Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Ghana Lake Volta

Počasí Ghana Lake Volta


Ghana je země v západní Africe, která se pyšní mnoha přírodními bohatstvími a malebnými krajinami. Jedním z nejvýznamnějších přírodních jezer v zemi je jezero Volta, které se nachází na jihovýchodě země. Počasí na tomto jezeře je jedinečné a zajímavé, přináší různé klimatické podmínky a je domovem mnoha pozoruhodných druhů flóry a fauny.

Jezero Volta bylo vytvořeno v roce 1965 přehrazením řeky Volta a je jedním z největších umělých jezer na světě. Toto jezero pokrývá plochu přibližně 8500 čtverečních kilometrů a je významným zdrojem vody, elektřiny a rybolovu pro obyvatele Ghany. Je také oblíbeným turistickým cílem s mnoha rekreačními aktivitami, jako je plavání, rybaření a vodní sporty.

Počasí na jezeře Volta se liší v závislosti na ročním období. V období dešťů, které trvá od března do června a opět od září do listopadu, je počasí obvykle horké a vlhké s intenzivními dešti. Tyto deště způsobují výrazné zvýšení hladiny jezera a někdy i povodně v okolních oblastech. Tento období je obzvláště vhodné pro milovníky ptáků, protože spousta druhů migruje na jezero Volta během těchto měsíců.

Během suchého období, které trvá od prosince do února a od července do srpna, se počasí stává sušším a teplejším. Teploty mohou stoupat nad 30 stupňů Celsia a srážky jsou minimální. Toto období je ideální pro opalování, vodní sporty a jiné venkovní aktivity. Většina turistů preferuje tuto dobu, aby si vychutnala slunečné počasí a překrásné západy slunce nad jezerem Volta.

Na jezeře Volta je také velmi silný vítr, což z tohoto místa dělá vhodné místo pro windsurfing a jachting. Místní lidé se spoléhají na tento vítr pro pohon svých lodí a také pro výrobu elektřiny pomocí větrných turbín. Větrné podmínky jsou na jezeře Volta obzvláště příznivé v období sucha, kdy se vítr stává silným a konstantním.

Flóra a fauna v okolí jezera Volta jsou bohaté a rozmanité. Okolní oblasti jezera jsou pokryty horským pralesem, který poskytuje útočiště mnoha živočišným druhům, včetně vzácných ptáků, opic a dalších savců. Turisté mohou navštívit národní park Volta, který se nachází poblíž jezera, a zažít jedinečnou přírodní krásu tohoto místa.

Jezero Volta v Ghaně je fascinujícím cílem pro přírodovědce, dobrodruhy, rybáře a milovníky přírody. Počasí na jezeře je proměnlivé po celý rok, ale bez ohledu na to, kdy se sem vydáte, můžete očekávat úchvatné zážitky a nezapomenutelné dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Lake Volta


1. Co je Ghana Lake Volta?

Ghana Lake Volta je umělá přehrada na řece Volta v Ghaně, která byla postavena v roce 1965 a je největší jezerem v Africe pod hladinou.

2. Jaká je rozloha Ghana Lake Volta?

Rozloha Ghana Lake Volta je asi 8 482 km².

3. Proč byla Ghana Lake Volta postavena?

Ghana Lake Volta byla postavena za účelem výroby elektřiny, zvýšení irigace a podpory rybolovu a plavby v regionu.

4. Jaké jsou dopady stavby Ghana Lake Volta na okolí?

Stavba Ghana Lake Volta měla značný vliv na přírodu a životy lidí v regionu. Jedním z hlavních dopadů byla ztráta půdy a zatopení oblastí s rybářskými vesnicemi. Toto mělo vážné důsledky pro místní ekonomiku a životní prostředí.

5. Kde se dají najít nejlepší místa k návštěvě Ghana Lake Volta?

Mezi nejlepší místa k návštěvě Ghana Lake Volta patří Ada Foah, Akosombo, Yeji a národní park Mole.

6. Jaké aktivity jsou k dispozici na Ghana Lake Volta?

Aktivity, které jsou k dispozici na Ghana Lake Volta, zahrnují rybolov, plavbu lodí, vodní sporty, turistiku a pozorování zvířat v národním parku Mole.

7. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Ghana Lake Volta?

Nejlepší doba k návštěvě Ghana Lake Volta je od listopadu do března, kdy je suché počasí a menší riziko dešťů.


Dovolená Ghana Lake Volta


Ghana je fascinující země v západní Africe, která nabízí bohatou historii, úchvatnou přírodu a rozmanitou kulturu. Jedním z nejlepších míst pro dovolenou v Ghaně je Lake Volta, největší umělé jezero na světě.

Lake Volta se nachází na východě země, nedaleko hranic s Togem. Toto impozantní jezero bylo vytvořeno v roce 1965, kdy byla dokončena věžová přehrada Akosombo na řece Volta. Tímto zásahem vznikl obrovský vodní zdroj, který se rozkládá na ploše více než 8 500 kilometrů čtverečních. Lake Volta je neuvěřitelně rozlehlý a jeho břehy jsou lemovány krásnou krajinou, ptačími rezervacemi a malebnými vesnicemi.

Dovolená na Lake Volta je nezapomenutelným zážitkem. Možnosti vodních aktivit jsou téměř nekonečné. Můžete se vydat na rybaření a zkoumat obrovskou populaci sladkovodních ryb, včetně pstruha a kapra. Milovníci ptáků budou nadšeni množstvím vzácných druhů, které lze na jezeře pozorovat. Místní průvodci vás provedou do skrytých bažin a džunglí, kde se skrývají přírodní rezervace a ochranné oblasti.

Další oblíbenou aktivitou na Lake Volta je plavba po jezeře. Můžete si pronajmout jachtu nebo malý člun a prozkoumat jeho rozlehlé vody. Během plavby můžete navštívit ostrovy na jezeře, jako je Dodi Island, který nabízí idylickou scenérii a pláže s jemným pískem. Zde se můžete slunit, koupat se a relaxovat v klidu a pohodlí.

Pokud hledáte adrenalinový záitek, pak se můžete vydat na rafting po řece Volta. Pojďte si užít divokou jízdu na proudu a prozkoumat scenicke soutěsky s nádhernými vodopády a přírodními skalními útvary.

V blízkosti Lake Volta se nachází několik zajímavých kulturních památek. Můžete navštívit tradiční vesnice Ewe nebo se vydat na výpravu do města Ho, které je hlavním městem regionu Volta. Místní trhy jsou také zajímavým místem, kde si můžete koupit rukodělné výrobky a ochutnat tradiční ghanskou kuchyni.

Lake Volta je také důležitým místem pro komunitu rybářů, kteří žijí na jeho březích. Můžete se setkat s místními lidmi a dozvědět se o jejich tradičních způsobech života a kultuře. Je to skvělá příležitost pro interakci s místními obyvateli a prohloubení porozumění ghanskému způsobu života.

Dovolená na Lake Volta je skutečným dobrodružstvím, které vás zavede do srdce ghanské krajiny a kultury. Bez ohledu na to, zda si přejete aktivní odpočinek na vodě nebo chcete objevovat tradiční ghanský život, toto místo nabízí všechno. Ponořte se do krásy Lake Volta a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v Ghaně.


Ubytování Ghana Lake Volta


Ghana je země, která je známá svými úchvatnými jezery a je významným turistickým cílem pro cestovatele z celého světa. Jedním z těchto jezer je jezero Volta, které se nachází ve středním Ghanském přílivovém kotli. Je to největší umělé jezero na světě, které se rozprostírá na ploše přibližně 8 502 kilometrů čtverečních a má rozmanité přírodní krásy a zázemí pro turistický průmysl. Pokud hledáte ideální místo k pobytu na jezeře Volta, můžete zvolit ubytování podle vašich požadavků.

Existuje mnoho možností ubytování pro turisty k dispozici v okolí jezera Volta. Většinou jsou tyto možnosti k dispozici v okolních městech, jako jsou Akosombo a Atimpoku. Pokud cestujete po ghanské hrázové silnici, můžete najít několik resortů, kempů a kempingů pro turisty. Tyto ubytovací zařízení nabízejí různé služby a jsou obklopeny malebnou přírodou.

Jedním z nejlepších rekreačních center je „Afrikiko Riverfront Resort“, který se nachází v Akosombo. Tento resort je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí vychutnat si krásu jezera Volta v luxusním prostředí. Resort nabízí širokou nabídku služeb a aktivit, jako jsou plavání, rybaření, motorové čluny, minigolf a kurzy golfového hřiště. Kromě toho resort nabízí také vyhlídkové výlety po jezeře Volta, které jsou nezapomenutelné.

Dalším příkladem ubytování u jezera Volta v Ghaně je „Lake Bosumtwi Eco Lodge“, který se nachází v Atimpoku. Tento resort je obklopen lesy, řekami a překrásným výhledem na jezero. Ubytování je součástí populárního ekoturistického projektu, což znamená, že cestovatelé mohou zůstat v bezpečí a zároveň podpořit udržitelný rozvoj ekologie. V této Eco-lodži můžete najít různé aktivity, jako jsou turistické cesty, horská kola, hry, rybaření na útesu a prohlídky místních vesnic.

Posledním, ale ne méně důležitým ubytováním v Ghana Lake Volta je „Oasis Beach Resort“, který se nachází na břehu jezera nedaleko Akosombo. Tento resort je vhodný pro ty, kteří hledají klid a pohodu v krásném prostředí. Tento resort nabízí svým návštěvníkům řešení pro relaxaci a odpočinek, jako jsou hamaky, lázně a masáže, ale také sportovní aktivity jako tenisový kurt, basketbalový kurt a kurty na plážový volejbal.

Celkově jsou všechny ubytovací zařízení v okolí jezera Volta velmi dobře vybaveny a zaručují svým turistům plný pobyt v komfortním a bezpečném prostředí. Pokud chcete strávit své prázdniny v přírodě, obklopeni nádhernými přírodními scenériemi a vychutnat si různé zábavné aktivity na břehu jezera Volta, máte z čeho vybírat. Ghana Lake Volta je určitě ideální místo pro ty, kteří hledají dobrodružství a chtějí poznat krásy Ghananské přírody.


Letenka Ghana Lake Volta


Ghana: Objevujte krásy jezera Volta

Jezero Volta, nacházející se v západoafrické zemi Ghana, patří mezi skryté přírodní poklady této destinace. Svou rozlohou a jedinečnou biodiverzitou láká turisty z celého světa, a přitom zůstává relativně neobjevenou destinací. Pokud plánujete svou další dovolenou, letenka do Ghany a návštěva jezera Volta by mohla být skvělou volbou.

Jezero Volta je umělé jezero, které vzniklo v roce 1965 přehrazením řeky Volta. Je největším umělým jezerem na světě, jehož rozloha dosahuje přibližně 8 515 kilometrů čtverečních. Lehce připomíná oceán, protože břehy jsou těžko viditelné z protější strany. Turistům poskytuje nesčetné možnosti pro vodní sporty, rybaření a pozorování volně žijících zvířat.

Sportovní nadšenci si zde mohou vyzkoušet nejrůznější vodní aktivity. Windsurfing, kanoistika, vodní lyžování, kajakářství a jachting jsou pouze některé z možností, které můžete využít. Díky velké rozloze jezera je zde dostatek prostoru pro všechny. Pokud se rozhodnete přivézt vlastní vodní sportovní vybavení, můžete si najmout chatu nebo apartmán se spřízněnými službami v okolí jezera.

Pro milovníky rybaření je jezero Volta také skvělou destinací. Jezero patří mezi největší světové přírodní stanoviště nilského okouna, který je vyhledávanou ulovitelnou rybou. Nicméně, je třeba mít na paměti, že kvůli ochraně životního prostředí a udržitelného rybolovu jsou stanovená pravidla a omezení rybolovu, takže je vhodné provést si dopředu dostatečný průzkum.

Pro ty, kteří se zajímají o přírodu a ochranu životního prostředí, je návštěva jezera Volta jedinečným zážitkem. V okolí jezera se nachází několik národních parků, jako je Mole National Park, kde můžete vidět slony, antilopy, kočkovité šelmy a mnoho dalších druhů zvířat. Mezi další zajímavosti patří i Adomi Bridge, což je dlouhý most přes řeku Volta, který poskytuje nádherný výhled na jezero a okolní krajinu.

Cestování do Ghany a objevování jezera Volta může být velkým dobrodružstvím. Letenku do Ghany můžete získat prostřednictvím různých leteckých společností, které nabízejí spojení s hlavním městem Akkra. Po příletu z letiště můžete vyrazit směrem k jezeru a zažít jedinečnou atmosféru, kterou nabízí tato země.

Zažijte něco nového, objevte krásy jezera Volta v Ghane a ponořte se do fascinujícího světa přírody. Nezapomeňte si zjistit více informací o téměř neobjeveném úhlu světa a vydejte se na dobrodružství, které nebudete nikdy litovat.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky