Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Francie Reims

Počasí Francie Reims


Francie je země s rozmanitým a proměnlivým počasím. A jedno z míst, které může tuto různorodost ukázat, je město Reims. Ležící v regionu Champagne-Ardenne, Reims má příjemné středoevropské klima s mírnými zimami a teplými léty.

V létě může teplota v Reims dosáhnout až 30 °C, což je ideální počasí pro procházky po městě a objevování jeho kulturního dědictví. Reims je známý svou historií a nejvíce je znám jako místo korunovace francouzských králů. Turisté mohou navštívit slavnou katedrálu Notre-Dame, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, a navštívit historické centrum města s úzkými uličkami a malebnými náměstími.

Podzim v Reims je svým způsobem kouzelný. Teploty klesají na příjemných 15 °C a okolní krajinu pokrývají různobarevné listy stromů. Vinařské vinice, které jsou pro tuto oblast typické, získávají zlatou barvu a turisté mají příležitost ochutnat místní šumivé víno, které je zde vyrobeno.

Zima v Reims je chladnější, ale stále se jedná spíše o mírné zimy ve srovnání s některými jinými částmi Francie. Průměrná teplota v prosinci a lednu je kolem 5 °C, což nejsou extrémně nízké teploty. Město v této době roku nabízí vánoční trhy a mnoho kulturních a společenských akcí, které přitahují návštěvníky.

Jaro je další krásné období v Reims. Teploty začínají stoupat a květiny začínají kvést. Město ožívá a parky a zahrady jsou plné barev a vůně květin. Toto období je také ideální pro návštěvu okolních vinic, které začínají připravovat své hrozny na nadcházející sklizeň.

Reims je fascinujícím městem, které nabízí mnoho kultury, historie a nezapomenutelných zážitků. A s různými obdobími počasí je to místo, které může být kouzelné kdykoli během roku. Takže neváhejte a vydejte se do Reims, abyste se ponořili do jeho jedinečné atmosféry a užívali si jeho pestrého počasí.


Dovolená Francie Reims


Jižní Francie je jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Mezi hlavní turisty vyhledávané oblasti patří například francouzská Riviéra, Provence, Normandie nebo také region Champagne-Ardenne. A právě v rámci tohoto regionu se nachází malebné město Reims, které je známé svou bohatou historií a především přítomností slavných šampaňských vinných sklepů.

Reims, ležící přibližně 130 kilometrů východně od Paříže, je jedním z nejvýznamnějších měst regionu Champagne-Ardenne. Jeho historie sahá až do dob římského císařství, kdy bylo město známo jako Durocortorum. Reims bylo také místem korunovace francouzských králů, a to až do roku 1825. To znamená, že v Reims se korunovalo více než dvacet francouzských panovníků. Tato historická událost dala městu přezdívku "město králů".

Reims je také známé svou architekturou, především pak gotickou katedrálou Notre-Dame de Reims. Tato katedrála, postavená v 13. století, je skutečnou architektonickou perlou a je zapůjčena na Seznamu světového dědictví UNESCO. Je považována za jednu z nejkrásnějších gotických katedrál ve Francii a je důležitým poutním místem pro katolické věřící.

Dalším důležitým symbolem města je samozřejmě šampaňské víno. Reims je srdcem regionu Champagne, který je známý produkčním centrem tohoto bublinkového nápoje. V městských okolích najdete mnoho šampaňských vinných sklepů, které nabízejí prohlídky a degustace tohoto slavného vína. Neváhejte si dopřát návštěvu některého z těchto sklepů a ochutnat pravé šampaňské přímo od výrobců.

Pokud vás zajímá i moderní umění, pak v Reims najdete také Musée des Beaux-Arts, které je jedním z největších muzeí tohoto druhu ve Francii mimo Paříž. V muzeu můžete obdivovat díla slavných malířů, sochařů a grafiků.

Reims je ideálním místem pro romantickou dovolenou ve Francii. Procházka malebnými uličkami, návštěva historických památek, ochutnávka šampaňského vína a večeře ve vyhlášených restauracích, to vše vás čeká v tomto nádherném městě. Ať už se rozhodnete strávit víkend nebo delší dobu v Reims, určitě si zde užijete jedinečnou atmosféru a krásu tohoto francouzského města.


Ubytování Francie Reims


Reims je krásné město na severovýchodě Francie, hlavní město regionu Champagne. Je to nejen domov známých šampaňských vinic, ale také místo se vzrušující historií a kulturou. Pokud plánujete pobyt v tomto městě, nebudete mít problém najít vhodné ubytování.

V Reims najdete mnoho možností ubytování od hotelů a penzionů po apartmány a hostely. Nejlepší možností je najít si ubytování v centru města, abyste měli nejlepší přístup k většině turistických atrakcí.

Za posledních pár let se v Reims objevily nové hotely a apartmány, které nabízejí vyšší úroveň služeb. Mezi nejpopulárnější patří Hotel Jean Moët, Hotel de la Paix nebo Grand Hotel Continental. Tyto hotely se nacházejí v centru města a nabízejí skvělé výhledy na město a jeho okolí.

Nicméně, pokud se snažíte ušetřit nějaké peníze, můžete se rozhodnout pro levnější a jednodušší ubytování. V Reims najdete mnoho kvalitních penzionů a hostelu, které nabízejí pohodlné a cenově dostupné ubytování. Například, v centru města se nachází Penzion Le Cedre, která nabízí pokoje se společnou koupelnou. Hostel Reims Holiday Provence nabízí soukromé a sdílené pokoje, ale také společné prostory jako kuchyň nebo společenskou místnost.

Pokud máte rádi netradiční zážitky, můžete se rozhodnout pro ubytování v jedné ze starých šampaňských vinic. TytoVinotéky nabízejí jednoduché, ale unikátní ubytování pro ty, kteří chtějí prožít zážitek jako místní.

Celkově, Reims nabízí širokou škálu ubytování pro každý rozpočet a vkus. Ať už preferujete pohodlné hotely nebo sdílené pokoje, budete moci najít něco, co Vám vyhovuje a bude příjemné pro Váš pobyt v tomto krásném městě.


Letenka Francie Reims


Reims je historické město ležící ve francouzském regionu Grand Est. Je známé především díky svému kulturnímu a historickému významu, ale také díky svým vinařským kořenům a šampaňským podzemním sklepům. Letenka do Reims je skvělou volbou pro milovníky historie, architektury a dobrého vína.

Při návštěvě Reimsu byste neměli minout katedrálu Notre-Dame, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato gotická katedrála je známá především tím, že zde byli korunováni francouzští monarchové. Interiér katedrály je vskutku ohromující s bohatě zdobenými vitrážemi a rozsáhlými, působivými sochami.

Dalším důležitým historickým místem v Reimsu je Palais du Tau, bývalý královský palác a dnes muzeum umění a historie. Zde můžete vidět také předměty spojené s korunovačními obřady, jako jsou korunovační oděvy a relikvie uchovávané v pokladnici.

Reims je také obklopen vinicemi, které jsou považovány za jedny z nejlepších ve Francii. Možná už jste slyšeli o šampaňském, co je lahodné perlivé víno vyráběné v regionu Champagne. Navštívením Reimsu získáte jedinečnou příležitost navštívit jednu z mnoha šampaňských vinic v regionu a ochutnat tyto umělecky zpracované mělnické lahůdky přímo od jejich výrobců. Můžete si také prohlédnout podzemní sklepy, které jsou součástí mnoha vinařství a kde se lahodná šampaňská kvasí a zraje.

Reims je také zajímavým a živým městem, které nabízí širokou škálu restaurací, kaváren, butiků a nočního života. Můžete se projít po malebných uličkách, obdivovat krásné historické budovy a zastavit se ve vyhlášených cukrárnách a ochutnat známý dezert Reims Biscuits Rose, který je velmi populární mezi místními i návštěvníky.

Pokud plánujete návštěvu Reimsu, můžete si zajistit letenku do nedalekého letiště Paris-Charles de Gaulle. Odtud je možné se dopravit pohodlně do Reimsu vlakem nebo autobusem. Alternativně můžete letět přímo do letiště Reims-Bezannes, které se nachází asi 10 km od centra města.

V každém případě, návštěva Reimsu je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat bohatou historii Francie, zkusit lahodné šampaňské víno a zažít atmosféru tohoto překrásného města.++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Reims


Nejčastější dotazy a odpovědi o Francii Reims jsou:

1. Co je Reims za město?
Reims je město ve východní části Francie, které je hlavním městem departementu Marne v regionu Grand Est. Je známé hlavně svou bohatou historií, katedrálou a šumivým vínem Champagne.

2. Jak se dostanu do Reims?
Do Reims se lze dostat různými způsoby. Nejběžnější cestou je letecky do Paříže a poté přestoupit na vlak nebo autobus. Reims má také železniční spojení s ostatními většími městy Francie.

3. Co je nejznámější památkou v Reims?
Nejznámější památkou v Reims je Katedrála Notre-Dame, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato gotická katedrála je známá svou bohatou výzdobou a historickým významem.

4. Můžu navštívit nějaké šumivé vinné sklepy v Reims?
Ano, v Reims je mnoho šumivých vinných sklepů, které nabízejí prohlídky a ochutnávky. Mezi nejznámější patří sklepy Taittinger, Mumm a Veuve Clicquot.

5. Jak dlouho bych měl zůstat v Reims?
Délka pobytu v Reims závisí na vašich zájmech. Pokud se chcete pouze projít po městě a navštívit katedrálu, stačí vám jeden den. Pokud ale chcete prozkoumat také okolí a navštívit šumivé vinné sklepy, doporučuje se zůstat minimálně jeden nebo dva dny.

6. Co navštívit poblíž Reims?
Poblíž Reims se nachází mnoho dalších zajímavých míst. Mezi nejznámější patří Épernay, město známé svými šumivými vinnými sklepy, a Verdun, místo důležité bitvy první světové války.

7. Kdy je nejlepší čas navštívit Reims?
Nejlepší čas na návštěvu Reims je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné. Reims také pořádá různé festivaly a události během roku, jako je například festival Champagne v září.

8. Co je typickým jídlem v Reims?
Reims je známý především svými šumivými víny Champagne, která se často podávají jako aperitiv. Mezi další typická jídla patří šunka z Reimsu, jehněčí z Ardenn, a různé druhy sýrů, jako je Langres.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky