Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Francie Lyon

Ubytování Francie Lyon


Francouzské město Lyon se nachází v regionu Auvergne-Rhône-Alpes, na samém jihu Francie. Většina turistů, kteří se rozhodnou Lyon navštívit, hledají vhodné ubytování v centru města, kde se nachází nejvíce pamětihodností, restaurací a barů.

V centru města je možnost ubytování na různých úrovních. Nejlevnější možnost představují hostely a levné hotely. V naprosté většině případů se jedná o jednoduché pokoje s minimem vybavení, které jsou k dispozici za velmi přijatelné ceny. Pro náročnější klientelu jsou v centru města Lyon k dispozici i luxusní hotely s pětihvězdičkovým servisem.

Pro pohodlné ubytování doporučujeme zvolit levné hotely, které nabízejí vybavené pokoje za rozumné ceny. Tyto hotely se nacházejí v blízkosti centra města a umožňují snadný přístup k pamětihodnostem a zábavě.

Další možností jsou apartmány k pronájmu, které jsou ideální pro rodinné dovolené, nebo pro ty, kteří chtějí mít vlastní kuchyňku a vlastní prostor. Vyhledávají je hlavně cestovatelé, kteří chtějí strávit více času v městě a rádi nakupují místních specialit na trzích a vaří vlastní jídlo.

Při výběru ubytování ve Francii Lyon je důležité brát v potaz, že v centru města je situace s parkováním velmi obtížná a mnohé hotely nemají vlastní parkoviště. Pokud plánujete přijet autem, vyplatí se zvolit ubytování s vlastním parkováním, nebo využít taxi a městskou hromadnou dopravu.

V případě, že hledáte luxusní ubytování ve Francii Lyon, můžete si vybrat z několika světoznámých hotelů, které nabízejí nejvyšší úroveň komfortu a prvotřídní servis. Mezi nejznámější hotely patří například Hotel Carlton, Hotel Sofitel Bellecour nebo Four Seasons Hotel Lyon.

Celkově platí, že v centru Francie Lyon jsou k dispozici různé možnosti ubytování, které zahrnují levné hotely, pěkné apartmány a luxusní hotely. Před výběrem ubytování je třeba zvažovat především vybavení pokoje, cenu a lokalitu blízkost památek a veřejné dopravy.


Dovolená Francie Lyon


Pokud hledáte dovolenou plnou historie, kultury, dobrého jídla a příjemného prostředí, pak je francouzský Lyon ideálním místem pro vaši dovolenou. Tento krásný městský komplex, nacházející se ve středu Francie, je známý svou bohatou historií a vynikající gastronomií.

Lyon, druhé největší město ve Francii, je rozhodně skrytým pokladem. Jeho malebné ulice, historické stavby a úžasná architektura budou okouzlovat každého návštěvníka. Město je jedním z nejstarších sídel v zemi, a to se odráží v jeho architektonickém stylu. Výtah Fourvière, katedrála Notre-Dame a stará radnice jsou jen některé z mnoha památek, které stojí za návštěvu.

Ale Lyon není jen o historii. Je také známý celosvětově pro svou kulinářskou scénu. S více než 4000 restauracemi, kavárnami a bistro místní kuchyně zaujme každého gurmána. Lyonská kuchyně je považována za jednu z nejlepších ve Francii a je známá svými originálními recepty a vysoce kvalitními surovinami. Návštěvou jednoho ze slavných bouchons, kamenných restaurací nabízejících tradiční lyonskou kuchyni, si můžete vychutnat lahodné pokrmy, jako je quenelle, srolovatý kační jazyk nebo slavná saláta Lyonnaise.

Město nabízí také mnoho možností pro sportovce a milovníky přírody. Existuje mnoho cyklostezek, joggingových tras a krásných parků, kde si můžete vychutnat horskou turistiku nebo piknik v přírodě. Jedním z nejznámějších parků v Lyonu je Parc de la Tete d'Or (Park zlaté hlavy) s obrovským jezerem, které nabízí mnoho aktivit, jako je lodní turistika, cyklistika nebo relaxace na pláži.

Navštívíte-li Lyon na jaře či na podzim, mějte na paměti, že ve městě se pořádají mnohé festivaly a kulturní akce. Festival světelného umění Fête des Lumières, který se koná v prosinci každý rok, je jedním z největších světových festivalů tohoto druhu. Město je během tohoto festivalu osvětleno tisíci lucernami a nabízí různá světelná umělecká díla.

Pokud si přejete odjet z města a prozkoumat okolí, můžete navštívit mnoho krásných okolních obcí a vesnic, jako je Beaujolais, Burgundsko nebo dokonce Alpy. Lyon je také výborně situován ve vztahu k dalším evropským destinacím a můžete se snadno dostat do Paříže nebo na pobřeží Středozemního moře.

Lyon je tedy skvělou destinací pro dovolenou, nabízející krásu, historii, kulturu, gastronomii a přírodu. Individuální výlet nebo zájezd v rámci organizovaného turné, Lyon vám poskytne všechno, co si můžete přát.


Počasí Francie Lyon


Francie Lyon je jedním z nejkrásnějších měst v jižní Francii. Město se pyšní svým bohatým kulturním dědictvím, množstvím historických památek a bohatou gastronomickou tradicí. Kromě toho má Francie Lyon také zajímavé počasí, které zahrnuje horká léta a chladné zimy.

Léto v Lyonu je obecně velmi teplé a suché. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 25-30°C a průměrné srážky jsou téměř minimální. V letním období se může objevit i několik dní s extrémně vyššími teplotami, které překonají hranici 35°C. Proto je důležité si připravit lehké oblečení a dostatek tekutin, abyste mohli užívat si slunce a prozkoumávat krásy města.

Podzim v Lyonu přináší mírné teploty a stálou oblačnost. Denní teploty se i nadále drží na úrovni 15-20°C, ale občas se může vyskytnout několik deštivých dní. To však neznamená, že byste neměli navštívit město, naopak podzim je období, kdy se okolí Lyonu mění v krásnou pestrou paletu barev a na rovněž méně turisticky frekventovaných místech můžete být své siesterské duši.

Zima v Lyonu je obecně velmi chladná. Průměrná teplota v lednu se většinou pohybuje kolem 0°C, ale někdy se může dostat až pod -10°C. Důležité je na mrazivé období připraveni a nepodceňovat chlad, protože Lyon je obklopen horami. Město se v zimě přemění v krásnou sněhovou krajinu a na nábřeží Rhôny můžete navštívit tradiční vánoční trhy.

Jaro v Lyonu je obecně chladné, ale postupem času teploty stoupají a příroda začne kvést. Od března se teploty drží okolo 10-15°C a občas se může objevit déšť. To však neznamená, že byste se neměli vydat poznávat město. Lyon je v tomto období plný života, stejně jako příroda, která začíná vytvářet spektakulární scenérie.

Celkově lze tedy říci, že Francie Lyon je krásné město s pestrým počasím. Ať už budete cestovat v létě, na podzim, v zimě nebo na jaře, vždy budete mít co objevovat. Při cestě do Lyonu nezapomeňte zahrnout vhodné oblečení a boty, abyste se mohli pohodlněji přizpůsobit podmínkám.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Lyon


1. Jaké jsou nejlepší atrakce v Lyonu?
- Mezi hlavní atrakce v Lyonu patří katedrála Notre Dame de Fourvière, staré město Vieux Lyon, muzeum Lumière, Lyonský amfiteátr a Lyon Botanic Garden.

2. Jak se dostanu z letiště do centra Lyonu?
- Z letiště Lyon-Saint Exupéry je možné se dostat do centra města vlakem, tramvají nebo autobusem. Vlak je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob dopravy.

3. Jaká je typická lyonská kuchyně?
- Lyon je známý svou gastronomií a typickými jídly jsou například quenelle (rybí nebo masový knedlík), cervelas (párek) s hranolkami, salátem se zvěřinou nebo kachním játry. Nezapomeňte ochutnat také slavnou lyonskou omáčku - sauce lyonnaise.

4. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Lyonu?
- Lyon je krásným městem po celý rok, ale nejlepší doba pro návštěvu je na jaře (březen až květen) nebo na podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a město není příliš přeplněné turisty.

5. Jak dlouho trvá prohlídka starého města Lyonu?
- Prohlídka starého města Vieux Lyon obvykle trvá kolem dvou až tří hodin. Můžete si prohlédnout katedrálu, procházet se úzkými uličkami plnými historických budov, navštívit traboules - tajné průchody, a samozřejmě ochutnat něco z lyonské kuchyně.

6. Jaké jsou nejlepší místa pro nákupy v Lyonu?
- Nejoblíbenější nákupní oblastí v Lyonu je Rue des Cordeliers, kde najdete mnoho butiků a obchodů s oblečením a doplňky. Také můžete navštívit nákupní centrum Confluence s velkým výběrem obchodů a restaurací.

7. Které památky jsou nejlepší pro fotografii v Lyonu?
- Abyste zachytili nejlepší fotografie města, měli byste navštívit rozhlednu na kopci Fourvière, která nabízí panoramatický výhled na Lyon. Také krásné fotografie můžete pořídit ve starém městě Vieux Lyon a při procházce podél řeky Saône.

8. Kde se nachází nejlepší místa na degustaci vína v Lyonu?
- V Lyonu najdete mnoho skvělých vinoték a restaurací, kde si můžete vychutnat z místních vin. Například Le Vin des Vivants, Les Halles de Lyon Paul Bocuse a Le Tire Bouchon jsou populární místa pro degustaci vína.

9. Co dělat v Lyonu za deštivého dne?
- Pokud prší, můžete navštívit známá muzea v Lyonu, jako je Muzeum výtvarných umění, Muzeum Lumière nebo Muzeum Gallo-Roma. Také si můžete užít procházku po zakrytých pasážích v centru města nebo si vychutnat tradiční francouzskou kávu v jedné z mnoha kaváren.

10. Jak dlouho trvá cesta vlakem z Lyonu do Paříže?
- Cesta vlakem z Lyonu do Paříže trvá obvykle kolem dvou hodin. Existuje několik rychlovlaků (TGV), které nabízejí pravidelné spoje mezi oběma městy.


Letenka Francie Lyon


Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a její druhé největší město Lyon je pro mnoho cestovatelů skvělým výchozím bodem pro objevování této krásné země. Pokud plánujete navštívit Lyon a zvážili jste koupi letenky, připravili jsme pro vás několik užitečných informací.

Letecké spojení s Lyonem je velmi dobře rozvinuté, díky čemuž se do tohoto města můžete dostat z mnoha evropských i mezinárodních destinací. Existuje několik možností, jak si zarezervovat letenku do Lyonu. Můžete kontaktovat letecké společnosti přímo, nebo si vybrat internetovou cestovní agenturu, která vám může pomoci s rezervací letenky za výhodnou cenu. Doporučujeme vám sledovat nabídky a srovnávat ceny letenek, abyste našli nejlepší možnou nabídku.

Lyon je domovským letištěm pro mezinárodní lety, které provádějí nejrůznější letecké společnosti. Mezi nejoblíbenější patří Air France, která nabízí přímé spojení s Lyonem z mnoha evropských měst, včetně Paříže, Londýna, Berlína a Barcelony. Další populární společností je easyJet, která nabízí levné lety do Lyonu z různých evropských letišť.

Lyon je skvělým výchozím bodem pro objevování celé Francie. Pokud se rozhodnete prozkoumat Lyon a okolí, nebudete zklamáni. Město je známé svými historickými památkami, jako je Katedrála svatého Jana, bazilika Notredame de Fourvière a nádherné starobylé uličky, které vás přenesou zpět v čase. Navštívte také slavnou Lyonskou operu, kde se konají světově uznávané operní představení.

Pokud máte rádi umění a kulturu, určitě si nenechte ujít Institut Lumière, který připomíná začátek filmového průmyslu v Lyonu. Toto muzeum pořádá také každoroční filmový festival, který přitahuje filmy z celého světa.

Kulinářské dobrodružství ve Francii začíná v Lyonu. Toto město je známé jako gastronomické hlavní město Francie a nabízí neuvěřitelné množství restaurací, kde můžete ochutnat tradiční francouzskou kuchyni. Nezapomeňte si vychutnat slavné lyonské speciality, jako je duck fois gras, quenelles (rybí knedlíky) a tradiční bouchon (typická lyonská restaurace).

Lyon je rovněž ideálním výchozím bodem pro objevování okolní krajiny a regionu Rhône-Alpes. Můžete si pronajmout auto a vydat se na výlet do úchvatného venkovského kraje, který nabízí nádherné horské scenérie, vinice a typická francouzská městečka.

Pokud se rozhodnete zarezervovat letenku do Lyonu, připravte se na pohostinnost a krásu tohoto francouzského města. Lyon je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají kombinaci historie, kultury, kulinářských zážitků a krásné přírody.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky