Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Francie Le Havre

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Le Havre


1. Jaké je klima Le Havre?

Le Havre má oceánské klima. Léta jsou mírná a mírně vlhká, s průměrnými teplotami kolem 20 °C. Zimy jsou mírně studené s průměrnými teplotami kolem 6 °C.

2. Jak se dostanu do Le Havre z Paříže?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Paříže do Le Havre, je vlakem. Jízda trvá přibližně 2,5 - 3 hodiny a existují pravidelné spoje. Další možností je cesta autobusem, která trvá přibližně 2,5 - 3 hodiny. Lze také využít automobil, cesta trvá přibližně 2,5 - 3 hodiny v závislosti na provozu.

3. Jaké jsou nejznámější pamětihodnosti v Le Havre?

Mezi nejznámější pamětihodnosti v Le Havre patří modernistická čtvrť St. Joseph s unikátní betonovou architekturou, Muzeum moderního umění André Malraux (MuMa), které obsahuje rozsáhlou sbírku uměleckých děl, a maják v Le Havre, který je symbolem města.

4. Kolik stojí vstupenky do Muzea moderního umění André Malraux?

Vstupenky do Muzea moderního umění André Malraux se pohybují kolem 10-15 eur pro dospělé. Děti a studenti mohou mít slevu na vstupenky.

5. Kde se nachází nejlepší místa k ubytování v Le Havre?

Nejlepší místa k ubytování v Le Havre jsou v blízkosti pláže a přístavu. Město nabízí různé možnosti ubytování všech cenových kategorií, včetně hotelů, penzionů a apartmánů.

6. Má Le Havre dobré spojení s ostatními městy ve Francii?

Ano, Le Havre má dobré spojení s ostatními městy ve Francii. Město má vlastní mezinárodní letiště a je dobře napojeno na železniční síť. Existují také autobusové a tramvajové linky, které spojují Le Havre s okolními městy.

7. Kde se nachází nejlepší restaurace v Le Havre?

Le Havre nabízí širokou škálu restaurací. Mezi nejlepší patří Le Bouchon du Vaugueux, která je specializována na tradiční francouzskou kuchyni, Au Petit Bacchus, která nabízí lahodné pokrmy z mořských plodů, a Le Jardin des Saveurs, která je zaměřena na gurmánskou kuchyni.

8. Jaké jsou nejbližší pláže k Le Havre?

Le Havre má vlastní pláže, které jsou ideální pro koupání a opalování. Nejbližší pláže se nacházejí v blízkosti přístavu a jsou snadno dostupné pěšky.

9. Existuje v Le Havre veřejná doprava?

Ano, Le Havre má fungující veřejnou dopravu, včetně autobusů a tramvají. Město také nabízí půjčovnu kol, která je populární mezi místními i turisty.

10. Jaká jsou oblíbená sportovní aktivity v Le Havre?

Le Havre nabízí různé sportovní aktivity pro všechny věkové kategorie. Oblíbené aktivity zahrnují plavání, plážový volejbal, jachting, golf a cyklistiku. Město má také několik sportovních center, kde je možné hrát tenis, badminton nebo squash.


Počasí Francie Le Havre


Le Havre, známé také jako brána do Normandie, je přístavním městem nacházejícím se na severozápadním pobřeží Francie. Toto město, ležící poblíž ústí Seiny do Lamanšského průlivu, se může pyšnit svým významným historickým a kulturním dědictvím. Místní podnebí je ovlivněno svým poloostrovním umístěním, mořskými vlivy a blízkostí Atlantského oceánu.

Le Havre má oceánské podnebí s mírnými zimami a mírně teplými léty. Zdejší teploty jsou relativně vyrovnané po celý rok s průměrnou teplotou kolem 11 °C. Nejteplejším měsícem je červenec, kdy teploty mohou dosahovat až 20 °C. Naopak nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy průměrné teploty klesají na 5 °C. I když sněhové srážky nejsou příliš časté, občas se stane, že Le Havre zaznamenává i sněhové pokrývky.

Srážky jsou rovnoměrně rozloženy během celého roku, ale nejvíce srážek spadne v zimních měsících. Průměrné roční srážky zde dosahují asi 800 milimetrů. Místní podnebí je často vlhké a občas se vyskytují mlhy, které mohou být charakteristické pro přístavní oblast.

Přímořské umístění Le Havre znamená, že město je ovlivněno mořskými vlivy, jako jsou přílivy a odlivy. Průliv La Manche může také přinést větrné podmínky, které mohou mít vliv na místní počasí.

Le Havre bylo v minulosti poznamenáno válečnými událostmi a přírodními katastrofami, jako byla například zničující bouře v roce 1952. V důsledku toho bylo město postaveno znovu ve stylu moderní architektury, která je dnes světově proslulá. Toto město bylo také vyhlášeno za světové dědictví UNESCO kvůli své architektuře a urbanismu.

Le Havre je fascinujícím místem k návštěvě, nabízejícím bohatou historii, malebné přístavní scenérie a jedinečné podnebí. Pokud se rozhodnete toto město navštívit, nezapomeňte zkontrolovat předpověď počasí a připravit se na případné mořské větry a vlhkost.


Ubytování Francie Le Havre


Le Havre je světově známý přístavní město nacházející se v severní Francii. Je to také jedno z největších měst v regionu Normandie a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Pokud se rozhodnete navštívit Le Havre, najít kvalitní a pohodlné ubytování je důležité.

Le Havre nabízí širokou škálu možností pro ubytování, ať už jste zájemci o luxusní hotel, útulné rodinné penziony nebo cenově dostupné možnosti v hostelech.

Pokud preferujete příjemný a komfortní pobyt, můžete si vybrat z několika významných hotelů ve městě. Například "Novotel Le Havre Centre Gare" je moderní hotel nacházející se v blízkosti vlakového nádraží, což je ideální pro turisty přicházející městskou hromadnou dopravou. Hotel nabízí prostorné a elegantně zařízené pokoje, stylový bar a vyhlášenou restauraci. Další možností je "Hotel Pasino", který se nachází v centru města a je spojen s kasinem. Tento hotel poskytuje vysoké standardy ubytování a mnoho zábavy v okolí.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou v Le Havre také dostupné cenově dostupné ubytovací možnosti. V centru města se nachází několik přátelských a pohodlných hostelů. Například "Le Gite des Cigognes" je malý, ale útulný hostel, který nabízí pokoje ve společné režii za velmi přijatelné ceny. Další možností je "Gîte des Coquets", který se nachází v blízkosti pláže a nabízí ubytování v prostorných a jednoduše zařízených pokojích.

Pro ty, kteří preferují tradiční a rodinnou atmosféru, může být nejlepší možností ubytování v rodinných penzionech nebo bed and breakfast místech. "Les Chambres d'Hôtes de Château du Breuil" je krásný rodinný penzion v historickém zámku, který nabízí pokoje s výhledem do zahrady. "Le Petit Vatel" je malé bed and breakfast město také nabízející útulné pokoje a teplou atmosféru.

Kromě těchto standardních možností ubytování si můžete pronajmout také byty nebo apartmány v Le Havre. Tato možnost může být ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít vlastní prostor a flexibilitu. Existuje mnoho webových stránek a agentur, které nabízejí ubytování v apartmánech ve městě.

Le Havre nabízí širokou škálu možností pro ubytování, takže každý najde něco, co vyhovuje jeho potřebám a představám o pohodlném pobytu. Nezáleží na tom, zda preferujete luxusní hotel, útulný penzion nebo cenově dostupné ubytování, Le Havre splní vaše očekávání a zanechá vás s nezapomenutelnými zážitky.


Letenka Francie Le Havre


Le Havre se nachází na severozápadním pobřeží Francie a je druhým největším přístavem země. Vyrazit sem můžete jak za prací, tak i za zábavou.

Díky letům z mnoha velkých evropských měst můžete letecky dorazit na letiště Le Havre-Octeville, leteckou společností Hop!, kompatibilní s Air France. Z letiště se snadno dostanete do centra města během pár minut.

Le Havre má co nabídnout svým návštěvníkům. Můžete navštívit mnoho památek zařazených na seznam UNESCO, jako například kostel Saint Joseph, který je největší dřevěnou stavbou v Evropě. Tento kostel má 100 metrů vysokou věž s rozhlednou, odkud můžete vidět celé město.

Pro milovníky umění je tady Muzeum moderního umění Andrého Malrauxe. Toto muzeum pro svou sbírku obrazů a soch vyniká a patří k jedněm z nejvýznamnějších v Evropě.

Pro ty, kdo chtějí ochutnat francouzskou kulturu, zde existuje velké množství kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat vína z okolí a tradiční jídla, jako je například placky se sýrem nebo slanou karamelovou zmrzlinou.

Nedaleko Le Havre se nachází Honfleur, malebné nábřeží s koloritními domy, které inspiruje mnoho malířů a umělců. Toto místo je známé pro své příjemné prostředí a jeho historický význam.

Přístupnost města Le Havre je výhodou pro ty, kteří chtějí navštívit nejen město, ale také doplout do Británie nebo Normandie. Zde najdete nejkrásnější pláže, historické budovy a mořskou kuchyni.

Le Havre je tedy přitažlivým místem, kde je mnoho toho, co si můžete vychutnat. Po letu z několika evropských měst se můžete snadno dostat do tohoto malebného přístavního města, kde si můžete užít mnoho krás Francie.


Dovolená Francie Le Havre


Le Havre je krásné přístavní město ležící na severozápadě Francie, které nabízí nezapomenutelnou dovolenou pro všechny milovníky moře, kultury a architektury. Toto příjemné místo je skvělou destinací jak pro rodiny s dětmi, tak pro milovníky umění a historie.

Jednou z hlavních turistických atrakcí ve městě je jeho unikátní architektura. Le Havre bylo velmi postiženo během druhé světové války, avšak bylo kompletně obnoveno a vyhlášeno za světové dědictví UNESCO. Dům „Appartement Témoin“ je výborným příkladem rekonstrukce, která zachovala původní ráz města. Těšit se můžete na návštěvu moderních budov v přístavní části města a také na architekturu z 19. století v centru města.

Navštivte také muzeum moderního umění André Malraux, které je domovem jedné z největších francouzských uměleckých sbírek mimo Paříže. Zde si můžete prohlédnout více než 10 000 exponátů, včetně děl slavných umělců jako Monet, Renoir a Delacroix.

Pro ty, kteří se rádi potápějí do historie, Le Havre nabízí také skvělé možnosti. Můžete navštívit kostel sv. Josefa, který je jednou z největších modernech trojrozměrných staveb na světě. Další zajímavou atrakcí je Fort de Saint-Joseph, vojenská pevnost postavená na ochranu přístavu ve 16. století.

Nezapomeňte také na procházku nábřežím a prozkoumání přístavu. Můžete se projít po nádherné pláži, která je dlouhá téměř 2 kilometry, nebo si užít jízdu na kole po pobřežní promenádě. Le Havre je také výchozím bodem pro výlety na úchvatný Étretatský útes, který je známý svými dramatickými vápencovými skalami.

Pokud hledáte gurmánské zážitky, Le Havre má také mnoho nabídek. Vyzkoušejte místní speciality jako rybí pokrmy a čerstvé ústřice přímo z moře. K dispozici jsou také tradiční francouzské restaurace, kde si můžete vychutnat vícechodové menu doplněné o skvělá vína.

Le Havre je snadno dostupné jak z Francie, tak z dalších částí Evropy. Můžete sem přijet vlakem z Paříže, která je vzdálená jen několik hodin, nebo využít přímé letecké spojení do nedalekého letiště.

Takže pokud hledáte destinaci pro svou příští dovolenou, přidejte Le Havre na svůj seznam. Toto malebné francouzské přístavní město vám nabídne úžasné umělecké dědictví, historii a krásné pláže.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky