Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Ghana Kakum National Park

Dovolená Ghana Kakum National Park


Ghana je jednou z nejvíce fascinujících zemí v západní Africe. Je zde spousta věcí, které stojí za to vidět, a jedním z těch nejkrásnějších míst v Ghaně je Kakum National Park.

Kakum National Park se nachází na jihozápadě Ghany, 20 km od města Cape Coast. Park byl založen v roce 1992 a je jedním z nejvíce navštěvovaných parků v zemi. S rozlohou přibližně 375 km2 se park rozkládá v oblasti tropického lesa a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z pohledu divoké přírody.

Kakum National Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně velkých maček, jako jsou levharti a gepardi, prasat a slonů. Z parku můžete obdivovat také mnoho druhů ptáků a opeřenců, jako jsou větší kuroprovcovité ptáci, strakapoud obrovský a baritníkolcovití.

Kromě toho, park je také domovem pro mnoho druhů hadů, pavouků, obratlovců, hmyzu a dalších živočichů, což vám poskytne jedinečný zážitek z pohledu světa divoké přírody.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí v parku je šplhání na lanovce. Tato atrakce vám umožní podívat se na park z výšky. Ačkoli se o lanovku mohou obávat někteří návštěvníci, nemusíte se bát, protože je bezpečná a mimořádně zábavná.

Návštěvníci parku si můžou také vychutnat několik pěších stezek, které vám umožní prozkoumat tropický les, poslechnout si zvuky přírody a být v těsném kontaktu s živými organismy. Mezi nejoblíbenější pěší trasy patří Canopy Walkway a Jungle Trail. Canopy Walkway vám umožní procházet stromovým baldachýnem a poslechnout si zvuky ptáků a divokých zvířat. Jungle Trail vás pak zavede do srdce lesa a ukáže vám mnoho zvířat včetně opic, ještěrek a řady druhů ptáků.

Návštěva Kakum National Park je jedním z nejvíce kouzelných zážitků, které můžete zažít v Ghaně. Pokud plánujete svou cestu do západní Afriky, nezapomeňte zařadit tuto lokalitu do vašeho seznamu míst, které chcete navštívit. Kakum National Park vám umožní vidět svět, jaký znáte jen z filmů a knih. Takže neváhejte a vydejte se objevovat tento tajemný park.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Kakum National Park


Dotaz: Co je Ghana Kakum National Park?
Odpověď: Ghana Kakum National Park je chráněné území v Ghaně, které se nachází asi 33 km severozápadně od města Cape Coast. Park je známý pro své výškové lesy, visuté mosty a bohatou divokou zvěř.

Dotaz: Jak se dostanu do Ghana Kakum National Park?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Ghana Kakum National Park, je autem nebo místním autobusem. Z Cape Coast to trvá asi 45 minut jízdy. Některé turistické společnosti nabízejí také organizované výlety.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v Ghana Kakum National Park?
Odpověď: Nejlepší aktivity v Ghana Kakum National Park zahrnují procházky po výškových lesích, turistiku na visutých mostech, pozorování zvířat a piknikování.

Dotaz: Jaká divoká zvěř se v Ghana Kakum National Park vyskytuje?
Odpověď: V Ghana Kakum National Park se vyskytuje řada zvířat, včetně slonů, opic, ptáků, šelem, hadů a dalších. Nejvíce známou zvířetí v parku jsou však veverky potápavé.

Dotaz: Je v Ghana Kakum National Park možné kempovat?
Odpověď: Kempování v Ghana Kakum National Park není povoleno, ale jsou zde připraveny turistické chatky, které jsou k dispozici pro návštěvníky parku.


Ubytování Ghana Kakum National Park


Ghana se může pochlubit mnoha národními parky a rezervacemi, které chrání jeho bohatou a rozmanitou přírodu. Jednou z nejznámějších je Kakum National Park, který se nachází v jihozápadní části země.

Kakum National Park je jedním z největších chráněných oblastí v Ghaně, který se rozkládá na ploše více než 375 km². Park je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů, včetně hnízdících ptáků, motýlů a opic, včetně vzácného černého nosorožce. Místní pralesy jsou nejstarší v zemi, některé stromy jsou více než 400 let staré.

Pokud se rozhodnete navštívit Kakum National Park, máte možnost ubytovat se přímo na jeho území, což je pro mnohé turisty ideální volba. V parku jsou k dispozici dvě ubytovací zařízení - kemp a chatky.

Kemp nabízí základní vybavení pro táboření v přírodě, včetně stanů a pitné vody. Turisté mohou sami stanovat a vařit si ve svých výbavách nebo si mohou zarezervovat jídlo v parkové restauraci. Kemp se nachází v blízkosti návštěvnického centra parku, kde si turisté mohou koupit suvenýry a naučit se více o historii a přírodě Kakum National Park.

Dále je k dispozici 8 chatek, které jsou vybaveny postelemi, moskytiérami, elektrickými zásuvkami a vlastní koupelnou. Chatky jsou ideální pro ty, kteří hledají pohodlí a soukromí. Oproti kempu je však cena ubytování v chatkách výrazně vyšší.

Ubytování v parku je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat oblast s minimem stresu a s možností setkání s místními druhy zvířat. Stezky jsou přístupné s průvodcem a nabízejí nezapomenutelnou zkušenost pro každého, kdo touží po přírodě a klidu.

V místě se vyskytují jen minimální možnosti internetového připojení, což může být výhodou pro ty, kteří chtějí uniknout modernímu světu a užít si adrenalinové zážitky. Nicméně pro případ nouze je možné využít mobilní telefonní síť.

Celkové ubytování v Kakum National Park však není pro každého vhodné. Park se nachází daleko od hlavního města Accra a silnice vedoucí k parku je dosti nebezpečná. V každém případě je vhodné se předem dobře informovat o místních podmínkách, aby byla vaše cesta bezpečná a příjemná.


Počasí Ghana Kakum National Park


Ghana Kakum National Park je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších národních parků v Ghaně. Nachází se asi 20 km severozápadně od města Cape Coast a zaujímá plochu více než 350 km². Oblast parku je bohatá na exotické druhy zvířat a rostlin, včetně velkých primátů, jako jsou kočkodani, nosorožci černí a mangaby. Park je také známý pro jeho množství endemických druhů.

Počasí v Ghana Kakum National Park je ovlivněno převážně tropickým podnebím. Průměrná teplota zde bývá v rozmezí 24 až 32 °C. Nejteplejší měsíce jsou odledna a únor, během nichž teploty mohou stoupat až k 35 °C. Naopak nejchladnější měsíce jsou červenec a srpen s průměrnou teplotou kolem 23 °C. Významným faktorem je také vlhkost vzduchu, která se pohybuje kolem 80 % po většinu roku.

Dešťové období v oblasti parku trvá od dubna do června a poté od září do listopadu. V tomto období může spadnout až 1 150 mm srážek, což vede k rychlému růstu vegetace a zvýšení aktivit zvířat. Na druhou stranu, suché období v Ghana Kakum National Park trvá od prosince do března a od července do srpna, kdy průměrná srážka ne přesahuje 75 mm.

Během obou těchto období se v parku objevuje překrásná fauna a flora. V suchém období se stromy vypalují a listy mizí, což umožňuje cenné pohledy na zvířata, která se schovávají v hloubkách pralesa. Na světě neexistuje mnoho míst, kde si můžete užít tak obdivuhodnou přírodu jako v Ghana Kakum National Parku.

Celkově vzato, i přes deštivé období si můžete užít krásy parku po celý rok. Ať už hledáte nádherné výhledy na zvířata kráčející po pralese, nebo jen obdivujete mnoho různých druhů rostlin, Ghana Kakum National Park je tou správnou volbou pro návštěvu a prožití jedinečné přírody.


Letenka Ghana Kakum National Park


Kakum National Park je jedním z nejvýznamnějších národních parků v Ghaně a poskytuje návštěvníkům jedinečný zážitek z pozorování přírodního bohatství této země. Pokud se rozhodnete navštívit Ghanu, návštěva tohoto parku by měla být na vrcholu vašeho seznamu.

Park se nachází ve státě Central Region, zhruba 30 kilometrů severně od Cape Coast. Jedná se o oblast, která je domovem rozmanité flóry a fauny, zahrnující vzácné a ohrožené druhy živočichů. Hlavní atrakcí tohoto parku je známý "Canopy Walkway", což je síť lanovek a visutých mostů, která umožňuje návštěvníkům projít se mezi korunami stromů a získat tak jedinečný pohled na divokou přírodu.

Tento národní park je domovem mnoha živočišných druhů, včetně opic, jakobí želv, leopardů, pštrosů, slonů a mnoho dalších. Zatímco prohlížíte koruny stromů, mají návštěvníci možnost pozorovat pestré množství ptáků, motýlů a dalších živočichů, které obývají park. Výprava po Canopy Walkway je jedinečným způsobem, jak přiblížit se divoké přírodě a prozkoumat hlubší vrstvy porostu.

Zatímco se procházíte parkem a prohlížíte si jeho přírodní krásy, můžete také využít průvodce, který vám poskytne hlubší informace o flóře a fauně parku. Průvodci se s vámi podělí o své znalosti o rostlinstvu, životním prostředí a kulturním významu tohoto území. Je to vynikající příležitost, jak se dozvědět více o Ghaně a jejích přírodních pokladech.

Další aktivitou, kterou byste v parku neměli vynechat, je návštěva na přilehlém ptačím pozorovateli. Zde se můžete těšit na fascinující střety s pestrou škálou vzácných ptáků, včetně afrického papouška, kolibříků a plameňáků. Je to ráj pro ornitology a nadšence do přírody.

Pro ty, kteří touží po dalších dobrodružstvích, park nabízí také možnost prozkoumání okolních vesnic a poznání místního obyvatelstva. Místní lidé jsou velmi přátelští a rádi vás přivítají ve své komunitě.

Pokud plánujete návštěvu Ghanu, Kakum National Park je zcela jistě jedno místo, které byste neměli vynechat. Je to jedinečný přírodní úkaz, který vám nabídne nezapomenutelný zážitek a zanechá ve vás dojem na celý život.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky