Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Finsko Ivalo

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Ivalo


1. Jaké jsou nejlepší aktivity v Ivalu?
Nejlepší aktivity v Ivalu zahrnují pozorování polární záře, jízdu na skútru po zamrzlých řekách a jezerech, lyžování na horách, návštěvu místních vesnic a trhů, turistiku v národním parku a rybolov.

2. Jak se dostat do Ivalu?
Do Ivalu se lze dostat letecky z Helsinek, když pravidelné lety jsou nabízeny společností Finnair. Také existuje možné dojet autem nebo autobusem z Rovaniemi.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ivalu?
Nejlepší čas na návštěvu Ivalu je pozdní zima od března do dubna pro pozorování polární záře a zimní aktivity. Letní měsíce jsou také populární pro návštěvu národního parku a turistiku.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Ivalu?
V Ivalu jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, chat, apartmánů a kempů.

5. Jak dlouho stojí cesta z Helsinek do Ivalu?
Cesta z Helsinek do Ivalu trvá asi 2 hodiny a 10 minut letecky a zhruba 14 hodin autem nebo autobusem.

6. Potřebuji speciální vybavení pro návštěvu Ivalu?
Pro návštěvu Ivalu potřebujete teplé oblečení, kombinézu, rukavice, čepici, šálu a kvalitní boty. Některé aktivity mohou vyžadovat speciální vybavení, jako jsou skútry nebo lyže.

7. Jaké jsou turistické atrakce v Ivalu?
Turistické atrakce v Ivalu zahrnují polární záři, národní park Urho Kekkonen, trhy, klášteriské vesnice a Muzeum severského umění.

8. Je v Ivalu snadné sehnat jídlo a pití?
V Ivalu jsou k dispozici restaurace, kavárny a bary. Přestože je možné jíst a pít v místních zařízeních, jsou ceny obvykle vysoké. Je dobré si s sebou vzít nějaké základní potraviny a pití.

9. Jaké jsou místní obyčeje a zvyky?
Místní obyčeje a zvyky zahrnují pozdrav se nořeči, respektování přírody, zacházení s severskými psy a dodržování ticha v nočních hodinách, protože to pomáhá ke kvůli pozorování polární záře.

10. Jaké jsou dopravní možnosti v Ivalu?
V Ivalu není mnoho veřejné dopravy ani silnic, takže nejlepší způsob, jak se dostat na vzdálenější místa, je skútr nebo pes (pro přepravu severských psů je třeba získat povolení). Existují také taxiky a pronájem aut.


Letenka Finsko Ivalo


Finsko je země, kterou milují milovníci zimních sportů a příznivci polární záře. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je Ivalo, malé město obklopené arktickou přírodou. Díky svojí malebnosti a unikátnímu prostředí se Ivalo stává velmi oblíbeným turistickým cílem. Pokud plánujete navštívit tento kouzelný kout Finska, pak byste měli zvážit letenku do Ivala.

Při hledání letenky do Ivala je nejdůležitější najít si odpovídající letiště. Nejbližším letištěm je Ivalo Airport (IVL), které se nachází pouze několik kilometrů od centra města. Letenky do Ivala jsou k dispozici z mnoha evropských destinací. Mnoho leteckých společností nabízí pravidelné linky do tohoto malebného finského města, a proto můžete snadno najít a vybrat let, který vyhovuje vašim potřebám.

Ivalo je zvláště populární pro svou polární záři, která je viditelná v období zimy až z jeho mrazivého arktického kruhu. Pokud máte štěstí, uvidíte tuto přírodní neuvěřitelnou show, kdy se nebe po setmění rozsvítí různými zářivými barvami. Pro milovníky přírody je Ivalo rajským místem. Oblast je bohatá na divokou přírodu, ledovce a nádherná jezera. Můžete si vychutnat klidnou chůzi nebo se vydat na skvělý lyžařský výlet. Pokud jste dobrodružní a odvážní, můžete vyzkoušet i jízdu na sněžném skútru či husím spřežení.

Dalším důvodem, proč navštívit Ivalo, je možnost vidět místní kulturu a tradice. Místní obyvatelé, Sámové, jsou známí svým bohatým kulturním dědictvím a jsou velmi hrdí na svou historii. V Ivalu se můžete zúčastnit tradičních obřadů, ochutnat tradiční sámskou kuchyni a dokonce i navštívit jejich trhy, kde si můžete koupit autentické sámské řemeslné výrobky.

Kromě toho můžete také navštívit Santa Claus Village, které se nachází v nedaleké Rovaniemi. Tato turistická atrakce je známá tím, že je domovem Ježíška a můžete se tu setkat se samotným Santou. Je to skvělé místo pro rodiny s dětmi a milovníky Vánoc.

Letenka do Ivala je klíčem k objevení jedinečného místa, které nabízí překrásnou přírodu, polární záři a bohatou kulturu. Pro cestovatele, kteří touží po dobrodružství v nezničeném území, je Ivalo bezpochyby jedním z nejlepších míst ve Finsku. Takže neváhejte a vypravte se na cestu do Ivala, kde zažijete zimní sen.


Dovolená Finsko Ivalo


Finsko se stále více stává oblíbenou dovolenkovou destinací mezi turisty z celého světa. Mezi nejoblíbenější místa pro dovolenou ve Finsku patří Ivalo, malebné městečko ležící na severu země. Ivalo je známé svou krásnou přírodou, polárními zářemi a jedinečnou sametovou atmosférou.

Jedním z největších taháků tohoto regionu je návštěva zdejších národních parků. Národní park Urho Kekkonena je největší národní park ve Finsku a nabízí nádhernou přírodu plnou lesů, jezer a divoké zvěře. Jezera v tomto parku jsou ideální pro rybaření a kanoe. Turisté také mohou objevovat krásné turistické stezky a v zimě se vydat na sněžnicích na procházku.

Dalším zajímavým místem k návštěvě je vesnice Inari, která je známá hlavně pro svou sami kulturou. Tato malá vesnice je domovem Samiho, původního obyvatele severních regionů Skandinávie. Turisté mohou navštívit Sami muzeum a dozvědět se více o kultuře a tradicích tohoto etnika. Jejich tradiční řemesla a gastronomie jsou také velmi oblíbené u turistů.

Pro milovníky zimní rekreace je Ivalo prostě ideální destinací. V zimě je možnost vyzkoušet si například jízdu na saních tažených soby, která je jedním ze symbolů Skandinávie. Dále je zde také možnost vyzkoušet si jízdu na sněžném skútru nebo se vydat na pěší túru se sněžnicemi. Pokud si troufáte na něco více extrémního, můžete se také zúčastnit ledového plavání. Večery pak můžete trávit sledováním polárních září, jedinečných světelných jevů, které v tomto regionu nejčastěji vidíte.

Když už jste ve Finsku, nenechte si ujít návštěvu místních lázní, zvaných "sauny". Sauna je tradiční součást finské kultury a Finsko je domovem více než 3 milionů saun. Saunování je pro místní obyvatele nejen způsob relaxace, ale také sociálního setkávání. Ivalo nabízí několik saun pro turisty, které mohou vyzkoušet a ocenit tento tradiční finský rituál.

Ivalo je také skvělým výchozím bodem pro objevování norského a švédského Laponska. Město leží poblíž hranic těchto zemí a mnoho turistů rozhodne se přesunout do sousedních zemí a objevovat tamní krásy přírody.

Finsko Ivalo je skvělou volbou pro ty, kteří rádi objevují nedotčenou přírodu a chtějí si užít klid a odpočinek. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete tuto perlu severního Finska navštívit v létě nebo v zimě, nebudete zklamáni. Krása a jedinečnost tohoto místa vás ohromí a nabízí vám nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Finsko Ivalo


Finsko je známé svou malebnou přírodou a krásnými krajinami, které fascinují milovníky outdoorových aktivit. Jeden z nejoblíbenějších regionů k prozkoumání je Ivalo, které se nachází v provincii Laponsko. Abychom si mohli užít toto úžasné místo co nejvíce, je důležité si zarezervovat vhodné ubytování.

Ivalo nabízí různé typy ubytování, která uspokojí potřeby různých cestovatelů. Jednou z možností je pobyt v hotelu. V Ivalu se nachází několik hotelů různých cenových kategorií, které nabízejí pohodlné a luxusní ubytování. V těchto hotelech můžete očekávat moderní vybavení, vynikající služby a pohodlí. Některé hotely mají také speciální sauny, restaurace s tradiční finskou kuchyní a wellness centra, kde si můžete dopřát masáže a další relaxační procedury.

Pro ty, kteří preferují přirozenější prostředí, je zde možnost ubytování v chatách. V Ivalu a jeho okolí najdete spoustu prostorných a vkusně zařízených chatek, které vám poskytnou útulnost a komfort. Mnohé z těchto chat jsou vybaveny kuchyňkou, kde si můžete připravit svá vlastní jídla. Vyrazit na výlet a poté se vrátit do chalupy, kde si můžete uvařit svou oblíbenou finskou specialitu, je skvělý zážitek. Chalupy v Ivalu jsou obklopeny nádhernou přírodou, takže si můžete vychutnat výhledy na jezera, lesy a sněžné pláně přímo ze svého okna.

Pokud hledáte něco trochu neobvyklého, můžete se rozhodnout pro pobyt v iglú. Igloo aldea je unikátní ubytování ve venkovních ledových iglú. Tyto iglú jsou plně vybaveny a nabízejí úžasný výhled na noční oblohu. Díky pohodlným postelím, které jsou vybaveny termálními matracemi a peřinami, můžete spát pod hvězdami a pozorovat polární záři z pohodlí teplé postele. Pro ty, kteří si chtějí před spaním užít sauna rituál, jsou v rámci igloo aldey také k dispozici sauny.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, Ivalo vám zajistí jedinečný zážitek. Budete mít příležitost prozkoumat oblastí, vyzkoušet si různé venkovní aktivity, jako je jízda na sáňkách tažených soby, sněžné skútry, běžky nebo výlet na ryby do zamrzlých jezer. Tímto způsobem se ponoříte do finské kultury a tradic, které jsou hluboce zakotveny v každodenním životě místních obyvatel.

Ivalo je jedinečné místo, které stojí za návštěvu a ubytování v tomto horském ráji se stane vaším útočištěm po celý den. Bez ohledu na to, zda si zvolíte luxusní hotel, útulnou chatu nebo netradiční iglú, můžete očekávat, že váš pobyt v Ivalu bude kouzelný.


Počasí Finsko Ivalo


Finsko – země ledových září a polárního světla. Tato země na severu Evropy je pro svůj jedinečný klimatický charakteristiky velmi populární turistickou destinací. Jedno z nejkrásnějších míst, kam lidé cestují, je oblast Ivalo. Jaké počasí zde panuje?

Klima v oblasti Ivalo

Ivalo, ležící v samém severu Laponska, patří mezi nejzimnější oblasti Finska. Je zde kontinentální podnebí, s výraznými změnami teplot během roku. Zatímco v létě dosahují teploty kolem 20 stupňů Celsia, v zimě se teploty pohybují mezi -15 až -25 stupni Celsia. V lednu je nejchladněji, teploty dosahují i -40 stupňů Celsia.

Sněhová pokrývka v Ivalu

Díky nízkým teplotám zde po většinu roku leží sněhová pokrývka, která se v průměru udržuje až do května. Nejvyšší sněhová pokrývka bývá obvykle v únoru, kdy dosahuje až jeden metr. Sníh zde hraje velkou roli v turistickém ruchu, především v zimě, kdy je možné se věnovat sportům jako je lyžování či ježdění na sněžných skútrech.

Polární světlo v Ivalu

Ivalem prochází severní polární kruh, což způsobuje přítomnost polárního světla. V zimě je tedy možné pozorovat polární záři, což tvoří nezapomenutelný zážitek. Polární záře v Ivalu může být pozorována od září do dubna. Obvykle je možné pozorovat ji v noci, kdy je nejtmavší.

Co si vzít s sebou?

Pokud se vydáte do Ivalu, měli byste být dobře vybaveni. Neberte vše na lehkou váhu. Doporučujeme dobře izolované zimní boty, kalhoty, bundu, rukavice, šálu a čepici. Uvědomte si, že zdejší teploty mohou být velmi nízké, proto se připravte na extrémní podmínky.

Ivalo – země ledových září a polárního světla. Toto místo nabízí jedinečný zážitek pro ty, kteří milují zimu a nádhernou přírodu. Navštivte Ivalo a prožijte nevšední dobrodružství.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky