Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park

Ubytování Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park


Lake Abijatta-Shalla National Park se nachází v Etiopii a je jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit v zemi. Park nese jméno po dvou hlavních jezerech, jezeru Abijatta a jezeru Shalla. Toto místo je útočištěm pro mnoho vzácných druhů ptáků a dalších zvířat.

Za posledních pár let se turismus v oblasti značně rozvinul a park nabízí několik možností ubytování. Turisté mohou přespávat v luxusních kamenných chatkách nebo pod stanem, podle svých preferencí a rozpočtu.

Luxusní chatky jsou vybaveny moderními zařízeními a poskytují veškeré pohodlí, které si můžete přát při pobytu na přírodním území. Okolní krajina je úchvatná, a když se ráno probudíte, můžete obdivovat nádherný výhled na jezero Abijatta nebo jezero Shalla. Večer je zde možné posedět u ohně a poslouchat zvuky přírody.

Pokud preferujete stylovější zážitek, můžete si pronajmout luxusní stan, který je vybaven pohodlnou postelí a vlastní koupelnou. Stan je ideální pro ty, kteří chtějí zažít blízkost přírody, ale stále si užít nějaké pohodlí.

Pro dobrodružnější turisty je k dispozici možnost stanování v kempu. Kempování je nejlevnější možností ubytování v parku a zároveň vám umožní prozkoumat okolní přírodu až do posledního detailu. Predstavuje to ideální příležitost pro milovníky turistiky a pozorování ptáků.

V parku je také k dispozici restaurace, která nabízí širokou škálu tradičních etiopských jídel. Můžete si vychutnat čerstvou rybu z jezer nebo ochutnat tradiční etiopská jídla, jako je injera (palačinky z kyselého cínu) s různými omáčkami.

Lake Abijatta-Shalla National Park je také známý pro své unikátní lázně, které byly postaveny blízko jezera Shalla. Lázně jsou napájeny horkými prameny a představují skvělou příležitost pro relaxaci a odpočinek po celodenním prozkoumávání parku.

Pokud plánujete navštívit Etiopii, nezapomeňte zařadit Lake Abijatta-Shalla National Park do svého itineráře. Nabízí úžasné možnosti ubytování a zajímavé aktivity pro každého, kdo se chce ponořit do přírody. Tento park vám přinese zážitky na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park


1. Jak se dostanu do Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park?
– Nejbližší letiště je v Addis Abebě, odkud je možné cestovat silnicí do parku. Délka trasy závisí na dopravní situaci, ale obvykle trvá asi 3-4 hodiny.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Etiopii Lake Abijatta-Shalla National Park?
– Park je známý pro své slané jezero Abijatta a sladkovodní jezero Shalla. Další atrakce zahrnují různé druhy ptáků, které lze pozorovat, jako jsou plameňáci, pelikáni, ibisi a další. Také je tu možnost vidět divoké zvířectvo, jako jsou zebři, antilopy a hyeny.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park?
– Nejlepší doba na návštěvu parku je v období od listopadu do února, kdy je po dešťových sezonách větší množství vody v jezerech. Během této doby se také ptáci vrací z migrace a je možné sledovat jejich hnízdění.

4. Existují možnosti ubytování v parku?
– Ano, v parku jsou dostupné ubytovací zařízení pro turisty. Některé z možností zahrnují kempování, stanice pro pikniky a také hotely a penziony v blízkém okolí parku.

5. Jaké aktivity mohu v parku podniknout?
– Hlavní aktivity zahrnují pozorování ptáků, pěší turistiku, cykloturistiku a safari. K dispozici jsou také průvodci a odborníci na přírodu, kteří mohou turistům poskytnout další informace o fauně a flóře parku.

6. Je možné v parku jíst a pít?
– Ano, některá ubytovací zařízení v parku poskytují restaurace a kavárny, kde je možné se občerstvit. Je však vždy dobré se připravit na pobyt v přírodě vlastními zásobami jídla a pití.

7. Jaká je cena vstupu do parku?
– Cena vstupu do parku se může lišit v závislosti na druhu aktivity a délce pobytu. Obvykle se pohybuje kolem 10 až 25 USD na osobu. Doporučuje se ověřit aktuální ceny před návštěvou parku.

8. Jaké jsou pravidla a omezení v parku?
– Návštěvníci by se měli řídit pravidly ochrany přírody a dodržovat pokyny průvodců. Zákaz lovu, sběru zvířat či rostlin a veškerých aktivit, které by mohly narušit ekosystém parku.


Letenka Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park


Lake Abijatta-Shalla National Park je úžasným příkladem krásy a biodiverzity, kterou lze nalézt v Etiopii. Tento národní park se nachází v regionu Oromia, asi 200 kilometrů jižně od hlavního města Addis Abeby. Park v sobě zahrnuje dvě slané jezera a jejich okolí, které představují důležité přírodní a ekosystémové oblasti.

Lake Abijatta a Lake Shalla jsou obě slaná jezera, která jsou mezi turisty i místními obyvateli velmi oblíbená. Lake Abijatta je známý především pro svoji ohromující populaci plameňáků, která sem migruje ze sibiřských oblastí v zimních měsících. Když jsou plameňáci přítomni, jezerem Abijatta se rozléhá nádherná paleta růžových odstínů, což je opravdu úžasné pro pozorování a fotografii.

Lake Shalla na druhé straně je jedno z nejhlubších jezer v Etiopii, s maximální hloubkou přes 250 metrů. Je také velmi lákavým místem pro návštěvníky díky své mušlím populaci, která je jednou z nejbohatších v Africe. Mnoho druhů ptáků je také možné nalézt kolem jezera Shalla, a tak je park velkým lákadlem pro ornitology.

Park je domovem pro mnoho jiných zvířat a rostlin, včetně zeber, hyen, hrochů, kocourů a mnoha dalších. Je zde také řada endemických druhů, které se vyskytují pouze v této oblasti. Parkovo biom je z velké části savanového typu s převážně suchým klimatem, což je ideální prostředí pro mnoho druhů zvířat.

Pro turisty nabízí park také řadu outdoorových aktivit. Můžete se projít po stezkách vedoucích kolem jezer a získat úžasný výhled na krajinu. Pro ty, kdo mají rádi dobrodružství, je možné si pronajmout kánoe a vyrazit na vodu, abyste si jízdu zpestřili. Existují také určené místa pro kempování, takže si můžete přinést stan a prožít noc pod oblohou.

Lake Abijatta-Shalla National Park je zkrátka jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Etiopii. Je to ráj pro milovníky přírody, kteří oceňují krásu volné divočiny a různorodost ekosystémů. Pokud se chystáte navštívit Etiopii, určitě byste neměli minout tuto nádhernou lokalitu, která vám nabídne nezapomenutelné zážitky.


Počasí Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park


Lake Abijatta-Shalla National Park je jedním z nejznámějších přírodních rezervací v Etiopii. Nachází se ve východní části země, poblíž města Shashamene. Park zahrnuje dva slaná jezera - jezero Abijatta a jezero Shalla, která jsou domovem mnoha vzácných druhů ptáků a dalších živočichů.

Vzhledem k poloze parku v nadmořské výšce kolem 1 570 metrů nad mořem, nabízí Lake Abijatta-Shalla National Park unikátní klima a počasí. Celoročně zde panuje teplé nebo mírně teplé podnebí, s malými sezónními rozdíly.

Během období dešťů, které probíhá hlavně od června do září, se v parku vyskytují vyšší srážky. Průměrné hodnoty srážek v těchto měsících se pohybují okolo 100 až 150 mm. Během této doby se park proměňuje na zelenou krajinu plnou kvetoucích rostlin a vodních ploch.

Na druhou stranu, během období sucha, které převládá od října do května, srážky jsou minimální a teploty mohou dosahovat velmi vysokých hodnot. Průměrné teploty v těchto měsících se pohybují kolem 25 až 30 stupňů Celsia, s maximálními teplotami přesahujícími 35 stupňů Celsia.

Vzhledem k tomu, že jezero Abijatta je slané, jeho hladina kolísá v závislosti na sezóně. Během období dešťů hladina jezera stoupá a může pokrýt velkou část okolních ploch. Na druhou stranu, během sucha se hladina jezera snižuje a vytváří se slané plochy, které jsou ideální pro mnoho druhů ptáků.

Díky jedinečnému počasí a přírodnímu prostředí je Lake Abijatta-Shalla National Park vyhledáván turisty, především milovníky ptactva. Park nabízí fascinující pozorování a fotografování mnoha druhů ptáků, včetně plameňáků, pelikánů, kachny nebo pestřenků.

Je důležité pochopit, že klima a počasí v Etiopii mohou být nevyzpytatelné, a proto je vhodné plánovat návštěvu parku s ohledem na povětrnostní podmínky. Doporučuje se navštívit park během období dešťů, kdy se můžete těšit na zelenou krajinu a bohatý život ptáků.

Lake Abijatta-Shalla National Park je tedy nejen významnou přírodní rezervací v Etiopii, ale i místem s fascinujícím počasím a klimatem. Pokud jste nadšenci do přírody a ptactva, je tento park určitě místem, které byste neměli vynechat při své návštěvě Etiopie.


Dovolená Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park


Etiopie je země bohatá na přírodní krásy a jedním z nejnavštěvovanějších a nejlépe hodnocených turistických cílů je Lake Abijatta-Shalla National Park. Tento národní park se nachází na jihozápadě země a je domovem několika přírodních zajímavostí, které lákají turisty z celého světa.

Lake Abijatta-Shalla National Park se rozkládá na ploše 887 km2 a je pojmenován po dvou hlavních jezerech v parku - jezeře Abijatta a jezeře Shalla. Jezeře Abijatta je bažinaté jezero, které je domovem mnoha druhů ptáků, včetně plameňáků, pelikánů, volavek a mnoha dalších vodních ptáků. Je to jedno z největších slaných jezer v Etiopii a jeho slaná voda je domovem mnoha druhů ryb.

Jezeře Shalla naopak patří mezi nejhlubší sladkovodní jezera v Etiopii a je obklopeno krásnými horami. Je to významné jezero pro místní rybářské komunity a také pro místní divokou faunu. V jezeře žijí zeekohouti, krokodýli a mnoho dalších vodních živočichů.

Park je také bohatý na další zajímavé přírodní útvary, jako jsou horké prameny, sopečné krátery a unikátní flóra. Zdejší půda je bohatá na minerály a působí velmi příznivě na růst rostlin. V parku rostou trsy papyrusu, koberce kvetoucích liliovitých rostlin a mnoho dalších endemických druhů.

Pro turisty je zde také spousta možností k rekreačním aktivitám. Můžete se projet na lodi po jezeře Abijatta a pozorovat pestrou druhovou rozmanitost ptáků. Další nabídkou je trekking či horská cyklistika v okolním pohoří, nebo se projet na koni a objevovat krásy přírody parku.

Co se týče ubytování, v parku je několik kempů a lodgí, které nabízejí jak luxusní, tak i cenově dostupné možnosti. Ubytování vám umožní prožít nezapomenutelné zážitky a relaxovat v příjemném prostředí.

Pokud plánujete svou dovolenou v Etiopii, nezapomeňte zařadit Lake Abijatta-Shalla National Park do svého itineráře. Tento park je skvělou destinací pro všechny milovníky přírody a pro ty, kteří chtějí zažít něco zcela jiného. Přírodní krásy, pestrost živočišné říše a možnost strávit čas v harmonii s přírodou - to vše vás čeká v tomto fascinujícím národním parku.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky