Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


N: Kde se nachází Saqqara a Step Pyramid of Djoser?
O: Saqqara je archeologické naleziště ležící asi 30 kilometrů jihozápadně od Káhiry v Egyptě. Step Pyramid of Djoser stojí právě v Saqqara.

N: Kdy byla Step Pyramid of Djoser postavena?
O: Step Pyramid of Djoser byla postavena v období Staré říše kolem roku 2700 př. n. l.

N: Kdo dal postavit Step Pyramid of Djoser?
O: Step Pyramid of Djoser byla postavena pod vedením egyptského faraona Imhotepa, který byl tehdy královským architektem.

N: Proč byla Step Pyramid of Djoser postavena?
O: Step Pyramid of Djoser byla postavena jako hrobka pro faraona Djoser. Byla to první kamenná pyramida v Egyptě a byla postavená jako symbol královské moci a božského posvátníka.

N: Jak vypadá Step Pyramid of Djoser?
O: Step Pyramid of Djoser je obrovská stupňovitá pyramida, která má 6 stupňů dosahujících výšky až 62 metrů. Její základy mají velikost 125 x 109 metrů.

N: Můžu navštívit Step Pyramid of Djoser?
O: Ano, Step Pyramid of Djoser je otevřena pro veřejnost celoročně. Nicméně v posledních letech byly návštěvní doby omezeny kvůli obnovovacím pracím a opravám.

N: Jak se dostanu k Step Pyramid of Djoser?
O: Nejjednodušší cestou, jak se dostat k Step Pyramid of Djoser, je autobusem nebo taxíkem z Káhiry. Cesta trvá asi hodinu a půl.


Letenka Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt, země s bohatou historií a fascinujícími památkami, láká každoročně tisíce turistů. Mezi nejoblíbenější destinace patří samozřejmě Káhira a Gíza s pyramidami, avšak i okolní oblasti skrývají mnoho zajímavých míst. Jedním z nich je Saqqara, archeologická lokalita, která je domovem slavné Step Pyramid of Djoser, ať už jste milovníkem starověké historie nebo prostě jen zvídavým cestovatelem, který touží po objevování nových zákoutí světa, navštívit toto místo je skutečným must-see.

Step Pyramid of Djoser, také známá jako Pyramidy ve Saqqara, je nejstarší pyramida v Egyptě a stojí jako nádherný příklad starověké egyptské stavební techniky a architektury. Postavena byla pro faraóna Djosera, který vládl v 27. století před naším letopočtem. Tato pyramidová stavba zdobila jeho pohřební komplex, který byl zároveň vybudován jako místo, kde faraón měl nalézt své místo v posmrtném životě.

Samotná pyramida je jedinečná svou charakteristickou schodovitou strukturou, která se liší od pozdějších hladkých pyramid. Je to právě tato schodovitá konstrukce, která dala pyramidě její jméno. Celý pohřební komplex je obklopen množstvím dalších památek, jako jsou chrámy, nádvoří a hrobky, které nabízejí návštěvníkům jedinečnou možnost porozumět životu a rituálům starověkého Egypta.

Pokud se rozhodnete navštívit Saqqaru, můžete začít prohlídkou samotné Step Pyramid of Djoser. Vzhledem k tomu, že je stále částečně nevykopaná, můžete si lépe představit, jak tato obří stavba vypadala v dobách své slávy. Pokračování prohlídky vás zavede do dalších částí pohřebního komplexu, jako je například Velká znaková zeď, která sloužila jako hranice uzavírající celý areál.

Saqqara však nabízí mnohem víc než jen Step Pyramid of Djoser. V těsné blízkosti se nachází další pyramidy a mastaby, které sloužily jako hrobky významných představitelů starověkého egyptského společenství. Mezi nejznámější patří Unasova pyramida, Tetiho pyramida a Pyramidy v Jižních hrobkách. Tyto památky poskytují další úžasnou příležitost prozkoumat staré egyptské kultury a způsob života.

Návštěva Saqqary je skvělým způsobem, jak se ponořit do tajemné minulosti Egypta a objevit unikátní architektonická díla. Není divu, že tato lokalita je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, a oblíbena jak místními, tak turisty z celého světa. Při prohlídce Saqqary si můžete nejen prohlédnout majestátní pyramidy, ale můžete si také vychutnat atmosféru místa, které je přímo nasáklé historií.

Ať už jste nadšenci do egyptologie nebo jen vášnivým cestovatelem, návštěva Egypta a obzvláště Saqqary by neměla chybět na vašem seznamu. Odhalte tajemství starověkého Egypta, obdivujte jeho architekturu a ponořte se do atmosféry, která je prostá magie a historie. V dejinách lidstva je málo míst tak fascinujících jako Saqqara.


Počasí Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt Saqqara je jedno z nejzajímavějších míst v Egyptě. Nachází se asi 30 kilometrů jižně od Káhiry a je známé především díky Step Pyramid of Djoser, nejstarší pyramidové stavbě na světě.

V oblasti panuje suché horké podnebí, typické pro pouštní oblasti. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 40°C. V zimních měsících (prosinec a leden) jsou teploty příjemnější a pohybují se kolem 20-25°C.

V oblasti Saqqary je velmi málo srážek. Průměrné množství srážek se pohybuje kolem 5-10 mm ročně. Nejdeštivějším měsícem je únor, kdy se občas vyskytnou krátké deště.

Pro návštěvníky oblasti Saqqara je nejlepší navštívit ji v zimních měsících, kdy jsou teploty příjemnější a horké letní počasí již odeznělo. Nicméně i během letních měsíců se najdou odvážlivci, kteří se chtějí tajemnému místu podívat v ideálním světle.

Step Pyramid of Djoser je jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Egyptě. Stavba pochází z doby Staré říše (27. stol. př. n. l.) a byla postavena za vlády faraona Djoser. Step Pyramid of Djoser má výšku 62 metrů a stala se inspirací pro další stavby pyramid v Egyptě.

Při návštěvě oblasti Saqqara lze kromě Step Pyramid of Djoser vidět i další pyramidy a zajímavé archeologické naleziště. V neposlední řadě je zde možné si prohlédnout i starověké pohřební umění v podobě nástěnných maleb a nápisů.

Závěrem lze konstatovat, že Saqqara a Step Pyramid of Djoser jsou určitě velmi zajímavým cílem pro turisty, kteří jsou ochotni vydat se do pouště a alespoň na chvíli se vrátit o tisíce let zpět v čase. Doporučuje se návštěva v zimních měsících, kdy je počasí příjemnější, ale i během horkých letních měsíců je to možné. Pro fanoušky archeologie a egyptologie jde o must-see destinaci.


Dovolená Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt se těší velké oblibě v oblasti turistického ruchu, a to hlavně díky bohaté historii této země. Když si představíme Egypt, možná nám jako první přijde na mysl Gízská pyramidová pole, ale Egypt nám nabízí mnohem víc. Jedním z těchto míst je Saqqara, kde se nachází Step Pyramid of Djoser.

Saqqara je oblast, kterou mnozí možná ještě neznají. Nachází se v blízkosti Káhiry, asi 30 km jižně od centra města, na západním břehu Nilu. Tato oblast je důležitá zejména díky hrobkám a pyramidám, které jsou zde umístěny, a jejichž historie sahá až do starověku.

Nejvýznamnějším a nejznámějším turistickým cílem Saqqary je Step Pyramid of Djoser. Tato pyramidová stavba byla postavena v 27. století před naším letopočtem a je považována za jednu z nejstarších pyramid v Egyptě, přičemž byla také prvním záznamem tohoto typu architektury na světě.

Step Pyramid of Djoser se nachází uprostřed velkého nádvoří, na jehož východní straně se nachází vstup do samotné pyramidy. Toto nádvoří je obklopeno kruhovou zdí, která byla postavena během 19. dynastie. Samotná pyramidová stavba je vysoká 62 metrů a má šest úrovní, přičemž je postavena z lomového kamene a vápence. Tato stavba byla zpočátku postavena jako mastaba, tedy hrobka, pro faraona Djoserova panovnická dynastie, ale postupně se přeměnila na pyramidalní stavbu.

Pro turisty je vstup do Step Pyramid of Djoser vsacné chvíle otevřen, protože jsou zde neustále prováděny restaurátorské práce, aby se stavba udržela co nejdéle v co nejlepším stavu. Navštívit ale můžete i okolní oblast, kde se nachází další pirámydy a hrobky, jako např. hrobka Tetiho - který byl faraonem 6. dynastie - či Unase - který byl vládcem v 24. století př. n. l.

Celkově lze říci, že návštěva Egypta a Saqqary je neopakovatelným zážitkem pro každého, kdo má zájem o historii, kulturu a architekturu. Doporučuji však turistům, aby si pečlivě vybrali průvodce, jelikož se jedná o velmi rušnou oblast a mnozí zdejší průvodci se snaží turisty přetáhnout na svou stranu, a to i za cenu nečestnosti. Rozhodně ale stojí za to toto místo navštívit.


Ubytování Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt Saqqara je místem, které by mělo být na seznamu každého cestovatele, který se zajímá o historii a kulturu Egypta. Tento archeologický park je domovem řady hrobek, chrámů a dalších starověkých artefaktů, včetně jedné z nejznámějších pyramid - Step Pyramid of Djoser.

Pro návštěvníky, kteří by chtěli prozkoumat vše, co Saqqara nabízí, je zde několik možností ubytování, včetně hotelů, resortů a apartmánů. Nejbližší města, kde se lze ubytovat, jsou např. Giza nebo Káhira.

Pro turisty, kteří si chtějí užít luxusní pobyt, nabízí se resorty, jako jsou pyramids ecolodge, Le Meridien Pyramids Hotel & Spa a Mena House Hotel, které jsou vzdálené asi 10-20 kilometrů od Saqqary. Tyto resorty nabízejí pohodlné a prostorné pokoje, bazény, kvalitní restaurace a další vynikající služby.

Pokud hledáte ubytování, které by bylo cenově dostupnější, můžete se podívat na apartmány v okolí Saqqary, například Apartment Dream Royal Residence nebo Apartment Alaa Al Din. Tyto apartmány nabízejí plně vybavené kuchyně, klimatizaci, bezplatné Wi-Fi připojení a mnoho dalšího.

Není však třeba se bát, že by se v blízkosti pyramid mohla hledat pouze luxusní ubytování. Vyzkoušet můžete i místní hotely, například Hotel Safir El Zamalek nebo Pyramids Inn Motel. Tyto hotely nabízejí pohodlné a jednoduché pokoje, za přijatelné ceny.

Každý cestovatel, který si užije prohlídku Step Pyramid of Djoser, si může být jistý tím, že zde najde vhodné ubytování pro každou potřebu a každou peněženku. Ať už se rozhodnete pro luxusní resort nebo jednoduchý hotel, Saqqara a jeho okolí jsou připraveny na to, aby vám poskytly skvělé zážitky a nezapomenutelný pobyt.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky