Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Francie Saint-Malo

Dovolená Francie Saint-Malo


Saint-Malo je krásné město a turistický magnet na severozápadě Francie. Město a jeho okolí jsou plné kulturních památek, úchvatné přírody a pláží, což z něj činí ideální cíl pro dovolenou.

Hlavní atrakcí města je krásná katedrála Saint-Vincent, která se vypíná nad městem. Katedrála byla postavena v 12. století a je jednou z nejvýznamnějších staveb ve městě, s elegantními oblouky a vysokými věžemi.

Další památky, které stojí za návštěvu jsou náměstí Place Chateaubriand se slavným hradem, pláž Bon Secours a malý a útulný přístav. Saint-Malo má také mnoho historických a architektonických krás, jako jsou například dveře Porte Saint-Vincent nebo věž Tour Solidor.

Pro milovníky pláží nabízí Saint-Malo mnoho možností. Oblé pláže s jemným pískem jako například Plage du Sillon nebo Plage de Bon Secours jsou ideální pro odpočinek nebo pro aktivitu na slunci.

Saint-Malo má také mnoho skvělých restaurací, kaváren a barů, kde si můžete vychutnat tradiční bretonskou kuchyni nebo jiné chutné místní speciality.

Další tipy na výlety zahrnují blízký přírodní park Mont-Saint-Michel nebo malebnou pláž Dinard, která je populární pro své elegantní villas a nádherný výhled na pobřeží.

Celkově je Saint-Malo skvělý cíl pro dovolenou, kde můžete objevovat krásy francouzského severozápadu. Ať už milujete kulturu, historii, pláže nebo výborné jídlo, Saint-Malo má všechno, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.


Ubytování Francie Saint-Malo


Saint-Malo je město na severozápadě Francie, které nabízí mnoho zajímavých aktivit a atrakcí pro turisty. Jednou z těchto aktivit je ubytování, které v této oblasti nabízí širokou škálu možností.

V centru města najdete mnoho hotelů, hostinců a bed&breakfast, které jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají pohodlné a přístupné ubytování. Pokud máte rádi pocit luxusu, můžete vyzkoušet některý z 5hvězdičkových hotelů v centru, jako je například hotel Grand Hôtel des Thermes.

Pokud ale hledáte trochu více klidu a soukromí, doporučujeme se ubytovat v některé z okolních vesnic nebo malých městech. Tyto destinace nabízejí tradiční francouzskou atmosféru, ale s možností být v blízkosti Saint-Malo a jeho aktivit.

Pro ty, kteří chtějí poznat francouzskou kulturu z první linie, mohou vyzkoušet pobyt v některém z místních Airbnb. Tyto byty a domky jsou velmi oblíbeny v Saint-Malo a nabízejí útulné ubytování s možností si sami vařit a prozkoumat místní kuchyni.

Pokud ale hledáte ubytování s nádherou přírodou, pak se zaměřte na lázeňské hotely u pobřeží. Tyto hotely poskytují krásný výhled na oceán a nabízejí spa a wellness služby, které jsou ideální pro ty, kteří hledají relaxaci.

Nakonec bychom rádi doporučili místní kempy, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí být v těsné blízkosti přírody až do poslední chvíle výletu. Tyto kempy nabízejí komfortní ubytování pod širým nebem, ale s možností využití sprch a toalet.

Celkově vzato, Saint-Malo nabízí širokou škálu ubytování pro každého, od malých rodinných hotelů až po luxusní hotely a kempy. Při plánování vaší cesty do Saint-Malo je tedy důležité uvážit, co chcete zažít a jaký typ ubytování by nejlépe vyhovoval vašim potřebám.


Počasí Francie Saint-Malo


Saint-Malo je starobylé přístavní město na severovýchodě Bretaně na západě Francie. Leží na útesu, který se vypíná přímo do Atlantského oceánu. Toto krásné město chrání věže hradů a mohutné hradby, které mu dávají středověký ráz. Saint-Malo má poměrně mírné klima, se sklonem k oceánskému počasí. V tomto článku se podíváme na počasí v Saint-Malo po celý rok.

Zima (prosinec až únor)
Zima v Saint-Malo je chladná a vlhká. Průměrné teploty v této době jsou okolo 7 °C a nocní teploty klesají na 2 °C. Prší v průměru o 2 až 3 dny měsíčně a v zimních měsících můžete očekávat silné vlny na pobřeží.

Jaro (březen až květen)
Jaro v Saint-Malo je poměrně vlhké s průměrnými teplotami kolem 11 °C. Nocné teploty stoupají na 6°C. Prší často, ale zpravidla ne na delší dobu než jeden den. Během jara začne být vítr silnější a vlny na pobřeží silnější.

Léto (červenec až srpen)
Léto v Saint-Malo přináší mírné, slunečné počasí s průměrnou denní teplotou okolo 21 °C. Nocní teploty jsou kolem 15°C, takže není třeba obavy z vysokých teplot. V létě prší jen zřídka a silné vlny jsou typické pro celé období.

Podzim (září až listopad)
Podzim v Saint-Malo je vlhký a mírně chladný, s průměrnou teplotou kolem 14 °C a nočními teplotami, které klesají na 9 °C. Stejně jako na jaře se průměrně jednou týdně objeví déšť.

Vzhledem k jeho poloze na Atlantiku má Saint-Malo oceánské klima, které se vyznačuje poměrně stabilními teplotami po celý rok. Město je obvykle chráněno před většinou silných větrů, ale když foukají, mohou být velmi silné. Pokud se chystáte do Saint-Malo, nezapomeňte si sbalit nepromokavé oblečení, protože příliv vody může být v závislosti na podmínkách velmi vysoký. S ohledem na roční období si dejte pozor na vlny na pobřeží a dodržujte varování a omezení, které uvedou místní úřady. Pokud se dostane počasí v Saint-Malo do nepříznivých podmínek, město vám v každém případě nabídne spoustu příjemných restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality.


Letenka Francie Saint-Malo


Saint-Malo, ležící na pobřeží Bretaňského poloostrova v severozápadní Francii, je jedno z nejkrásnějších měst v této oblasti. S okouzlujícím historickým centrem opevněným hradbami, krásnými plážemi a malebnými uličkami, je to ideální destinace pro ty, kteří chtějí zažít autentický francouzský zážitek.

Pokud hledáte levné letenky do Saint-Malo, můžete zvažovat několik možností. Nejbližší letiště je letiště Dinard-Pleurtuit, které se nachází pouze 10 km od centra Saint-Malo. Mezinárodní letiště Rennes Saint-Jacques je vzdáleno asi 70 km a nabízí větší výběr letů do celého světa.

Při plánování cesty do Saint-Malo je dobré si uvědomit, že nejlepší čas pro návštěvu města je v létě, když počasí je vhodné pro koupání a slunění na plážích. V zimě může být ve městě poměrně chladno a deštivo, ale pokud milujete romantické atmosféry, Saint-Malo nabízí celou řadu kulturních akcí a festivalů, které vás určitě zaujmou.

Pokud si chcete užít atmosféru historického centra, můžete projít hradbami a ochutnat místní speciality v jedné z mnoha kaváren a restaurací v okolí. Na výlet do okolí mohou turisté navštívit blízké pláže, vesničky a města nebo se v závislosti na počasí věnovat vodním sportům jako například jachtingu, surfování nebo kajakářství.

Zkrátka Saint-Malo nabízí nepřeberné množství aktivit a zážitků pro turisty všech věkových kategorií. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, která vás zavede do srdce Francie a jejího bohatého kulturního dědictví, vyzkoušejte letenku do Saint-Malo a nechte se unést kouzlem tohoto nádherného města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Saint-Malo


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Francie, konkrétně města Saint-Malo, by mohly být:

1. Jak se dostat do Saint-Malo?
- Nejjednodušší způsob je letět na letiště Rennes nebo Dinard a poté pokračovat vlakem nebo autobusem do Saint-Malo. Lze také dojet vlakem z Paříže.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce ve Saint-Malo?
- Hlavními atrakcemi jsou hrad města, známý jako "Intra-Muros", který nabízí úchvatné výhledy na oceán. Dalšími zajímavými místy jsou staré město s úzkými uličkami a historickými budovami, pláže Saint-Malo a okolní ostrovy.

3. Kolik stojí vstupenka do hradu v Saint-Malo?
- Vstupenky do hradu Saint-Malo stojí kolem 7-10 eur pro dospělé a 4-6 eur pro děti. Ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a věku návštěvníka.

4. Kde bych měl v Saint-Malo strávit noc?
- Saint-Malo nabízí širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme si rezervovat ubytování v předstihu, zejména během hlavní turistické sezóny.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace ve Saint-Malo?
- Saint-Malo má mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční bretaňskou kuchyni. Mezi doporučované restaurace patří La Maison Tirel Guérin, Le Saint Placide a L'Absinthe.

6. Které pláže ve Saint-Malo jsou nejlepší pro koupání?
- Nejlepší pláže pro koupání ve Saint-Malo jsou Plage du Sillon, která je nejdelší a nejznámější pláží ve městě, a také pláž Bon-Secours, která nabízí klidnější prostředí.

7. Existují v Saint-Malo nějaké výlety lodí?
- Ano, v Saint-Malo je možné si zařídit výlety lodí na okolní ostrovy, jako je například ostrov Cézembre nebo Dinard. Také je možné si pronajmout loď a vydat se na vlastní průzkum.

8. Můžu se dostat do Saint-Malo vlastním vozem?
- Ano, Saint-Malo je dobře dostupné pro vlastní vozidla. Město má dostatek parkovacích možností, včetně placených parkovišť a parkování v ulicích. Doporučujeme však si předem zjistit, zda je vyžadováno povolení k vjezdu do historické části města.

9. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Saint-Malo?
- Nejlepší časy pro návštěvu Saint-Malo jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a město není tak přeplněné turisty. Letní měsíce jsou také populární, ale mohou být rušnější.

10. Existují v Saint-Malo nějaké muzea?
- Ano, ve Saint-Malo najdete několik muzeí, která vám přiblíží historii a kulturu města. Například muzeum města Saint-Malo, muzeum Long cours Cap Horniers a muzeum Jacquesa Cartiera.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky