Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Francie Rouen

Ubytování Francie Rouen


Rouen je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších měst ve Francii. Nachází se v regionu Normandie a je hlavním městem departementu Seine-Maritime. Město je známé svou bohatou historií, která sahá až do středověku, a je domovem mnoha historických památek a zajímavostí. Pokud plánujete návštěvu Rouen, je důležité zvolit správné ubytování, které vám umožní objevit všechno, co město nabízí.

Rouen nabízí široké spektrum ubytování pro každý rozpočet a vkus. Pro ty, kdo preferují luxusní zážitek, jsou zde přepychové hotely a butikové hotely nabízející vysokou úroveň služeb a moderní pohodlí. Tyto hotely se často nacházejí v historických budovách a nabízejí nádherný výhled na památky, jako je katedrála Notre-Dame a Palais de Justice. Hosté mohou očekávat vynikající restaurace, wellness centra a další prvotřídní vybavení.

Pro ty, kteří preferují více cenově dostupné možnosti ubytování, Rouen nabízí také řadu středně cenových hotelů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí příjemné pokoje s veškerým základním vybavením a jsou ideální pro cestovatele, kteří hledají pohodlné a cenově dostupné řešení. Mnoho těchto hotelů se nachází v blízkosti centra města a turistických atrakcí.

Pro ty, kteří preferují alternativní způsoby ubytování, existuje také možnost pronájmu apartmánů nebo pokojů v soukromých domech. Tato možnost umožňuje hostům prozkoumat město a její okolí z pohodlí a soukromí svého vlastního domova. Existuje mnoho webových stránek, které nabízejí rezervace apartmánů v Rouenu, a hosté si mohou vybrat z širokého výběru možností.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, všechny varianty mají výhodu toho, že se nacházejí ve velmi blízkosti turistických atrakcí a historických památek, které Rouen nabízí. Procházka po starém městě je opravdu kouzelným zážitkem, při kterém můžete obdivovat nádherné gotické stavby, jako je katedrála Notre-Dame a Gros Horloge, velké hodinové věži. Můžete také navštívit Place du Vieux-Marché, místo, kde byla upálena Jana z Arku, nebo Saint-Maclou, malebný kostel s nádhernými vitrážemi.

Rouen je také bohaté na kulturní dědictví a nabízí mnoho muzeí a galerií, jako je Muzeum krásných umění a Muzeum Jeanne d'Arc. Pro ty, kdo se chtějí vydat mimo město, existují také mnoho možností pro výlety do okolních malebných vesnic a přírodních parků.

V závislosti na vašem rozpočtu a preferencích, je důležité vybrat správné ubytování, které vám umožní plně si užít všechny krásy a kouzlo Rouenu. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, středně cenový hotel, pronájem apartmánu nebo pokoj v soukromém domě, určitě nebudete zklamáni tím, co toto nádherné město nabízí.


Dovolená Francie Rouen


Rouen je hlavní město Normandie a zároveň jedno z nejkrásnějších měst Francie. Leží na břehu řeky Seiny a je plné historických památek, romantických uliček a vynikajících restaurací. Pokud plánujete dovolenou v Evropě, zvažte návštěvu tohoto kouzelného města.

Historické památky

Rouen je známý svou historií a návštěva tohoto města je jako cesta zpět do minulosti. Dominantou města je katedrála Notre-Dame z 12. století, která byla inspirací pro známý obraz Clauda Moneta. Další zajímavou památkou je kostel svaté Jany z Arku, kde byla roku 1431 popravena. Kromě toho můžete navštívit i náměstí Place du Vieux-Marché, kde byla svatá Jana upálena.

Romantické uličky

Procházkou po malebných uličkách města ochutnáte jeho neopakovatelnou atmosféru. Naleznete zde mnoho krásných domů se střechami z břidlice a okenními tabulemi, které vám připomenou historickou atmosféru města. Nejromantičtější z těchto uliček je Rue du Gros-Horloge, kde můžete najít vynikající cukrárny a kavárny.

Vynikající restaurace

Francouzská gastronomie je jednou z nejlepších na světě a Rouen v tomto směru nezaostává. Můžete ochutnat tradiční francouzská jídla jako třeba ratatouille, quiche Lorraine nebo bouillabaisse. Pokud máte chuť na něco sladkého, určitě si dejte místní specialitu – sušenky z Rouenu s mandlovým nádechem.

Okolí města

Kolem Rouenu se nachází mnoho zajímavých míst, která můžete navštívit. Například můžete zajet na nedalekou pláž Etretat a procházet se podél úžasných bílých útesů nebo jít na výlet do nejznámějšího francouzského přístavu Le Havre. Zabloudit zde určitě nebudete.

Celkově lze říci, že návštěva města Rouen je jednoznačně jedním z nejoblíbenějších zážitků pro návštěvníky Francie, kteří chtějí prožít jedinečnou dovolenou v romantickém prostředí kulturně vyspělého města. Pokud jste zamilovaní do historie, umění a gastronomie, neměli byste návštěvu města Rouen vynechat, protože tuto nádhernou část Francie budete milovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Rouen


Dotaz: Jak se dostat z letiště v Paříži do Rouenu?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Paříži do Rouenu, je vlakem. Z letiště CDG nebo Orly se můžete přemístit do hlavního nádraží v Paříži a odtud se pak dostat vlakem přímo do Rouenu. Jízda trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší památky v Rouenu?

Odpověď: Mezi nejlepší památky v Rouenu patří katedrála Notre-Dame, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je známá pro své vitráže a gotickou architekturu. Další památky zahrnují muzeum krásných umění, Palais de Justice a Muzeum přírodní historie.

Dotaz: Co mohu ochutnat v Rouenu?

Odpověď: Rouen je známý pro své gastronomické speciality, mezi které patří andouillette (párek z vepřového masa), Camembert (místní sýr), sušenky Paille d'Or a calvados (jablkovice). Další zajímavostí jsou místní trhy, na kterých si můžete koupit čerstvé ovoce a zeleninu, sýry a různé druhy pečiva.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Rouenu?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Rouenu je v létě, kdy jsou teploty příjemné a můžete si vychutnat krásné procházky městem. V zimě je město klidnější, ale může být chladno a deštivo. Výhodou návštěvy v jiných obdobích je nižší počet turistů a možnost najít levnější ubytování.

Dotaz: Jaké jsou možnosti dopravy v Rouenu?

Odpověď: V Rouenu je k dispozici tramvajová síť a autobusová doprava. Kromě toho můžete využít taxi služby nebo si pronajmout auto. Ve městě je také možné si pronajmout kolo pro snadnou a ekologickou přepravu.

Dotaz: Kde si mohu koupit suvenýry v Rouenu?

Odpověď: V Rouenu najdete mnoho obchodů se suvenýry, které nabízejí místní speciality, jako jsou sušenky Paille d'Or, andouillette, Camembert a další. Můžete si také koupit ručně malované keramické výrobky a jiné umělecké předměty. Pokud hledáte luxusní značky, můžete se zaměřit na nákupy v centru města.


Letenka Francie Rouen


Francie je známá svými malebnými městy a historickými památkami. Jedním z takových míst je město Rouen, které se nachází na severozápadě Francie. Pro cestovatele, kteří se chtějí vydat do Francie, je letenka do Rouen skvělou volbou.

Rouen je hlavním městem regionu Normandie a nabízí bohatou historii a kulturu. Je známé jako místo, kde byl popraven Jana z Arku a také jako rodiště slavného spisovatele Gustava Flauberta. Je to také město s jednou z nejlépe zachovaných středověkých čtvrtí ve Francii.

Při příletu do Rouenu letadlem budete nadšeni výhledem na malebnou krajinu Normandie. Letiště Rouen–Vallée de Seine se nachází vzdáleně asi 10 kilometrů od centra města a nabízí rychlé spojení do dalších francouzských destinací. Můžete si naplánovat zájezd do Paříže, což je asi hodinu jízdy autem nebo vlakem, nebo se vydat na prohlídku severního pobřeží Francie s jeho úchvatnými útesy a plážemi.

Po příletu do Rouenu budete překvapeni jeho krásnou architekturou a historickými památkami. Nejvýraznější stavbou je katedrála Notre-Dame, která je jednou z nejstarších gotických katedrál ve Francii. Její stavba začala v roce 1145 a trvala až do 19. století. Interiér katedrály je ohromující a střecha nabízí úchvatný výhled na město.

Další zajímavou památkou je Palais de Justice, který je nejstarší dochovanou budovou pro soudní procesy ve Francii. Budova je otevřena veřejnosti a můžete si prohlédnout soudní síně a krásné nádvoří.

Ve středověkém centru města najdete také mnoho malebných uliček s tradičními domy a restauracemi. Můžete si vychutnat typická francouzská jídla, jako je třeba kachna se švestčovou omáčkou a bramborový gratin. Nezapomeňte ochutnat také místní specialitu – žluté sýry z regionu Normandie.

Rouen je také známé svým uměleckým dědictvím. Můžete navštívit Muzeum krásných umění, které je domovem pro rozsáhlou sbírku zahrnující obrazy od slavných umělců jako je Monet, Renoir a Degas.

Pokud máte rádi různé festivaly, stojí za to přijet do Rouenu během slavnostního týdne Joan of Arc, který se koná každý rok v květnu. Během tohoto týdne se město promění v historické místo s průvody a divadelními představeními.

Zkrátka, letenka do Rouenu je vstupenkou do malebného města s bohatou historií, architekturou a uměním. Po celý rok můžete vychutnat atmosféru tohoto fascinujícího města a objevit jeho skryté poklady. Tak neváhejte a vydejte se na cestu do Rouenu, kam vás rychle a pohodlně doveze letadlo z poklidného nebe.


Počasí Francie Rouen


Francie je známá svým krásným kulturním dědictvím i svým rozmanitým klimatem. Jedním z míst, které stojí za návštěvu kvůli svému počasí, je město Rouen. Rozhodnete-li se navštívit tuto francouzskou destinaci, můžete očekávat mnoho různých typů počasí, které budou určovat vaše zážitky.

Zima v Rouenu je obvykle chladná a mokrá, s průměrnými teplotami kolem 5 °C a minimálními teplotami blízkými bodu mrazu. Často prší, takže budete potřebovat nepromokavou bundu. Pokud tedy navštívíte Rouen v této roční době, berte to jako příležitost k tomu, abyste se podívali na městskou architekturu, zašli na kávu nebo čokoládu do místních kaváren a objevili kulturní akce a festivaly, které se v této oblasti konají.

Jaro v Rouenu je velmi krásné – kvetou stromy, trávy a keře, a kromě toho jsou teploty mírnější než v zimě. Pokud navštívíte město v jarní sezóně, připravte se na teploty kolem 15 °C a občasné srážky. Jaro však znamená také první slunce a extra čas na turistické výlety.

Léto v Rouenu znamená teploty kolem 20 °C a mnoho slunce! Toto počasí je ideální na procházky po městě, koukání na versailleský palác a jeho zahrady a obdivování krásy busty Joana zArku, která je symbolem města. Dřív, než se ale odhodláte k prohlídce, nezapomeňte, že léto může být občas deštivé – tak ujistěte se, že si přibalíte chránící oblečení na případný déšť.

Podzim v Rouenu je často mírný, s teplotami kolem 10–15 °C a ne moc velkou šancí na pramenící srážky. Navzdory tomu, podzim nabízí kouzelné barvy všude kolem sebe - listy stromů se stmavují a žlutají, díky čemuž můžete vidět krásné panoramata z různých bodů města.

Pokud vás zajímá počasí Rouenu, můžete si stáhnout aplikaci, která vám ukáže předpověď počasí v reálném čase, nebo si prohlížet předpovědi na internetu. Pouze se ujistěte, že se rozhodujete podle správných informací, abyste si mohli naplánovat Vaší cestu na ty správné okamžiky!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky