Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Finsko Helsinky

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Helsinky


1. Jaké je hlavní město Finska?
Hlavním městem Finska je Helsinki.

2. Jaké jsou největší atrakce v Helsinkách?
Mezi největší atrakce v Helsinkách patří katedrála Tuomiokirkko, ostrov Suomenlinna, Národní muzeum Finska, Senátní náměstí a mnoho dalších.

3. Jak se dostat z letiště do centra Helsinek?
Z letiště v Helsinkách existuje několik dopravních možností do centra města, včetně vlaku, autobusu a taxi.

4. Jaká je nejvhodnější doba k návštěvě Helsinek?
Nejvhodnější doba k návštěvě Helsinek je v letních měsících od května do srpna, kdy jsou teploty příjemné a více atrakcí je otevřeno.

5. Jaká je finština oficiálním jazykem ve Finsku?
Finština je oficiálním jazykem ve Finsku, ale velká část populace hovoří také švédsky.

6. Mohu používat eura v Helsinkách?
Ano, Finsko je členem Eurozóny, takže euro je oficiální měnou v Helsinkách.

7. Jaké jsou tradiční finské speciality, které bych měl v Helsinkách ochutnat?
Mezi tradiční finské speciality patří losos, rybí polévky, různé druhy sledě, karjalanpiirakka (karelská piroha) a mämmi (tradiční velikonoční dezert).

8. Jaká je délka přeletu z Prahy do Helsinek?
Délka přímého letu z Prahy do Helsinek se pohybuje kolem 2,5 hodiny.

9. Existují nějaké typické finské tradice a festivaly?
Ano, mezi typické finské tradice a festivaly patří například slavnost středověkého trhu, oslavy světelného festivalu v prosinci a slavnost Juhannus (svátek letního slunovratu).

10. Jaké jsou nejběžnější turistické aktivity v Helsinkách?
Mezi nejběžnější turistické aktivity v Helsinkách patří prohlídka historických památek, relaxace na plážích, návštěva muzeí a galerií, procházky po přístavu a ochutnávka tradiční finské kuchyně.


Dovolená Finsko Helsinky


Finsko je krásná země, kde se setkává tradice a moderní kultura. Městská doprava je velmi dobře organizovaná a má nezaměnitelnou atmosféru. Pokud se chystáte na dovolenou do Finska, není žádný lepší způsob, než se zastavit v Helsinkách. Zde najdete spoustu atrakcí, které vám poskytnou nezapomenutelný zážitek.

Helsinki, hlavní město Finska, má spoustu památek, které můžete navštívit. Mezi nejpopulárnější patří Katedrála v Helsinkách, která je typická svou symetrickou architekturou. Vnější fasáda je poměrně jednoduchá, ale uvnitř katedrála skýtá velkolepý interiér. Další atrakcí, kterou si nemůžete nechat ujít, je „Krkonošský dům“, který je velmi významný pro finskou architekturu. Tento komplex se skládá ze čtyř budov postavených v letech 1911 až 1913. V dnešní době je v budově muzeum designu, které každou chvíli uspořádá nějakou novou výstavu.

Jednou z dalších nezapomenutelných zkušeností při vaší návštěvě Helsinek může být návštěva místního tržiště. Tržiště nabízí mnoho místních specialit, jako jsou ryby a mořské plody, koření a sýry. Stejně tak tam najdete velký výběr ručně vyráběných suvenýrů, které potěší nejen vás, ale i vaše blízké. Pokud máte rádi výšky, můžete navštívit „Olympijskou věž“ v Linnanmäki, na kterou se lze vyšplhat po schodech nebo výtahu. Z věže se můžete kochat panoramatickým výhledem na celé město.

Pokud jste se rozhodli pro dovolenou na jaře nebo v létě, rozhodně si nenechte ujít procházku přístavem. Přístav se nachází v historickém centru Helsinek a nabízí krásný výhled na Baltské moře. Zavítejte také do množství kaváren a bister, které nabízejí místní speciality a tradiční finskou kávu.

Při návštěvě Helsinek nezapomeňte navštívit také místní saunu. Finsko je známé po celém světě pro své jedinečné saunování. Tato dobrodružství vám umožní ochutnat finskou kulturu a uvolnit se při jedinečné a zcela nezapomenutelné zkušenosti.

V příměstských oblastech Helsinek najdete mnoho parků, Lesopark Nuuksio, kde najdete přes 30 kilometrů turistických cest, které vedou kolem rybníků a jeskyní. V zimě se mnoho z těchto tras promění v běžecké dráhy, což z nich dělá ideální místo pro lyžování.

Celkově Finsko a hlavní město Helsinky nabízejí řadu aktivit pro každého, ať již máte zájem o kulturu nebo sport. Návštěva Helsinek slibuje unikátní dovolenou, která vám umožní prozkoumat krásy finské kultury.


Počasí Finsko Helsinky


Finsko je země, která se nachází v severní Evropě a je známá svými krásnými jezery a lesem, kterýk zalíbí všem milovníkům přírody. Hlavním městem Finska je Helsinky, které má temperované mořské klima.

Helsinki patří mezi místa na světě, kde se teploty pohybují od -5°C až po 20°C. Počasí v Helsinkách je velmi nespolehlivé a může se změnit během chvíle. Letní měsíce, od června do srpna, jsou obvykle nejteplejšími měsíci s průměrnými teplotami kolem 18-20°C.

Začátek a konec léta mohou být docela vlhké a deštivé, ale když se počasí vyjasní, je to perfektní čas na procházky po městě a prozkoumání jeho krás. K letním aktivitám patří také plavání a slunění na některé z mnoha pláží, které se nacházejí v okolí Helsinek.

Podzim v Helsinkách přináší své kouzlo a průměrné teploty se pohybují od 10°C do 15°C. Podzimní měsíce jsou obvykle vlhké a deštivé, ale navzdory tomu, je tato doba roku příjemná a krásná.

Zima v Helsinkách může být krutá, s průměrnými teplotami kolem -5°C. Sníh je v této době roku častý a pokrývá město bílou pokrývkou. K zimním aktivitám patří například běh na lyžích nebo bruslení na ledě.

Jaro v Helsinkách přichází s prvními slunečními paprsky a průměrné teploty se zvyšují na 10°C až 15°C. Toto období také přináší jarní festivaly a akce.

Celkově lze říci, že počasí v Helsinkách je velmi nespolehlivé a turisté by měli být připraveni na změnu počasí během svého pobytu. Nicméně, nezáleží na ročním období, každá roční doba přináší své kouzlo a krásu, kterou lze objevit při procházkách po městě, návštěvě muzeí a galerií nebo při aktivitách v přírodě.


Ubytování Finsko Helsinky


Finsko je země známá svou přírodní krásou a bohatou kulturou. A pokud se chystáte navštívit hlavní město Finska, Helsinky, měli byste věnovat pozornost také svému ubytování. V tomto článku se podíváme na různé možnosti ubytování, které Helsinky nabízejí.

Pokud jste milovníci luxusu, neměli byste si nechat ujít některý z místních luxusních hotelů. Helsinky mají řadu pětihvězdičkových hotelů s prvotřídními službami a zařízeními. Tyto hotely nabízejí elegantní a vkusné pokoje, wellness centra, vyhlášenou kuchyni a často také krásné výhledy na město. Zde si můžete dopřát nádherný pobyt a zároveň se těšit z blízkosti všech hlavních turistických atrakcí.

Pro ty, kteří preferují více nezávislosti a pohodlí, jsou k dispozici také apartmány. V Helsinkách existuje řada apartmánových komplexů, které nabízejí prostorné a plně vybavené apartmány s kuchyní a ostatními potřebnými zařízeními. Tyto apartmány vám umožní cítit se jako doma a zároveň si můžete vychutnat město ve svém vlastním tempu. Apartmány jsou také skvělou volbou pro rodiny nebo skupiny přátel, protože většinou nabízejí více ložnic a sociálních zařízení.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, pak byste si mohli prohlédnout nabídku hostelů nebo levných hotelů. Helsinky mají také řadu těchto cenově dostupných možností ubytování, které nabízejí přiměřený komfort za rozumné ceny. Hostely jsou obzvláště oblíbené mezi mladými cestovateli, kteří hledají levnější a společenskou atmosféru.

Další zajímavou možností ubytování v Helsinkách je pronájem bytu nebo domu přes Airbnb. Airbnb nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které jsou často levnější než hotely a apartmány. Pronájem bytu přes Airbnb vám také umožní prozkoumat místní oblasti a životní styl.

Ať už si vyberete jakoukoli možnost ubytování v Helsinkách, bude mít své výhody a nevýhody. Je důležité předem zvážit své preference, rozpočet a potřeby, abyste si vybrali tu nejlepší možnost pro svůj pobyt. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný apartmán, hostely nebo pronájem bytu přes Airbnb, věříme, že si svůj pobyt v Helsinkách užijete a odnesete si s sebou spoustu skvělých zážitků.


Letenka Finsko Helsinky


Finsko, známé pro své nádherné přírodní scenérie a jedinečnou kulturu, je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších turistických destinací na světě. A pokud se chystáte navštívit tento úchvatný kus Skandinávie, jedním z nejoblíbenějších míst, které byste neměli vynechat, jsou Helsinky - hlavní město Finska.

Město Helsinky, ležící na jihovýchodním pobřeží Finska, je známé svou architekturou, bohatou historií a bohatou kulturu. A protože je to velmi populární destinace mezi turisty, je velmi snadné se tam dostat pomocí letenky.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Helsinek. V závislosti na vašem místu odletu a preferencích můžete zvolit mezinárodní letecké společnosti jako Qatar Airways, Emirates nebo Lufthansa nebo si vybrat některou z domácích finských leteckých společností, jako je Finnair.

Díky moderním leteckým technologiím lze cestovat do Helsinek velmi rychle a pohodlně. Doba letu z většiny evropských měst trvá pouze několik hodin a přistávat budete na Mezinárodním letišti Helsinky-Vantaa. Toto letiště je velmi moderní a nabízí všechny pohodlí, které si můžete přát během svého letu.

Jakmile přistanete v Helsinkách, bude pro vás okamžitě jasné, proč je tolik turistů fascinovaných tímto městem. Helsinky jsou plné úžasných památek a historických budov, které odrážejí bohatství a rozmanitost finské kultury. Mezi nejznámější atrakce patří katedrála v Helsinkách, Sibeliova socha a pěší zóna Esplanadi, kde se můžete procházet po obchodech, kavárnách a restauracích.

Kromě bohaté historie a kultury nabízí Helsinky také nespočet možností pro outdoorové aktivity. Lze si pronajmout kolo a projet se po krásných finských lesích a parky, prozkoumat nádherné finské ostrovy nebo navštívit místní saunu, která je neodmyslitelnou součástí finského životního stylu.

Finsko je také známé pro svou gastronomii a vy jistě oceníte místní speciality, jako jsou mořské plody, losos či typický finský chléb s jetelovým máslem. Ať již patříte mezi milovníky ryb, masitých jídel nebo vegetariánů, v Helsinkách určitě najdete něco, co vám zpříjemní chuťové pohárky a vybaví vás novými a nezapomenutelnými gastronomickými zážitky.

Když si koupíte letenku do Finska a navštívíte Helsinky, budete mít možnost poznat kouzlo tohoto úžasného skandinávského města. Od fascinující historie po neuvěřitelnou přírodu a bohatou kulturu, Helsinky nabízejí vše, co si turista může přát. Tak neváhejte a objevte Finsko, jehož srdcem jsou Helsinky, díky letence, kterou si můžete snadno zakoupit a začínáte tak svou nezapomenutelnou dovolenou.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky