Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Filipíny Boracay Island

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Boracay Island


Dotazy a odpovědi o Filipínském ostrově Boracay:

1. Jak se dostat na ostrov Boracay?
Ostrov Boracay je nejlépe dostupný letecky z Manily nebo Cebu. Existuje pár leteckých společností, které nabízejí lety přímo do letišť na ostrově.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce na ostrově Boracay?
Mezi nejpopulárnější aktivity na ostrově Boracay patří potápění, windsurfing, kitesurfing, beach fotbal a plavba lodí. Kromě toho můžete také využít relaxaci na pláži, procházky po ostrově nebo výlety na okolní ostrůvky.

3. Kde se nachází nejlepší pláže na ostrově Boracay?
Hlavní pláží na ostrově je White Beach, která je známá svým jemným pískem a azurovým mořem. Dalšími populárními plážemi jsou Puka Shell Beach, Diniwid Beach a Bulabog Beach.

4. Jaké je nejlepší období pro návštěvu ostrova Boracay?
Nejlepším obdobím pro návštěvu ostrova Boracay je obvykle od listopadu do května, kdy je suché období a teploty jsou příjemné. Během období dešťů mezi červnem a říjnem může být více deštivých dnů a některé aktivity mohou být omezeny.

5. Jaký je místní jazyk na ostrově Boracay?
Filipínština je oficiálním jazykem na Filipínách, včetně Boracay. Angličtina je však široce používaná a mnoho místních obyvatel mluví anglicky.

6. Jaké jsou možnosti ubytování na ostrově Boracay?
Na ostrově Boracay najdete širokou škálu ubytovacích možností od luxusních letovisek po cenově dostupné hotely a penziony. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v důležitých turistických obdobích.

7. Jak mohu zajistit dopravu na ostrově Boracay a mezi plážemi?
Nejběžnějším způsobem dopravy na ostrově Boracay je trajektová doprava z Caticlanu na ostrov Boracay. Místní doprava na ostrově zahrnuje tricykly, které jsou oblíbené pro kratší vzdálenosti, a jeepney pro delší trasy.

8. Jaká je místní kuchyně na ostrově Boracay?
Místní kuchyně na ostrově Boracay je bohatá na mořské plody a čerstvé tropické ovoce. Mezi oblíbené pokrmy patří adobo (maso vařené v octě a sójové omáčce), sinigang (kyselá polévka) a lechon (pečené prase).

9. Jaké jsou možnosti nakupování na ostrově Boracay?
Na ostrově Boracay najdete mnoho obchodů se suvenýry, butiků, trhů a nakupovacích center. Nejznámější oblast pro nakupování je D'Mall, který nabízí široký výběr oblečení, šperků a dalších předmětů.

10. Je na ostrově Boracay bezpečno?
Ostrov Boracay je obecně bezpečný pro turisty, ale je vždy důležité dodržovat základní opatření k ochraně majetku a osobní bezpečnosti. Doporučuje se dodržovat upozornění a pokyny místních orgánů a být opatrný při plavání v oceánu.


Dovolená Filipíny Boracay Island


Boracay Island: Rajský ostrov na Filipínách

Filipíny, známé svými krásnými plážemi a úchvatnými tropickými ostrovy, představuje země, která v posledních letech získala značnou popularitu mezi milovníky dovolené a cestování. Mezi mnoha malebnými ostrovy, které Filipíny nabízejí, se Boracay Island vyčnívá jako skutečný klenot v koruně.

Boracay Island se nachází v západní Visayas na Filipínách. Je to malý ostrov o rozloze pouhých 10,32 kilometrů čtverečních, ale jeho přínos pro filipínský turismus je obrovský. Ostrov je známý svými bílými písečnými plážemi, tyrkysovými vodami a nádherným podmořským životem. Turisté z celého světa sem přijíždějí, aby zažili exotickou atmosféru a relaxovali na pláži, která často figuruje na seznamu nejlepších pláží světa.

V roce 2018 prošel Boracay Island rozsáhlou sanitací a regenerací, která trvala celkem šest měsíců. Cílem této rekonstrukce bylo zlepšení infrastruktury, včetně čističek odpadních vod a odstranění ilegálních struktur na pláži. Díky tomuto úsilí se ostrov vrátil do svého přirozeného krásného stavu.

Jednou z nejslavnějších pláží na ostrově je White Beach, která se táhne na 4 kilometry podél zálivu. Tato pláž je známá svými jemnými písečnými dunami a krystalicky čistou vodou, která vás zanechá naprosto ohromené. Zdejší voda je perfektní na šnorchlování a potápění, protože je obklopená korálovými útesy a dalšími malými ostrůvky.

Boracay Island je také rájem pro milovníky vodních sportů. K dispozici jsou zde možnosti jako windsurfing, kitesurfing, kajakování, jízda na banánu a mnoho dalšího. Můžete také pronajmout jachtu a prozkoumat okolní ostrovy, nebo si užít romantickou plavbu za západu slunce.

Pokud se rozhodnete prozkoumat více než jen pláže, můžete navštívit národní park Wildlife Sanctuary, který se nachází na jihovýchodě ostrova. Zde můžete vidět různé druhy endemické flóry a fauny, jako jsou divoké prasata, stromové kraby a mnoho ptáků.

Po celém ostrově najdete také spoustu luxusních letovisek, resortů, restaurací a barů, které slouží vynikající filipínskou kuchyni a míchané koktejly. Nepřijdete o žádnou formu zábavy, ať už se rozhodnete strávit večer u táboráku na pláži, nebo se vydat do místních klubů a diskoték, které nabízejí skvělou hudbu a tanec až do rána.

Boracay Island je opravdu rájem pro ty, kteří touží po odpočinku na exotické destinaci. Jeho přírodní krása, spojená se skvělým zázemím a rozmanitými aktivitami, je zárukou, že se sem budete opakovaně vracet. Takže pokud hledáte dokonalou dovolenou na pláži, neměli byste si nechat ujít návštěvu tohoto nádherného ostrova na Filipínách.


Ubytování Filipíny Boracay Island


Boracay Island je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na Filipínách. Tato krásná ostrovní destinace, nacházející se na západním pobřeží země, láká návštěvníky z celého světa svými bílými plážemi, tyrkysovým mořem a ojedinělou atmosférou.

Jedním z hlavních faktorů, které přispívají k oblíbenosti Boracay Island, je jeho ubytovací zařízení. Ostrov nabízí širokou škálu možností pro různé druhy cestovatelů a jejich rozpočty.

Pro ty, kteří si chtějí dopřát něco luxusního, Boracay Island disponuje mnoha pětihvězdičkovými hotely a resorty. Tyto zařízení mají vše, co si lze přát - prostorné pokoje s výhledem na moře, soukromé pláže, bazény, wellness centra a prvotřídní restaurace. Hosté zde mohou očekávat prvotřídní služby a dokonalého hoštění.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou v Boracay Island k dispozici také mnohé levnější možnosti ubytování. Od jednoduchých pensionů, hostinců a apartmánů až po levné hotely, je zde prostor pro každého. Tyto zařízení nabízejí pohodlné pokoje a poskytují základní vybavení, jako je klimatizace, teplá voda a Wi-Fi připojení.

Pro ty, kteří hledají ještě více dobrodružství a mají zájem se plně ponořit do místní kultury, existuje také možnost ubytování v tradičních filipínských dřevěných chatkách zvaných "nipa hut". Tyto chatky jsou jednoduché, ale nabízejí jedinečný zážitek. Hosté mohou prožít autentickou filipínskou atmosféru a vychutnat si klidnou atmosféru přírody.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, levnější možnost ubytování nebo tradiční "nipa hut", všechna ubytovací zařízení na Boracay Island jsou dobře připravena, aby hosté měli příjemný pobyt. Personál je vstřícný a ochotný pomoci s jakýmkoli dotazem nebo požadavkem. Hosté si mohou užívat slunečního záření na pláži nebo provádět vodní sporty, jako je potápění, plachtění na prknech a další.

Boracay Island nabízí nejen překrásné ubytování, ale také mnoho dalších aktivit a památek. Ostrov je známý také svou noční scénou, plnou barů, klubů a restaurací, které nabízejí širokou škálu kulinářských specialit z celého světa.

Věříme, že Boracay Island je skvělým místem k navštívení pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou kombinaci krásného ubytování, nádherných pláží a nezapomenutelných zážitků.


Letenka Filipíny Boracay Island


Filipíny jsou jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších destinací na světě. Tato země leží v jihovýchodní Asii a svou návštěvníky překvapí úchvatnou přírodou, tropickým klimatem a nádhernými plážemi. Mezi jedno z nejpopulárnějších míst pro milovníky slunce a moře na Filipínách patří ostrov Boracay.

Boracay je malý ostrov o rozloze pouhých 10 km², který leží na západním pobřeží Filipín v západní části Visayského souostroví. Tento ostrov je známý svými bílými písečnými plážemi, tyrkysovým mořem a pozoruhodným korálovým útesem. Boracay je rájem pro milovníky potápění a šnorchlování, kteří zde mohou objevovat bohatství podmořského světa.

Jedna z nejznámějších pláží na ostrově je White Beach, která se rozkládá podél západního pobřeží. Tato pláž je nekonečným pásem bílého písku obklopeného palmami a ukrývá mnoho luxusních resortů, butiků a restaurací. White Beach je ideálním místem na odpočinek, opalování a koupání. Voda zde je průzračná a teplá, což dává možnost objevit mnoho druhů ryb a korálů.

Na Boracay si můžete užít také různé vodní sporty, jako je windsurfing, kitesurfing a paddleboarding. Na ostrově se také nachází mnoho cenově dostupných ubytovacích možností, od jednoduchých plážových chatiček až po luxusní hotely. Zároveň jsou zde k dispozici všechny potřebné služby, jako jsou banky, obchody a lékařská péče.

Boracay je živé místo také v noci, kdy se proměňuje v centrum nočního života. Na pláži se nachází bary a kluby, kde se můžete bavit a tancovat do noci. Atmosféra je zde velice přátelská a oblíbená mezi mladými cestovateli.

Let na Filipíny a návštěva Boracay je nezapomenutelným zážitkem. Ostrov nabízí kombinaci krásné přírody, uvolněné atmosféry a spousty zábavy. Je ideální volbou pro ty, kteří touží po relaxaci na pláži, ale zároveň mají rádi dobrodružství a objevování nových míst.

Pokud hledáte exotickou dovolenou, neváhejte a vydejte se do ráje zvaného Boracay. Tento ostrov vám nabídne vše, co si na dovolené můžete přát. Bílé pláže, jemný písek, teplé moře, překrásné západy slunce a nekonečné množství nezapomenutelných zážitků. Nechte se unést Filipínskou atmosférou a objevujte krásy ostrova Boracay.


Počasí Filipíny Boracay Island


Boracay Island je jedním z nejkrásnějších ostrovů Filipín a také jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v zemi. Mimo svoje úchvatné pláže a bohatý podmořský svět se Boracay Island také pyšní příjemným tropickým počasím po celý rok.

Ostrov leží v západní části Visayan Sea, a to přibližně 315 kilometrů jihozápadně od Manily, hlavního města Filipín. Díky své poloze uvnitř Tichého oceánu je ostrov ovlivněn monzunovým klimatem, které mu dodává teploty příjemné téměř po celý rok.

Boracay Island se může pyšnit dvěma sezónami - suchou a deštivou. Sezóna sucha trvá obvykle od listopadu do dubna, což je čas, kdy ostrov nabízí nejlepší podmínky pro sluneční koupání a pobyt na pláži. Teploty se pohybují kolem 30 ° C, voda je příjemně teplá a slunce svítí intenzivně.

Sezóna dešťů na Boracay Island přichází s příchodem monzunových větrů z jihozápadu. Tato období jsou obvykle od května do října a přináší časté lijáky a občasné bouřky. Teploty v této době mírně klesají na přibližně 25–30 ° C, zatímco vzdušná vlhkost vzrůstá. To však neznamená, že je ostrov nepříjemný k návštěvě; právě naopak, mnozí lidé preferují klidnější atmosféru v této době a ostrov stále nabízí mnoho příležitostí k zábavě a relaxaci.

Je důležité si uvědomit, že i během deštivých měsíců na Boracay Island slunce stále vystřihne svou část. Déšť bývá obvykle krátkodobý a přichází spíše ve formě bouří. Při správném plánování lze stále využít krásné pláže a přírodě ostrova i během této období.

Pokud plánujete návštěvu Boracay Island, doporučuje se sledovat předpověď počasí, abyste si mohli přizpůsobit svůj rozvrh aktivit podle aktuálního stavu. Během sezóny dešťů byste také měli zvážit možnost balení deštníků nebo pláštěnek, abyste se mohli pohodlně pohybovat po ostrově i při nepříznivém počasí.

Boracay Island je krásným místem, které může nabídnout nezapomenutelnou dovolenou jak za sucha, tak i během deštivých měsíců. Nevýhodou je, že během nejvyšší turistické sezóny je ostrov často velmi rušný a pláže jsou přeplněné. Proto je vhodné vyhledat klidnější období, aby si návštěvníci mohli opravdu užít půvab tohoto ostrova.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky