Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Filipíny Manila (hlavní město)

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Manila (hlavní město)


1. Jaký je Manila?
Manila je hlavní město Filipín a největší město země. Je to finanční, obchodní a kulturní centrum.

2. Kde se nachází Manila?
Manila se nachází na západním pobřeží ostrova Luzon ve Filipínském souostroví.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Manile?
Mezi hlavní turistické atrakce v Manile patří historická čtvrť Intramuros, kostely jako například Katedrála sv. Augustina a Kostel San Agustina, nákupní centra Greenbelt a SM Mall of Asia, Ocean Park a Fort Santiago.

4. Jaká je doprava v Manile?
V Manile je doprava dostupná prostřednictvím hromadné dopravy včetně metra a autobusů. Existují také taxíky a motorky, které se používají jako alternativní způsob přepravy.

5. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Manily?
Nejlepší časy na návštěvu Manily jsou během suchého období od listopadu do dubna. V této době je mírné počasí a méně dešťových srážek.

6. Jaké jsou oblíbené filipínské jídla v Manile?
V Manile můžete ochutnat tradiční filipínská jídla jako adobo (maso marinované v octové marinádě), lechon (opečené prase), sinigang (kyselá polévka), a halo-halo (směs ovoce, zmrzliny a želé).

7. Jsou v Manile bezpečné?
Stejně jako v jiných velkých městech se i v Manile vyskytuje určitá míra kriminality. Je důležité být opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například nedávat pozor na osobní věci a vyhnout se nebezpečným oblastem.

8. Jaká jsou doporučení pro cestování do Manily?
Při cestování do Manily je dobré si zajistit platné cestovní pojištění, dodržovat místní zákony a předem si zjistit informace o místních obyčejích a kulturách.

9. Jaká je místní měna v Manile?
Místní měnou v Manile je filipínské peso (PHP). Je nejlepší si předem vyměnit peníze na letišti nebo ve směnárnách.

10. Co je nejlepší způsob, jak objevit Manila?
Nejlepší způsob, jak objevit Manila, je projít se po historické čtvrti Intramuros, navštívit tradiční trhy a ochutnat místní jídlo, a také navštívit turistické atrakce s průvodcem, který vám poskytne základní informace o městě.


Ubytování Filipíny Manila (hlavní město)


Manila, hlavní město Filipín, je obvykle prvním místem, které turisté navštíví v této zemi. A protože jde o velké a živé město, má také mnoho možností ubytování.

V centru města Manila stojí mnoho prestižních hotelů, jako například špičkový hotel Mandarin Oriental. Tento luxusní hotel nabízí prvotřídní služby, včetně vysoce kvalitní rekreace, wellness služeb a gastronomického zážitku.

V této oblasti je také široká škála cenově dostupného ubytování pro ty, kteří hledají možnosti pro cestování s menším rozpočtem. Například Hotel 99 Caloocan, který se nachází po celé metru od centra města, nabízí pohodlné pokoje a bezplatnou snídani.

Jinou možností v centru města je Airbnb, což je populární možnost mezi turisty. Airbnb nabízí mnoho možností výběru ubytování, jako například celá byt nebo jednolůžkový pokoj.

Pokud turisté chtějí pobyt u vody, mohou se rozhodnout pro ubytování v oblasti Pasay City. Tato oblast je známá svými luxusními hotely a kasiny, ale nabízí také řadu menších ubytovacích možností, jako jsou pensiony a turistické hostely.

Cestovatelé, kteří by chtěli pobýt v blízkosti kulturních památek, se mohou rozhodnout pro ubytování poblíž centra města Intramuros. V této oblasti znají turisté mnoho historických památek, jako například bolševickou pevnost Fort Santiago.

V neposlední řadě, turisté, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou, mohou cestovat na okraj města do oblasti Tagaytay. Tato oblast se nachází přibližně 2 hodiny jízdy od centra města Manila a nabízí možnosti ubytování v krásných a klidných rekreačních resortech.

V celkovém souhrnu, Manila nabízí širokou škálu možností ubytování, ať už na základě ceny nebo místní polohy. Bez ohledu na to, na jaký typ ubytování se turisté rozhodnou, určitě budou mít nezapomenutelný zážitek ze své návštěvy Filipín.


Dovolená Filipíny Manila (hlavní město)


Manila je hlavním městem Filipín a jedním z největších a nejrušnějších měst v jihovýchodní Asii. Má bohatou historii a kulturní dědictví, které láká turisty z celého světa. Pokud plánujete dovolenou na Filipíny, Manila by neměla chybět ve vašem itineráři.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí Manily je historický a koloniální okrsek Intramuros. Tato stará španělská pevnost byla postavena v 16. století a je plná dobře zachovaných památek, jako je hrad Manila, kostel San Agustin a Rizalova pevnost. Procházka po starobylých kamenných uličkách Intramuros je jako cesta do minulosti a nabízí jedinečný pohled do koloniálního období země.

Další nezapomenutelný zážitek v Manile je návštěva tržnice Divisoria. Tato přeplněná tržnice je srdečním centrem města pro nákupy, kde můžete najít vše od oblečení, elektroniky, potravin a suvenýrů za velmi výhodné ceny. Pro milovníky tradičních filipínských jídel je také mnoho stánků s čerstvým ovocem, zeleninou a dalšími místními specialitami.

Na západním předměstí Manily se nachází město Makati, které je známé svými moderními mrakodrapy, obchodními centry a luxusními hotely. Zdejší Makati Central Business District je obklopen elegantními restauracemi, bary a nočním životem. Pro ty, kteří hledají luxusní zážitek, je rezidenční čtvrť Bonifacio Global City, známá také jako BGC, must-see místo. Je to moderní a vysoce urbanizovaná oblast plná ultra-moderních budov, restaurací, butiků a zábavy.

Manila také nabízí krásné pláže a ostrovy, na kterých si můžete užít klid a relaxaci. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v blízkosti Manily je ostrov Corregidor, který sloužil jako historická pevnost během druhé světové války. Ostrov zaujme svými rozvalinami a malebnými plážemi, které jsou ideální pro potápění nebo šnorchlování.

Pokud máte rádi exotickou přírodu, neměli byste vynechat návštěvu Taalova jezera. Toto jezero se nachází přibližně 60 kilometrů jižně od Manily a v jeho centru se nachází aktivní sopka, která vytváří úžasný výhled. Můžete si vzít malou loď a přeplavat se na malý vulkanický ostrov, kde můžete sledovat sopečné aktivity zblízka.

Manila je výjimečným městem, které nabízí širokou škálu zážitků a atrakcí. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem historie, moderní kultury nebo přírodní krásy, Manila a její okolí vám nepochybně poskytnou něco, čím si zpestříte svou dovolenou na Filipínách.


Počasí Filipíny Manila (hlavní město)


Manila, hlavní město Filipíny, se nachází na západním pobřeží ostrova Luzon. Město má tropické klima s teplotami, které se pohybují mezi 25 až 33 °C po celý rok. V dubnu a květnu bývají teploty nejvyšší, kdy se může teplota vyšplhat až nad 35 °C.

Léta v Manile jsou obvykle velmi vlhká a deštivá, na rozdíl od suchých a mírnějších zim. Monzunové deště zasahují město od června do září a bývají doprovázeny silnými větry a bouřemi. Tyto deště mohou způsobit vysoké povodně, které jsou pro Manila typické.

Zdejší obyvatelé jsou na toto počasí zvyklí a dokážou se přizpůsobit. Často používají impremeabilní kabáty a sandály, aby si udrželi suchou nohu. Během deštivých dnů jsou ulice zaplavené a mnozí zdejší obyvatelé využívají pro přepravu bárky a lodě.

Vzhledem k moři, které obklopuje Manila, jsou zde poměrně silné větry. Ty mohou být nebezpečné pro rybáře a lodě.

Přestože Manila má poměrně nevyzpytatelné počasí, mnozí turisté navštěvují město, aby zde zažili jedinečné zážitky a turistické atrakce. Manila je plná historických památek a vynikajících možností nakupování.

Celkově lze říci, že počasí v Manile je typické pro tropickou oblast s vysokou vlhkostí a sezónními dešti. Je třeba zvážit tuto skutečnost při plánování cest do města. Nicméně, Manila zůstává jeden z nejpopulárnějších turistických míst na Filipínách, protože nabízí mnoho zábavy a kulturních zážitků po celý rok.


Letenka Filipíny Manila (hlavní město)


Filipíny jsou exotickou zemí, kterou každý turista musí alespoň jednou v životě navštívit. Když se řekne Filipíny, nejvíce vám pravděpodobně přijde na mysl bílé pláže, křišťálově čisté vody a palmové stromy. To vše uvidíte, když se vydáte na ostrovy, kde jsou tyto záznamy snímků každodenní realitou. Avšak, aby jste se mohli těšit z těchto krás, musíte nejprve dostat do hlavního města Filipín - Manily.

Manila, je to jedno z nejvíce exotických měst na světě a zároveň i hlavní město Filipín. Mnoho turistů se rozhoduje pro první zastávku právě tady. Na první pohled se vám Manila může zdát chaotická, ale nenechte se odradit. Pokud se rozhodnete pro letenku na Filipíny a přistanete v Manile, určitě nebudete litovat.

Jak se dostat do Manily?

Je to snadné, ať už letíte z Evropy nebo z jakékoli jiné části světa, letenka na Filipíny není vůbec drahá. Na Filipíny létá mnoho leteckých společností jako jsou například Emirates, Qatar Airways, Singapore Airlines nebo Turkish Airlines a další. Tyto společnosti nabízejí lety se zastávkou nebo bez. Pokud hledáte letenky na Filipíny, můžete se podívat třeba na stránce Skyscanner nebo na webu letecké společnosti. Samozřejmě, mezi nejlepší cesty k hledání letenek patří porovnávače letenek, kde můžete najít levné lety jak přímo do Manily, tak i na letiště na nejbližších ostrovech.

Co dělat v Manile?

Manila nabízí spoustu aktivit pro turisty. Pokud trochu překonáte svoji zmatečnost z množství lidí, tady se vám bude líbit. Manila je městem plným kontrastů, a tak zde najdete hned několik neobvyklých zajímavostí. Určitě nevynechejte návštěvu starého města - Intramuros, kde se nachází nádherné římskokatolické kostely a několik překrásných muzeí. V blízkosti Manily se také nachází národní park Rizal, kde si můžete užít velké množství zeleně a výhledu na město.

Kromě toho budete mít na výběr z mnoha dalších aktivit. Můžete se např. projet na dobytčím voze, navštívit hudební kulturní centrum nebo se projet člunem po hlavní řece Pasig.

Jak je to s jídlem?

Filipínská kuchyně je velice kořeněná a plná chuti, a tak si každý najde něco podle svého gusta. Určitě ochutnejte jejich nejpopulárnější pokrm - adobo, což je marinované maso s rýží a zeleninou. Můžete si také dopřát několik druhů grilovaného masa, kořeněných ryb nebo mikrovlnné palačinky s kokosovou smetanou.

Manila je nejpřátelštější městem na Filipínách, a tak se ujistěte, že tuto zastávku nevynecháte. Přímé lety na Filipíny jsou cenově dostupné a tak si můžete během několika hodin užít tropickou exotiku a krásné pláže. Ať už plánujete prožít jen několik dní nebo několik týdnů, Manila a Filidíny vás jistě nadchnou a nabídnou mnoho nezapomenutelných zážitků.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky