Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Finsko Rováními

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Rováními


Dotaz: Jaké je hlavní město Finska?
Odpověď: Hlavní město Finska je Helsinky.

Dotaz: Jaká je úřední řeč Finska?
Odpověď: Úřední řečí Finska je finština.

Dotaz: Jaká je místní měna ve Finsku?
Odpověď: Místní měnou ve Finsku je euro.

Dotaz: Jaké jsou nejznámější finské památky?
Odpověď: Mezi nejznámější finské památky patří Helsinská katedrála, Hrad Suomenlinna, Katedrála v Turku, Laponsko a mnoho dalších.

Dotaz: Jaká je nejvhodnější doba na návštěvu Finska?
Odpověď: Finsko je krásné jak v letních, tak i zimních měsících. Letní období nabízí teplé a slunečné počasí ideální pro průzkum přírody a jezer. Zimní období je pak perfektní pro lyžování nebo pozorování polárního světla.

Dotaz: Jak dlouho trvá let z Prahy do Finska?
Odpověď: Let z Prahy do Helsinek trvá přibližně 2-3 hodiny.

Dotaz: Jaké jsou typické finské speciality v případě jídla?
Odpověď: Mezi typické finské speciality patří ryby, jako například losos, smažené sýry, rybí polévka, rení maso a brambory, karjalanpiirakkas (finské karelské pirohy) a mnoho dalších.

Dotaz: Jaké jsou populární aktivity ve Finsku?
Odpověď: V Finsku jsou populární aktivity jako saunování, rybaření, turistika, lyžování, výlety na lodi či kajaku, pozorování severního světla a mnoho dalších outdoorových aktivit.

Dotaz: Jak se dostat z letiště do centra Helsinek?
Odpověď: Z letiště do centra Helsinek se lze dostat pomocí veřejné dopravy, jako jsou autobusy a vlaky. K dispozici je také možnost jet taxíkem nebo pronajmout si auto.


Dovolená Finsko Rováními


Finsko je země, která je známá svou krásnou přírodou, čistým prostředím a typicky skandinávským stylem života. Jedním z nejpopulárnějších cílů pro dovolenou v této zemi je Rovaniemi, hlavní město Laponska.

Rovaniemi se nachází na severu Finska, a proto je ideálním místem pro ty, kteří hledají skutečně autentický zážitek z arktického klimatu. Jako domov Santa Clause, Rovaniemi přitahuje turisty z celého světa, kteří chtějí zažít vánoční kouzlo a setkat se s tímto oblíbeným pohádkovým hrdinou.

Představte si, že jste ve Finsku a stojíte před samotným Rovaniemi, hlavním městem Laponska. Pružnější ve Finsku vás napadne mnoho možností, jak toto místo objevit. Můžete si například pronajmout auta a vyrazit na prohlídku města sami. Díky značkám, které jsou jasně viditelné, je snadné najít cestu na hlavní turistické atrakce, jako je Napapiiri nebo Santa Claus Village.

Napapiiri je jedinečné místo, které leží na polárním kruhu. Tato kulatá linie je umístěna přesně na 66° 33' 44" severní šířky a představuje hranici mezi oblastí, kde je možné zažít polární den a noc. U Napapiiri najdete například Polární muzeum Arktikum, které vám představí fascinující historii a kulturu Laponska.

Další oblíbenou atrakcí je Santa Claus Village, která je domovem samotného Santy Clause. Toto místo je přímo vytržené z pohádky a nabízí širokou škálu zábavy pro celou rodinu. Můžete se setkat s Santou, poslat pohlednici se speciálním razítkem z polární pošty, nebo si dokonce navštívit autentickou sobí farmu a projet se výukovou saní. Santa Claus Village je opravdu kouzelným místem, které vás vtáhne do vesele vánoční atmosféry.

Dalším zážitkem, který si nemůžete nechat ujít, je jízda na saních tažených soby nebo psy. Tato aktivita vám umožní nejen poznat tradiční způsob dopravy v Laponsku, ale také si užít nádherný výhled na zasněženou krajinu. Pokud jste dobrodružní typ, můžete dokonce zkusit safari ve sněžném skútru a projet se divokými arktickými pláněmi.

Rovaniemi je také ideálním místem pro pozorování polárního světla, zvaného Aurory Borealis. Každou noc se můžete vydat na vyhlídku a doufat, že uvidíte toto přirozené divadlo světla. Mít možnost sledovat tuto zářící slávu na obloze je opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Na dovolené v Rovaniemi si také nesmíte nechat ujít tradiční finskou saunu. Finská kultura je velmi spojena se saunováním a místní sauny nabízejí dokonalou relaxaci po dni plném aktivit.

Dovolená v Rovaniemi je skutečným dobrodružstvím, které vám umožní zažít nejen autentický arktický zážitek, ale také vstoupit do kouzelného světa Santy Clause. Všechny tyto atrakce a aktivit vytváří nezapomenutelnou atmosféru, kterou si nesmíte nechat ujít při návštěvě Finska.


Počasí Finsko Rováními


Finsko je známé svým proměnlivým a drsným počasím. Oblast Rovaniemi, která se nachází na severu Finska, není výjimkou. Sezónní změny jsou zde velmi výrazné a mohou být extrémní. Tento článek se zaměří na počasí v Rovaniemi během různých období v roce.

Začněme létem, které nastává mezi červnem a srpnem. Léto v Rovaniemi bývá krátké, ale přesto se zde teploty mohou vyšplhat až na 25 °C. Slunce je na obloze až 24 hodin denně, což dává místním obyvatelům a turistům nejvíc času na prozkoumávání venkovského kraje. Pro ty, kteří rádi tráví čas venku, je toto období perfektní pro turistiku, rybaření a další outdoorové aktivity.

Podzim v Rovaniemi se obvykle začíná v září a trvá až do listopadu. Teploty začínají klesat a slunce postupně ubývá na délce svitu. Podzim v této oblasti však nabízí nádherné barevné scenérie, jelikož listnaté stromy vrhají své listy a celá krajina se postupně zabarvuje do odstínů žluté, oranžové a červené. Cestovatelé, kteří se sem vypraví v tuto dobu, mohou očekávat mírně chladnější počasí, ale s dostatkem příležitostí na fotografování a procházky přírodou.

Zima je bezpochyby nejslavnějším obdobím v Rovaniemi. Sníh pokryje krajinu a teploty klesají pod bod mrazu. Od prosince do února je zde nejvíc sněhu a místní obyvatelé i turisté mají možnost zažít magii zimního období. Teploty se pohybují kolem -10 °C, ale mohou klesnout i na -30 °C. Noc je dlouhá a den krátký, což vytváří dokonalé podmínky pro sledování polární záře. V zimě je Rovaniemi známé také pro Santův vesmír, kde se dětem (i dospělým) naskytne možnost navštívit Santa Clause v jeho příbytku a třeba i projet se na saních tažených sobi.

Na konci zimy přichází jaro a opět se objevují příznaky oteplování. Během března a dubna se teploty pomalu zvedají nad bod mrazu a sníh začíná tát. Toto období je v Rovaniemi také speciální, protože zde probíhá tzv. “Polární svit”, kdy se slunce vrátí na oblohu po dlouhé zimě. Je to příležitost vidět slunce právě na obzoru a zažít kouzlo dlouho očekávaného jara.

Rovaniemi je úžasným místem, které nabízí mnoho zážitků díky svému různorodému počasí. Bez ohledu na to, které roční období zvolíte pro návštěvu, určitě nebudete zklamání. S připraveností na změnu počasí a s dostatečně teplým oblečením můžete naplno vychutnat všechny krásy tohoto unikátního místa.


Letenka Finsko Rováními


Pokud plánujete váš další výlet, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu Rováními, lákajícího turistického cíle, nacházejícího se v severním Finsku. A co víc, letenka Finsko Rováními je dnes snadná k získání a zajišťuje vám rychlý přístup do této krásné oblasti.

Rováními je velmi populární cíl mezi turisty díky svému působivému zimnímu kouzlu. Můžete si vyzkoušet různé aktivní zimní sporty, jako jsou lyžařské sjezdovky a běžkařské trasy, nebo si vychutnat jízdu na saních tažených koňmi, či dokonce huskies. Pro ty, kteří chtějí zažít tu opravdovou arktickou atmosféru, existuje možnost sledování polární záře a dokonce i přespání v iglú.

Ale Rováními je atraktivní i v létě, jako skvělé místo pro turistiku a rybolov. Můžete si pronajmout loď a vyrazit na ryby v jednom ze spousty překrásných jezer, nebo si zkusit pěší turistiku v Nacionalním parku Oulanka.

Letenky Finsko Rováními jsou dnes snadno k dostání jak online, tak i prostřednictvím služeb cestovních kanceláří. Letecké společnosti nabízejí různé možnosti letů, v závislosti na vašich potřebách. Pokud si chcete užít víkendového pobytu, je zde možnost jednoduchého zpátečního letu. Pokud však plánujete pobyt delší než víkend, budete mít možnost si vybrat z mnoha letových lístků s větší flexibilitou.

Na cestu ze letiště Rovaniemi do centra města se můžete spolehnout na dopravní služby, včetně taxi služeb a autobusové dopravy. Vzhledem k tomu, že Rováními leží v chladnější oblasti, je důležité si vzít s sebou teplé oblečení, abyste byli připraveni na chladné počasí.

S letenkou Finsko Rováními můžete zažít to nejlepší, co tato krásná oblast nabízí. Během zimy můžete zažít adrenalinové sporty a arktickou atmosféru, zatímco v létě si můžete užít přírodu a rybolov. Zkrátka, Rováními je skvělým cílem pro každého, kdo se chce odpojit od rutiny a zažít něco jedinečného.


Ubytování Finsko Rováními


Finsko je jednou z nejkrásnějších zemí na severu Evropy, která svými nádhernými krajinami a kulturním bohatstvím přitahuje nespočet turistů z celého světa. A pokud plánujete navštívit tuto úžasnou zemi, měli byste zvážit ubytování ve městě Rovaniemi.

Rovaniemi je hlavním městem finské provincie Laponsko a nachází se na samém polárním kruhu. Město je známé především díky své blízkosti k Arktickému kruhu a také proto, že se zde nachází sídlo pravého Santy Clause. Rovaniemi je také skvělým výchozím bodem pro objevování přírodních krás regionu Laponsko, jako je například národní park Pyhä-Luosto, nebo Dědovi Mory.

Když si budete vybírat ubytování v Rovaniemi, můžete vybírat mezi různými možnostmi. Jedním z nejoblíbenějších typů ubytování je pronájem chaty. Můžete si vybrat mezi tradičními laponskými chatami, které jsou obklopeny sněhem a lesy, nebo si pronajmout moderní chatu s výhledem na okolní krajinu. Chata je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentickou finskou atmosféru a současně mít dostatek prostoru a pohodlí.

Pokud preferujete více tradiční hotelové ubytování, v Rovaniemi naleznete řadu hotelů různých kategorií. Můžete si vybrat mezi luxusním hotelem s veškerým komfortem a sněhovým hotelem, kde si můžete vychutnat jedinečný zážitek ze spaní na sněhové posteli.

Další možností pro ubytování v Rovaniemi je rezervace si kempování ve vlastním stanu nebo karavanu. Existuje několik kempů ve městě a jeho okolí, které poskytují základní vybavení jako toalety a sprchy. Kempování je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí být blízko přírody a zažít půvab laponské krajiny naplno.

Ať už si vyberete jakoukoli formu ubytování, měli byste zvážit i možnost organizování různých aktivit a výletů. Rovaniemi nabízí nespočet možností pro zážitkovou turistiku, jako je například jízda na saních tažených soby, plavba husím člunem nebo vyhlídkový let horkovzdušným balónem. Další oblíbenou aktivitou v Rovaniemi je samozřejmě návštěva služebníků Santy Clause, která je zcela nezapomenutelným zážitkem pro děti i dospělé.

Ubytování ve Finsku, konkrétně ve městě Rovaniemi, je zárukou nezapomenutelného pobytu. Bez ohledu na to, zda zvolíte pronájem chaty, hotel, kempování nebo něco jiného, tato krásná část Finska vás ohromí svou kulturou, přírodou a jistě vám nabídne nezapomenutelné zážitky.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky