Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Ekvádor Isla de la Plata

Dovolená Ekvádor Isla de la Plata


Isla de la Plata se nachází v Ekvádoru a je často nazývána "malým Galapágským ostrovem". Je to jedno z nejkrásnějších míst na Západním pobřeží Jižní Ameriky a turistický ráj pro milovníky přírody. Ostrov je významným přírodním rezervátem a je domovem mnoha druhů zvířat, včetně mořských ptáků a želv.

Isla de la Plata je od pevninského Ekvádoru vzdálená pouze jedenáct kilometrů, což z ní činí ideální volbu pro jednodenní výlety. Můžeš se sem dostat trajektem z pobřežního města Puerto López, které je také populárním výchozím bodem pro výlety do přilehlého Národního parku Machalilla.

Po příjezdu na ostrov tě okouzlí jeho krásné skalnaté pobřeží a modrozelené vody. Ostrov je obklopený korálovými útesy, které jsou domovem velkého množství tropických ryb a mořských živočichů. To z něj činí vynikající místo pro potápění či šnorchlování.

Isla de la Plata je také známá díky množství mořských ptáků, které sem dorazí během migrace. Například se tu můžeš setkat s albatrosy, fregatami nebo s cennou endemickou druhovou rodinou potáplicovitých - nazývaných také „Booby“. Jejich názvy jsou odvozeny od slova „Bobo“, což v překladu znamená „bloudit“, což reflektuje jejich neohrabanou povahu na pevninském světě.

Při procházce po ostrově potkáš také ohromná, oblíbená zvířata, jako jsou větší leguáni Galapagosky, které rovněž dávají ostrovu jeho přezdívku. Budoucí lékaři z dospělých samců, které v létě můžeš zahlédnout v plné parádě, je druh výrazného zbarvení s oranžovo-červeným peřím na hrudníku.

Isla de la Plata je také rájem pro milovníky přírody a turisty všeho druhu. Můžeš zde podniknout túru do vnitrozemí ostrova, abys prozkoumal jeho přírodní krásy. Tady můžeš objevit skalnatou krajinu s nádhernými výhledy na oceán a divokou flóru a faunu, jíž dominují endemické druhy rostlin.

Pokud přemýšlíš o dovolené v Ekvádoru, Isla de la Plata by neměla chybět na tvém seznamu míst k navštívení. Nádherná příroda, unikátní živočichové a úchvatné výhledy tě zde uvítají a nezapomenutelný zážitek je zaručen.


Ubytování Ekvádor Isla de la Plata


Ekvádor je země, která je známá svou krásnou přírodou a bohatou biodiverzitou. Jednou z nejatraktivnějších turistických destinací v zemi je ostrov Isla de la Plata. Nachází se v Pacifickém oceánu, asi 25 kilometrů od pobřeží Ekvádoru, v provincii Manabí.

Isla de la Plata, často přezdívaný „Galuápagošské ostrovy chudých“, je známý svou bohatou faunou a flórou. Tento ostrov poskytuje jedinečnou příležitost pozorovat mnoho druhů mořských ptáků, jako jsou albatrosi, pelikáni a fregatky. Mezi nejobdivovanější druhy patří modrooký buřňák, který je jedinečný pro tento region.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Isla de la Plata, je třeba zajistit ubytování. Naštěstí existuje několik možností, které turisté mohou zvolit, ať už preferují luxusní nebo cenově dostupné možnosti.

Jedním z nejlepších míst k ubytování je malá rybářská vesnice, Puerto Lopez, která se nachází poblíž Isla de la Plata. V této oblasti najdete různé hotely a ubytovny, které nabízejí různé cenové kategorie. Můžete si vybrat mezi rodinnými penziony, hoteli a dokonce i luxusními letovisky. Většina ubytovacích možností je situována poblíž pláže, takže si budete moci užívat krásný výhled na oceán.

Další možností ubytování je kempování. Pokud jste dobrodružné povahy a rádi byste zažili přírodu zblízka, můžete si pronajmout stan a rozložit ho na jednom z místních kempů poblíž ostrova. Kempy jsou dobře vybavené a nabízejí všechny potřebné vybavení pro pohodlné kempování.

Na ostrově Isla de la Plata samotném není možné přenocovat, ale často se na organizovaných výletech poskytuje oběd a prohlídka ostrova trvá několik hodin. Je také možné využít krátkodobého pobytu v jednom z hotelů poblíž a využít jej jako základnu pro své celodenní výlety na ostrov.

Kromě ubytování nabízejí místní cestovní agentury také různé další služby, jako jsou průvodcovské služby, organizované výlety a pozorování velryb. Můžete si také pronajmout potápěčské vybavení a prozkoumat podmořský život kolem ostrova.

Isla de la Plata je skutečně jedinečným místem, které stojí za návštěvu. Ať už se rozhodnete pronajmout si hotel, stan nebo využít jiné možnosti ubytování, budete mít příležitost zažít jedinečnou krásu a bohatou biodiverzitu tohoto ostrova. Přijeďte a objevte Isla de la Plata a vychutnejte si nezapomenutelnou dovolenou v Ekvádoru.


Letenka Ekvádor Isla de la Plata


Letenka Ekvádor - Isla de la Plata: Bílý ostrov v srdci Pacifiku

Isla de la Plata je krásný bílý ostrov v Tichomoří, který se nachází přibližně 30 km od břehů Ekvádoru. Ostrov je nejen místem, kde si turisté mohou užít krásné pláže a úchvatné přírodní scenérie, ale také díky svým ekologickým i historickým hodnotám láká mnoho návštěvníků z celého světa. Pokud hledáte místo, které je zároveň exotické a nabízí zajímavé zážitky, letenka Ekvádor - Isla de la Plata je určitě skvělou volbou.

Isla de la Plata se pyšní nádhernou přírodou, která nabízí mnoho možností pro turistické výlety a koupání v krásném, klidném přírodním prostředí. Na ostrově se nacházejí dvě nejznámější pláže – Playa Los Ahorcados a Playa El Faro. Obě pláže jsou velmi čisté a nabízejí krásný výhled na oceán. Oba pláže jsou velmi oblíbené mezi turisty, protože zde lze nejen relaxovat, ale také si užít volný čas s vodními sporty.

Na ostrově máte také příležitost pozorovat několik vzácných druhů zvířat. Zdejší ekosystém je velmi rozmanitý a nachází se zde například kachničky maskované, albatrosi, rorýsi, domorodé ptáky a mnoho dalšího. Turisté se tak mohou pokochat krásou těchto zvířat a zároveň se dozvědět více o jejich životním prostředí.

Kromě přírodních krás nabízí letenka Ekvádor - Isla de la Plata také nádherné historické památky. Ostrov je známý také jako Ztracená inkovská pokladnice díky pokladům, které zde byly nalezeny. Turisté mohou navštívit mnoho archeologických lokalit, včetně zbytků domů, staveb a artefaktů z dob Inků.

Za zmínku stojí také návštěva města Puerto Lopez, které se nachází v blízkosti ostrova Isla de la Plata. Město nabízí mnoho možností pro výlety do okolí, jako je např. návštěva parku Machalilla v severním Ekvádoru. Turisté si zde mohou užít lezení po horách, pozorování zvířat a prozkoumání tajemného tropického lesa.

Letenka Ekvádor - Isla de la Plata je tedy skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí objevovat krásy exotických míst a zároveň si užít krásné přírody, historie a kultury. Při návštěvě ostrova nezapomeňte respektovat místní zvyky a tradice a chránit tamní přírodu před ničením.

Nakonec bychom chtěli poznamenat, že před cestou do Ekvádoru je nutné mít platný pas a vízum, které si lze obstarat u konzulátu nebo ambasády této země. Ať už patříte mezi milovníky přírody, historie nebo zkrátka chcete jen relaxovat na krásných plážích, letenka Ekvádor - Isla de la Plata vám zaručeně poskytne nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Isla de la Plata


1. Jak se dostat na Isla de la Plata z Ekvádoru?
Odpověď: Nejbližší přístav, odkud se dostanete na Isla de la Plata, je Puerto López. Zde můžete najít lodě a lodní výlety, které vás přepraví na ostrov.

2. Jak dlouho trvá cesta na Isla de la Plata z Ekvádoru?
Odpověď: Cesta z Puerto López na Isla de la Plata trvá obvykle kolem 1 až 1,5 hodiny.

3. Jaká je cena výletu na Isla de la Plata z Ekvádoru?
Odpověď: Cena výletu na Isla de la Plata se liší v závislosti na poskytovateli služeb, ale obvykle se pohybuje kolem 30-40 USD za osobu.

4. Můžu strávit noc na Isla de la Plata?
Odpověď: Ne, není povoleno přenocování na Isla de la Plata. Výlety na ostrov jsou většinou pouze na celodenní výlety a turisté jsou přepraveni zpět do Puerto López ve večerních hodinách.

5. Co mohu vidět na Isla de la Plata?
Odpověď: Isla de la Plata je známá jako "Malá Galapágy" a nabízí bohatou přírodní a druhovou rozmanitost. Můžete zde vidět mnoho druhů ptáků, včetně albatrosů, fregat, pelikánů a obrovských choutek. Také můžete vidět mořské želvy a delfíny.

6. Musím si vzít potápěčské vybavení na Isla de la Plata?
Odpověď: Pokud plánujete potápění na Isla de la Plata, měli byste si vzít své vlastní potápěčské vybavení. Existují však také možnosti pro šnorchlování a výlety, které zahrnují pronájem vybavení.

7. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Isla de la Plata?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Isla de la Plata je od června do září, kdy je nejmenší riziko dešťů a nejvíce možností pro pozorování ptáků a mořských živočichů.

8. Můžu si vzít jídlo a pití na Isla de la Plata?
Odpověď: Ano, můžete si vzít jídlo a pití na Isla de la Plata. Doporučuje se však, abyste se vybavili vlastním balíčkem oběda a dostatečným množstvím vody, protože na ostrově není žádné občerstvení k dispozici.

9. Můžu plavat u Isla de la Plata?
Odpověď: Ano, v některých částech Isla de la Plata můžete plavat. Nicméně, je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny a místní pravidla, zejména pokud se jedná o silný proud a možnou přítomnost žraloků.

10. Jak je počasí na Isla de la Plata?
Odpověď: Isla de la Plata má tropické podnebí s teplými teplotami po celý rok. Nejteplejší a nejsušší období je od června do září, kdy průměrné teploty dosahují až 30 °C. Během deštivého období od prosince do března může být možné očekávat deště a vyšší vlhkost.


Počasí Ekvádor Isla de la Plata


Ekvádor je známý pro své bohaté přírodní krásy a různorodé klimatické podmínky. Jedno z nejpopulárnějších turistických míst v Ekvádoru je Isla de la Plata, což je malý ostrov, který se nachází zhruba 27 kilometrů západně od pobřeží země.

Když se podíváme na klimatické podmínky v této oblasti, můžeme očekávat, že se zde setkáme s tropickým klimatem, s vysokou vlhkostí a častými srážkami. Díky tomu jsou zdejší lesy a rostlinstvo velmi bohaté a přitažlivé pro návštěvníky a turisty. V zimě se zde můžeme setkat s občasnými dešti, které mohou trvat až několik hodin. Na druhou stranu v létě jsou srážky mnohem méně časté a teploty se pohybují kolem 26-27 stupňů Celsia. Celé místo se tedy jeví jako ideální pro ty, kteří hledají dovolenou v tropickém ráji.

Isla de la Plata je také známým místem pro pozorování volavky nebo velryb, což jsou dva z hlavních druhů, které se mohou v této oblasti vyskytovat. V období od června do září se sem vydávají velryby s cílem rozmnožování.

Dalším pozoruhodným faktorem Isla de la Plata je množství různých druhů ptáků, které zde můžeme vidět. Například se zde můžeme setkat s pelikány, několika druhy albatrosů, foukačkami, chřástaly nebo tukanovitými. Ptáci zde představují hlavní turistickou atrakci a turisté mohou využít různých prohlídek a výletů, aby se mohli podívat na tyto fascinující tvory.

Celkově lze říci, že Isla de la Plata nabízí úchvatné přírodní krásy a různorodé klimatické podmínky, což z něj činí ideální destinaci pro turisty, kteří hledají tropické prostředí. Pokud se vydáte na tento ostrov, můžete očekávat nádherné pláže, fascinující ptáky a množství dalších poučných a zábavných aktivit.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky