

Rezervace je také domovem pro mnoho druhů ptáků a divokých zvířat. Zvířata, která zde najdete, zahrnují stromové stanoviště a pouštní lišky, kozorožce i gazely. Pro milovníky přírody je tento rezervát jedinečnou příležitostí vidět tato zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Pokud se rozhodnete navštívit rezervaci Ras Abu Galum, doporučuje se si vzít dostatek vody, opalovací krém, pokrývku hlavy a jiné ochranné prostředky proti slunci. Je také důležité respektovat přírodní prostředí a nedovolit svršky ani škody na rezervaci.

Rezervace přírody Ras Abu Galum nabízí úžasnou kombinaci krásného počasí, úchvatné přírody a bohatého podmořského života. Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, určitě byste měli zvážit návštěvu tohoto jedinečného místa v Egyptě.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky