Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Filipíny Malapascua Island

Letenka Filipíny Malapascua Island


Filipíny jsou známé svou nádhernou přírodou a malebnými plážemi. Jedno z takových míst, které stojí za návštěvu, je Malapascua Island. Toto ostrovní útočiště se nachází na severu Filipín v provincii Cebu a nabízí turistům nezapomenutelný zážitek.

Malapascua Island je známé především díky svým bílým písečným plážím a křišťálově čistému moři, které je domovem rozličných druhů mořského života. Toto místo je zejména oblíbené mezi potápěči, kteří sem přijíždějí z celého světa, aby si užili úžasný podvodní svět. Vody kolem ostrova jsou známé díky svému shlukování mant v mantích ponorech a také pro svou šanci na setkání s velkými žraloky.

Mezi další oblíbené aktivity na Malapascua Island patří i šnorchlování, rybaření a plavání s obyčejnými krabi. Ostrov také nabízí nádherné mořské jeskyně, jako je Gato Island, které jsou domovem různých mořských tvorů, včetně mořských hadů a různých druhů ryb. Přátelská atmosféra a bohatství podvodního života zde vytvářejí ideální prostředí pro milovníky přírody a dobrodruhy.

Kromě života pod hladinou nabízí Malapascua Island také možnosti pro relaxaci na pláži. Můžete si užívat slunce a nekonečný výhled na azurové moře či procházky po pláži. Zdejší atmosféra je značně příjemná a uvolněná, takže si můžete příjemně odpočinout od každodenního stresu.

Ostrov samotný je malý a není hojně obydlený, což znamená, že na Malapascua Island se můžete cítit trochu jako dobrodruh, který objevuje nezkrotnou přírodu. Místní obyvatelé jsou velmi vstřícní a přátelští, což přidává na uvolněné atmosféře a dává turistům pocit bezpečí.

Pokud se chystáte navštívit Malapascua Island, nezapomeňte si přibalit potřebné vybavení pro potápění či šnorchlování. Ať už jste začátečník nebo zkušený potápěč, určitě si zde užijete nezapomenutelné chvíle.

Další věc, kterou byste neměli vynechat, je snorklování s mantami. Jde o jedinečný a opravdu vzrušující zážitek, který vám ponese dobrodružné vzpomínky na celý život.

Ať už jste milovníkem podvodního světa, přírody nebo jednoduše hledáte skvělé místo na relaxaci, Malapascua Island je ideální destinací pro vás. Příjemné podnebí, nádherné pláže a úžasná biodiverzita podmořského života vytvářejí prostředí, které stojí za návštěvu. Ponořte se do krásy tohoto malého ostrova a nechte se unášet jeho jedinečnou atmosférou.


Ubytování Filipíny Malapascua Island


Filipíny jsou známé jako jedna z nejkrásnějších turistických destinací světa a Malapascua Island je jedním z jejich skrytých pokladů. Tato malá ostrovní enkláva se nachází na severu země a nabízí návštěvníkům neuvěřitelně krásné pláže, průzračné moře a úžasné podmořské krajiny.

Malapascua Island je známá svou jedinečnou biodiverzitou a jako domov pro vzácné mořské tvory, včetně mantových rejnoků a žraloků tresčích. Tato ostrovní destinace se stala světově proslulou díky svým potápěčským lokalitám, jako je například Monad Shoal, kde je možné pozorovat úžasnou noční výměnu rybích parazitů.

Pro turisty, kteří hledají ubytování na Malapascua Island, je hostingový průmysl dobře rozvinut a nabízí širokou škálu možností. Od jednoduchých plážových chat až po luxusní hotely poskytující veškeré pohodlí, zde si každý najde to pravé. Většina ubytování se nachází poblíž pláže, což umožňuje rychlý přístup k moři a nezapomenutelnému výhledu.

Pokud jde o jídlo, Malapascua Island nabízí pestrou paletu chutí a exotických pokrmů. Místní kuchyně je ovlivněna jak filipínskou, tak západní kuchyní a každý turista si může vybrat podle svého gusta. Čerstvé mořské plody jsou v této oblasti samozřejmostí a návštěvníci by si neměli nechat ujít ochutnat některé z místních specialit, jako je "kinilaw" - filipínský pokrm ze syrové ryby marinované v octu a citrusových plodech.

Malapascua Island není jen rájem pro potápěčské nadšence, ale také pro ty, kteří si rádi užívají krásné pobřeží a pláže. Bílý písek a tyrkysově modré moře vytváří idylickou scenérii pro relaxaci a odpočinek. Návštěvníci si mohou zapůjčit šnorchlovací vybavení a prozkoumat podvodní svět přímo z pobřeží, nebo se vydat na šnorchlovací výlet lodí k jiným blízkým ostrovům.

Pokud je vaším snem utéci od každodenního shonu a relaxovat v jednom z nejkrásnějších míst na Filipínách, Malapascua Island je tou správnou volbou. Nenajdete zde luxusní letoviska plné turistů, ale autentické a příjemné prostředí, které vám umožní zažít skutečný život na Filipínách. Objevte krásy tohoto ostrova a připomínky zdejších obyvatel, kteří jsou považováni za nejvstřícnější lidi na světě.


Dovolená Filipíny Malapascua Island


Malapascua Island: Ráj na Philippínách pro milovníky pláží a potápění

Filipíny jsou známé pro své nádherné pláže a křišťálově čisté vody, které lákají turisty z celého světa. Jedno z nejkrásnějších míst v této zemi je Malapascua Island, který je oblíbený zejména mezi milovníky potápění. Tento ostrov nabízí úchvatné scenérie, úžasnou faunu a flóru pod hladinou a přátelskou atmosféru.

Malapascua Island se nachází v severní části Filipín, asi 8 km od pobřeží ostrova Cebu. Je známý pro svůj bílý písek a tyrkysově modré vody, které vytvářejí perfektní kulisu pro odpočinek a relaxaci na pláži. Zdejší pláže jsou čisté a klidné, což dělá z Malapascuy ideální destinaci pro ty, kteří chtějí uniknout rušnému městskému životu.

Pro milovníky potápění je Malapascua Island snem. Ostrov je jedním z nejlepších míst na světě k pozorování žraloků velrybích. Tito ohromní tvorové se často vyskytují ve vodách kolem ostrova a potápěčům nabízejí nezapomenutelné zážitky. Existuje několik potápěčských center na ostrově, které nabízejí kurzy pro začátečníky i zkušené potápěče.

V Malapascui je také možné potápět se ke korálovým zahradám, které jsou plné barevných ryb a různých druhů korálů. Ostrov je známý také tím, že zde můžete vidět vzácné mořské želvy, rejnoky a delfíny. Dále je zde možnost navštívit vraky lodí, které se nacházejí pod vodou a jsou zajímavou atrakcí pro potápěče.

Malapascua Island není jen pro potápěče. Na ostrově si můžete půjčit kajak a projet se podél pobřeží, nebo si zapůjčit šnorchel a sledovat podmořský život přímo z hladiny vody. Existuje také možnost pronajmout si jízdní kolo a projet se po okolí, abyste objevili všechny krásy ostrova.

Pokud jde o ubytování, na ostrově Malapascua je k dispozici široká škála možností. Najdete zde jak levné hostely a příjemné hotely pro ty, kteří chtějí zůstat na pobřeží, tak i luxusní resorty pro ty, kteří si přejí klid a soukromí.

Malapascua Island je snem pro každého, kdo hledá relaxaci na pláži a dobrodružství pod vodou. Toto malé, ale krásné místo nabízí nádherné scenérie, úžasnou flóru a faunu a přátelskou atmosféru. Pokud se chystáte na Filipíny, nezapomeňte navštívit Malapascua Island - ráj pro milovníky pláží a potápění.


Počasí Filipíny Malapascua Island


Malapascua Island je malý ostrov v severní části Filipín. Jeho krásné pláže, tyrkysové vody, úchvatné koralové útesy a pozoruhodné podmořské životy lákají turisty z celého světa.

Malapascua Island má tropické klima, s horkým a vlhkým počasím po většinu roku. Nejlepší období pro návštěvu ostrova je od listopadu do března, kdy teplota je mírnější a srážky jsou nižší. Teploty se pohybují kolem 30°C během dne a 24°C v noci.

V období monzunů, od června do září, může být počasí velmi nepředvídatelné. Malapascua Island může být zasažen silným větrem a deštěm, což může narušit turistické aktivity na ostrově. Proto je lepší se vyhnout návštěvě v tomto období.

Návštěvníci, kteří si chtějí užít slunce, mohou provádět plážové aktivity, jako jsou potápění a šnorchlování. Ostrov je známý svými koralovými útesy a různými druhy ryb a mořských želv. Mnoho turistů přijíždí na Malapascua Island také pro pozorování žraloků, zejména pro štíhlého žraloka. Toto aktivita je přístupná po celý rok.

V případě špatného počasí a deště, turisté mohou navštívit kavárny a restaurace na ostrově s výhledem na oceán, kde si mohou vychutnat místní speciality a trávit čas se svými přáteli. Další možnosti zahrnují turistiku, návštěvu rybářských vesnic a vodopádů.

Celkově řečeno, Malapascua Island má krásné počasí, které umožňuje návštěvníkům užít si svého pobytu na ostrově. Nicméně, turisté by měli být opatrní v době monzunů a měli by se držet rad a pokynů místních obyvatel, aby se zabránilo jakémukoli nebezpečí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Malapascua Island


1. Jak se dostat na Malapascua Island?
Odpověď: Nejrychlejší způsob je vzít přímo letadlo z Manily nebo Cebu City do Cebu Airport, a poté se přepravit trajektem nebo speedboatem na Malapascua Island.

2. Kde se ubytovat na Malapascua Island?
Odpověď: Na Malapascua Island najdete řadu různých možností ubytování, včetně plážových resortů, rodinných penzionů a levných hostelů.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Malapascua Island?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je od listopadu do května, kdy je počasí suché a slunečné. Během letních měsíců jsou možné občasné deště a bouřky.

4. Co je nejznámější na Malapascua Island?
Odpověď: Malapascua Island je známá svými krásnými plážemi, včetně Bounty Beach a Logon Beach. Je také domovem pro školy rejnoků, kteří jsou atrakcí pro potápěče.

5. Co dělat na Malapascua Island?
Odpověď: Turisté mohou tady relaxovat na pláži, potápět se a pozorovat korálové útesy, provádět šnorchlování, vyzkoušet si surf, vydat se na výlety lodí až k nedalekým ostrovům a objevovat zdejší přírodu.

6. Jaké jsou nejlepší potápěčské místa na Malapascua Island?
Odpověď: Nejlepšími potápěčskými místy na Malapascua Island jsou Monad Shoal, Gato Island a Kimud Shoal, kde můžete vidět rejnoky, žraloky a další mořskou faunu.

7. Jsou na Malapascua Island možnosti stravování?
Odpověď: Ano, na Malapascua Island najdete mnoho restaurací a stánků, které nabízejí lokální kuchyni i mezinárodní speciality.

8. Jaké aktivity jsou vhodné pro děti na Malapascua Island?
Odpověď: Děti mohou na Malapascua Island relaxovat na pláži, šnorchlovat, plavat, objevovat zdejší přírodu a využít různé vodní sporty, jako je surfování a kajakování.

9. Jaká je místní měna na Malapascua Island?
Odpověď: Místní měna na Filipínách je filipínské peso (PHP). Mnoho obchodů a rezortů přijímá také americké dolary.

10. Je na Malapascua Island možnost výběru hotovosti z bankomatu?
Odpověď: Ano, v centru Malapascua Island jsou k dispozici některé bankomaty, které přijímají mezinárodní karty. Nicméně, doporučuje se mít dostatek hotovosti při příjezdu na ostrov.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky